04:56 "Pasdite ne TCH"
06:19 "Fiks Fare"
Programi i plote
PUBLICITET
Pejë, lëndohen 20 nxënës
01/03/2013

Mbi 20 nxënës të shkollave fillore dhe të mesme kanë marrë lëndime të rënda trupore, ndërsa dy prej tyre janë në gjendje kritike.

Nxënësit ndodheshin në palestrën sportive “Karagaçi”, në një koncert humanitar që ishte organizuar për të ndihmuar nxënësen Djellza Nimanaj nga Deçani, e cila vuan nga leuçemia.

Koncerti kishte nisur nga ora 13:00 dhe aksidenti ka ndodhur kur gjatë tij ka rënë një pjesë e tavanit dhe ka zënë nxënësit. Në koncert po merrnin pjesë mësimdhënës si dhe prindër të shumtë.

Drejtori i Drejtorisë për mbrojten dhe shpëtimin në komunën e Pejës, Avdyl Lajqi ka thënë për “Kosovapress” se kanë vizituar nxënësit e lënduar, mirëpo nuk ka dhënë më shumë informata.

Zëdhënësi i policisë rajonale të Pejës, Xhevat Ibraj ka thënë se sa i përket të dhënave që kanë deri tani, 21 persona të moshave rinore janë të lënduar, ndërsa dy nxënëse të gjinisë femërore janë në gjendje më të rëndë dhe janë dërguar në QKUK.

“Akoma nuk i kemi informatat e konfirmuara sepse të gjitha ekipet hetimore të emergjencave dhe prokurori janë në vendngjarje dhe deri tani këto janë të dhënat që i kemi. Kur të kthehen nga terreni ekipet do të njoftoheni më detajisht”, ka thënë Ibraj. / Top ChannelFacebook


Më shumë nga Kosova
Vendet e rezervuara, pakicat s’heqin dorë
Deputetët e minoriteteve në Kosovë po vazhdojnë të kërkojnë në çdo forum institucional vendet e rezervuara edhe për një mandat.
Rikthehen ndërprerjet e energjisë
Kosova ka përjetuar të mërkurën ndërprerje të gjata të furnizimit me energji elektrike për shkak të disa problemeve teknike në rrjetin kombëtar.
Kosovë, policia e inkriminuar
Një pjesë e vogël e njësisë speciale të Policisë së Kosovës është kontigjent i krimit të organizuar në vend, ka deklaruar të mërkurën shefi i komisionit parlamentar për mbikëqyrjen e AKI-t, Florin Krasniqi.
Kosovë, kapet korrieri kolumbian
Agjentët e doganës në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës kanë ndaluar të mërkurën një korrier droge, në posedim të një sasie lënde narkotike.
Gjykata, Jacobson mbledh krerët politikë
Ambasadorja amerikane në Prishtinë, Tracey Ann Jacobson ka mbledhur të mërkurën liderët e partive politike, me të cilët ka diskutuar sërish për mundësitë e votimit të Gjykatës Speciale dhe mandatit të EULEX-it në Kuvend.


Lajmet kryesore

Pejë, lëndohen 20 nxënës
Majko: “Lufta ime” për Kosovën
Ish-kryeministri rrëfen edhe për përplasjet me disa kancelari europiane
Pranga gjyqtarit të Pogradecit
Imami: Jo trafik droge në qeverisjen e PD
Beteja për fondet e BE-së?
E rrallë, i riu kërkon burgun
Eksodi i Rexhep Qoses 15 vjet më parë
Më të lexuarat
Temat e ditës
Ukraina, Siria, Aksidente rrugore, Lindja e Mesme, Xhihadizmi, Arsimi, Vrasja ne burg
Top Channel 2001-2014
Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i permbajtjes se kesaj faqeje.