Shëndeti
Mosha e duhur për të humbur virgjërinë? Britanikët kanë një “peng”
Probleme me mishrat e dhëmbëve, stomatologu këshillon
Wake Up/”Dhuro një inkubator”, nisma e Erilda Duzhës për të shpëtuar foshnjat premature
Shëndeti
“Në shtëpinë tonë”/ Ja 5 mënyrat si të gatuani lakrën
Ushqimi me fibra. Konsumi që ul rreziqet nga sëmundjet
Vetitë dhe përdorimet e acidit glikolik
Në Shtëpinë tonë/ Të mirat dhe vetitë shëndetësore të Mersinës
Shëndeti
Në shtëpinë tonë/ Yndyrnat e shëndetshme dhe rëndësia e tyre
Studimi, dy vezë në ditë bëjnë mirë për shëndetin (VIDEO)
5 këshillat e OBSH; Dieta pas abuzimit me festat e fundvitit
Ushqimet e pas-festës; Këshilla e dietologëve, si të eliminoni pasojat e abuzimit
Shëndeti
“Termoterapia Intersticiale”, teknika e re për djegien e qelizave tumorale në tru
Studimi/ Doktorët: Jepuni fëmijëve kikirikë që 4 muajsh
Kirurgu plastik shqiptar u nxjerr të palarat e ndërhyrjeve VIP-ave të njohur
Rreziqet që sjell ringrohja e ushqimeve
Shëndeti
Vaji i portokallit, të mirat dhe vetitë e tij
Pudra me ngjyrosës kanceroz, “J&J” e dinte prej 1971-shit
Alarmi për mishin e pulës, flasin ekspertët
Trumza, ilaçi çudibërës që na sjell natyra
Shëndeti
Mania për buzë të trasha, nuk njihet 23-vjeçarja!
Projekti ambicioz i Milanos pas “Pyllit vertikal”, 3 mln pemë deri në 2030-n