E mërkurë, 15 Maj 2019
Genoa, zyrtarisht në shitje

Klubi i Serie A, i cili po lufton për të siguruar mbijetesën në elitën e futbollit italian teksa aktualisht ka një pikë më shumë se Empoli i vendit të 18-të, me një komunikatë në faqen zyrtare ka bërë me dije se presidenti Enrico Preziosi ka nxjerrë në shitje klubin e tij.

E premte, 10 Maj 2019
Pankina e Romës bosh. Ranieri ikën më shpejt se erdhi

Kundër Juventusit të mbetur pa motivim, Roma luan objektivin sezonal që ka, kualifikimin në Champions, por në prag të përballjes së rëndësishme në serinë A, tekniku i kryeqytetasve trazoi ujërat.

E martë, 30 Prill 2019
Wenger në “pole” për t’u ulur në pankinën e Lyonit

Bruno Genesio do të largohet nga Lyoni në fund të sezonit dhe skuadra franceze mbetet në kërkim të një emri të rëndësishëm për t’i besuar drejtimin e ekipit.

Juventus “i shpall luftë” Realit për Paul Pogba

E ardhmja e Paul Pogba është thuajse e sigurt që nuk do të jetë në Manchester, ndërsa dilema për t’iu zgjidhur është destinacioni i tij i ri.

E enjte, 25 Prill 2019
“Çmenduria” e Realit për Hazard. Ja sa i ofron klubi madrilen belgut të Chelsea

Reali i Madridit “çmendet” për Eden Hazard. Sipas tabloidit britanik “The Sun”, klubi “merengues” është gati të bëjë gjithçka për të sjellë në kryeqytetin spanjoll mesfushorin-sulmues belg të Chelsea dhe për këtë arsye ka përgatitur një kontratë për të në mënyrë që Hazard të bëjë realitet ëndrrën e tij për të veshur fanelën e “Los Blancos”.

E hënë, 22 Prill 2019
E ardhmja e Thierry Henry në SHBA, si trajner

Ish-ylli i Arsenal, si dhe ish-trajneri i Monakos, 41-vjeçari Thierry Henry po shikon Shtetet e Bashkuara të Amerikës si të ardhmen e karrierës së tij. Ai është në bisedime për t’u bërë drejtuesi i ri i New York Red Bulls në MLS.

Liverpool në gjurmët e talentit 23-vjeçar

Liverpool ka kontaktuar ekipin francez të Lilës, për sulmuesin 23-vjeçar nga Bregu i Fildishtë, Nicolas Pepe.

Liverpool dhe Arsenal në garë për një tjetër Hazarad

Liverpool dhe Arsenal janë gati të hyjnë në një garë ofertash për mesfushorin Borussia Monchengladbach, 26-vjeaçrin Thorgan Hazard.

Coutinho në vend të Hazard, Chelsea mendon për zëvendësuesin

Chelsea po konsideron brazilianin Philippe Coutinho, si zëvendësuesin e sulmuesit 28-vjeçar belg, Eden Hazard, i cili pritet që në merkaton e ardhshme t’i bashkohet Real Madridit.

Pogba tek Reali? Paga mund të jetë një problem

Kërkesat e mesfushorit të Manchester United Paul Pogba, mund të kthehen në një problem për transferimin e 26-vjeçarit francez tek Real Madrid.

E shtunë, 20 Prill 2019
Inter punon për të sjellë në Milano mbrojtësin e Manchester Cityt

Interi ka nisur punën për të transferuar në Milano mbrojtësin anësor të Manchester City-t, Danilo.

Reali vendos çmimin për kartonin e fantazistit Icso

Sipas të përditshmes spanjolle “Don Balon”, Reali i Madridit ka fiksuar çmimin e shitjes së fantazistit Isco, që është 60 milionë Euro.

Barça “piketon” brazilianin e Evertonit, për sulmin

Barcelona po kërkon një sulmues që të zëvendësojë Luis Suarezin dhe ka piketuar brazilianin e Evertonit, Richarlison.

Simeone konfirmon Diego Costën edhe për sezonin e ardhshëm

Trajneri i Atleticos së Mdridit, Diego Simeone ka konfirmuar se Diego Costa do të jetë pjesë e “los Colchoneros” edhe për sezonin e ardhshëm.

E premte, 19 Prill 2019
Dzeko refuzon West Hamin, pret ofertën e Interit

Edin Dzeko ka vendosur të refuzojë ofertën e West Hamit në kampionatin anglez, pasi shpreson që t’i bashkohet Interit në merkaton e verës.

Liverpool futet në garë për blerjen e talentit të Fiorentinës

Mediat italiane raportojnë se skuadra e Liverpoolit ka kërkuar informacione nga Fiorentina, për blerjen e sulmuesit Federico Chiesa.

Barcelona dhe Manchester United po planifikojnë një shkëmbim të bujshëm

Mediat spanjolle kanë raportuar sot se drejtuesit e Manchester Unitedit dhe ata të Barcelonës kanë diskutuar për një shkëmbim mes Marcus Rashford dhe Philippe Coutinho.

Sevilla merr vendimin për të ardhmen e Andre Silvës

Sevilla ka njoftuar zyrtarisht klubin e Milanit, se nuk do të ushtrojë të drejtën e blerjes së sulmuesit portugez Andre Silva, në përfundim të sezonit.

E enjte, 18 Prill 2019
“La Repubblica”: Cristiano nuk do ta respektojë kontratën me Juven

Juventusi po kalon ditë të vështira. Edhe pse të shtunën me shumë mundësi do të fitojë titullin kampion në Serinë A (i teti radhazi), festa bardhezi do të jetë e zbehtë.

Nuk rinovon me Filipe Luis, Atletico këmbëngul për Alex Telles

Bëhet gjithmonë e më konkret interesimi i Atletico Madrid për Alex Telles. Mbrojtësi, i cili aktivizohet me skuadrën e Portos, është lojtari i përzgjedhur nga “Los Colchoneros” për të zëvendësuar Filipe Luis, i cili do të largohet nga skuadra spanjolle gjatë verës së ardhshme, pasi i skadon kontrata dhe mundësia për të rinovuar nuk ekziston.

Inter tjetër tentativë për Gundogan, problem mbetet paga e mesfushorit

Interi po bën një tjetër tentativë për të transferuar në Milano, mesfushorin turko-gjerman të Manchester Cityt, Yilkay Gundogan.