Buxheti për tërmetin, Qeveria planifikon 162 mln euro për rindërtimin
13/12/2019 15:15
Shtëpia, sigurim i detyrueshëm/ Propozohet pagesa 25 euro në vit për mbrojtjen nga tërmetet
11/12/2019 19:42
ATK u konfiskon pasurinë 136 borxhlinjve
11/12/2019 18:09
Kostot e fiskalizimit/ Kompanitë: Softi 1265 euro, financat e përgënjeshtrojnë shifrën
11/12/2019 01:35
Bie kostoja e ndërtimit në Kosovë
10/12/2019 13:00
Taksa e ulur për banesat/ Nga një janari, rihapet procesi i rivlerësimit
07/12/2019 15:31
Ndryshon projektbuxheti 2020/ 200 mln $ për rindërtimin e shtëpive dhe godinave të shkatërruara nga tërmeti
05/12/2019 15:55
Ndryshon projektbuxheti 2020/ Do të financohet rindërtimi i shtëpive të shkatërruara nga tërmeti
02/12/2019 14:30
Ulje taksash për bizneset / 8% për ata që kontribuojnë për të dëmtuarit nga tërmeti
30/11/2019 15:32
Informaliteti në punësim/ Në dhjetor nisin kontrollet në ndërtim, fasoneri dhe “call center”
24/11/2019 20:13
Borxhi i qeverisë me TVSH/ Për vitin 2019 janë 125 milionë të parimbursuar
23/11/2019 19:47
Emigranti rikthehet bujk/ Pas 21 vitesh në Spanjë, ndërton sera në Tragjas të Vlorës
22/11/2019 15:17
Bujqësia, 23 mln euro subvencione, Çuçi: Eksportet shqiptare rritje më të shpejtë se Maqedonia
22/11/2019 15:12
Qeveria-punonjësve të administratës: Vërtetoni që nuk keni detyrime të papaguara
21/11/2019 08:37
Shëndetësia, rritet buxheti/ Manastirliu flet për investime në infrastrukturë
20/11/2019 19:43
Shqipëria, hapa pas në liberalizimin e tregut dhe rritjen e sigurisë energjitike
20/11/2019 15:19
Në 2020 më pak lekë për rrugët, Balluku: Koncesionari i Milot-Balldre ka një vit kohë
19/11/2019 19:42
Borxhi publik, 64,7 përqind/ Shkak ulja e shpenzimeve, por edhe rënia e euros
19/11/2019 15:28
Prestigjiozja “Fodors”: Shqipëria, vendi mesdhetar më tërheqës
19/11/2019 11:44
Për pensionistët s’ka para/ Financat: Do shikojmë projektet me mosrealizim
18/11/2019 15:05
Maqedonia e Veriut/ Nuk dihet data për kthimin e TVSH-së për qytetarët
18/11/2019 12:12