15:35 Select
17:00 TF "100 vitrinat"
Programi i plote
PUBLICITET
Vritet nga gjahtarët “Perandori”
25/10/2010 18:20

Vritet nga gjahtarët “Perandori”
E quanin “Perandori i Exmoor” dhe ishte dreri i kuq më i madh në Britaninë e Madhe. Madje ishte kafsha më e madhe e egër që jetonte në ishujt britanikë.

Megjithatë kafsha është vrarë me armë zjarri, jo shumë larg një rruge me trafik, në Barnstaple, pranë parkut kombëtar të Exmoor.

Vrasja mendohet të jetë bërë nga një gjahtar në kërkim të trofeve.

Ngjarja është ndër më të lexuarat në mediat online në Britani ku është hapur një debat që po zgjerohet edhe në televizionet kryesore të vendit. / Top Channel

Lajmet kryesore

Vritet nga gjahtarët “Perandori” Nishani kthen reformën territoriale
“Ndarja e re pa transparencë dhe në shkelje me Kushtetutën”
Qeveria pezullon e lejet e ndërtimit
Qëllohet helikopteri i policisë
Kushtetuesja rrëzon Mustafën
Veliaj: Punësuam 40 mijë persona
Basha: Oligarkia po shkatërron vendin
Më të lexuarat
Temat e ditës
Arsimi, Turizmi, Trafiku i droges, Ukraina, Reforma territoriale, Lindja e Mesme, Energjia
Top Channel 2001-2014
Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i permbajtjes se kesaj faqeje.