Shëndeti
Mosha e pubertetit të djemve lidhet me ciklin menstrual të nënave
Njerëzit po hanë plastikë! Ndotja në trup, nga peshku dhe pirja e ujit me shishe plastike
Keni probleme me lëkurën? Trajtime natyrale me produktet që mbani në frigorifer
Shëndeti
Qumështi, i shëndetshëm apo i rrezikshëm? Ja ç’thonë specialistët..
Ti mbijetosh kancerit të gjirit. Historia e mjekes 31-vjeçare
“Hipokrati”/ “Stroke”, “Aksident vaskular i trurit” ose “Goditja ne tru”
Parandalimi i anomalive, Mjekët: Kontroll që gjatë shtatzënisë
Shëndeti
Hashashi në mjekësi/ Efekte pozitive te të sëmurët me Alzheimer
Aktiviteti fizik ul rrezikun e dhimbjes së shpinës tek fëmijët
Të mirat dhe vetitë ushqyese të kinoas
Oktapodi, të mirat dhe vlerat ushqyese
Shëndeti
Vlerat ushqyese të bishtit të kalit
Boronica dhe vetitë e saj kuruese
Hithra, mbretëresha e bimëve popullore kurative
Veshka në laborator; Shkencëtari italian po punon për zëvendësimin e qelizave të sëmura
Shëndeti
A e dashuroni dhe ju gjumin e pasdites? Shkenca e shpjegon pse
Vuani nga anemia?! Kalohet me këto ushqime
10 ushqime për të parandaluar sëmundjet
Ushtrimet fizike, si dhe sa shpesh duhet t`i bëni
Shëndeti
Matcha, bima me veti të jashtëzakonshme medicinale e ardhur Lindja
10 ushqimet që nuk duhet të konsumohen për të parandaluar kancerin e gjirit