07:00 "Wake-Up"
09:00 Lajme e Moti
Programi i plote
PUBLICITET
Mourinho: Jam një trajner i madh
13/04/2012 16:10

Mourinho: Jam një trajner i madh
Jose Mourinho e ka cilësuar veten si “një trajner të madh’ duke u nisur nga gjithçka që ka fituar gjatë karrierës së tij dhe ka shtuar se kur të arrijë moshën 70-vjeçare do lërë përfundimisht botën e futbollit.

“Të flasësh për vete nuk është e lehtë sepse rrezikon që të tjerët të mendojnë se je arrogant, por unë e cilësoj veten duke u nisur nga ato që kam fituar si një trajner të madh”, është shprehur tekniku i Real Madrid në një intervistë për ‘Audi Magazine’.

“Kam pasur sukses në shumë vende dhe kjo ka ardhur sepse unë kam aftësinë të përshtatem shpejt me kultura të ndryshme dhe me filozofi të ndryshme të futbollit”, shtoi Special One.

“Kam fituar tre Champions dhe shumë kampionate kombëtare, por jam në një moshë që më kënaq më shumë festa e tifozëve të Interit apo atyre të Realit se sa fakti që më shtohet mua lista e trofeve”, thekson Mourinho, i cili mendon se karriera e tij do të përfundojë pas 20 vitesh ose thënë ndryshe në moshën 70-vjeçare.

“Dua që kur të përfundoj karrierën në moshën 70-vjeçare të jem krenar për atë që kam bërë. Gjithashtu kur të mos jem më trajner nuk do të merrem me komente e kritika siç bëjnë shumica e atyre që nuk kanë më lidhje me futbollin”, përfundoi trajneri portugez.


/ Top ChannelFacebook


Më shumë nga futbolli
Barcelona, tifozët: Jeni mercenarë!
Skena u përsërit. Ashtu siç ndodhi pas humbjes në kampionat ndaj Granadës, një grup tifozësh të Barcelonës u mblodh përsëri në afërsi të stadiumit Camp Nou për të kritikuar futbollistët e klubit katalanas pas humbjes ndaj Realit të Madridit në finalen e Kupës së Mbretit.
Miqësorja 'e eksodit' ndahet në barazim
Në vazhdën e organizimeve të ndryshme në kujtim të eksodit të shqiptarëve të Kosovës të 15 viteve më parë, të mërkurën u zhvillua në qytetin e Kukësit një ndeshje miqësore mes nënkampioneve të Shqipërisë dhe skuadrës nga Mitrovica Trepça 89, e cila përfundoi në barazim 1-1.
Milan, miratohet bilanci i 2013-s
Në selinë e re në rrugën “Aldo Rossi”, asamblea e aksionerëve të Milanit ka miratuar bilancin për vitin 2013 të shoqërisë, duke emëruar edhe bordin e ri të drejtorëve.
Marotta-Buffon, replika për çështjen Pogba
Përgjigja e drejtorit të përgjithshëm të Juventus, Beppe Marotta, ndaj fjalëve të Buffon, i cili vetëm pak më herët ishte shprehur se “do ta mirëkuptonte shitjen e Pogba-së”, ka qenë e menjëhershme.
Kupa e Gjermanisë, Borussia në finale
Borussia Dortmund u kualifikua për në finalen e Kupës së Gjermanisë pasi mundi në gjysmëfinale skuadrën e Wolfsburg me rezultatin 2-0 me gola të Mhkitaryan dhe Lewandowski.


Lajmet kryesore

Mourinho: Jam një trajner i madh Majko: “Lufta ime” për Kosovën
Ish-kryeministri rrëfen edhe për përplasjet me disa kancelari europiane
Pranga gjyqtarit të Pogradecit
Imami: Jo trafik droge në qeverisjen e PD
Beteja për fondet e BE-së?
Protestë e naftëtarëve të Ballshit
Eksodi i Rexhep Qoses 15 vjet më parë
Më të lexuarat
Temat e ditës
Ukraina, Siria, Lindja e Mesme, Aksidente rrugore, Xhihadizmi, Arsimi, Vrasja ne burg
Top Channel 2001-2014
Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i permbajtjes se kesaj faqeje.