Të gjithë sytë nga “Oscars”, vijnë nominimet “Razzies”
21/01/2019 19:17
Wake Up/ Aktorja Ina Gjonçi: Pse zgjodha Oriana Fallacin dhe “Letër fëmijës që nuk u lind kurrë”
21/01/2019 12:41
Vitrina e librit/ Vrasje në kryeministri nga Diana Çuli
21/01/2019 11:18
Ekspozita e Maks Velos nis me një cikël pikturash nudo
19/01/2019 21:21
Sot nis “The Voice Kids”. Fëmijët e talentuar vijnë çdo të premte në ekranin e Top Channel
18/01/2019 20:00
Francë, pulat ngjiten në skenë
18/01/2019 12:19
Botimi për Skënderbeun; Revista Muzeologjike sjell një numër special
17/01/2019 20:50
“Të shpëtohet Arkiva e Filmit”. Kërkohet rimasterizim dhe kushte optimale
16/01/2019 20:28
Wake Up/ Sharr Braina :Unë s’jam Butrint Imeri, di të këndoj
16/01/2019 11:50
Aktorja shndërrohet në një Barbie për filmin mbi kukullën më të famshme (FOTO)
16/01/2019 10:03
Kosova në Berlinale. Do të përfaqësohet me filmin “Në mes”
15/01/2019 16:53
Korçës i shtohet dhe një muze, ai i Gjon Milit
14/01/2019 13:25
Wake Up/ Klajdi Musabelliu, dedikim për Tiranën me të mirat dhe të këqijat e saj
14/01/2019 13:08
Wake Up/ Klajdi Musabelliu: Pas këngës, pasioni im filmat vizatimor
14/01/2019 13:06
“Profesoresha e yjeve”. Sot në “Exclusive”, dokumentari për sopranon e mirënjohur Suzana Frashëri
13/01/2019 12:56
“Konvergjencë”, ekspozita e artistëve të artit modern
12/01/2019 16:15
Wake Up/ Samanta Karavella: Elinel, Eminem i Shqipërisë
11/01/2019 14:29
Wake Up/ Gëzim Myshketa: Pse refuzova koncertin në Vatikan me Dua Lipan
11/01/2019 14:25
Wake Up/ Gëzim Myshketa: Operan “Toska” do doja ta zhvendosja në diktaturë
11/01/2019 14:23
“Dome”, monodrama ku aktori rrëfen vet jetën e tij
10/01/2019 20:07
Në Shtëpinë tonë/ 100 vjet Bauhaus, shkolla që hodhi themelet e koncepteve arkitekturore
10/01/2019 12:50