“Jam i sigurt që këto janë 5 mënyrat për t’u bërë i pasur”.
22/08/2019 21:45
Grenlanda, prej kohësh një “mall këmbimi” midis SHBA-ve dhe Danimarkës
21/08/2019 07:57
Koment: Çmimi i një ndërhyrjeje ushtarake në Hong Kong
14/08/2019 08:46
Evropa ime: Bota pa tё djeshme
04/08/2019 22:17
Kush është në gjendje të thotë çfarë rruge ka marrë Europa?
28/07/2019 09:02
Nacionalistët në rritje po financohen nga oligarkë pa komb
26/07/2019 16:43
Valdrin Pjetri merr mandatin/ Gjykata e Shkodrës rrëzon padinë e Voltana Ademit
26/07/2019 10:33
Trumpi i Britanisë, apo një liberal oportunist? Cili është KM i ri britanik?
23/07/2019 20:50
Koment: Në vorbullën e krizave botërore
20/07/2019 13:17
I ndershëm në Shqipëri…
13/07/2019 16:36
Lajm i keq për popullsinë botërore
11/07/2019 19:04
“Vori-t” e Putinit, mafia mbi të gjitha mafiat
19/06/2019 21:35
Koment: Një luftë në Gjirin Persik do të kishte vetëm të humbur
15/06/2019 08:47
Shkëlqimi dhe rënia e Gjykatës Kushtetuese
25/05/2019 10:25
Shefja e ONM, reagon pas Metës/ Calavera: I papranueshëm sulmi ndaj vetingut
24/05/2019 11:08
Koment/ Zgjedhjet europiane: Nervozizëm në Berlin
22/05/2019 09:29
Borchardt: Të rinjtë, rojtarët dinamikë të demokracisë
22/05/2019 08:46
BE, 17 milionë europianë jetojnë në tjetër shtet. Duan të drejtë vote
20/05/2019 13:49
Lavdi gëzimit absurd të Eurovizionit!
18/05/2019 19:24
“Lamtumirë, Gomorra”. Fundi i lagjes më mafioze të Italisë
17/05/2019 18:52
Kur është i mundur liberalizimi i vizave për Kosovën?
15/05/2019 08:34