Lifestyle
Nuk e shperbleu per unazen e gjetur, e con ne gjykate
Cudite ne Rio, balerina kercen me tanga 3 cm
I ati i tetenjakeve, kerkon teste te ADN-se
Lifestyle
SHBA, zbulohet kura anti-grip
Te dhunuarit ne femijeri me te rrezikuar ndaj stresit
Astronomi, 10 miliarde planete “binjake” me Token
Karnavalet ne Rio, modelja pikturon Obamen ne kofshe
Lifestyle
Arabi, gjykata bllokon martesen e 13 vjecareve
Evoluimi i mbathjeve, bashke me njerezimin
Nuk e pagoi, dentisti i shkul protezen pacientes
Discovery, shyhet serish leshimi ne hapesire
Lifestyle
Priste trinjake, por sjell ne jete vetem nje
Mediat e dhunshme na bejne me te pandjeshem
Google korrigjon gabimin me kontinentin e zhdukur
Sudan, gjenden pjese te asteroidit “2008 TC3”
Lifestyle
“Studentet dixhitale”, fillon epoka iPod
Kanceri nga duhani, semundje “demokratike”
Mars, sonda Phoenix zbulon uje te lengshem
Rrjetet sociale ne internet demtojne shendetin
Lifestyle
Pranga 14-vjecares, dergoi sms gjate ores se mesimit
Meshkujt dhe femrat, mekate te ndryshme