Shëndeti
Çokollata nuk shkakton aknet
“Hipokrati” vjen çdo të shtunë në Top Channel, nga data 15 Shtator
Një gotë verë në ditë ju bën mirë? Gabim!
Shëndeti
Kush tha që nuk duhet ngrënë lëkura e pulës?!
Ushqimet që ju duhen pas pushimeve verore (FOTO)
Adoleshentë duhanpirës apo pijedashës, shenjat e sëmundjeve shfaqen që 17 vjeç
Studimi në Kinë: Ndotja e ajrit dëmton meshkujt
Shëndeti
Lini duhanin, mbroni fëmijët! Duhanpirja pasive shton sëmundjet kronike të mushkërive
Zbulohet ushqimi më i mirë për femrat shtatzënë
Cigaret elektronike mund të dëmtojnë qeliza jetike të sistemit imunitar
Kozmetika e rrugës, dermatologët: Rrezik për infeksionin, por edhe kancer të lëkurës
Shëndeti
Ditë të nxehta, pijet për të shuar etjen dhe për linjat e trupit
Të ruash qetësinë kur të humb fëmija? Këshilla e pazakontë e ish-policit
Qepa dhe hudhra ulin rrezikun e kancerit në stomak
Strategji për të përballuar vapën
Shëndeti
Dhimbje mesi? Duhet të flini në këtë pozicion
Dermatologët: Oraret kur nuk duhet të dilni në plazh
Kanceri i lëkurës, analizë gjaku për melanomën
“Gaslight”, ç’do të thotë kur tjetri tenton t’ju manipulojë?
Shëndeti
Aloe Vera, aleati i çmuar i bukurisë sonë
Dëshironi fëmijë? Koha e duhur për ngjizjen është para orës 7.30