Shëndeti
Krudot, vrasës të heshtur?
Çfarë duhet të dimë për kolagjenin
Një mëngjes i lehtë apo i rëndë? Ja gabimet që bëjmë çdo dite..
Shëndeti
Shafrani, jo thjesht erëz, por edhe një armë kundër kancerit
Dieta pa karbohidrate të shkurton jetën?
Fundi i verës, jetë të gjatë nxirjes nga dielli!
Çokollata nuk shkakton aknet
Shëndeti
“Hipokrati” vjen çdo të shtunë në Top Channel, nga data 15 Shtator
Një gotë verë në ditë ju bën mirë? Gabim!
Kush tha që nuk duhet ngrënë lëkura e pulës?!
Ushqimet që ju duhen pas pushimeve verore (FOTO)
Shëndeti
Adoleshentë duhanpirës apo pijedashës, shenjat e sëmundjeve shfaqen që 17 vjeç
Studimi në Kinë: Ndotja e ajrit dëmton meshkujt
Lini duhanin, mbroni fëmijët! Duhanpirja pasive shton sëmundjet kronike të mushkërive
Zbulohet ushqimi më i mirë për femrat shtatzënë
Shëndeti
Cigaret elektronike mund të dëmtojnë qeliza jetike të sistemit imunitar
Kozmetika e rrugës, dermatologët: Rrezik për infeksionin, por edhe kancer të lëkurës
Ditë të nxehta, pijet për të shuar etjen dhe për linjat e trupit
Të ruash qetësinë kur të humb fëmija? Këshilla e pazakontë e ish-policit
Shëndeti
Qepa dhe hudhra ulin rrezikun e kancerit në stomak
Strategji për të përballuar vapën