Shëndeti
Çfarë është autizmi dhe çfarë e shkakton?
Depresioni postpartum, zbulohet medikamenti; është i shpejtë dhe efikas
Në shtëpinë tonë/ Mjekët: Turmeriku, anti-inflamator për trajtimin e shumë sëmundjeve
Shëndeti
Sonte në “Hipokrati”, Ateroskleroza
Zbulohet substanca që vret qelizat e kancerit
Pasojat e një “Brexit”-i pa marrëveshje prekin edhe ilaçet
Studimi finlandez, si të përgjysmoni rrezikun e diabetit
Shëndeti
“Në shtëpinë tonë”, mjeku: Lulebasani, bima çudibërëse për çdo plagë, ja si ta përdorni
E frikshme! Proshuta dhe salsiçet janë kancerogjene
Shtohen ndjeshëm lindjet çezariane, nënat zgjedhin mënyrën më të lehtë
Në shtëpinë tonë/ Të mirat e teknikës Moxa
Shëndeti
Në shtëpinë tonë/ Mjeket: Ja cila është sasia e lejuar ditore e frutave
Shëndeti oral, sonte në “Hipokrati”
Në shtëpinë tonë/ Farat e linit ju ndihmojnë të bini në peshë
Në Shtëpinë Tonë/ Ja çfarë shërojnë kokrrat, gjethet dhe vaji i ullirit
Shëndeti
5 arsye pse nuk duhet të flini në krahun e djathtë
Studim/ Çfarë duhet të konsumoni për jetëgjatësinë e trurit
Shtohen të sëmurët me zemër, shkak jeta sedentare dhe kequshqyerja
Në shtëpinë tonë/ Mjeku: Abuzimi me spec djegës mund t’ju shuajë shqisën e shijes
Shëndeti
Wake Up/ Mjeku logoped: Teknologjia ka rritur problemet e fëmijëve me të folurën
Në shtëpinë tonë/ Mjeku: Kujdes kur përdorni finokun, mund të shkaktojë të dridhura