Vendet ku duhet të kaloni pushimet sipas shenjës së horoskopit
08/06/2019 12:25
“Trafik” në Everest, qindra alpinistë presin radhën për t’u ngjitur në majë
24/05/2019 11:17
Vlorë, 40 hotele të reja. Gati 160 njësi hotelierie për sezonin turistik
06/04/2019 12:07
Bunkerët shqiptarë, në BBC. Një fotograf dokumenton në një libër historinë
11/02/2019 19:18
Misioni kinez sjell foto nga ana e errët e Hënës
11/01/2019 18:36
Pasaportat, Japonia kryeson sërish. Shqipëria, vetëm e 50-a
09/01/2019 18:12
Britanikja “The Independent”, guidë për Tiranën turistike: Qyteti që po ndryshon…
28/12/2018 20:38
50 plazhet më të bukura të botës (Foto)
28/11/2018 10:16
Thesaret e detit, AFP: Si po grabitet pasuria shqiptare
21/11/2018 09:52
Zbulohen destinacionet më të lira në Europë për të festuar Krishtlindjet
18/11/2018 12:43
“Vende dhe njerëz që frymëzojnë”, “National Geographic” ndalet në Shqipëri
28/10/2018 13:11
Rihapet ishulli idilik i Filipineve, tashmë me rregulla të reja (Foto)
26/10/2018 16:18
Lufthansa ende interesohet për blerjen e Alitalias
25/10/2018 12:59
Pushime me doktorin: Turizmi mjekësor në Hungari
22/10/2018 11:35
10 “mrekullitë” australiane, destinacionet perfekte për të pushuar – FOTO
11/10/2018 17:55
Fluturimi më i gjatë në botë pa ndalesë: Singapor-Nju Jork
10/10/2018 13:57
Turizëm mes pishave, ujit dhe ajrit të pastër në Funar
29/09/2018 15:55
Korsikë, dallga e papritur në kanion vret 4 persona. Një i zhdukur
02/08/2018 08:54
Pushime idilike në 2018-n? Vetëm në këto 8 plazhe, sipas “Forbes”
02/06/2018 13:39
Kafshë të egra në aksion, nga National Geographic (FOTO)
28/04/2018 19:23
Driloni, destinacioni i fundjavës
15/04/2018 19:50