Në shesh xhirimin e “shtëpiake të dëshpëruara”, edhe Longoria pre e bulizmit
10/09/2019 13:08
3 vjetori i shenjtërimit të Nënë Terezës, ekspozitë në Muzeun Historik Kombëtar
08/09/2019 19:59
Koko Fest/ Prezantohet komedia ‘Karnavalet e Korçës’ nga teatri i Prishtinës
08/09/2019 16:30
Performancë e jashtëzakonshme, orkestra në Austri interpreton simfoninë e pambaruar të Mahler-it
08/09/2019 13:11
Edicioni i 76 të filmit të Venecias, trofeun e merr…
07/09/2019 22:10
Pas 10 vitesh publikohet në Serbi, historia e dashurisë mes një shqiptareje dhe një serbi që i ndau lufta
07/09/2019 21:16
Seriali i famshëm televiziv “Friends” rikthehet sërish
07/09/2019 15:55
Filmime në Vlorë nga Discovery Channel, në kërkim të anijeve të mbytura gjatë LIIB
07/09/2019 13:17
Koncerti “Time capsule”, më 19 shtator në sheshin “Nënë Tereza” këndon Capital T
06/09/2019 19:57
Fotot që vërtetojnë se ky është një nga festivalet më unikë në botë
06/09/2019 18:08
Filmi shqiptar Zana do të ketë premierën botërore në Toronto
06/09/2019 08:11
“Shpia e Agës” në Shqipëri. Filmi i Lendita Zeqirit në më shumë se 30 festivale të botës
05/09/2019 20:19
Ekspozitë për harmoninë, në Muzeun Kombëtar veprat e skulptorit Perikli Culi
04/09/2019 19:59
Piro Misha sapo merr detyrën: Biblioteka, godinë e re
03/09/2019 19:54
Keanu Reeves feston 55 vjetorin dhe rikthimin si “Neo”, në “Matrix 4”
02/09/2019 17:45
Festivali i Filmit në Venecia/ Yjet që shkëlqyen në tapetin e kuq
02/09/2019 16:30
Pikturat 4 mijë vjeçare që u gjendën në Xhuxh të Mirditës
02/09/2019 15:31
Banesa “Reso” në rrezik shembjeje në Gjirokastër
02/09/2019 11:29
Festivali i Komedisë/ “Kopshti i Qershive” në teatrin “Andon Zako Cajupi”
01/09/2019 16:22
Tirana në festivalin e Mantovas/Letërsia, kultura dhe arti në një stendë të veçantë
01/09/2019 10:11
Rikthehet KokoFest, maratona artistike e komedisë në Korçë
31/08/2019 16:32