Në plazh me Rosie Huntington-Whiteley
Është nga të paktat modele dhe aktore të suksesshme dhe ka zëra se Rosie Huntington-Whiteley mund të jetë e pranishme në filmin e ri të James Bondit.

Skulpturat e parkut n Kor Skulpturat e parkut n Kor
Ka nisur në Korçë simpoziumi ndërkombëtar "Skulptura e Parkut". Deri më datë 10 shtator, artistë nga Shqipëria dhe vende të tjera do të krijojnë skulptura prej guri në një ambjent të hapur, ku qytetarët mund të shikojnë të gjithë procesin e punës.

Al Pacino: Fama t streson, por Al Pacino: Fama t streson, por
Festivali i Filmit në Venecia ka mbledhur mjaft yje botërore të kinemasë, mes të cilëve edhe ikona Al Pacino të cilit asnjëherë nuk i mungon humori.

Rihanna, 18 milion $ pr nj apartament n Nju Jork Rihanna, 18 milion $ pr nj apartament n Nju Jork (FOTO)
Rihanna ka marrë me qera një apartament në Nju Jork që në fillim të këtij viti, kur vendosi të shpërngulej nga LA. Por tani këngëtarja e hitit “Diamonds” duket se ka gjetur një shtëpi të përhershme, pasi është parë duke i hedhur një sy një apartamenti në lagjen Tribeca.

“The voice of Albania 4”
“The voice of Albania 4”
Në Kosovë janë zhvilluar audicionet për edicionin e 4 të “The Voice of Albania”, si faza e parë e garës për çmimin e madh të zërit më të mirë shqiptar për vitin 2014.

Pas “Bonbon”, ja projektet e radhës së Era Istrefit Pas “Bonbon”, ja projektet e radhës së Era Istrefit
Ajo kishte premtuar se në tetor do të publikonte hitin e radhës, por nuk ndodhi kështu. Në një intervistë ekskluzive për “Wake Up” në Top Channel, Era Istrefi u ka kërkuar ndjesë fansave, duke i premtuar se së shpejti do të dalë me disa këngë të reja.

Emily tregon format me të brendshme të bardha Emily tregon format me të brendshme të bardha
Është një nga modelet më të bukura në botë dhe Emily Ratajkowski tregoi format e saj perfekte me të brendshme të bardha për t’i uruar një ditë të mbarë 9.5 milionë ndjekësve të saj në Instagram.

Do e donit një kalendar të tillë? Do e donit një kalendar të tillë?
2016 ka qënë vit i mbarë për disa njerëz. Por Kylie Jenner u jep fansave të saj disa arsye të tjera për të qënë të lumtur për 2017.

Ireland Baldwin rrit temperaturat Ireland Baldwin rrit temperaturat
Ky është ndoshta një nga kalendarët më të nxehtë që po publikohen këto ditë. Love Video Advent Calendar ka rritur sërish temperaturat ku në ditën e 4-rt shfaqet supermodelja Ireland Baldwin në plazh.

Kim dhe Kanye jetojnë të ndarë Kim dhe Kanye jetojnë të ndarë
Kanye West nuk jeton më me familjen Kardashian. Reperi 39-vjeçar jeton i ndarë nga bashkëshortja dhe fëmijët e tij, sipas “Us Weekly”.

“Chantaje” nderon Shakirën “Chantaje” nderon Shakirën
Kënga që Shakira ka publikuar në bashkëpunim me Maluma po thyen rekorde klikimesh.

“The Flintstones” në Tiranë “The Flintstones” në Tiranë
“Flintstones” nuk janë vetëm personazhet me kartona aq të dashur për vogëlushët. Tani janë edhe artistë cirku, të cilët argëtojnë të vegjlit me numra akrobatikë për çdo fundjavë në arenën e Cirkut Kombëtar të Tiranës.

“Uh baby” në vend të parë “Uh baby” në vend të parë
Bashkëpunimi i Kidës dhe Xhensilës vazhdon të ecë suksesshëm në tregun muzikor shqiptar. Ndërkohë që ka vetëm 4 javë që është bërë pjesë e “The Top List”, “Uh Baby” i është rikthyer sërish fronit këtë javë, duke u ngjitur me dy pozicione nga java e kaluar.

“Jam shumë më e bukur sesa Kim Kardashian” “Jam shumë më e bukur sesa Kim Kardashian”
Një modele me forma të ekzagjeruara, e cila njihet se “Kim Kardashiani rus”, thotë se është shumë më e bukur sesa 35-vjeçarja.

Rita Ora sërish topless - VIDEO Rita Ora sërish topless - VIDEO
Nuk është hera e parë që ajo zbulon asetet e saj, e kësaj here Rita Ora i ka treguar ato për revistën Love, në një video për reklamimin e kësaj të fundit.

Belen Rodriguez, topless për gjimnastikë Belen Rodriguez, topless për gjimnastikë
Topless dhe me streçe të zeza, Belen Rodriguez ka kaluar të premte mbrëma mes gjimnastikës dhe karaokes.

Për bikini është gjithmonë koha e duhur Për bikini është gjithmonë koha e duhur
Me uljen e temperaturave banorët e Los Anxhelesit po nisin të nxjerrin ngadalë nga dollapet e tyre veshjet dimërore, por nga ky rregull bën përjashtim Kylie Jenner.

Iggy ‘ngroh’ fansat në Minesota Iggy ‘ngroh’ fansat në Minesota
Kur Iggy Azalea u ngjit në skenë mbrëmjen e së premtes në Minesota, temperaturat ishin nën zero, por kjo nuk e pengoi këngëtaren që të shfaqej me një dekolte ‘ngrohëse’ për fansat besnikë të saj.

Madonna martohet për 150 mijë dollarë Madonna martohet për 150 mijë dollarë
Martesa e tyre zgjati vetëm katër vite, por që të dy janë gati për një raund të dytë martesor…për çmimin e duhur.

Një poçare si Irina Një poçare si Irina
Irina Shayk pushtoi pasarelën në Paris, por kësaj radhe bukuroshja shkon edhe më tej. Ajo vjen shumë seksi në klipin e “Love” për festat e fundvitit, edhe pse nuk shihet gjë festive në video.

Gra të bëra nga petalet Gra të bëra nga petalet
Ato që duken si skulptura reale grash, në të vërtetë janë petale lulesh të realizuara me anë të një “softwari” 3D nga artisti parisian Jean-Michel Bihorel.

Leonita ia rikthen buzëqeshjen Xhakës Leonita ia rikthen buzëqeshjen Xhakës
Mesfushori i Arsenalit, Granit Xhaka, e ka hedhur pas krahëve eliminimin në Kupën e Ligës dhe ka publikuar foto me të fejuarën e tij, Leonita Lekaj që duket se ia ka rikthyer buzëqeshjen futbollistit.

Muzikantët me aftësi ndryshe Muzikantët me aftësi ndryshe
Mirsada Belinovi është një vajzë e re, e aftë ndryshe. Natyra e ka limituar të bëjë disa gjëra, që ndoshta moshatarët e saj munden, por nuk e ka penguar të bëjë muzikë në mënyrën e saj.

Will Smith, një hero për fansin e vet Will Smith, një hero për fansin e vet
Will Smith provon se është hero dhe në jetën reale... të paktën për një fans të tijin.

Lady Gaga tregon lumturinë Lady Gaga tregon lumturinë
Thonë se njerëzit duan gjithmonë gjërat që nuk kanë. Ylli i popit, Lady Gaga, bëri thirrje për më shumë dashuri dhe mirësi në këtë periudhë festive, ndërsa u shpreh e trishtuar që njerëzit janë fokusuar vetëm tek fama dhe tek paratë.

Era Istrefi, fituese e EBBA Era Istrefi, fituese e EBBA
Era Istrefi është fituesja e një ndër dhjetë çmimeve të European Border Breaker 2017, çmime europiane muzikore për artistët e rinj. Lajmi u bë surprizë në Top Albania Radio, ku këngëtares iu njoftua "live".

Surpriza Lily Donaldson në Paris! - FOTO Surpriza Lily Donaldson në Paris! - FOTO
Sigurisht që vëmendja më e madhe në spektaklin e Parisit ishte përqendruar te modele si Adriana Lima, Irina Shayk, apo motrat Hadid, por ajo që surprizoi me paraqitjen e saj në pasarelë ishte modelja britanike Lily Donaldson.

Pele e Ali në ankand, në shitje objekte të tyre Pele e Ali në ankand, në shitje objekte të tyre
Objekte të legjendave të sportit Muhammad Ali dhe Pele do të shkojnë në ankandin e organizuar nga Juliens, e të quajtur “Legjenda dhe idhuj të sportit”. Sendet personale e profesionale që i përkisnin Ali-së vijnë nga miku i ngushtë dhe fotografi i boksierit Howard Bingham.

E kuqe, flakë në Lamborghini E kuqe, flakë në Lamborghini
Kylie Jenner nuk zhgënjen asnjëherë. Bukuroshja 19-vjeçare dukej e mrekullueshme në Majemi teksa ishte e shoqëruar nga i dashuri i saj Tyga.

Selena Gomez, “mbretëresha” e Instagramit Selena Gomez, “mbretëresha” e Instagramit
Selena Gomez mbizotëron Instagramin. Rrjeti social ka treguar se 24-vjecarja ka më shumë ndjekës se çdo personazh tjetër publik, 103 milionë dhe gjithashtu postimet e saj kanë më shumë pëlqime në vitin 2016.

Engjëjt e “Victoria Secret's” vlejnë mbi 245 milionë dollarë Engjëjt e “Victoria Secret's” vlejnë mbi 245 milionë dollarë
Modelet më të paguara të “Victoria Secret’s” që zbritën në pasarelën e Parisit të mërkurën besohet se së bashku marrin deri në 245 milion dollarë.

Mariah Carey konfirmon lidhjen Mariah Carey konfirmon lidhjen
Në mediat rozë është folur shumë për një lidhje mes Mariah Carey dhe balerinit të saj Bryan Tanaka, i cili thuhet se është bërë shkak për ndarjen e këngëtares dy muaj më parë nga miliarderi australian James Packer.

Buzëqesh Gjiko Buzëqesh Gjiko
Gjiko po shijon suksesin e këngës më të fundit me titull “Je shku”.

Tuna rikthehet në Shkup Tuna rikthehet në Shkup
Tuna ka zhvilluar një koncert në qytetin e saj të lindjes, Shkup.

Të dashuruara pas maceve Të dashuruara pas maceve
Xhemi Shehu dhe Arbana Osmani janë adhuruese të maceve.

E Duan edhe në SHBA E Duan edhe në SHBA
Dua Lipa sa vjen e po bëhet një nga emrat më të kërkuar në industrinë e muzikës botërore.

Capital T publikon këngën e re Capital T publikon këngën e re
Ashtu siç e kishte paralajmëruar përmes shumë postimeve të tij në rrjetet sociale, Capital T ka publikuar këngën e tij më të re pasditen e së enjtes.

Enca pa “make up” Enca pa “make up”
Enca është shumë e bukur edhe pa “make up” . Këngëtarja më e ndjekur në Instagram ka publikuar një foto nga pushimet e saj të fundit.

“Mannequin challenge” përfshin edhe Florin “Mannequin challenge” përfshin edhe Florin
“Mannequin challenge” është një ndër trendet e fundit të përhapura në rrjetet sociale.  Ky trend nuk mund të shpëtonte nga kantautori i njohur Flori Mumajesi.

Era Istrefi ndryshon “look” Era Istrefi ndryshon “look”
Era Istrefi është njëra ndër vajzat më të komentuara të “showbiz”-it shqiptar, kjo pasi përveç talentit të saj në muzikë, ajo ka një stil shumë të veçantë edhe në pamje, ndryshe nga koleget e saj.

VIP-at më të ndjekur të Instagram (FOTO) VIP-at më të ndjekur të Instagram (FOTO)
Teksa 2016 ka qënë një vit interesant në përgjithësi, ka qënë një vit i mrë për rrjetet sociale. Dhe tashmë që jemi në fund të këtij viti, Instagram tregon se sa herë keni hyrë në aplikacion për të ndjekur VIP-at tuaj të preferuar.

Bella përballet në skenë me ish të dashurin Bella përballet në skenë me ish të dashurin
Teksa Bella Hadid po përgatitej për debutimin e saj në shfaqjen e modës së “Victoria’s Secret”, ajo tregoi se u përball me ish të dashurin dhe performuesin The Weeknd. Këngëtari i “I Can’t Feel My Face” 26-vjeçar është ndjerë tepër i lumtur teksa ka parë bukuroshen brune që parakalonte në skenë ndërkohë që këngëtari ishte duke performuar në skenë.

Si e feston ditëlindjen Chrissy Teigen Si e feston ditëlindjen Chrissy Teigen
Chrissy Teigen po feston ditëlindjen e saj të 31-të në Los Cabos në Meksikë. Koha është shumë e mirë që Chrissy të tregojë format e saj për ditëlindje, e veshur me një palë rroba banje ngjyrë nude, teksa shfaqet duke gatuar për të shoqin John Legend.

West del nga spitali, u kurua për “krizë shpirtërore” West del nga spitali, u kurua për “krizë shpirtërore”
Reperi u dërgua në spital javën e kaluar

Lindsay Lohan, selfie topless Lindsay Lohan, selfie topless
Lindsay Lohan ankohet për rezultatet e pushimeve të saj në diell dhe festat e shumta me një selfie topless.

Tre vjet pa Paul Walker, mesazhi prekës i Tyrese Gibson Tre vjet pa Paul Walker, mesazhi prekës i Tyrese Gibson
Një nga miqtë më të ngushtë dhe aktor në Fast and Furious, Tyrese Gibson ka përkujtuar Paul Walker në tre vjetorin e vdekjes së tij tragjike.

Motrat Hadid, më të mirat në Paris Motrat Hadid, më të mirat në Paris
Në një prej evenimenteve më të rëndësishëm të modës, dyshja e motrave Hadid kanë shkëlqyer në Paris, në pasarelën e organizuar nga “Victoria's Secret”.

Surpriza e mrekullueshme nga Irina në Paris Surpriza e mrekullueshme nga Irina në Paris
Modelja e “Victoria's Secret” Irina Shayk ka zgjedhur pasarelën për t’i bërë botës së modës dhe showbizit një surprizë.

Seño-Rita! Seño-Rita!
Ajo ka qenë shumë e zënë me punët për projektet e reja muzikore dhe jo vetëm, por për Rita Orën, mbrëmja e së martës ishte natë feste. Bukuroshja 26-vjeçare u pa në një lokal nate në Los Anxhelos.

“Engjëjt” zbresin në pasarelë “Engjëjt” zbresin në pasarelë
Spektakli i “Victoria’s Secret” është më madhështori i llojit të vet. Modelet më të bukura, që ndryshe njihen si “engjëj”, edhe këtë të enjte pushtuan pasarelën dhe lanë pa frymë të gjithë në spektaklin e fundvitit në Paris.

Marc Anthony kërkon të rifitojë zemrën JLo Marc Anthony kërkon të rifitojë zemrën JLo
Ai u bë qendra e vëmendjes për shkak të puthjes që shkëmbeu në skenë me ish-bashkëshorten Jennifer Lopez në fillim të këtij muaji, por duket se Marc Anthony po përpiqet t’i rikthehet marrëdhënies me yllin.

Mariah Carey e tepron sërish me Photoshop Mariah Carey e tepron sërish me Photoshop
Javën e kaluar ajo u bë qendra e komenteve negative në rrjetet sociale pasi postoi një fotografi ku dukej qartë se ishte përdorur Photoshop.

“Pirelli” sjell ajkën hollivudiane në një set fotografik “Pirelli” sjell ajkën hollivudiane në një set fotografik
Mbrëmja gala në Paris, me rastin e publikimit të kalendarit të ri të Pirellit, solli në tapetin e kuq ajkën hollivudiane me emra të tillë si Nicole Kidman, Uma Thurman, Helen Mirren dhe Charlotte Rampling.

Shoqja nxjerr “zbuluar” Bella-n Shoqja nxjerr “zbuluar” Bella-n
As Bella Hadid as The Weeknd nuk kanë thënë asgjë lidhur me ndarjen e tyre, por modeles 20-vjeçare duket se i mungon shumë ish i dashuri i saj.

Bukuroshja ruse tregon linjat Bukuroshja ruse tregon linjat
Modelja ruse, Natasha Poly ka vendosur t’i largohet të ftohtit duke zgjedhur të marrë rreze në plazhet e Majemit.

Giusy Ferreri në Tiranë Giusy Ferreri në Tiranë
Tirana sot në Ditën e Clirimit ishte e mbushur nga aktivitetet kushtuar Natës së Bardhë.

Merr fund “Keeping Up With The Kardashians”? Merr fund “Keeping Up With The Kardashians”?
Kamerat janë fikur për “Keeping Up With The Kardashians”, të paktën sipas një burimi të ri.

Pilotja seksi që po “çmend” Instagramin Pilotja seksi që po “çmend” Instagramin
Malin Rydqvist nga Suedia është pilote e një avioni “Boeing 737” dhe sigurisht që në punën e saj ka tepër lodhje dhe stres të madh, por kjo bukuroshe e ka gjetur zgjidhjen.

Aktorja: Jam përdhunuar dy herë, nuk hesht më Aktorja: Jam përdhunuar dy herë, nuk hesht më
Evan Rachel Wood ka zbuluar se është përdhunuar dy herë. Aktorja 29-vjeçare ka treguar se është përdhunuar një herë nga i dashuri i saj dhe një herë tjetër nga një pronar lokali, por që kanë ndodhur në ditë të ndryshme.

Giusy Ferreri: E lumtur të këndoj në Tiranë Giusy Ferreri: E lumtur të këndoj në Tiranë
Top Channel ka intervistuar këngëtaren italiane Giusy Ferreri, e cila ka interpretuar edhe më parë në Tiranë. Këngëtarja italiane thotë se ka zgjedhur për sot (e martë) këngët e saj më të mira.

“Gotham Awards”, vlerësohet Moonlight “Gotham Awards”, vlerësohet "Moonlight"
Sezoni i çmimeve kinematografike në SHBA, nisi me edicionin e 26 të “Gotham Film Awards” në Nju Jork, me një sërë yjesh që parakaluan në tapetin e kuq. Aktorët Ethan Hawke, Amy Adams dhe regjisori Oliver Stone ishin mes atyre që u vlerësuan me çmime.

Premiera e I am Bolt” Premiera e "I am Bolt”
Sprinteri xhamajkan Usain Bolt u shfaq në tapetin e kuq në Londër për premierën e filmit dokumentar “I am Bolt”. Për krah legjendës së atletikës ishin edhe prindërit e tij, ndërkohë që nuk munguan as yjet e kinematografisë botërore.

“Engjëjt” mbërrijnë në Paris “Engjëjt” mbërrijnë në Paris
Një ndër evenimentet më të rëndësishme të modës është “Victoria's Secret Fashion Show". Ky eveniment këtë vit do të mbahet në kryeqytetin francez, Paris.

Mohohet lidhja Brad Pitt- Kate Hudson Mohohet lidhja Brad Pitt- Kate Hudson
Kohët e fundit kanë qarkulluar shumë lajme se Brad Pitt po takohet fshehurazi me Kate Hudson, duke hedhur dyshime se mes tyre ka nisur një romancë.

Engjëjt hapin dhuratat para kohe! - FOTO Engjëjt hapin dhuratat para kohe! - FOTO
Lily Aldridge, Elsa Hosk dhe Taylor Hill kanë kënaqur fansat duke sjellë më herët Krishtlindjet dhe dhuratat e festave përmes fushatës 2016 të “Victoria’s Secret”.

Me xhinse, por “topless” Me xhinse, por “topless”
Ato janë tre bukuroshe që pritet të pushtojnë pasarelën në spektaklin e “Vitoria’s Secret”. Dhe Irina Shayk dëshmon se pse është zgjedhur si një ndër vajzat për fushatën e re të xhinseve “Denim”.

“Lejla” i rikthehet fronit “Lejla” i rikthehet fronit
Ndërkohë që ka 5 javë që ka dalë në tregun muzikor, “Lejla” ka mbizotëruar për 4 javë “The Top List”. Javën e kaluar ajo pësoi një rënie të vogël me një pozicion, duke u renditur në vendin e dytë ndërsa këtë javë, ky projekt muzikor i është rikthyer sërish fronit duke zënë vendin e parë në listën e 50 këngëve më të bukura të muzikës moderne shqiptare.

Julia Roberts, tifoze e Manchester United Julia Roberts, tifoze e Manchester United
Julia Roberts ishte e pranishme në “Old Trafford” për të ndjekur ndeshjen Manchester United-West Ham. Në përfundim të 90 minutave, aktorja amerikane zbriti në fushë bashkë me fëmijët dhe bashkëshortin e saj, Daniel Moder.

“Moana”, rekord shikimesh “Moana”, rekord shikimesh
Filmi i animuar i “Disney”-t, “Moana” pati debutimin më të suksesshëm gjatë festës së Falenderimeve në Ameriken e Veriut, duke u pozicionuar në vend të parë.

“Ha më shumë kur duhet të vesh kostumin e ngushtë” “Ha më shumë kur duhet të vesh kostumin e ngushtë”
Është protagonistja kryesore e 5 filmave të sagës “Underworld” dhe më në fund Kate Beckinsale ka zbuluar sekretin e formave të saj të përkryera që dalin në pah kur ajo vesh kostumin e ngushtë të personazhit të saj.

Veshja e guximshme e Nicole Scherzinger (Fotot) Veshja e guximshme e Nicole Scherzinger (Fotot)
Nicole Scherzinger ka qenë gjithmonë një femër që tërheq vëmendjen. 38-vjeçarja vazhdon të ketë një trup fantastik dhe veshjet që zgjedh ia nxjerrin në pah format perfekte.

Blac Chyna e mbajti fjalën Blac Chyna e mbajti fjalën
Blac Chyna u zotua se përmasat e trupit të saj si ka qënë para shtatzënisë do të ktheshin shumë shpejt, duke postuar një foto nudo. Ajo solli në jetë vogëlushen Dream më 10 nëntor, dhe ka dokumentuar rënien në peshë për dy javë, për fansat e saj në rrjetin social.

“Ditëlindja festohet çdo muaj tani?” “Ditëlindja festohet çdo muaj tani?”
Donald Trump ka fatin e keq që bën gjithmonë postime qesharake në Twitter. Por duket se kjo qënka e trashëguar.

Leksione golfi nga Paige Spiranac - VIDEO Leksione golfi nga Paige Spiranac - VIDEO
Për Paige Spiranac golfi nuk është një sport që luhet vetëm në bar. Bukuroshja që është edhe një nga femrat simbol të golfit, pasi prej vitesh aktivizohet në nivele profesioniste, e shfrytëzon imazhin e saj për të tërhequr sa më shumë vëmendje.

Bella Hadid, gati për paradën e “Victoria’s Secret” (Foto) Bella Hadid, gati për paradën e “Victoria’s Secret” (Foto)
Po përgatitet për të ecur për herë të parë në Spektaklin e Modës së Victoria’s Secret dhe të shtunën, Bella Hadid tregoi se është në formën e duhur për këtë arritje në karrierën e saj.

Amber flet për dhunën e ushtruar nga Johny Depp Amber flet për dhunën e ushtruar nga Johny Depp
Dita e kaluar shënonte ditën kundër dhunës ndaj grave dhe kjo është dita kur Amber Heard ka vendosur të flasë hapur për dhunën që i është ushtruar nga ish-bashkëshorti i saj Johny Depp nga i cili u nda pak muaj më parë.

Shuhen shpresat për Rominën dhe Al Banon Shuhen shpresat për Rominën dhe Al Banon
Për vite me radhë e ka ruajtur me fanatizëm privatësinë e saj, por Romina Power prezanton në Instagram shokun e saj të ri, producenti hollivudian brian Sweeny, shkruan Vanity Fair Italia.

Mariah Carey dështon me Photoshopin Mariah Carey dështon me Photoshopin
Në “Ditën e Falenderimeve” këngëtarja e famshme ka postuar një foto në Instagram, ku duken qartazi ndërhyrjet me Photoshop.

Ndërhyrje estetike? Kendall e mohon Ndërhyrje estetike? Kendall e mohon
Kendall Jenner vazhdon të mos e pranojë faktin e një ndërhyrje estetike të mundshme në buzën e saj të sipërme.

Seti “i nxehtë” i Emily Ratajkowski Seti “i nxehtë” i Emily Ratajkowski
Ajo u bë e famshme pasi u shfaq “topless” në klipin e këngës “Blurred Lines” të Robin Thicke, por para se mahniste të gjithë nga ekrani i vogël, Emily Ratajkowski u bë pjesë e një seti “të nxehtë” të fotografit Jonathan Leder.

Rita i del në mbrojtje Justin Bieber Rita i del në mbrojtje Justin Bieber
Justin Bieber vazhdon të rrisë reputacionin e tij si një këngëtar që nuk kujdeset shumë për fansat e tij, sidomos pasi gjakosi një fans në Barcelonë, duke e goditur me grusht.

Një stjuardesë muskuloze Një stjuardesë muskuloze
Ayme Oliveira punon si stjuardesa, por ajo nuk është si të gjitha koleget e saj. 32-vjeçarja nga Chelmsford, nënë e një fëmijë, i ka habitur të gjithë kur ka hequr kostumin e saj të punës dhe ka ekspozuar format e saj trupore.

Sahara Ray i lë vend imagjinatës Sahara Ray i lë vend imagjinatës
Sahara Ray përbënte lajm kryesor të mediave rozë në fillim të vitit pas fotove të pushimeve në Hawai me Justin Bieber.

Kur bëhen bashkë dy motra Kardashian Kur bëhen bashkë dy motra Kardashian
Në mediat rozë tërheqin vëmendjen edhe kur pozojnë të vetme, imagjinoni se ç’mund të ndodhë nëse ‘bashkojnë’ forcat dy motra Kardashian.

Festat bëhen më të bukura me Irina Shayk Festat bëhen më të bukura me Irina Shayk
Irina Shayk vazhdon të mahnisë të gjithë. Ajo është një nga supermodelet më të famshme në botë dhe nuk zhgënjen asnjëherë. Madje, as në fushatën e re për kompaninë e veshjeve të brendshme “Intimissimi”.

Ricciardo i merr mirë “kthesat”! Ricciardo i merr mirë “kthesat”!
Kampionati i Formula 1 ka mbërritur në fazën finale të tij, kur ka mbetur vetëm gara e fundit, ajo e Abu Dhabi, por çështja e titullit është një diçka që tashmë i përket vetëm Nico Rosberg dhe Lewis Hamilton.

Filmi vizatimor “Moana” pritet të mbledhë 85 mln dollarë Filmi vizatimor “Moana” pritet të mbledhë 85 mln dollarë
Është risia më e fundit e Disney-t dhe në frymën e festës së Falenderimeve këtë fundjave, pritet t’i mbushë plot kinematë amerikane.

Kylie provokon sërish! Kylie provokon sërish!
Është vetëm 19 vjeç, por Kylie Jenner është kthyer në një nga personazhet më të aktiv në mediat rozë.

Djali i Madonna-s i droguar, arrestohet në Londër Djali i Madonna-s i droguar, arrestohet në Londër
16-vjeçari Rocco Ritchie është arrestuar nga autoritet londineze pasi fqinjët e tij kishin raportuar se adoleshenti është konsumues i rregullt i kanabisit dhe alkoolit dhe kjo gjë po ndikon edhe tek moshatarët e tij.

Ja kush është e dashura e re e Ronaldos Ja kush është e dashura e re e Ronaldos
Një ditë më parë Cristiano Ronaldo u fotografua në rrugët e Parisit duke shëtitur nën shoqërinë e një femre.

Kjo është e dashura e re e Niall të One Direction Kjo është e dashura e re e Niall të One Direction
One Direction mund të jetë me pushime por duket se e dashura e Niall Horan është absolutisht në drejtimin e duhur.

Zeta-Jones nuk di të plaket Zeta-Jones nuk di të plaket
Ka qenë e zënë me xhirimet e serialit të ri televiziv me titull “Feud” në javët e fundit, por Catherine Zeta-Jones gjen kohë edhe për të pushuar, siç duket qartë nga profili i saj në Instagram.

Holokausti; Poezia e Anne Frank shitet për 148 mijë dollarë Holokausti; Poezia e Anne Frank shitet për 148 mijë dollarë
Kujtimet e Anne Frank, vajzës më të njohur të periudhës së Holokaustit, vijojnë të shiten me çmime marramendëse. Së fundmi një poezi me 8 vargje e shkruar me dorë nga ajo në mars të vitit 1942, u shit për 148 mijë dollarë.

Po afron viti i ri, Danielle Mason shndërrohet në një elfe seksi Po afron viti i ri, Danielle Mason shndërrohet në një elfe seksi
Janë edhe rreth 5 javë që na ndajnë nga festat e fundvitit, por për modelen britanike, Danielle Mason, kjo nuk përbën ndonjë problem.

Adelina Berisha viktimë e një sulmi të rëndë! Adelina Berisha viktimë e një sulmi të rëndë!
Mbrëmja e kaluar nuk ishte aspak e këndshme për këngëtaren me origjinë kosovare Adelina Berisha pasi ajo përjetoi një ngjarje të frikshme rreth orëve të para të mëngjesit të ditës së sotme.

Bieber godet me grusht fansin, e lë të gjakosur Bieber godet me grusht fansin, e lë të gjakosur
Justin Bieber ka lënë një fans me një të çarë në buzë, duke e përgjakur. Këngëtari e ka goditur me grusht fansin në momentin që ka mbërritur në koncertin e tij në Barcelonë.

Ellen DeGeneres çon “sfidën e manekinit” edhe në Shtëpinë e Bardhë Ellen DeGeneres çon “sfidën e manekinit” edhe në Shtëpinë e Bardhë
Moderatorja e njohur Ellen DeGeneres e çoi sfidën e manekinëve në Shtëpinë e Bardhë, ku u nderua nga Presidenti Barack Obama me Medaljen e Lirisë.

Cristiano, xhiro i maskuar me të dashurën e re Cristiano, xhiro i maskuar me të dashurën e re
Cristiano Ronaldo është fotografuar i maskuar në shoqërinë e të dashurës së tij të re, Georgina Rodriguez, duke bërë xhiro në rrugët e Parisit.

Muhamed Ali në skulpturën prej druri Muhamed Ali në skulpturën prej druri
Artisti nga Nju Xhersi, James O’Neal ka krijuar një skulpturë të Muhamed Ali, një punë që i morri atij plot 6 muaj për ta përfunduar.

Një muaj pas lindjes! Një muaj pas lindjes!
Modelja Candice Swanepoel ka mahnitur fansat me pamjen e saj. Ajo ka publikuar në Instagram një foto në pasqyrë, ku mund të shohim qartë linjat e saj trupore. Candice është rikthyer në formë vetëm 1 muaj pas lindjes së djalit, Anacan.

Mallkimi “reality show” Mallkimi “reality show”
Muzika botërore ka humbur tragjikisht, në moshë shumë të re, emra të cilët me talentin e tyre do i shtonin ngjyra dhe jetë tingujve.

Adriana Lima, një boksiere e talentuar Adriana Lima, një boksiere e talentuar
Pas dy javësh, Adriana Lima do të shfaqet në pasarelën e Victoria’s Secret në Paris.

Kimikati: Nga kamerier u bëra VIP-i i fshatit! Kimikati: Nga kamerier u bëra VIP-i i fshatit!
Videot me rolin e tij janë bërë hit në rrjet! I kanë shpërndarë këngëtarët e njohur të shoëbizit, të cilët ai i ironizon të dielave mbrëma, por edhe ndjekësit e thjeshtë të Portokallisë. Flasim për Kimikatin, siç e njohin të gjithë, ose për 18 vjeçarin Olsi Bylyku, siç e ka emrin në të vërtetë. I ftuar në programin e mëngjesit "Wake Up" me Eno Popin dhe Isli Islamin, ai ka treguar se roli i Kimikatit ka pasur impakt të menjëhershëm publik, aq sa në fshatin Marikaj, nga ku ai është me origjinë, kanë nisur ta presin si VIP.

Justin Bieber stërvitet me Neymar - VIDEO Justin Bieber stërvitet me Neymar - VIDEO
Justin Bieber mbërrin në Spanjë për një turne muzikor, megjithatë ai arrin të gjejë pak kohë edhe për futbollin.

Çmimet Emmy, triumfojnë prodhimet gjermane dhe britanike Çmimet Emmy, triumfojnë prodhimet gjermane dhe britanike
Ceremonia e ndarjes së çmimeve International Emmy Awards u mbajt si dhe më parë e hotelin “Hilton” të Nju Jorkut. Por këtë herë ajo erdhi vetëm pak javë pas zgjedhjeve presidenciale dhe fitores befasuese të Donald Trumpit, të cilën manjati, e kremtoi pikërisht në të njëjtin hotel. Shumë prej të ftuarve nuk u shpëtoi një detaj i tillë.

Gigit i duhet të kërkojë falje Gigit i duhet të kërkojë falje
Gigi Hadid është detyruar të kërkojë falje pasi imitoi Melania Trump në America Music Awards, dhe u përball me një lumë kritikash.

Brad Pitt e Marion Cotillard në premierën e filmit “Allied” Brad Pitt e Marion Cotillard në premierën e filmit “Allied”
Ylli i Hollivudit Brad Pitt dhe aktorja franceze Marion Cotillard ishin në Londër për premierën e filmit të tyre të ri “Allied”.

Iskra Lawrence, striptizëm në metro Iskra Lawrence, striptizëm në metro
Iskra Lawrence, modele dhe aktiviste i ka lënë pa fjalë pasagjerët e një metroje në Nju Jork, me një surprizë të vogël që ndërpreu udhëtimin.

Kane West, i paqëndrueshëm Kane West, i paqëndrueshëm
Reperi Kanye West nuk është në ditët e tij më të mira. Që pas grabitjes spektakolare që iu be bashkëshortes së tij Kim Kardashian në Paris, West ka shfaqur një sjellje të luhatshme.

Alma u kthye... Alma u kthye...
Çifti më i famshëm i momentit në rrjetet sociale Alma dhe Erioni janë bashkuar përfundimisht. Ata kanë treguar në “Pasdite në Top Channel” se si janë njohur, historinë e videove dhe planet për të ardhmen.

Eno Birko: Si hoqa dorë nga alkooli Eno Birko: Si hoqa dorë nga alkooli
Një histori e veçantë, e trishtë, me shumë dëshpërim, por me një dritë në fund të tunelit. Kështu mund të quhet ajo e Eno Birkos, balerinit të talentuar shqiptar, i cili u shkëput nga skena e Teatrit të Operas dhe Baletit gjashte vite më parë.

Chrissy i nxjerr të gjitha Chrissy i nxjerr të gjitha
Chrissy Teigen ka kaluar një moment të sikletshëm për shkak të veshjes së saj në “American Music Awards”.

Joga me Kelly Brook (Fotot) Joga me Kelly Brook (Fotot)
Vitin e kaluar ka thënë se nuk është ndjerë kurrë më mirë me trupin e saj dhe Kelly Brook ka të drejtë ta mendojë kështu.

AMA, këngëtarja Ariana Grande shpallet artistja më e mirë AMA, këngëtarja Ariana Grande shpallet artistja më e mirë
Ariana Grande u shpall artistja e vitit në mbrëmjen e American Music Awards. 23-vjeçarja i mbajti me vështirësi lotët nga emocioni që i dha ky çmim.

Justin, ku e ke makinën? Justin, ku e ke makinën?
Justin Bieber humb për pak ditë makinën e tij luksoze me ngjyrë blu neoni, Ferrari 458 Italia, të cilën e kishte blerë gushtin e vitit të kaluar.

Sot kjo 6-vjeçare është shumë e famshme Sot kjo 6-vjeçare është shumë e famshme
Ajo po përgatitet për debutimin e saj regjisorial, All we had. Por para kësaj, Katie ka vendosur të publikojë një foto të 31 viteve më parë, një foto e saj e mrekullueshme.

“Lufta e yjeve”, Emilia Clarke i bashkohet kastës së aktorëve “Lufta e yjeve”, Emilia Clarke i bashkohet kastës së aktorëve
Ylli i “Game of Thrones”, Emilia Clarke do t`i ndërrojë dragonjtë me udhëtimin hapësinor ndërgalaktik pas konfirmimit se do të jetë pjesë e kastës së aktorëve të serisë më të fundit të “luftës së yjeve”.

Nicole: Dua të dukem si JLo Nicole: Dua të dukem si JLo
Nicole Scherzinger shkëlqen në “Global Gift Gala”. Këngëtarja ishte veshur me një fustan të gjatë jeshil, por që i lejonte të shfaqte hiret. Ajo mori gjithë vëmendjen në hyrjen e hotelit ku po mbahej mbrëmja që ishte organizuar nga Eva Longoria and Victoria Beckham.

Kapja e ditës! Kapja e ditës!
Bukuroshja Shanina Shaik po shijon pushimet në Bahamas. E shoqëruar nga mikeshat e saj më të mira, 25-vjeçarja ndan me ndjekësit e saj në rrjetet sociale momente nga ditët me diell.

Kylie, set fotografik me të dashurin Kylie, set fotografik me të dashurin
Kylie Jenner ka realizuar një set fotografik me të dashurin e saj, Tyga. Ky set është realizuar ditën e lindjes së reperit.

Fustani i Monroe shitet për 4.8 mln dollarë Fustani i Monroe shitet për 4.8 mln dollarë
Fustani i famshëm që Marilyn Monroe veshi teksa i këndonte presidentit amerikan, John F.Kennedy për 45-vjetorin e tij të lindjes, është shitur në ankand me një çmim prej 4.8 mln dollarë.

Adele zbulon detajet e dasmës Adele zbulon detajet e dasmës
Në median rozë është spekuluar se ajo dhe i fejuari i saj Simon Konecki do të organizonin një dasmë përrallore prej 92 milionë dollarësh. Adele ka hedhur poshtë këto thashetheme ndërkohë që zbardh detaje për ceremoninë e vërtetë.

Rita Ora, dedikim vëllait për ditëlindje Rita Ora, dedikim vëllait për ditëlindje
Kur je një nga këngëtaret më të kërkuara në botë, ndodh që edhe të humbasësh disa data të rëndësishme të familjes.

Taylor Swift ekspozon veten Taylor Swift ekspozon veten
Edhe pse shumë e re në moshë, Taylor Swift ka hapur dy ekspozita për karrierën e saj, njëra në Nju Jork tjetra në Los Anxheles nën titullin “Eksperienca e Taylor Swift”.

Britney rikthehet më “hot” se kurrë Britney rikthehet më “hot” se kurrë
Britney Spears rikthehet në tregun muzikor me një videoklip të ri, ku shfaqet provokuese dhe ekstravagante.

Puthja me Lopez i kushton martesën Marc Anthony Puthja me Lopez i kushton martesën Marc Anthony
Marc Anthony ndahet nga bashkëshortja e tij prej dy vitesh Shannon De Lima.

Shfaqet Angeline Jolie Shfaqet Angeline Jolie
Angeline Jolie është shfaqur në publik për herë të parë që pas lajmit të bujshëm për ndarjen nga Brad Pitt. Ajo ka regjistruar një videomesazh për Gjykatën Ndërkombëtare të Krimeve, që përkon me fushatën e re të kësaj gjykate për rregullat për fëmijët.

Evi Reci në “La Repubblica”, si arriti deri aty, me “mik” apo pa “mik”? Evi Reci në “La Repubblica”, si arriti deri aty, me “mik” apo pa “mik”?
Evi Reçi publikoi ditë më parë projektin më të ri muzikor të titulluar “In My Room”. Për të folur më shumë për këtë projekt të ri muzikor, ajo ishte e ftuar në “Top Show Mag”, por jo vetëm.

Britney Spears, seksi në klipin e ri Britney Spears, seksi në klipin e ri
Britney Spears ka publikuar këngën e saj më të fundit në bashkëpunim me Tinashe, të quajtur “Slumber Party”.

“Bishat fantastike” në Pekin “Bishat fantastike” në Pekin
Kasti i aktorëve të “Bishave fantastike” , filmi që ndjek linjën e të famshmit “Harry Potter”, ndodhet në Pekin ku ishte i pranishëm në premierën e datës 15 nëntor. Eddie Redmayne interpreton Newt Scamander, një personazh të cilin aktori e sheh si tejet të ndryshëm nga vetja.

Një set i “zjarrtë” nga Ireland Baldwin Një set i “zjarrtë” nga Ireland Baldwin
Ireland Baldwin  asnjëherë nuk ka hezituar për të treguar linjat e saj të mrekullueshme dhe këtë gjë e ka bërë edhe këtë të enjte në plazhet e mrekullueshme të Hauait.

Kylie feston suksesin e radhës Kylie feston suksesin e radhës
Kylie Jenner është një nga femrat tërheqëse në botë. 19-vjeçarja ka publikuar një foto me të brendshme në llogarinë e saj në Instagram për të festuar suksesin që pati koleksioni i rrobave për pushime dimërore.

JLo, në kopertinën e “Harper’s Bazaar” JLo, në kopertinën e “Harper’s Bazaar”
Numri i ardhshëm i revistës “Harper’s Bazaar” me siguri do të ketë sukses dhe arsyeja është Jennifer Lopezin.

Geti gatuan për Marinën Geti gatuan për Marinën
Getoar Selimi edhe kuzhinier! E dashura e tij, Marina Vjollca, ka publikuar në Insta Story një video, ku shihet Geti duke gatuar një gjel deti. Epo nuk thonë kot dashuria kalon nga stomaku.

Lauren, puthje me një vajzë Lauren, puthje me një vajzë
Lauren Jauregui nga Fifth Harmony së fundmi ka shijuar një puthje me një vajzë tjetër gjatë një dasme javën e kaluar dhe duket se foto është bërë direkt virale ndërkohë që fansat kanë komentuar të mallëngjyer.

Një javë pas lindjes! Një javë pas lindjes!
Në javë pasi ka sjellë në jetë vajzën e saj, Dream Kardashian, Blac Chyna ka nisur tashmë të heqë kilet që fitoi gjatë shtatzënisë.

Si ndodh procesi i ngrirjes së trupit Si ndodh procesi i ngrirjes së trupit
Shpresa e njeriut për të shkuar drejt përjetësisë duket se merr formë nga kriogjenika, dega e shkenës që arrin të ruajë materialet në temperaturë shumë të ulët për një kohë të gjatë.

DiCaprio ha në restorantin e të pastrehëve DiCaprio ha në restorantin e të pastrehëve
Leonardo DiCaprio përshëndeti fansat që nuk i mbante vendi nga ngazëllimi dhe nënshkroi autografe në Edinburg të Skocisë, ku vizitoi një bar-restorant që nxit rritjen e ndërgjegjësimit mbi personat e pastrehë.

Rikthehet West Side Family Rikthehet West Side Family
Të ftuar në “Pasdite në Top Channel”, Miri dhe Landi thanë se do të rikthejnë grupin West Side Family. Ata do të publikojnë këngë pjesë e të cilave është edhe Dr. Flori. Këto këngë ai i kishte lënë gati përpara se të ndahej nga jeta 2 vite më parë.

Ricky Martin shpall fejesën. Apel Trump-it për homoseksualët Ricky Martin shpall fejesën. Apel Trump-it për homoseksualët
Ylli portorikan i muzikës, Ricky Martin ka shumë arsye për të festuar së fundmi. Të mërkuren, fituesi i çmimit “Grammy” njoftoi mbajtjen e një numri koncertesh në Las Vegas e gjithashtu fejesën me partnerin e tij prej një viti, artistin sirian Jwan Yosef.

Chloe dhe shoqja e saj mrekullojnë Greqinë Chloe dhe shoqja e saj mrekullojnë Greqinë
Ka zëvendësuar Cameron Diaz në disa skena filmi ku duket vetëm trupi dhe Chloe Goodman ka treguar se ka një fizik perfekt.

Hannah mahnitëse edhe nën ujë Hannah mahnitëse edhe nën ujë
Hannah Davis është një modele e njohur në mbarë botën, por dhe një adhuruese e sportit, madje e një sporti të veçantë.

Dhunohet në Paris modelja indiane Dhunohet në Paris modelja indiane
Aktorja dhe modelja e njohur indiane Mallika Sherawat është përfshirë në një ngjarje të tmerrshme së fundmi në Paris, në një ndërtesë ngjitur me hotelin ku u grabit ditë më parë Kim Kardashian.

Matt Damon do të shfaqet në Ocean Eight Matt Damon do të shfaqet në Ocean Eight
Më herët këtë vit nisën xhirimet e Ocean Eight, një kast vetëm me femra të drejtuara nga Sandra Bullock, me prodhimin e George Clooney dhe Steven Soderbergh.

Divorci thyen Brad Pitt Divorci thyen Brad Pitt
Brad Pitt është shumë i dëshpëruar pasi ai i ka takuar fëmijët e tij vetëm 3 herë në një periudhë 2 mujore, që nga ndarja me Angelina Jolie.

Dua Lipa, këngë me Sean Paul Dua Lipa, këngë me Sean Paul
Dua Lipa së shpejti me një bashkëpunim. Këngëtarja e njohur ka publikuar në profilin e saj në Instagram një video ku lajmëron bashkëpunimin me Sean Paul.

“Binjaket” e modës; Kush duket më bukur?! “Binjaket” e modës; Kush duket më bukur?!
Në jetën e përditshme mund të ndodhë shpesh që mund të dallosh në rrugë dy persona të cilët kanë kombinuar të njëjtin stil veshje dhe kjo nuk përbën përshtypje.

Deklarata për Kilmer, Michael Douglas kërkon falje Deklarata për Kilmer, Michael Douglas kërkon falje
Michael Douglas i ka kërkuar falje mikut të tij dhe aktorit Val Kilmer pas deklaratës që bëri në media se ai vuante nga kanceri në fyt.

Bob Dylan ndërron sërish mendje! Bob Dylan ndërron sërish mendje!
Bob Dylan po kthehet në dhimbje koke për Komitetin e Nobelit. Kantautori legjendar amerikan nuk do të udhëtojë drejt Stokholmit për ta marrë personalisht çmimin e letërsisë të akorduar muajin që shkoi.

Irina Shayk, foto provokuese në Insta Irina Shayk, foto provokuese në Insta
Irina Shayk ka postuar një foto super provokuese në llogarinë e saj në Instagram. Në këtë foto, modelja shfaqet me të brendshme, duke vënë në dukje trupin e saj elegant.

Ghetto Geasy me këngë të re Ghetto Geasy me këngë të re
Getoar Selimi do të vijë shumë shpejt me një projekt të ri. Në profilin e tij në Instagram ai ka publikuar një foto që duket si kopertina e këngës së tij të radhës.

Kendall Jenner shpjegon pse e la Instagramin Kendall Jenner shpjegon pse e la Instagramin
Kendall Jenner nuk e priste që largimi i saj nga Instagrami të bëhej lajm. “Është çmenduri që diçka e tillë u bë e madhe. Nuk e di se si ka ndodhur”, tha modelja e re në “The Ellen DeGeneres Show”.

Dafina, më e bukur se kurrë Dafina, më e bukur se kurrë
Dafina Zeqiri duket më e bukur se kurrë. Me anë të një videoje të publikuar në Instagram këngëtarja duket se po kalon një periudhë shumë të mirë.

Jonida Maliqi kujdeset për lëkurën Jonida Maliqi kujdeset për lëkurën
Jonida Maliqin jemi mësuar ta shohim shumicën e kohës me kombinime veshjesh të përkryera dhe më një “make-up” perfekt.

Capital T, i fiksuar pas palestrës Capital T, i fiksuar pas palestrës
Capital T njihet nga djemtë më seksi të industrisë së muzikës në Shqipëri. Sigurisht të qenurit seksi ka të bëjë edhe me trupin e tij të palestruar.

Luana feston për “gjërat e reja” Luana feston për “gjërat e reja”
Luana Vjollca po bën diçka ndryshe. Moderatorja dhe këngëtarja e njohur ka ndarë me ndjekësit e saj në Instagram disa momente tek është duke pozuar për atë çfarë duket si një fotosesion.

Khloe shqetëson fansat Khloe shqetëson fansat
Motrat Kardashian përherë tërheqin vëmendjen e mediave dhe fansave të tyre dhe nuk është ndryshe as me Khloe-n.

Muzika ballkanike bashkëkohore Muzika ballkanike bashkëkohore
Një arenë e përbashkët muzikore për vendet e Ballkanit. Që prej 3 Nëntorit, ato përballën muzikën e tyre në “Festivalin e Muzikës Bashkëkohore Ballkanike”, ngjarje që u përmbyll mbrëmjen e së martës me përfaqesuen shqiptare.

“Jam seksi, por kam frikë se do mbetem ‘single’” “Jam seksi, por kam frikë se do mbetem ‘single’”
Ajo është një femër e bukur, me një trup fantastik, por me atë që ka deklaruar së fundmi i ka habitur të gjithë.

Ish-prezantuesi i “Top Gear” nuk lejohet të hipë në avion Ish-prezantuesi i “Top Gear” nuk lejohet të hipë në avion
Një punonjës i Aeroportit të Shtutgartit nuk ka lejuar Jeremy Clarksonin të ngjitet në avionin me destinacion Britaninë e Madhe, për shkak të asaj që raportohet të jetë një speciale e emisionit “Top Gear”.

Parada e ... Parada e ...
Kourtney Kardashian duket se i pëlqejnë të pasmet e të motrës. 37-vjeçarja postoi në Snapchat një foto të Khloe.

Katherine Waterson ka qënë ndryshe Katherine Waterson ka qënë ndryshe
Ky vit Katherine Waterson e shohim si pjesë e markës popullore Harry Potter. Por aktorja amerikane ka edhe një karrierë ndryshe në filma, para se të bëhej pjesë e “Fantastic beasts and where to find them”.

Miley Cyrus tashmë ka një konkurrente të fortë Miley Cyrus tashmë ka një konkurrente të fortë
Duket se motra më e vogël e Miley Cyrus është gati të konkurrojë seriozisht këngëtaren. 16-vjeçarja ka bërë debutimin e karrierës së saj muzikore, duke publikuar këngën e saj të parë “Make Me (Cry)”.

Gigi Hadid nudo për “Allure” Gigi Hadid nudo për “Allure”
Modelja bukuroshe Gigi Hadid është zhveshur thuajse plotësisht për revistën “Allure”. Modelja 21-vjeçare shihet teksa pozon e zhveshur në kurrizin e një kali.

Dwayne Johnson, mashkulli më seksi i botës Dwayne Johnson, mashkulli më seksi i botës
Çfarëdo që Dwayne ‘The Rock’ Johnson të jetë duke gatuar këto ditë, po i del mirë. Mundësi, i kthyer në aktor, është shpallur si mashkulli më seksi i botës nga revista “People”.

Turi botëror i Bruno Mars Turi botëror i Bruno Mars
Bruno Mars me anë të një postimi në profilin e tij në Instagram ka deklaruar se do të nisë turneun e tij botëror të quajtur “24K Magic”.

Të famshmit nën 30-vjeç më të paguar gjatë 2016-s Të famshmit nën 30-vjeç më të paguar gjatë 2016-s
Taylor Alison Swift ka lindur më 13 dhjetor 1989 në Reading, Pensilvani. Duke iu falënderuar turit botëror të albumit “1989”, i cili ka për titull vitin e saj të lindjes, 26-vjeçarja arkëtoi 170 milionë dollarë në vit, duke e shndërruar atë si të famshëm nën 30-vjeç që ka arkëtuar më shumë, sipas revistës “Forbes”.

Çmimet “Glamour”, Bono Vox, “burri i vitit” Çmimet “Glamour”, Bono Vox, “burri i vitit”
Është konceptuar si një ceremoni që i dedikohet femrave, por këtë herë “Glamour Woman of the year” ka bërë një përjashtim, duke zgjedhur jo gruan, por burrin e vitit.

Emily godet sërish Emily godet sërish
Emily Ratajkowski prej disa ditësh ka tërhequr vëmendjen e mediave për foton e saj nudo kundër Trump dhe për fotot gjatë kërcimit të nxehtë, për  9.1 milionë ndjekësit e saj në Instagram.

Kim Kardashian rrezikon jetën nëse mbetet sërish shtatzënë Kim Kardashian rrezikon jetën nëse mbetet sërish shtatzënë
Kim Kardashian është paralajmëruar nga doktorët e saj se ajo rrezikon jetën nëse mbetet sërish shtatzënë.

Fotoja që “çmendi” 8 milionë persona Fotoja që “çmendi” 8 milionë persona
Është vetëm 19 vjeçe, por çdo ditë e më shumë Hailey Baldwin po kthehet në një nga modelet më të kërkuara në botën e modës, duke fituar një vëmendje të madhe.

Fergie, sensuale në klipin e ri Fergie, sensuale në klipin e ri
Fergie shumë shpejt me një klip të ri. Këngëtarja e njohur është parë duke xhiruar në plazhin e Malibusë.

Darka me femrat më të bukura Darka me femrat më të bukura
Pritja mori fund. 10 femrat më të bukura dhe më të pushtetshme në fushën e modës e “showbiz”-it u mblodhën në darkën private të Valdrin Sahitit. I zoti I shtëpisë vjen I pari për të mirëpritur mikeshat e famshme. Dizajneri shoqërohet nga e dashura e tij, Edita Ramadani. Bukuroshja shkëlqen me fustanin e krijuar nga Valdrini.

Çmimet e TIFF Çmimet e TIFF
Ed Erenberg dhe filmi i tij “Hear the Silence” triumfoi në TIFF, duke marrë trofeun e filmit më të mirë artistik. Motivacioni është arritja e mrekullueshme në vizatimin në kohë reale të efektit traumatik që ka lufta.

De Niro ftohet të shpërngulet në Itali De Niro ftohet të shpërngulet në Itali
Ai ka qenë një nga zërat më kritikë të zgjedhjes së Trumpit president. Aktori i mirënjohur Robert De Niro e ka krahasuar fitoren e Trumpit me të njëjtën ndjesi që ka përjetuar gjatë sulmeve terroriste të 11 shtatorit në vitin 2001.

Kërcimi i nxehtë i Emily Kërcimi i nxehtë i Emily
Më parë u zhvesh në Instagram për të protestuar kundër fitores së Donald Trump. Këtë radhë Emily Ratajkowski ka publikuar një video prej pak sekondash në rrjetin social me një vallëzim seksi.

Të gjithë kundër Oprah Të gjithë kundër Oprah
Njerëzit e famshëm kanë dalë kundra Oprah Winfrey pasi ajo shprehu shpresën e saj për Trump në prag të zgjedhjeve.

Victoria: Do bëhem menaxhere e Cruz Victoria: Do bëhem menaxhere e Cruz
Ish këngëtarja e famshme e grupit Spice Girls, sot një stiliste me famë botërore, ka shprehur dëshirën të bëhet menaxhere e karrierës së djalit të saj, Cruz.

Luana, nostalgji për plazhin Luana, nostalgji për plazhin
Shiu dhe i ftohti që po mbizotëron në vendin tonë duket se kanë mërzitur Luana Vjollcën. Moderatoja dhe këngëtarja ka publikuar në llogaritë e saj zyrtare në rrjete sociale foto nga ditët në plazh.

Hannah zhytet në ujë Hannah zhytet në ujë
Hannah Davis arrin të bashkojë profesionin me pasionin. Modelja amerikane, e apasionuar pas sporteve të ujit, dhuroi një set fotosh vërtet të veçanta.

Pink surprizon fansat Pink surprizon fansat
Këngëtarja fituese e çmimeve Grammy, Pink, 37-vjeçe ka surprizuar fansat e shumë teksa ka lajmëruar në rrjete sociale se është në pritje të fëmijës së saj të dytë me bashkëshortin Carey Hart.

“Lejla” vijon me sukseset “Lejla” vijon me sukseset
Duket se treshja e famshme Elvana Gjata, Capital T dhe 2PO2 kanë goditur në shenjë me bashkëpunimin e tyre, duke tërhequr vëmendjen e madhe publikut. Të gjithë fansat i kanë sytë tek “Lejla” pasi ata nuk kanë reshtur së votuari këtë projekt muzikor, duke e renditur për të tretën javë rresht në vendin e parë.

Me stil edhe kur udhëton Me stil edhe kur udhëton
Me stil edhe kur udhëton. Të shtunën modelja e njohur Cara Delevigne ka udhëtuar nga Londra drejt Los Anxheles.

Surpriza e Ed Sheeran Surpriza e Ed Sheeran
Ed Sheeran performoi për një super fans të tijin në spitalin Epsom. Fansja quhet Melody Driscoll dhe vuan nga një sëmundje e rallë në tru.

The Voice of Albania, nga Janari në ekranin e Top Channel The Voice of Albania, nga Janari në ekranin e Top Channel
Në pritje të “talent show” më të përfolur në vend dhe me kalimin e ditëve për fillimin e programit, rritet ndjeshëm dhe kurreshtja për detajet e tjera të spektaklit, i cili pritet të fillojë në Janar.

Michelle Obama, seti i fundit si Zonjë e Parë Michelle Obama, seti i fundit si Zonjë e Parë
Michelle Obama ka zënë kopertinën e revistës së famshme “Vogue”, për herë të fundit si zonja e parë e Shteteve të Bashkuara.

Jennifer Lawrence kritikon ashpër Trump Jennifer Lawrence kritikon ashpër Trump
Jennifer Lawrence u ka bërë thirrje fansave të saj të mos dëshpërohen pas fitores së Donald Trump. Ylli i “Hunger Games” ka qenë një mbështetëse e fortë e Hilary Clinton, e cila pritej të bënte histori, duke u shpallur presidentja e parë femër e Amerikës.

Tërhiqet aktori Robert Redford Tërhiqet aktori Robert Redford
Filmi i fundit që prodhoi në cilësinë e regjisorit e ku u shfaq dhe vetë, ishte trilleri i 2012-s, “The Company You Keep”. Tani, në moshën 80 vjecare, aktori veteran Robert Redford është lodhur nga interpretimi e do të heqë dorë përfundimisht.

Jeta është thjesht e mrekullueshme! Jeta është thjesht e mrekullueshme!
Ajo është një nga modelet më ‘hot’ të momentit. Dhe Kendall Jenner ka provuar pse ka tërhequr vëmendjen në botën e modës.

Princesha Kim! Princesha Kim!
Ajo u largua disi nga syri publik që pas grabitjes në paris. Por fansat e Kim Kardashian kanë parë një foto të saj, kur i vëllai, Rob, hodhi një foto nga festa e Hallouinit në faqen kimkardashianëëest.com.

Protesta anti-Trump e Emily Ratajkowski Protesta anti-Trump e Emily Ratajkowski
Ajo njihet gjerësisht si një ndër modelet më të suksesshme të ditëve tona dhe pak njohin anën tjetër të saj; angazhimin në politikë.

Njihuni me vajzat Stallone Njihuni me vajzat Stallone
Vitet kalojnë shpejt edhe për Sylvester Stallone, i cili vetëm kur mori vesh që tre vajzat e tij (po po të trija) do të marrin pjesë në Miss Golden Globe 2017.

Drake, dhurata për macet e Taylor Drake, dhurata për macet e Taylor
Kohët e fundit Drake i ka blerë Taylor Swift dhurata për macet e saj. Në Hollywood përflitet se ka një lidhje mes reperit dhe këngëtares, që pas ndarjes së tij nga Rihanna.

Lauren: S’kam bërë ndërhyrje Lauren: S’kam bërë ndërhyrje
Lauren Goodger është 30 vjeçe dhe njihet për asetet e saj super seksi.

E pabesueshme që Heidi Klum është 43 vjeçare! E pabesueshme që Heidi Klum është 43 vjeçare!
Ajo është 43 vjeçe, për më tepër nënë e katër fëmijëve, por nëse do të shikoni fotot e fundit të Heidi Klum një gjë e tillë duket e pabesueshme, por jo më kot ajo është një prej modeleve më të paguara.

Ja si stërviten ‘engjëjt’ në prag të sfilatës Ja si stërviten ‘engjëjt’ në prag të sfilatës
Enjgjëjt e Victoria’s Secret janë duke u përgatitur për paradën e madhe të modës në Parisit më 30 nëntor, ku 52 modele do të sfilojnë në pasarelë.

Liberta Spahiu, intervistë mbi tavolinë… Liberta Spahiu, intervistë mbi tavolinë…
E shumë komentuar javët e fundit për veshjen në një dasmë Liberta Spahiu ka treguar për “Pasdite në Top Channel” të vërtetën e “zhveshjes” së saj.

Çfarë ndodh në zyrën e stilistit Valdrin Sahitit, “shtëpinë” e VIP-ave shqiptarë? Çfarë ndodh në zyrën e stilistit Valdrin Sahitit, “shtëpinë” e VIP-ave shqiptarë?
Një zyrë e vogël dhe me një arredim të thjeshtë është vendi ku Valdrin Sahiti krijon për personazhet më të famshëm shqiptarë.

“Swing”, në Tiranë “Swing”, në Tiranë
Në valixhen e ansamblit “Amselfon”, grupit nga Gjermania, gjen këngë të reja e të vjetra, por më së shumti gjen muzikën “Swing”, atë të viteve ’20-’30.

Valdrin Sahiti flet për Leonorën, Libertën dhe Elvanën Valdrin Sahiti flet për Leonorën, Libertën dhe Elvanën
Fashion designer-i i personazheve më të famshëm shqiptarë Valdrin Sahiti ka rrëfyer në “Pasdite në Top Channel” gjithçka rreth jetës së tij.

Arbana Osmani: Ja pse zgjodha “Dua të të bëj të lumtur” Arbana Osmani: Ja pse zgjodha “Dua të të bëj të lumtur”
Prej 29 tetorit në Top Channel ka startuar një prej programeve që ka gozhduar publikun përpara ekranit, “Dua të të bëj të lumtur” drejtuar nga Arbana Osmani.

Një vajzë i shtohet Kardashianëve Një vajzë i shtohet Kardashianëve
Dream Renee Kardashian është vogëlushja e sapolindur që i është shtuar familjes së famshme. Blac Chyna dhe Rob Kardashian kanë postuar foton e parë të vajzës së porsalindur.

Shuhet Leonard Cohen Shuhet Leonard Cohen
Kantautori dhe poeti i famshëm kanadez Leonard Cohen ndërroi jetë në moshën 82-vjeçare. Lajmi u bë publik në faqen e tij zyrtare në Facebook, por nuk u dhanë detaje për shkakun e vdekjes.

De Niro tërhiqet nga fyerjet për Trump De Niro tërhiqet nga fyerjet për Trump
Gjatë fushatës elektorale në Shtetet e Bashkuara, aktori i famshëm hollivudian Robert de Niro nuk ngurroi ta sulmonte publikisht atë që është sot presidenti i zgjedhur i vendit.

Alessandra Ambrosio në dush, i bën fansat të ëndërrojnë Alessandra Ambrosio në dush, i bën fansat të ëndërrojnë
Alessandra Ambrosio mbetet një nga femrat më të bukura në botë. Pasi ka postuar për kopertinën e numrit të ardhshëm të versionit brazilian të revistës GQ, engjëlli i “Victoria's Secret” ka postuar në faqen e saj të Instagramit një video të prapraskenave gjatë realizimit të setit fotografik. 

Serena Williams di si të tërheqë vëmendjen Serena Williams di si të tërheqë vëmendjen
Serena Williams di si të tërheqë vëmendjen. Tenistja 35-vjeçare ka treguar trupin e saj gjatë pushimeve në Nassau, Bahamas. Bëhet fjalë për pushime familjare, ku me të ka qënë dhe e motra Venus, bashkë më nënën e tyre, Oracene.

Brad Pitt thyen heshtjen Brad Pitt thyen heshtjen
Lajmet për çiftin më të famshmë të Hollivudit nuk kanë të sosur, por Brad Pitt më në fund theu heshtjen pas ndarjes me Angelina Jolie. Ai ka shkelur në tapetin e kuq, në premierën e filmit “Allied”.

Shoqet që ‘vodhën’ spektaklin në NBA Shoqet që ‘vodhën’ spektaklin në NBA
Janë dy prej modeleve më të kërkuara të momentit dhe kudo ato shkojnë sigurisht që tërheqin vëmendjen, por ta bësh një gjë të tillë në një ndeshje basketbolli në SHBA është mjaft e vështirë, por ato ja kanë arritur.

Fansat thirrje Kanye West të kandidojë për President të SHBA-së Fansat thirrje Kanye West të kandidojë për President të SHBA-së
Vetëm disa orë pasi Donald Trump u zgjodh si presidenti i ri i Amerikës, fansat i kanë bërë thirrje Kanye West që të zërë vendin e tij.

Pas divorcit Brad Pitt ngushëllohet nga Julia Roberts Pas divorcit Brad Pitt ngushëllohet nga Julia Roberts
Brad Pitt ka dalë për herë të parë në publik pas divorcit me Angelina Jolie, edhe pse është shfaqur i buzëqeshur, fytyra e tij nuk ia ka dalë të fshehë dot vuajtjet e kaluara nga divorci me aktoren.

Jonida Vokshi zbulon talentin “sekret” të Elvana Gjatës Jonida Vokshi zbulon talentin “sekret” të Elvana Gjatës
Jonida Vokshi ka treguar në “Pasdite në Top Channel” listën e ngushtë të mikeshave ku më e afërta është Elvana Gjata.

“Nora Istrefi, një bukuri mistike!” “Nora Istrefi, një bukuri mistike!”
Nora Istrefi është një prej këngëtareve më seksi të showbiz-it shqiptar dhe normalisht që kujdeset shumë për pamjen e saj.

Vogëlushi Noah vuan nga kanceri në mëlçi Vogëlushi Noah vuan nga kanceri në mëlçi
Vetëm pak ditë më parë, këngëtari me famë botërore Michael Buble bëri të ditur se do të tërhiqet për pak kohë nga aktivitetet e tij, së bashku me bashkëshorten modele, pasi djali i tyre Noah ishte diagnostikuar me kancer.

Të mos veshësh asgjë Të mos veshësh asgjë
Jo vetëm Kendall, por dhe motra e saj Kylie nuk stepet kur bëhet fjalë për të treguar trupin e saj. Ajo i lë vend të lirë imagjinatës në setin e fundit të fotove, ku është nudo, dhe e mbuluar vetëm me një bojë blu të errët.

A do e mbajnë fjalën të famshmit? A do e mbajnë fjalën të famshmit?
Zgjedhjet në Amerikë janë në qendër të vëmendjes së gjithë botës, por fitorja e Trump është një trishtim i madh për ‘bandën’ e Hollivudit që mbështeti Hillary Clinton.

Në dhomën e hotelit vetëm me parukierin Në dhomën e hotelit vetëm me parukierin
Ish e dashura e Jason Derulo, Daphne Joy i ka kënaqur fansat e saj të “Instagram”-it me foto vërtet të nxehta.

Princ Harry, në “love story” Princ Harry, në “love story”
Vëmendja e medias vërshoi mbi Meghan Markle, që në momentin kur u mësua se aktorja amerikane ishte e dashura e re e Princit Harry. Tabloidet mbushen përditë me histori të saj dhe kjo duket ka bezdisur sa 35-vjeçaren, ashtu edhe nipin e Mbretëreshës Elisabeth.

Një fatkeqësi për Will Smith Një fatkeqësi për Will Smith
Babai i Will Smith ka ndërruar jetë. Lajmi është konfirmuar nga ish bashkëshortja e aktorit, Sheree Fletcher, me të cilën Will ka qënë i martuar 1992-1995.

Kostumi nudo i Scarlett Johansson Kostumi nudo i Scarlett Johansson
Paramount Pictures ka publikuar pamjet e para të Scarlett Johansson e veshur me kostumin e karakterit të saj, një veshje termoptike “nudo”, për filmin “Ghost in the Shell”.

Zyrtare! Princi Harry në lidhje me Meghan Markle Zyrtare! Princi Harry në lidhje me Meghan Markle
Princi Harry është në një lidhje me aktoren Meghan Markle, “prej disa muajsh”, konfirmon sot Pallati Kensington. Në një deklaratë për shtyp mëngjesin e të martës thuhet se Harry, 32 vjeç, “është i shqetësuar për sigurinë e zonjushës Markle dhe është thellësisht i zhgënjyer që nuk ka mundur ta mbrojë atë”.

Ja kush fshihet pas suksesit të Rita Orës Ja kush fshihet pas suksesit të Rita Orës
Rita Ora është shndërruar në një yll të vërtetë botëror por shumica e njerëzve nuk dinë që kjo është falë motrës së saj. Elena Ora, 27-vjeçe, u bë menaxherja e këngëtares kur ajo ishte vetëm 18-vjeç dhe gjithmonë e ka nxitur motrën e saj të vogël drejt tregut ndërkombëtar.

Divorci i Jolie-Pitt, një luftë e vërtetë Divorci i Jolie-Pitt, një luftë e vërtetë
Beteja e divorcit mes Jolie dhe Pitt sa vjen dhe përkeqësohet akoma më shumë, ku një burim pranë çiftit e përshkruan atë si një luftë të vërtetë.

Rita Ora mahnit në Romë Rita Ora mahnit në Romë
Ajo është padyshim një prej femrave që di të kombinohet mjaft mirë dhe të risjellë në modë stile veshjesh nga çdo epokë.

Marina relaksohet në shtëpi, Luana pushon në Kosovë Marina relaksohet në shtëpi, Luana pushon në Kosovë
Marina Vjollca është një ndër vajzat më të bukura të ekranit dhe këtë gjë e vërtetojmë edhe njëherë nga fotot e fundit që ajo ka publikuar në “Instagram”.

As ‘dragonjtë’ e Daenerys nuk ndihmojnë Seviljen As ‘dragonjtë’ e Daenerys nuk ndihmojnë Seviljen
Sevilja pati disa tifozë të veçantë në sfidën e humbur 2 me 1 përballë Barcelonës në mbrëmjen e së dielës, ku Lionel Messi nuk ishte i vetmi yll në stadium.

Ja ç’bën Enca në prapaskenë Ja ç’bën Enca në prapaskenë
Enca gjatë fundjavës ka performuar në një nga klubet e njohura të kryeqytetit.

Gjithmonë me pushime! Gjithmonë me pushime!
Ajo po bëhet gati për sfilatën e famshme të Victoria’s Secret në fund të muajit në Paris. Dhe në përgatitje të eventit të madh, Alessandra Ambrosio po shijon pushimet në Dubai.

Justin Biber, 3 çmime në “MTV Europe Music Awards” Justin Biber, 3 çmime në “MTV Europe Music Awards”
Edhe pse nuk ishte i pranishëm në sallë, Justin Bieber spostoi Lady Gagën, duke u kthyer në fituesin e madh të “MTV Europe Music Awards” me 3 çmime të rrëmbyera në shfaqjen e mbajtur në Rotterdam.

Të mbulosh gjoksin me... pica Të mbulosh gjoksin me... pica
Sigurisht që ajo nuk është e turpshme të reklamojë gjokset e saj, duke rrëfyer se është pro “lirisë së gjoksit”.

“Maria Kraja” shkon në Gjeorgji “Maria Kraja” shkon në Gjeorgji
Trofeu i çmimit të parë të Festivalit Ndërkombëtar Operistik “Maria Kraja” ka udhëtuar këtë vit drejt Gjeorgjisë. Juria, me në krye drejtoren e Operas së Shtutgartit, përzgjodhi mes 8 finalistëve sopranon gjeorgjiane, Ilona Mataraze, si fituese të edicionit të 16 të festivalit operistik.

“Voton për Trump? S’ka foto me mua” “Voton për Trump? S’ka foto me mua”
Për shumë analistë, gara presidenciale mes Donald Trump dhe Hillary Clinton ka përçarë si kurrë më parë amerikanët dhe këtë e ilustron më së miri edhe një shembull nga yjet e Hollywood-it.

Bebe Rexha, prezantuese e “MTV Europe Music Awards” Bebe Rexha, prezantuese e “MTV Europe Music Awards”
27 vjeç, yll botëror në rritje i “Pop”-it dhe kantautore; ka bashkëpunime me emra të njohur si David Guetta e Nicki Minaj. Ka shkruar këngë për artistë në zë, përfshirë këtu “Like a Champion” për Selena Gomez dhe “The Monster” për Eminem dhe Rihanna. E që kur nxori albumin debutues “A.Y.F”, Bebe Rexha nuk ndalet më.

E kush e ka mendjen te karbohidratet e Emily? E kush e ka mendjen te karbohidratet e Emily?
25-vjeçarja Emily Ratajkowksi ka postuar në Instagram një foto ku shfaqet duke ngrënë ushim plot karbohidrate, por askush se ka mendjen tek ushqimi.

Film për jetën e Mercury Film për jetën e Mercury
Pas disa vitesh pune, filmi për jetën e Freddie Mercuryt, vokalisti i grupit legjendar “Queen”, duket se do të shoh dritën së shpejti.

Grabitja e Kim në Paris, truproja merr ndëshkimin ekstrem Grabitja e Kim në Paris, truproja merr ndëshkimin ekstrem
Kim Kardashian dhe Kanye West raportohen të kenë marrë vendimin për të hequr nga puna truprojën, i cili ka punuar për një kohë të gjatë me ta, Pascal Duvier. Dy burime për “Entertainment Tonight” kanë deklaruar se familja ka marrë këtë vendim të vështirë për Pascal, i cili ka 4 vite që punon për Kardashian-West.

Kanye West i ikën zëri, ndërpret koncertin Kanye West i ikën zëri, ndërpret koncertin
Kanye West ka tërbuar fansat e tij të enjten, kur papritur vendosi të ndërpresë koncertin. Reperi ishte duke performuar në Inglewood, kur befas ka ndërprerë koncertin për shkak të zërit të tij.

Mbretëresha e re e Instagramit Mbretëresha e re e Instagramit
Ka në Instagram 7 milionë ndjekës falë fotografive shpërthyese. Është një modele, por suksesi i saj janë fotot nudo. Pozon në plazhe të mahnitshme, duke treguar forma të përsosura.

Joe Jonas, i lumtur për mbesën Joe Jonas, i lumtur për mbesën
Joe Jonas do të jetë një baba i përkryer në një të ardhme. Këtë gjë mund ta themi duke marrë parasysh foton që ai ka postuar në llogarinë e tij në Instagram me pjesëtaren më të re të familjes, mbesën e tij Valentina.

Caitlyn, krenar dhe i tepërt në ditëlindjen e Kendall Caitlyn, krenar dhe i tepërt në ditëlindjen e Kendall
Caitlyn Jenner postoi një foto në llogarinë e saj në Instagram në të cilën ka pozuar me Kendall Jenner në rastin e 21-vjetorit të kësaj të fundit.

Punë dhe qejf në Romë Punë dhe qejf në Romë
Bella Hadid ndodhet në Romë. Modelja ka shkuar për të vizituar kryeqytetin e Italisë dhe këtë gjë e ka bërë të ditur nëpërmjet llogarisë së saj në Instagram.

Khloe e ekzagjeron me ndërhyrjet plastike Khloe e ekzagjeron me ndërhyrjet plastike
Fansat e Khloe Kardashian janë të shqetësuar për pamjen që ajo ka marrë ditët e fundit.

Nicole ka zmadhuar gjoksin Nicole ka zmadhuar gjoksin
Nicole Scherzinger ka kryer ndërhyrje në gjoksin e saj. Sipas disa burimeve, ish-anëtarja e grupit Pussycat Dolls ka kryer ndërhyrje me qëllim për të zmadhuar gjoksin e saj.

Njoftimi tronditës i Michael Buble Njoftimi tronditës i Michael Buble
Këngëtari Michael Buble ka bërë një njoftim tronditës në profilin e tij në Facebook, ku mes të tjerash ka bërë të ditur se ka anuluar të gjitha angazhimet profesionale.

Kendall si Paris Kendall si Paris
Kendall Jenner duket se ka kaluar një natë të paharrueshme në ditëlindjen e saj. Gjatë mbrëmjes, ylli i “Keeping Up with the Kardashians” ndërroi dy veshje.

Jessica Chastain lë gjurmët në Hollywood Jessica Chastain lë gjurmët në Hollywood
Aktorja Jessica Chastain “çimenton” trashëgiminë e saj në “Hollywood”, duke lënë shenjat e dorës dhe të këmbës jashtë teatrit të famshëm kinez, një traditë kjo që nderon karrierën artistike.

“Glob i Artë” për Streep “Glob i Artë” për Streep
Meril Streep, një prej aktoreve më të talentuara të brezit të saj, do të marrë “Globin e Artë” për arritjet gjatë karrierës në ceremoninë vjetore të çmimeve që do të mbahet në janar.

Jennifer Lawrence prezanton të dashurin e ri Jennifer Lawrence prezanton të dashurin e ri
Ka disa javë që përflitet nëpër mediat rozë për një romancë mes Jennifer Lawrence dhe Darren Aronofsky, por as aktorja dhe as regjisori nuk e kanë zyrtarizuar këtë.

E përkryera Pia Miller! (FOTO) E përkryera Pia Miller! (FOTO)
Aktorja dhe modelja kiliane Pia Miller është duke pushuar në plazhet e mrekullueshme të Australisë dhe kurrsesi nuk mund të harronte të postonte foto në “Instagram”.

Është radha ime për një belfie! Është radha ime për një belfie!
Ishte një selfie e Kim Kardashian që tërhoqi më shumë se një milionë pëlqime. Dhe ndoshta Jennifer Lopez shpreson ta dyfishojë këtë shifër, teksa ka postuar një foto provokuese në Instagram.

Një javë e suksesshme për Ledri Vulën Një javë e suksesshme për Ledri Vulën
Gjatë javës së kaluar janë publikuar disa projekte të reja muzikore ku pjesa më e madhe e tyre janë bërë menjëherë pjesë e “The Top List”.

James Arthur: Ja si më refuzoi Rita Ora James Arthur: Ja si më refuzoi Rita Ora
James Arthur zbuloi se Rita Ora dhe Ellie Goulding kishin refuzuar ofertën e tij për një bashkëpunim në projektin e tij të fundit muzikor.

Dua Lipa: Puna ime para se të bëhesha këngëtare Dua Lipa: Puna ime para se të bëhesha këngëtare
Ajo është shndërruar në një nga artistet më të preferuara të industrisë muzikore por edhe për Dua Lipën fillimet nuk kanë qenë aspak të lehta.

Steven Seagal merr nënshtetësinë ruse Steven Seagal merr nënshtetësinë ruse
Aktori amerikan Steven Seagal ka marrë nënshtetësinë ruse. Sipas një deklarate zyrtare të Kremlinit, Presidenti Putin ka firmosur një dekret që e bën ekspertin e arteve marciale qytetarin më të ri të Rusisë.

Çmimet “Country”, Beyonce rrëmben vëmendjen Çmimet “Country”, Beyonce rrëmben vëmendjen
Cilësohet si nata më e rëndësishme e muzikës “Country”, por ishte mbretëresha e popit dhe R&B, Beyonce, që rrëmbeu të gjithë vëmendjen e edicionit te 50 të ceremonisë së çmimeve “Country”. Ajo i dhuroi të ftuarve një performancë mbresëlënëse me Dady Lessons nga albumi i saj i ri “Lemonade”, e shoqëruar nga Dixie Chicks.

A mund të ofendohet Iskra?! A mund të ofendohet Iskra?!
Iskra Lawrence është e vetëdijshme për format e veta dhe nuk ngurron që të ekspozohet edhe pse shpesh është ofenduar, madje është quajtur edhe “lopë e shëndoshë”.

Bebe Rexha dhe Dua Lipa përballen me njëra-tjetrën Bebe Rexha dhe Dua Lipa përballen me njëra-tjetrën
Të dyja janë artiste me origjinë shqiptare, të cilat kanë vendosur që karrierën e tyre muzikore ta zhvillojnë jashtë kufijve shqiptare, duke shkëlqyer në arenën ndërkombëtare.

“Unë votova” “Unë votova”
Aktorja 41-vjeçare Drew Barrymore ka postuar për 5.5 milionë ndjekësit e saj në Instagram një foto të saj me ngjitësen ovale “Unë votova”, që marrin qytetarët pas votimit në SHBA.

Mariah Carey, darkë intime me balerinin 13 vite më të ri Mariah Carey, darkë intime me balerinin 13 vite më të ri
Duket se Mariah Carey është gati për një tjetër romancë. 46-vjeçarja është fotografuar në një restorant në West Hollywood me balerinin Bryan Tanaka, me të cilin kalon shumë kohë që prej ndarjes nga miliarderi James Packer.

Taylor Swift më e paguara Taylor Swift më e paguara
Në botën e muzikës, më e paguara nga femrat është Taylor Swift. Me të ardhura që llogariten në 170 milionë dollarë, ylli i popit renditet e para në listën e revistës “Forbes”.

Revolucion në kinema Revolucion në kinema
Ang Lee nisi në Taipei turin promocional të filmit të tij të fundit, premiera e të cilit në kryeqytetin e Tajvanit shënoi dhe të parën herë që “Billy Lynn's Long Halftime Walk”, shfaqet në Azi.

Kalendari i “Sports Illustrated”, pozojnë supermodelet Kalendari i “Sports Illustrated”, pozojnë supermodelet
Irina Shayk, Julie Henderson, Daniella Sarahyba dhe Zoe Duchesne janë këto disa prej yjeve që pritet të shfaqen në kopertinën e “Sports Illustrated”, me modelen ruse Shayk që do të rikthehet sërish të pozojë për revistën prestigjioze.

Rusja që po çmend rrjetet sociale Rusja që po çmend rrjetet sociale
Rusja Galinka Mirgaeva po çmend rrjetet sociale. E fiksuar pas palestrës dhe jogas, Mirgaeva po tërheq vëmendjen edhe për linjat e saj, por jo vetëm kaq. Shumë përdorues të rrjeteve sociale e kanë pagëzuar si Angleina Jolie ruse për shkak ta ngjashmërisë me aktoren.

Fotoja provokuese e Rita Orës Fotoja provokuese e Rita Orës
Të pëlqyera e më stil, por shumë herë edhe pa komplekse janë disa nga yjet e muzikës, në mesin e të shumtave është edhe këngëtarja shqiptare Rita Ora, e cila di të provokoje me mënyra nga më të veçantat.

Miranda Kerr: Pas ndarjes nga Bloom rashë në depresion Miranda Kerr: Pas ndarjes nga Bloom rashë në depresion
Supermodelja australiane Miranda Kerr ra në një depresion të tmerrshëm pas ndarjes nga Orlando Bloom.

Rrëfehet Adele: Pas lindjes nuk e doja djalin Rrëfehet Adele: Pas lindjes nuk e doja djalin
Këngëtarja e njohur britanike, Adele ka zbuluar problemet me depresionin pas lindjes së djalit të saj Angelo.

Të dashurës së përfolur të Princ Harry-t, i zbulohet e shkuara e hidhur Të dashurës së përfolur të Princ Harry-t, i zbulohet e shkuara e hidhur
Aktorja amerikane, e cila përflitet se ka nisur një romancë të re me Princ Harry, ka qenë në qendër të mediave rozë mbrëmjen e kaluar për shkak të një përçarjeje familjare.

Johnny Depp në një rol të ri Johnny Depp në një rol të ri
E kemi parë si pirat të guximshëm e kapelebërës të çmendur, por lidhjen e tij të fortë me botën e fantazisë, Johny Depp e konfirmon sërish me pjesëmarrjen në serinë e dytë të sagës “Fantastic Beast”, të shkruar nga autorja e Harry Potterit, J. K. Rowling.

JLo ndez mbështetësit e Clintonit JLo ndez mbështetësit e Clintonit
Jennifer Lopez ka qenë ndër emrat e parë të të famshmeve që kanë dalë hapur në mbështetje të Hillary Clinton dhe këngëtarja së fundmi i është bashkuar një turi final për t’u ‘mbushur’ mendjen amerikanëve që të votojnë kandidaten demokrate për Presidente.

Po ju çfarë do të bënit me 52 mijë dollarë? Po ju çfarë do të bënit me 52 mijë dollarë?
Çfarë do të bënit me 52 mijë dollarë? Epo, nëse do të ishit Kendall Jenner do të blinit një divan të çuditshëm.

Rihanna në sheshxhirim Rihanna në sheshxhirim
Rihanna la pas fundjavën e ngarkuar të Halloweenit dhe është rikthyer me shpejtësi në sheshin e xhirmit për filmin “Ocean’s Eight”.

Idris Elba mohon lidhjen me Madonnan Idris Elba mohon lidhjen me Madonnan
Vetëm pak ditë më parë u raportua se Madonna dhe Idris Elba ishin fotografuar në një restorant në Londër teksa flirtonin me njëri-tjetrin, pas debutimit të aktorit në sportin e “kickbox”.

Engjëlli me reçipetat 3 mln dollarëshe Engjëlli me reçipetat 3 mln dollarëshe
Engjëlli i “Victoria’s Secret”, Jasmine Tookes ishte ajo që fitoi krahët dhe diamantet bashkë, për shfaqjen e 2016-s. Ajo u përzgjodh mes modeleve të tjera për të mbajtur reçipetat 3 milionë dollarëshe, gjatë spektaklit të përvitshëm madhështor të kompanisë së famshme amerikane të të brendshmeve.

Nora, nënë e përkushtuar Nora, nënë e përkushtuar
Nora Istrefi është vërtet një nënë e përkushtuar. Këngëtarja ka publikuar një foto në Instagram në të cilën shfaqet me të bijën Rene duke dalë në shëtitje.

“Rrugës”, dedikim i DJ Blunt për ish të dashurën e tij “Rrugës”, dedikim i DJ Blunt për ish të dashurën e tij
Shpeshherë ndodh që artistë të ndryshëm të bëjnë këngë të cilat ia dedikojnë këngë ish të dashurit apo ish të dashurës.

Kush e ka zhgënjyer Florin? Kush e ka zhgënjyer Florin?
Ishte bërë një kohë e gjatë që kantautori i njohur Flori Mumajesi nuk kishte publikuar një foto në profilin e tij në Instagram.

“Love on my body” publikohet gjatë muajit nëntor “Love on my body” publikohet gjatë muajit nëntor
Të gjithë fansat e Encës janë duke pritur me padurim materialin më të ri muzikor të këngëtares.

Ledri, koncert në Itali Ledri, koncert në Itali
Ledri Vula ndodhet në Itali. Reperi që ka rrëmbyer zemrat e të gjithë vajzave ka publikoi në profilin e ti në Instagram ku na tregon se ndodhet në Firence.

Mëngjeset e Capital T Mëngjeset e Capital T
Mesa duket jo vetëm femrat e “showbiz”-it zhvishen për të promovuar trupin më shumë se zërin dhe këtë gjë e ka vërtetuar më së miri Capital T.

Kida e Mozzik ndezin SHBA-të Kida e Mozzik ndezin SHBA-të
Kida dhe Mozzik përveç se janë pjesë të së njëjtës shtëpi diskografike, janë edhe miq shumë të mirë dhe zhvillojnë koncerte së bashku.

Adele zbulon betejën e saj me depresionin Adele zbulon betejën e saj me depresionin
Adele nuk flet kurrë për jetën e saj private, veçanërisht kur bëhet fjalë për djalin e saj, të cilin e ka sjellë në jetë në tetor 2012 me partnerin Simon Konecki. Në një intervistë të dhënë së fundmi për “Vanity Fair”, 28-vjeçarja ka folur për betejën e saj të gjatë me depresionin pas sjellje në jetë të djalit të saj.

“Klonohet” Heidi Klum (FOTO) “Klonohet” Heidi Klum (FOTO)
Mënyra më e çuditshme për të festuar Halloween këtë vit doli se ishte klonimi i vetes. Këtë e bëri pikërisht modelja Heidi Klum, e cila në një parti të organizuar në Nju Jork u prezantua me veten dhe me pesë Heidi Klum të tjera.

Ariel Winter provon modelen Ariel Winter provon modelen
Është 18-vjeç ka ngjitur me shpejtësi shkallët e karrierës si aktore në Hollywood dhe këtë gjë synon të bëjë edhe si modele.

Halloweeni i Heidit nuk tremb Halloweeni i Heidit nuk tremb
Heidi Klum organizoi për të 17 vit me radhë festën e saj të Halloween në qytetin e Nju Jorkut, ku dhjetra të famshëm iu përgjigjën pozitivisht ftesës së modeles.

Halloween, jo feste amerikane Halloween, jo feste amerikane
Në aspektin tregtar, Halloween është kthyer në festën e dytë më të rëndësishme të Amerikës. Por disa mendojnë se origjina e kungujve të frikshëm dhe natës së fantazmave, në fakt, gjendet në Europë.

Halloween-i i “frikshëm” në rrugët e Anglisë Halloween-i i “frikshëm” në rrugët e Anglisë
Në rrugët e Newcastle në Angli Halloween ka nisur para kohe me skena që tregojnë kaosin e krijuar nga personat që duket qartë që e kanë ekzagjeruar me alkoolin.

Trump dhe domate Trump dhe domate
Pizza Express u jep klientëve për këtë Hallouin picën me fytyrën e Donald Trump. Kandidati presidencial është materializuar në picën me domate, djath dhe sallam.

Kjo është e dashura e princit Harry Kjo është e dashura e princit Harry
E dashura e re e princit Harry sigurisht që nuk ka frikë të flirtojë e veshur me të brendshme në skenat seksi në filmin e radhës.

Dasma sekrete e Michael Phelps Dasma sekrete e Michael Phelps
Michael Phelps dhe Nicole Johnson janë drejtuar par altarit në një ceremoni sekrete në Cabo këtë të të shtunë. Legjenda e lojërave olimpike ka postuar një foto nga ceremonia në Instagram këtë të dielë, duke shkruar: “Miq të mirë... të dua!”.

“Lejla” pushton “The Top List” “Lejla” pushton “The Top List”
E publikuar ditën e hënë, “Lejla” është shndërruar menjëherë në këngën më të preferuar të shqiptarëve pasi bashkëpunimi i Elvana Gjatës, Capital T dhe 2PO2 kryeson për këtë javë klasifikimin e “The Top List”.

Nis rrugëtimin “Dua të të bëj të lumtur” Nis rrugëtimin “Dua të të bëj të lumtur”
“Dua të të bëj të lumtur” ka nisur rrugëtimin 10-javor mbrëmjen e së shtunës në ekranin e Top Channel duke mbajtur mbërthyer para ekranit mijëra shikues.

Kylie Jenner si Christina Aguilera (Foto) Kylie Jenner si Christina Aguilera (Foto)
Kylie Jenner u kthye në vitin 2002 për festën e Hallouinit të këtij viti.

Britannia Awards Britannia Awards
Bafta mund të jetë sinonim i Britanisë, por Akademia Britanike e Filmit dhe Arteve Televizive mban çdo vit një ceremoni të vetën, të quajtur Britannia Awards në Beverli Hills të Kalifornisë, ku pjesëtarët e komunitetit të Hollivudit vlerësohen për kontributin e tyre në kinema.

Festivali “Marie Kraja” Festivali “Marie Kraja”
16 janë konkurrentët e përzgjedhur për të garuar në edicionin e 16 të festivalit “Marie Kraja”. Artistët operistikë vijnë nga Shqipëria, Rusia, Italia, Greqia, Sllovenia e për herë të parë edhe nga Sllovakia, ndërsa  fokus këtë vit i është dhënë më tepër cilësisë vokale të prurjeve artistike e më pak  shtrirjes gjeografike të tyre.

Nënë e bijë sfidojnë njëra-tjetrën për ”Miss BumBum” (FOTO) Nënë e bijë sfidojnë njëra-tjetrën për ”Miss BumBum” (FOTO)
Nëna së bashku me vajzën e saj do të sfidojnë njëra-tjetrën për të fituar kurorën ”Miss BumBum”. Ato kanë një diferencë prej 16 vitesh nga njëra-tjetra, por është vështirë të bash dallimin mes tyre.

Bob Dylan thyen heshtjen... Bob Dylan thyen heshtjen...
Më në fund Bob Dylan thyen heshtjen dhe thotë se e pranon çmimin e Nobelit për Letërsi. “Vlerësimi më la pa fjalë”, u justifikua ai tek fondacioni i Nobelit, lidhur me mungesën e një reagimi që prej shpalljes së vendimit më herët gjatë muajit.

Shqiptari mahnit jurinë e “The Voice of Germany” Shqiptari mahnit jurinë e “The Voice of Germany”
Shpresim Ahmeti i ka mahnitur të gjithë me zërin e tij në performancën e parë në “The Voice of Germany”.

Brenda apartamentit 22 mln paund të Justin Bieber Brenda apartamentit 22 mln paund të Justin Bieber
Vetëm pak kohë më parë u bë pronar i një rezidence luksoze në Londër, ndërsa tashmë Justin Bieber ka marrë edhe një apartament 22 milionë paund në Amsterdam.

Nxehet ushqimi? Zhvishet Kylie! Nxehet ushqimi? Zhvishet Kylie!
Shumica e njerëzve vendosin përparëse të bardhë dhe kapele karakteristike kur gatuajnë, por për Kylie Jenner nuk ndodh kështu, ajo nuk është si shumica e njerëzve!

40 mln euro për produksionet e mbetura të Prince 40 mln euro për produksionet e mbetura të Prince
Jay Z është gati të blejë të gjithë produksionin muzikor që ka ngel i pa publikuar nga këngëtari Prince.

Charlize Theron shton 13 kg në peshë për rolin e ri Charlize Theron shton 13 kg në peshë për rolin e ri
Charlize Theron nuk kishte zgjedhur një nga ata fustanet elegant që tregojnë format e saj gjate eventit “amfAR Inspiration Gala” organizuar në Los Angeles, mbrëmjen e së enjtes.

Ledri Vula në “Top Show Mag”: Jam “single” Ledri Vula në “Top Show Mag”: Jam “single”
Merr fund dyshimi për statusin social të reperit të njohur Ledri Vula. Ai sapo deklaroi në “Top Show Mag” ku ishte i ftuar për klipin e tij “A jena mirë” se është “single” dhe se ruan për ish-të dashurën e tij Adela Sollakun, një respekt të veçantë.

Vjeshtë e nxehtë për Ashleigh! (FOTO) Vjeshtë e nxehtë për Ashleigh! (FOTO)
Pushimet pranë detit për Ashleigh Defty këtë vit nisën në Tenerife, ndërsa tashmë jemi në muajin tetor dhe 21 vjeçarja është rikthyer sërish në ishullin spanjoll.

Justin Timberlake komplimenton artistin shqiptar Justin Timberlake komplimenton artistin shqiptar
Albert Stanaj është një tjetër artist me origjinë shqiptare që po shkëlqen në tregun botëror. Stanaj ka qenë shqiptari i radhës i ftuar në programin e famshëm amerikan “Fallon Tonight”, pas Bebe Rexhës dhe Dua Lipës.

Dua Lipa, e dashuruar marrëzisht me modelin britanik Dua Lipa, e dashuruar marrëzisht me modelin britanik
Dua Lipa është e dashuruar marrëzisht me partnerin e saj. Këngëtarja me origjinë shqiptare ka publikuar një foto në “Instagram”, në të cilën i ka dhuruar një puthje me shumë dashuri modelit të njohur britanik.

M'fal për shprehjen "M'fal për shprehjen"
Elvis Pupa rikthehet pas një mungese të gjatë në botën mediatike. 39-vjeçari u largua në vitin 2009 nga Shqipëria, për të emigruar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës bashkë me familjen e tij.

Shakira i rikthehet muzikës, bashkëpunim me Maluma-n Shakira i rikthehet muzikës, bashkëpunim me Maluma-n
Shakira do të publikojë një material të ri muzikor. Ajo do të sjellë këtë projekt të ri në bashkëpunim me këngëtarin simpatik nga Kolumbia, Maluma.

Nga Rihanna te Taylor Swift Nga Rihanna te Taylor Swift
Disa ditë më parë reperi i njohur Drake festoi 30-vjetorin e lindjes duke mbledhur bashkë shumë emra të njohur të showbiz përfshirë këtu edhe Taylor Swift.

Hollywood nderon Charles Anzavour Hollywood nderon Charles Anzavour
Ishte një pritje e gjatë për Charles Aznavourin, por këngëtari legjendar e mori më në fund një pllakatë të shëtitores së famës në Hollivud, ndërsa diskutohet dhe nominimi i tij për një yll zyrtar.

Mariah shpenzon shumë Mariah shpenzon shumë
Fejesa e Mariah Careyt është kthyer në qendrën e vëmendjes mediatike këto ditë pas raporteve se çifti ishte ndarë dhe për një arsye jo fort të zakontë; James Packer ankohej se këngëtarja e famshme shpenzonte shumë. “Nuk po e përballoja dot më”, citohet të ketë thënë biznesmeni australian.

Zgjaten hetimet për Brad Pitt Zgjaten hetimet për Brad Pitt
Telashe të reja në horizont për Brad Pitt. Pasi arriti të arkivojë si aksidentale zënkën me të birin Maddoks në avion, tashmë aktori duhet të përgjigjet për abuzime të tjera ndaj fëmijëve të tij.

“Different Trains” në Tiranë “Different Trains” në Tiranë
Festivali i muzikës “Different Trains” edicionin e tij të pestë e sjell edhe për ketë vjeshtë, nëpërmjet tre mbrëmjeve koncertore. Për të qenë më shumë prezent, për të sjellë më shumë artistë dhe për të krijuar bashkëpunime në një punë që ata e bëjnë në të përditshmen e tyre kudo në botë.

Bienalja e Tiranës Bienalja e Tiranës
Bienalja për artistët e rinj “Mediterranea 18” do të mbledhë në Shqipëri 230 artistë të rinj nga Mesdheu. Nisma ka gjetur mbështetjen e Ministrisë së Kulturës, Bashkisë së Tiranës, asaj të Durrësit dhe rajonit të Pulias duke e bërë Shqipërinë të presë për herë të parë një event të tillë dedikuar të rinjve.

51 vjeç dhe një trup perfekt 51 vjeç dhe një trup perfekt
Aktorja dhe modelja britanike Elisabeth Hurley nuk e tregon fare moshën e saj në një seri fotosh me bikini. Është 51 vjeç por duket se mbi të nuk kanë punuar vitet.

Zbulohen letrat që Michael Jackson i shkruante 12-vjeçares Zbulohen letrat që Michael Jackson i shkruante 12-vjeçares
Një tjetër femër, e cila pretendon se është abuzuar nga Michel Jackson kur ajo ishte vetëm 12-vjeçe dhe më pas u pagua me 900.000 dollarë për të mos treguar, ka akuzuar hapur këngëtarin.

Dafina Zeqiri po përgatitet për tregun botëror Dafina Zeqiri po përgatitet për tregun botëror
Dafina ka korrur një sukses të jashtëzakonshëm në Shqipëri, por këngëtarja duket se po përgatitet të futet fuqishëm në tregun botëror.

Trump: E përbashkëta me vajzën time? Seksi Trump: E përbashkëta me vajzën time? Seksi
Që kur Donald Trump shpalosi kandidaturën e vet për të qenë President i Shteteve të Bashkuara, mediat nisën të rrëmojnë në të shkuarën e tij, duke risjellë edhe njëherë tjetër në vëmendje ‘bëmat’ e miliarderit njujorkez.

Përgjigjja e Pussy Riot për Donald Trump Përgjigjja e Pussy Riot për Donald Trump
Më shumë sesa muzika, ato u bënë të famshme për mesazhet që përcillnin përmes saj, duke goditur përmes teksteve dhe videoklipeve tabutë në shoqërinë ruse.

“Adria Wealth”, Projekti kulturor në Fier do vijojë edhe për 7 vite “Adria Wealth”, Projekti kulturor në Fier do vijojë edhe për 7 vite
Projekti kulturor i financuar nga Bashkimi Europian, “Adria Wealth”, do të vazhdojë edhe për 7 vjet të tjerë në qytetin e Fierit.

Timberlake rrezikon burgun? Timberlake rrezikon burgun?
Justin Timberlake jeton në Kaliforni, por mori rrugën drejt vendlindjes së vet, Tennessee, për të shfrytëzuar mundësinë që të hidhte votën më shpejt, në Memphis.

Cili është sekreti i saj? Cili është sekreti i saj?
Vitin e kaluar ajo ka mbajtur krahët e ëngjëllit të Victoria’s Secret në sfilatë vjetore. Dhe duket se Stellas Maxwell duket se është një mdoele perfekte për brandin e njohur teksa tregon format e saj të mrekullueshme në një postim në Instagram.

“Brangelina”, një arsye më shumë për t’u ndarë “Brangelina”, një arsye më shumë për t’u ndarë
Për arsyen e ndarjes së tyre flitet shumë, por mesa duket Angeline Jolie dhe Brad Pitt paskan pasur edhe një shkak më tepër, që i ka çuar drejt mosmarrëveshjeve.

E kujt i nevojitet “Beqari” E kujt i nevojitet “Beqari”
Dy femra kanë gjetur dashurinë e jetës së tyre në versionin australian të reality-show “Beqari”, njëra-tjetrën.

Filmi i ri i Mel Gibson Filmi i ri i Mel Gibson
Kanë kaluar 10 vjet që kur aktori i kthyer në regjisor Mel Gibson punoi prapa kamerave për “Apocalypto-n”, por me shfaqjen e “Hacksaw Ridge” në Festivalin e Filmit në Venecia ai u rikthye në zemrën e Hollivudit dhe në zyrat e “Academy of Motion Pictures Arts and Sciences”.

Ju duket e shëndoshë? Ju duket e shëndoshë?
Në vendin e saj u përzgjodh si femra më e bukur, por duket se në një kompeticion ndërkombëtarë nuk plotëson parametrat për të marrë pjesë.

Inva Mula rrëfen të përditshmen, mes përrallave dhe muzikës elektronike Inva Mula rrëfen të përditshmen, mes përrallave dhe muzikës elektronike
E kemi parë shpesh të ngjitet në skenat operistike dhe të interpretojë mes duartrokitjesh të shumta... Por në të përditshmen e saj, Inva Mula shfaqet krejt ndryshe. Së pari, i duhet të marrë gjithnjë familjen me vete, ngado që shkon.

Irina Shayk në krahët e modelit turk Irina Shayk në krahët e modelit turk
Jo më kot supermodelja Irina Shayk ka më shumë se 6.7 milionë ndjekës në “Instagram”, pasi ajo është mjaft aktive në këtë rrjet social duke publikuar shpesh foto mjaft provokuese.

Bie në peshë, kërcënohet me jetë nga fansat Bie në peshë, kërcënohet me jetë nga fansat
Modelja amerikane Rosie Mercado, ka deklaruar se është kërcënuar me jetë nga disa prej fansave të saj pas ndryshimit drastik të formave të saj trupore.

Miss BumBum promovon maskotën e Botërorit Miss BumBum promovon maskotën e Botërorit
Federata Ruse e Futbollit i ka bërë një ftesë për të promovur maskotën e Botërorit 2018 dhe Miss Bum Bum nuk është menduar dy herë.

Gigi është një vajzë e thjeshtë Gigi është një vajzë e thjeshtë
Nën shoqërinë e një mikeje të saj, supermodelja Gigi Hadid është fotografuar teksa shëtiste në rrugët e Los Angeles, duke treguar edhe një herë se pavarësisht famës së madhe ajo mbetet një vajzë e thjeshtë.

Bieber hedh mikrofonin dhe braktis koncertin (VIDEO) Bieber hedh mikrofonin dhe braktis koncertin (VIDEO)
Justin Bieber ka krijuar një situatë të sikletshme mbrëmjen e së dielës teksa është larguar nga skena në mes të koncertit. 22-vjeçari ishte duke biseduar me fansat e tij në “Manchester Arena” kur ata nisën të fishkëllenin të acaruar me këngëtarin pasi dëshironin që ai të vazhdonte së kënduari.

Ndryshime të mëdha në “The Top List” Ndryshime të mëdha në “The Top List”
Pavarësisht se kemi patur vetëm një prurje të re në klasifikimin e kësaj jave, vihen re ndryshime të mëdha sa i përket uljeve dhe ngritje në “The Top List”.

Ekspozitë në Paris Ekspozitë në Paris
Gazmend Leka e ndien veten më të urtë, tani që ka prekur të 60 vitet në jetë. Nervin e tij artistik, ai e gjen në mënyra të pjekura për ta pikturuar. Ashtu si eksperienca e tij jetësore e dy viteve të fundit. Që e transformuar në krijimtari ishte pjesmarrëse në një personale në Bashkinë Nr. 5 të Parisit.

Më jepni më shumë rroba! Më jepni më shumë rroba!
Që kur nisi karrierën e saj 18 vite më parë, koncertet janë rritur shumë ngadalë. Por Britney Spears duket se në koncertin e të shtunës ka patur probleme me veshjen.

Alessandra Ambrosio, fantastike me bikini Alessandra Ambrosio, fantastike me bikini
Karriera e saj kërkon që të jetë elegante dhe Alessandra Ambrosio është në një formë perfekte fizike, ashtu siç shihet nga fotot e bëra në Malibu.

Emily kopjon Irina-n? Emily kopjon Irina-n?
Ajo ka arritur të tërheqë një numër të madh ndjekësish në mediat sociale dhe kjo falë pamjes së saj mahnitëse.

Mick Jagger, 8 mln dollarë për balerinën shtatzënë Mick Jagger, 8 mln dollarë për balerinën shtatzënë
Mick Jagger është në pritje që të bëhet baba për herë të tetë dhe si dhuratë për të dashurën shtatzënë, një balerinë 30-vjeçare, ka bërë një vilë 8 milionë dollarëshe në Nju Jork.

Ledri Vula publikon “A jena mirë” Ledri Vula publikon “A jena mirë”
Reperi i famshëm Ledri Vula sapo ka publikuar projektin e tij më të ri muzikor. Kënga mban titullin “A jena mirë” dhe pritet të jetë hiti i radhës nga Vula.

“E urrej emrin tim, të gjithë talleshin me mua” “E urrej emrin tim, të gjithë talleshin me mua”
Ai është një nga aktorët më seksi të Hollywood, por edhe pse emri i tij i famshëm mund të rezerovojë radha të gjata për autografe, Jude Law tregon që ka hasur shumë probleme nga ky fakt.

Një poezi nga Matilda Një poezi nga Matilda
Matilda Makoçi zgjedh të rikthehet nëpërmjet poezisë. Në rast se vetëm e dëgjon, ajo nuk ndryshon shumë nga vajza e re e disa dekadave më parë, që karakterizohej sidomos nga finesa në interpretim.

Kim Kardashian, siç nuk e keni parë kurrë Kim Kardashian, siç nuk e keni parë kurrë
Pas grabitjes në Paris, Kim Kardashian, ka evituar daljet në publik, por bashkëshorti i saj, Kanye West ka bërë një video-montazh të modeles amerikane ndër vite, kryesisht xhirime të saj kur ka qenë fëmijë.

“Një mënyrë e vështirë për të jetuar” “Një mënyrë e vështirë për të jetuar”
Ajo ka ngritur një pasuri të tërë thjesht duke treguar format e saj sa herë i jepet mundësia. Por Kim Kardashian ka një paralajmërim për motrën e saj Khloe e cila mendon të bëjë gjoksin, gjatë edicionit të radhës të “Keeping up with Kardashians”.

Perrie Edwards ngeli pa shtëpi Perrie Edwards ngeli pa shtëpi
Perrie Edwards pranon se mbeti ‘pa shtëpi’ kur u nda me Zayn Malik një vit më parë. Ajo ka pranuar këtë fakt në librin e ri “Our World”, ku këngëtarja 23-vjeçare thotë se ka jetuar me Zyan në Londrën veriore gjatë romancës së tyre, por pranon se nuk kishte ku të shkonte pas prishjes së lidhjes.

Bob Dylan “zhduk” Nobelin edhe nga faqja e vet Bob Dylan “zhduk” Nobelin edhe nga faqja e vet
Bob Dylan jo vetëm që nuk ka reaguar pas çmimit Nobel që iu dha për letërsi,  por ai ka hequr edhe njoftimin se është pikërisht ai laureati i këtij çmimi prestigjoz.

“Familja Tot” në skenë “Familja Tot” në skenë
Njeriu e ka gjithmonë një pikë nënshtrimi, qoftë kjo për interesa sublime apo për hir të trysnisë së pushtetit. “Familja Tot” ka djalin e vetëm në luftë, vizita e majorit të tij në shtëpi i detyron pjesëtarët e saj të durojnë gjithë sjelljet e tij pothuajse të çmendura.

Linda, transgjinorja shqiptare rrëfehet në Top Show Linda, transgjinorja shqiptare rrëfehet në Top Show
Ndryshimi i gjinisë ka qenë gjithmonë në qendër të vëmendjes së bisedave të përditshme dhe të  mediave rozë në përgjithësi.

Albume të reja të Prince Albume të reja të Prince
Lajme të mira për adhuruesit e Prince. Prodhimtaria e këngëtarit trupvogël, por shumë karizamtik vazhdon edhe pas vdekjes.

Alessandra Ambrosio ekspozon dekoltenë Alessandra Ambrosio ekspozon dekoltenë
Është një nga supermodelet më të famshme në botë, por duket se Alessandra Ambrosio është e talentuar edhe si stiliste.

Rita Ora, dedikim special për motrën e saj Rita Ora, dedikim special për motrën e saj
Rita Ora ka vendosur të bëjë një dedikim shumë të veçantë për motrën e saj Elena Ora. Në ditën e saj të lindjes, Rita ka zgjedhur një fotografi të bërë kohë më parë, kur dy motrat ishin të vogla.

Madonna shokon me deklaratën e saj të fundit Madonna shokon me deklaratën e saj të fundit
Madonna është ngjitur në skenën e Madison Square Garden, në të cilën iu ka premtuar votuesve diçka speciale, për të cilën është shprehur se është shumë e mirë, nëse ata votonin për Hilary Clinton si presidente.

Skiatorja feston ditëlindjen me Hamilton Skiatorja feston ditëlindjen me Hamilton
Lindsey Vonn feston 32 vjetorin e saj të lindjes me Lewis Hamilton. Skiatorja amerikane dhe kampioni i botës në Formula 1 u takuan në Los Angeles përpara se britaniku të transferohet në Texas për garën e Austin, për të festuar së bashku nëpërmjet një sfide në bowling.

“Flauti Magjik” “Flauti Magjik”
“Flauti Magjik”, opera e mbushur me mister, kompozuar nga Mozart do të jetë premiera e parë për këtë sezon në TKOB. Magjinë e përrallës mozartiane për skenën shqiptare e ka zbërthyer regjisori Nikolin Gurakuqi,  i cili ka zgjedhur që krahas kastit shqiptar të operës, “Mbretëresha e Natës” të jetë një soprano turke.

Java e kulturës italiane Java e kulturës italiane
Nen sloganin “Italishtja dhe krijimtaria”, në Gjirokastër po zhvillohet Java e Kulturës Italiane, një event që lindi në vitin 2001 dhe këtë herë vjen në edicionin e saj të 16.

Bëmë mama të të ngjaj! Bëmë mama të të ngjaj!
Kanë 35 vite diferencë, por kjo diferencë nuk vihet re fare në foto. 50-vjeçarja Cindy Crawford dhe vajza e saj, 15-vjeçarja Kaia Gerber janë parë së bashku në një festë mode në Nju Jork, aty ku ishte e vështirë t’i dalloje nga njëra-tjetra.

Divorci Jolie-Pitt, ish-dadoja kritika aktores Divorci Jolie-Pitt, ish-dadoja kritika aktores
Ish-dadoja e Angelina Jolie ka treguar se aktorja po përdor fëmijët e saj si një armë kundër Brad Pitt.

Gigi Hadid sërish në kopertinën e “Vogue” Gigi Hadid sërish në kopertinën e “Vogue”
Gigi Hadid është shfaqur në kopertinën e revistës prestigjioze “Vogue Paris”.

Engjëlli i “Victoria's Secret”, e mrekullueshme në Bali Engjëlli i “Victoria's Secret”, e mrekullueshme në Bali
Engjëlli i “Victoria's Secret” Kelly Gale vazhdon të mbajë trupin në formë edhe kur është me pushime.

A ju pëlqejnë xhinset e Khloe? A ju pëlqejnë xhinset e Khloe?
Khloe Kardashian i ka bërë thirrje ndjekësve të saj në “Instagram” për të shijuar koleksionin e saj të ri të xhinseve të quajtur “Good American”.

Hilary Duff konfirmon lidhjen me instruktorin e saj të palestrës Hilary Duff konfirmon lidhjen me instruktorin e saj të palestrës
Hilary Duff shpreh ndjenjat dhe dashurinë që ka për partnerin e ri nëpërmjet një puthje pasionante në “Instagram”.

Inva Mula merr stafetën Inva Mula merr stafetën
Sopranoja Inva Mula do të marrë drejtimin e Festivalit “Marie Kraja”, pas emërimit të Zana Çelës në krye të Teatrit Kombëtar të Operas dhe Baletit, e cila ka drejtuar deri më tani këtë ngjarje muzikore.

Shpëtimi i Arkivit të Filmit Shpëtimi i Arkivit të Filmit
Përgjatë dy javëve të dyta të tetorit, projekti i Kinemasë shqiptare do të zhvillojë punëtori rajonale trajnimi në Ballkanin Perëndimor për profesionistët e arkivave audiovizive. Këto arkivistë punojnë për të ruajtur një trashëgimi të rrezikuar audiovizive, e që ka pasur shumë pak mundësi të shihet përtej kufijve të rajonit.

Barack Obama kërkon punë Barack Obama kërkon punë
Nga 20 janari i ardhshëm Barack Obama nuk do të jetë më kreu i Shteteve të Bashkuara dhe sigurisht që do të kërkojë një punë të re.

Njoftuan ndarjen e Hanks-Wilson, kërkojnë falje Njoftuan ndarjen e Hanks-Wilson, kërkojnë falje
Dy tabloidë amerikanë u detyruan t’i kërkonin falje aktorit të famshëm hollivudian, Tom Hanks, si dhe gruas së tij, Rita Wilson, pasi shkruajtën se ata ishin në prag të divorcit për shkak të ndjenjave të Hanksit për Meg Ryan ose Felicity Jones.

Sharon Stone është “bombë” edhe në moshën 58-vjeçare Sharon Stone është “bombë” edhe në moshën 58-vjeçare
U bë një seks-simbol më shumë se 20 vite më parë në filmin “Basic Instinct”, por Sharon Stone vazhdon të tërheqë vëmendjen me fizikun e saj, edhe pse sot është 58 vjeç.

Festivali i Orkestrës së Harqeve Festivali i Orkestrës së Harqeve
Pas shumë vitesh rikthehet Festivali i Orkestrës së Harqeve. Qendra e Artit në Elbasan, në bashkëpunim me Ministrinë e Kulturës dhe Bashkinë e Elbasanit, do të sjellin këtë fundjavë në Teatrin Skampa takimin kombëtar të Orkestrës së Harqeve.

Rikthehet Hajrie Rondo Rikthehet Hajrie Rondo
Hajrie Rondo i rikthehet skenës pas një periudhe të gjatë shkeputjeje për shkak të problemeve të saj shëndetësore. Sërish ajo mbetet e njëjta, një grua me karakter të fortë dhe përgjegjësi të madhe për punën.

“Hollywood”, në duart e kinezëve “Hollywood”, në duart e kinezëve
Kinezët po blejnë “Hollywood”-in dhe nëpër filma nuk janë më ata të këqinjtë. Denoncimi vjen nga një lobist në Shtetet e Bashkuara, i cili këmbëngul se subjektet po ndryshohen për të mos acaruar Pekinin.

Dylan, indiferent për Nobelin Dylan, indiferent për Nobelin
Akademia suedeze e Shkencave është lodhur duke trokitur në derën e Bob Dylanit. Disa ditë pasi iu akordua çmimi prestigjioz i Nobelit të Letërsisë për krijimin e shprehjeve të fuqishme poetike brenda traditës së gjatë të këngës amerikane, komiteti u ka dhënë fund përpjekjeve për të kontaktuar me muzikantin ikonë.

Pogba gjen golin…jashtë fushe Pogba gjen golin…jashtë fushe
Në fushën e lojës është duke u kritikuar fort, sidomos nga tifozët e Manchester United, që e akuzojnë se nuk po justifikon 100 milionë e shpenzuar për të në muajt e Verës për ta rikthyer në Old Traford nga Torino.

E bija e ‘kuratorit’ të Putin del kundër Putin E bija e ‘kuratorit’ të Putin del kundër Putin
Ajo është e bija e njeriut që kuron imazhin e Vladimir Putin në publik dhe interpreton në interes të Kremlinit ngjarjet politike në Rusi dhe jashtë saj.

Projektet entuziaste të Besës! Projektet entuziaste të Besës!
Për të gjithë fansat e Besa Kokëdhimës, ka një lajm të mirë: së shpejti do të prezantohet hiti i saj i radhës, një baladë, që ashtu siç thotë dhe vetë Besa në një intervistë ekskluzive për "Wake Up" në "Top Channel", e rikthen në skenë me entuziazëm.

Lawrence në lidhje sekrete me regjisorin 47 vjeçar Lawrence në lidhje sekrete me regjisorin 47 vjeçar
Jennifer Lawrence përflitet se ka nisur një romancë me regjisorin Darren Aronofski, i cili është 21 vjet më i madh se ajo.

Kylie duket bukur me të bardha Kylie duket bukur me të bardha
Kylie Jenner ka qenë aktive kohët e fundit në profilin e saj në “Instagram” duke postuar foto të ndryshme, por në fotot  e saj mungonte i dashuri Tyga.

Pushime të paharrueshme për Emily Ratajkowski Pushime të paharrueshme për Emily Ratajkowski
Ajo ka arritur të tërheqë një numër të madh ndjekësish në mediat sociale dhe kjo falë pamjes së saj mahnitëse.

Jennifer Lopez tërheq vëmendjen dhe e veshur Jennifer Lopez tërheq vëmendjen dhe e veshur
Në një mënyrë apo në një tjetër kur Jennifer Lopez shfaqet në publik arrin të tërheq vëmendjen.

Bebe Rexha e ftuar në MTV Times Square Bebe Rexha e ftuar në MTV Times Square
Këngëtarja e njohur me origjinë nga Dibra ka qenë e ftuar në “MTV” në Times Square në Nju Jork. Ajo ka folur për vështirësitë që kishte deri në “shpërthimin” e saj në tregun ndërkombëtar të muzikës.

Enca, koncert në Londër? Enca, koncert në Londër?
Enca ndodhet në Londër. Këngëtarja e famshme ka udhëtuar drejt Londrës dy ditë më parë dhe ka publikuar disa foto dhe video të ndryshme në profilin e saj në Instagram.

Jon Bon Jovi: 3 vitet e fundit, më të tmerrshmit e jetës sime Jon Bon Jovi: 3 vitet e fundit, më të tmerrshmit e jetës sime
Jon Bon Jovi ka treguar se 3 vitet e fundit kanë qenë më të këqijat e jetës së tij për shkak të zhdukjes së papritur të kitaristit Richie Sambora nga banda pas 30 vitesh, si edhe sherrit që këngëtari pati me studion e regjistrimit.

Xuxi: Ja kujt i trembem në The Voice Xuxi: Ja kujt i trembem në "The Voice"
Xuxi, një nga artistët më urban dhe eksperimental në Kosovë, do të jetë një prej katër trajnerëve të "The Voice". Në një intervistë ekskluzive për "Wake Up" në Top Channel, ai ka theksuar se ndihet shumë i lumtur që i është besuar një prej katër karrigeve të kuqe.

Kujdes Beyonce! Kujdes Beyonce!
Beyonce ka pasur një problem me veshjen mbrëmjen e të shtunës, teksa i është dashur të mbulojë gjoksin me dorë.

Chrissy Teigen, nudo me bashkëshortin Chrissy Teigen, nudo me bashkëshortin
Së fundmi ajo është kufizar mjaft në postimet në mediat sociale, aq sa dhe profilin e saj në Twitter e ka bërë privat.

Këtë aktore e shqetëson shumë e shkuara Këtë aktore e shqetëson shumë e shkuara
Ajo tani është 45 vjeç por tregon më së miri sa ndikon e shkuar në jetën e një personi të njohur.

Kur 10 vite nuk kanë asnjë efekt (Fotot) Kur 10 vite nuk kanë asnjë efekt (Fotot)
Yjet e Hollivudit nuk ndryshojnë me kalimin e viteve.

Edhe Pamela Anderson kundër Trump Edhe Pamela Anderson kundër Trump
Ajo është duke u bërë thirrje njerëzve të heqin dorë nga pornografia, dhe Pamela Anderson bëri një krahasim me kandidatin republikan Donald Trump, e ftuar për të mbajtur një fjalim në Universitetin e Oksfordit, duke i cilësuar komentet e tij të fundit të papranueshme.

Lindsay Lohan, selfie “topless” Lindsay Lohan, selfie “topless”
Lindsay Lohan di si t’i mbajë fansat duke u dhënë atë që ata duan. Kësaj radhe, ylli ka postuar një selfie bardhë e zi “topless” para pasqyrës.

Balet në Fier Balet në Fier
“De-Fest Theater” në qytetin e Fierit është mbyllur pas disa mbrëmjesh aktivitetesh kulturore, me një shfaqje baleti bashkëkohës, një bashkëpunim mes koreografeve Kozeta Bakiu dhe Elisa Barruchieri, drejtuese e trupës puljeze të baletit.

Djali i Beckham i lënduar, ish-e dashura në krahët e një tjetri Djali i Beckham i lënduar, ish-e dashura në krahët e një tjetri
Brooklyn Beckham ndihet i lënduar teksa shikon ish të dashurën e tij Chloe Moretz duke flirtuar hapur me Shawn Mendes. Beckham dhe Moretz i dhanë fund marrëdhënies së tyre 2-vjeçare në muajin shtator të këtij viti.

Filmi i Cotillard shfaqet në Festivalin e Londrës Filmi i Cotillard shfaqet në Festivalin e Londrës
Aktorja Marion Cotillard foli për mungesën e komunikimit në shoqërinë e sotme, në prag të premierës së filmit të saj “It's only the end of the world” në Festivalin e Filmit në Londër.

Skena dhune në shtëpinë e Miranda Kerr Skena dhune në shtëpinë e Miranda Kerr
Shtëpia e modeles së njohur Miranda Kerr në Malibu të Kalifornisë është kthyer në skenë përleshjesh mes një personi që po përpiqej të hynte aty dhe rojës së sigurisë.

Pique: Ja si e bëra për vete Shakirën Pique: Ja si e bëra për vete Shakirën
Kur jeni i pasur dhe i famshëm, nuk keni nevojë që të lodheni shumë për të bërë për vete një vajzë dhe Gerard Pique është dëshmi për këtë gjë. Mbrojtësi i Barcelonës ka bërë publike bisedën që “shkriu akujt” me Shakirën, që më vonë do të bëhej bashkëshortja e tij.

Kim i drejtohet gjykatës Kim i drejtohet gjykatës
Kim Kardashian sapo i ka shpallur luftë të gjithë atyre që kanë hedhur hije dyshimi për grabitjen që i ndodhi në Paris javë më parë.

Pse Bob Dylan nuk duhej ta fitonte Nobelin e Letërsisë Pse Bob Dylan nuk duhej ta fitonte Nobelin e Letërsisë
Bob Dylan nuk e meritonte Çmimin Nobel në Letërsi. Kështu nis një analizë e “New York Times”, sipas së cilës, Bob Dylan meriton të gjitha çmimet “Grammy” që ka fituar përgjatë karrierës së tij, përfshi edhe çmimin për arritjet jetësore, të cilin e rrëmbeu në vitin 1991.

Jennifer Lopez dhe Marc Anthony ribashkohen Jennifer Lopez dhe Marc Anthony ribashkohen
Jennifer Lopez dhe Marc Anthony i dhanë fund martesës së tyre disa vite më parë, por kjo gjë nuk i pengon aspak që të kenë një marrëdhënie miqësore me njëri-tjetrin.

Rihanna pushon me shoqen... Rihanna pushon me shoqen...
Disa ditë më parë u bë publik lajme se Rihanna dhe Drake i kanë dhënë fund lidhjes së tyre sepse reperi dilte me vajza të tjera. Riri këtë fazë të vështirë ka vendosur ta kalojë duke bërë disa ditë pushimi me mikeshat e saj më të mira.

Halle Berry, një mesazh të fuqishëm për femrat e dhunuara Halle Berry, një mesazh të fuqishëm për femrat e dhunuara
Halle Berry ka ngritur zërin për të ndihmuar viktimat e dhunës pas eksperiencës së saj pikëlluese. Në muajin e Ndërgjegjësimit të Dhunës në Familje në Amerikë, nëna e dy fëmijëve ka përdorur llogarinë e saj të “Instagramit” për të ndarë një mesazh të fuqishëm për ato femra që janë përballur me abuzimin, duke u kujtuar atyre që janë të mrekullueshme.

Forma që të lënë pa mend! Forma që të lënë pa mend!
Aktorja Jennifer Metcalfe është duke pushuar në Ibiza nga ku tregon se pavarësisht angazhimeve të saj në kinematografi nuk e ka lënë pas dore as palestrën.

“The Voice” rikthehet në Tiranë “The Voice” rikthehet në Tiranë
“The Voice of Albania 6” përmbylli fazën e audicioneve përzgjedhëse në kërkim të zërit më të mirë shqiptar aty ku edhe e nisi, në Tiranë.

Oksana është mësuese matematike! (FOTO) Oksana është mësuese matematike! (FOTO)
Oksana Neveselaya është një mësuese matematike në një shkollë në Bjellorusi, por së fundmi ajo ka marrë një vëmendje të madhe pasi një video e filmuar nga nxënësit e saj të klasës është shpërndarë me shpejtësi në rrjetet sociale duke u bërë virale.

Kush është vajza heroinë për Cara Delevingne? Kush është vajza heroinë për Cara Delevingne?
Ajo ia arriti të kalonte nga pasarelat në ekranin e madh, dhe rrëfen se për këtë një frymëzim i jashtëzakonshëm është Angeline Jolie.

Chris Rock, 40 milionë dollarë nga Netflix-i Chris Rock, 40 milionë dollarë nga Netflix-i
Chris Rock ka arritur një marrëveshje prej 40 milionë dollarësh me Netflix-in për vetëm dy “stand up comedy”.

Xuxi, trajneri i katërt i “The Voice”! Xuxi, trajneri i katërt i “The Voice”!
Pas prezantimit të Alban Skenderaj, Rona Nishliut dhe Besës, trajneri që plotëson katërshen fantastike të “The Voice of Albania 6” është Xuxi.

Ndryshojnë opinionistët e “Top Show Magazinë”! Ndryshojnë opinionistët e “Top Show Magazinë”!
Duke filluar që nga kjo e premte, dy opinionistet që e nisën sezonin e ri te programit të Dudushit, Sara Kapo dhe Valer Kolnikaj nuk do të jenë më në rolin e "ngacmuesve" të të ftuarve.

Besa, trajnere në The Voice of Albania 6! Besa, trajnere në "The Voice of Albania 6"!
Besa, një zë e figurë e spikatur në skenën shqiptare, gati për t’u ulur në karrigen më emocionuese në botë! Pas daljes së parë në vitin 2003, publikoi albumin e saj debutues në vitin 2006, duke u bërë shpejt një emër i dashur për publikun, por edhe për kritikën.

Si i hedh mbeturinat Laura Summers Si i hedh mbeturinat Laura Summers
Ajo ka shpenzuar 160 mijë paund në operacione plastike këtë vit dhe mesa duket Laura Alicia Summer nuk lejon mundësi t’i shpëtojë pa shfaqur format e saj.

“The Voice”, audicioni në Tiranë “The Voice”, audicioni në Tiranë
“The Voice of Albania 6” mbyll fazën e audicioneve duke u rikthyer edhe njëherë në Tiranë. Në qytetin dhe audicionin më të rëndësishëm produksioni është ende në kërkim të zërit më të mirë shqiptar.

Bob Dylan fiton çmimin Nobel në Letërsi Bob Dylan fiton çmimin Nobel në Letërsi
Nobelin e shumëpritur të Letërsisë këtë vit e rrëmbeu një njeri emri i të cilit veshët tanë nuk i ka rrahur si shkrimtar, por si një legjendë e rokut. Por Bob Dylan ka qenë për më shumë se 5 dekada një influence e jashtëzakonshme në muzikën dhe në kulturën popullore, jo vetëm me notat muzikore, por edhe me penën e tij.

Aurela Hoxha: Ja ku ndihem e lirë! Aurela Hoxha: Ja ku ndihem e lirë!
Të kesh ndjekës në rrjetet sociale, e të kesh krijuar një imazh publik, ka edhe një kosto për të cilën pak herë mendojmë.

Burim parash edhe pas vdekjes Burim parash edhe pas vdekjes
Të famshmit fitojnë gjatë jetës, e shumë prej tyre gjenerojnë para edhe pas vdekjes. Listën e sivjetshme të më të paguarve post mortem e kryeson Michael Jackson.

Aktori i “Harry Potter” prej 10 vitesh vuan nga depresioni Aktori i “Harry Potter” prej 10 vitesh vuan nga depresioni
Devon Murray, aktori irlandez i cili ka luajtur rolin e Seamus Finnigan në filmat e “Harry Potter” është shprehur se ka vuajtur për një kohë të gjatë nga depresioni.

Rihanna i tregon Drake se çfarë ka humbur Rihanna i tregon Drake se çfarë ka humbur
Rihanna është parë për herë të parë në publik që pas lajmit të ndarjes së saj me Drake. Ylli 28-vjeçar i R&B është parë në Nju Jork me një fund të shkurtër të kuq, ku nxjerr në pah këmbët e saj.

Shtatzënë në moshën 50-vjeçare Shtatzënë në moshën 50-vjeçare
Në moshën 50-vjeçare, këngëtarja Janet Jackson realizon ëndrrën e saj për t’u bërë nënë. Ajo ka konfirmuar se është shtatzënë me fëmijën e saj të parë dhe pozon me barkun e fryrë për revistën “People”.

Në shtrat me Pamela Anderson Në shtrat me Pamela Anderson
Fiziku i saj është një nga më të famshmit në botë dhe trupi i saj, edhe pse pranë të 50-ve, nuk duket se po i humbet vlerat.

Fotonovela “Eja” Fotonovela “Eja”
Falma Fshazi ka zgjedhur që personazhin e saj qendror në krijimtarinë e fotonovelës së saj ta quajë “Eja”. Ajo është një vajzë që zgjedh të bëjë një tur në pjesët kryesore të Tiranës dhe qëndrimin e ka në një prej kullave më të spikatura në qendër të saj.

Mehdi Malkaj merr guxim Mehdi Malkaj merr guxim
Monodrama “Marr Guximin”, një shfaqje me humor, satirë e sarkazëm është prezantuar në skenën e Teatrit “Bylis” në eventin “De-Fest Theater” në Fier.

Zhvishet Nicki Minaj: Mbyllni sytë dhe më besoni Zhvishet Nicki Minaj: Mbyllni sytë dhe më besoni
Nicki Minaj ka pozuar në numrin e fundit të revistës “Marie Claire” me një set mjaft provokues. Reperja është zhveshur plotësisht në njërën prej fotografive teksa përqafon një mashkull gjithashtu të zhveshur.

Përse kërkon falje Lily Allen? Përse kërkon falje Lily Allen?
Këngëtarja Lily Allen ka kërkuar falje ‘në emër të vendit të saj’ pasi pa kushtet e mjerueshme të refugjatëve në kampin Jungle në Calais.

Çfarë surprize për refugjatin sirian Çfarë surprize për refugjatin sirian
Aktori i “Game of Thrones”, Liam Cunningham mbërriti në Shtutgart me një synim të qartë: t’i bënte një surprizë të bukur refugjatit sirian, që kishte takuar në Jordani muajin që shkoi.

“Desierto”, filmi që lufton urrejtjen ndaj emigrantëve “Desierto”, filmi që lufton urrejtjen ndaj emigrantëve
“Desierto”, filmi që prezanton zyrtarisht Meksikën në ceremoninë e çmimeve “Oscar”, pati premierën e tij në Los Angeles, pikërisht në kohën kur në Shtetet e Bashkuara, debati i emigracionit është më i nxehtë se kurrë.

Miley Cyrus: Marrëdhënie ime e parë me një vajzë Miley Cyrus: Marrëdhënie ime e parë me një vajzë
Ajo tashmë është në një lidhje me aktorin australian Liam Hemsworth, por Miley Cyrus ka zbuluar se romanca e saj e parë ka qenë me një vajzë. Aktorja dhe këngëtarja 23-vjeçe, e cila tashmë është trajnere në “The Voice”, është shprehur për “Variety”: “Deri në moshën 11-vjeçare nuk e kisha kuptuar gjininë time dhe prirjet e mia seksuale”.

Teatër dhe nudizëm Teatër dhe nudizëm
Të flasësh për striptizmin, do të thotë të bëhesh pjesë e shumë teorive. Më e rëndësishmja është ajo erotike. Por ta kthesh striptizmin në një pjesë kërcimi bashkëkohor nuk do të thotë vetëm të tërheqësh publikun nga fakti që ky emër shet.

Kritika e Hados: Galeria si panair Kritika e Hados: Galeria si panair
Ekspozitën e tij personale, Abaz Hado ka zgjedhur ta çelë në Galerinë Kombëtare të Arteve, për të shënuar kështu kulmin e krijimtarisë së tij artistike. Si ish-drejtor i këtij institucioni dhe drejtues i disa institucioneve të kulturës në të kaluarën, Hado ka një mesazh për kolegët e tij.

Jon Bon Jovi shpërthen ndaj Hollywood-t Jon Bon Jovi shpërthen ndaj Hollywood-t
Këngëtari legjendar Jon Bon Jovi ka shijuar 3 dekada duke qenë qendra e vëmendjes si vokalisti i grupit roker Bon Jovi.

Martesa hollivudiane Martesa hollivudiane
Një njeri aq ekscentrik sa ai, zor se do të mbërthehej në institucionin e martesës. Por kur vjen fjala tek Shia LaBeouf, mos thuaj asnjëherë kurrë.

Ashley Graham në Meksikë, topless Ashley Graham në Meksikë, topless
Ashley Graham po shijon më së miri pushimet e saj në Meksikë. Modelja 28-vjeçare nuk ka rezistuar pa postuar në rrjetet sociale format e saj ku së fundmi shfaqet dhe topless.

“De-Fest Theater” “De-Fest Theater”
Nis në Fier eventi artistik “De-Fest Theater”. Ky aktivitet organizuar nga bashkia Fier, ka ne fokus promovimin e artit, kulturës dhe resurseve të Shqipërisë dhe veçanërisht të qytetit të Fierit.

Lidhja Drake-Rihanna zgjat vetëm pak muaj Lidhja Drake-Rihanna zgjat vetëm pak muaj
Vetëm disa muaj pasi bënë publike marrëdhënien e tyre, Drake dhe Rihanna raportohen të jenë ndarë nga njëri-tjetri. Megjithatë, duket se për reperin nuk ka qenë aspak të gjejë një tjetër dashuri të re pasi përflitet se ai ka nisur të shoqërohet më modelen India Love.

Temperaturat janë ende të larta në Greqi! Temperaturat janë ende të larta në Greqi!
Teksa ndodhet në ishullin grek të Mikonos, aktorja australiane Olympia Valance i ka mahnitur të gjithë me linjat e saj superseksi.

Erjona, tifozja më tërheqëse në Europë Erjona, tifozja më tërheqëse në Europë
Erjona Sulejmani po kalon disa ditë të lumtura. Shqiptarja është bashkëshortja e mesfushorit të Zvicrës, Blerim Xhemajli. Çifti që janë të martuar prej 3 vitesh e që kanë edhe një djalë, duken shumë të lumtur.

Drake thyen rekordin e Michael Jackson Drake thyen rekordin e Michael Jackson
Reperi Drake vendos një rekord të ri për American Music Awards me 13 nominime për çmimet që do të jepen këtë vit. Ai thyen kështu rekordin e vendosur nga Michael Jackson para 30 vjetësh me 11 nominime për albumin “Thriller”.

Fërshëllima më seksi Fërshëllima më seksi
Ka disa vite që futbolli nuk është më vetëm një sport “i burrave”, por sa vjen e zbukurohet gjithnjë e më shumë.

Chloe Madeley vijon pushimet Chloe Madeley vijon pushimet
Modelja e fitnesit, Chloe Madeley ka shfaqur format e saj të mahnitshme në Ibiza, ku ka shkuar për pushime fundjavën që lamë pas.

“Shqiptare baby” “Shqiptare baby”
Tifozëve të shumtë shqiptarë, ditën e djeshme i është shtuar edhe këngëtarja e famshme Bebe Rexha. Përmes një postimi të bërë në rrjetin social “Instagram”, këngëtarja shqiptare me famë botërore ka publikuar një fotografi ku shihet me një qeleshe me shqiponjën dykrenare.

Robbie Williams ndalohet në Rusi, shkak është kënga e re (VIDEO) Robbie Williams ndalohet në Rusi, shkak është kënga e re (VIDEO)
Robbie Williams raportohet të jetë i ndaluar në Rusi për shkak të videos së re muzikore të shumëpërfolur. Mediat shtetërore kanë raportuar se ish-ylli i Take That është i ndaluar të futet në këtë shtet pas publikimit të këngës së tij më të re “Party Like A Russian”.

“Ekspozita Agolliane” “Ekspozita Agolliane”
“Ekspozita Agolliane”, me krijimtarinë ndër vite të autorit Dritëro Agolli, ka çelur kremtimet në 85-vjetorin e lindjes së shkrimtarit.

Balotelli si Valderrama Balotelli si Valderrama
Mario Balotelli i kushton shumë vëmendje pamjes së tij të jashtme. Jo vetëm veshjes, por edhe flokëve.

Victoria: Nuk kam një jetë sociale Victoria: Nuk kam një jetë sociale
Disa njerëz me një pasuri 240 milionë paund punësojnë njerëz të merren me punët e shtëpisë. Por Victoria Beckham, nënë e katër fëmijëve dëshiron të kujdeset vetë për fëmijët e saj, duke sakrifikuar jetën e saj sociale.

Të interpretosh në film me familjen (Fotot) Të interpretosh në film me familjen (Fotot)
Në filmin e ri “Deepwater Horizon”, Kurt Russell dhe thjeshtra e tij Kate Hudson interpretojnë bashkë për herë të parë. Por, këta aktorë nuk janë të parët që në sheshxhirim kanë punuar me të afërmit e tyre.

Daniel Craig kthen faqe Daniel Craig kthen faqe
Prej kohësh flitej se Daniel Craig nuk do të jetë James Bond i ardhshëm, por duket se aktori i ka shuar këto zëra.

“Ferri” rikthehet në Firence “Ferri” rikthehet në Firence
“Ferri” rikthehet në Firence. Premiera botërore e filmit të bazuar mbi romanin me të njëjtin titull të Dan Brown, u shfaq në qytetin italian, ku jo rastësisht zhvillohen edhe ngjarjet e tij. Që në titull, analogjia me “Ferrin” e Komedisë Hyjnore të Dantes është i dukshëm.

Dasma mbretërore Dasma mbretërore
Princ Leka II dhe Elia Zaharia u bënë zyrtarisht burrë dhe grua në ceremoninë zyrtare të 8 tetorit në Pallatin Mbretëror.

Arditi e Vesa vijojnë kryesimin Arditi e Vesa vijojnë kryesimin
Prej 6 javësh ata vazhdojnë të kryesojnë klasifikimin e “The Top List” duke lënë kështu të nënkuptohet se fansat e Ardit Çunit dhe Vesa Smolicës ende shijojnë muzikën ritmike të “Jena Na”.

Rita, seksi me pantallona të shkurtra Rita, seksi me pantallona të shkurtra
Ajo është një yll popi, aktore dhe një vajzë e pasionuar pas modës, të gjitha këto e kanë shndërruar Rita Orën në një magnet që tërheq gjithnjë vëmendjen, pavarësisht se ku është e çfarë bën.

Williams, çfarë dueti me Beyonce Williams, çfarë dueti me Beyonce
Serena Williams e harron për një moment tenisin. Ndërsa pret të riaftësohet plotësisht për të qenë e pranishme në Turin final të WTA të Singapor, ish-numri 1 i botës vendosi t'i dedikohet përkohësisht muzikës.

David Beckham po piqet në hell David Beckham po piqet në hell
David Beckham është duke shijuar disa ditë pushim teksa bashkëshortja e tij, Victoria është nisur drejt Afrikës në një mision humanitar.

Sot është një modele e famshme, e njihni? Sot është një modele e famshme, e njihni?
Buzëqeshja e ëmbël dhe pasioni i Emily Ratajkowski për ët performuar ka qënë mjaft i qartë që kur ajo ka qënë fëmijë i vogël.

Irina Shayk tërheq vëmendjen në Verona Irina Shayk tërheq vëmendjen në Verona
Irina Shayk dukej e jashtëzakonshme në tapetin e kuq me një fustan seksi në Intimissimi On Ice në Verona të premten në mbrëmje.

Calvin Harris: Ja cila femër më refuzoi Calvin Harris: Ja cila femër më refuzoi
Pati plot aludime se ata kaluan një natë të zjarrtë me njëri-tjetrin verën që lamë pas, por edhe pse këto thashetheme u hodhën poshtë nga këngëtarja, Harris nuk e mohon që pati shkëndija.

Ikonat e muzikës Rock, koleksion i madh në ankand Ikonat e muzikës Rock, koleksion i madh në ankand
Objekte që i përkisnin disa prej ikonave të ‘rock n roll”-it të të gjitha kohërave do të shkojnë nën çekiçin e ankandit në Los Anxheles muajin e ardhshëm.

Truproja i Kim kishte deklaruar falimentimin para grabitjes Truproja i Kim kishte deklaruar falimentimin para grabitjes
Kompania e sigurisë personale e themeluar e truproja e Kim Kardashian Ëest ka deklaruar falimentimin dhjetë javë para se të ndodhte grabitja e famshme në Paris.

“Paisley Park” hap dyert, nisin vizitat në vilën e Prince “Paisley Park” hap dyert, nisin vizitat në vilën e Prince
“Paisley Park”, rezidenca dhe studioja e yllit te ndjerë të muzikës Prince në periferi të Mineapolis, hapi të enjten dyert për publikun. 57-vjeçari vdiq në pronën prej më shumë se 6 mijë metrash katrore në muajin prill, pas një mbidoze aksidentale qetësuesish.

Rona Nishliu: Do ta kthej karrigen e The Voice vetëm nëse… Rona Nishliu: Do ta kthej karrigen e "The Voice" vetëm nëse…
E cilësuar si një prej zërave më të mirë shqiptarë, Rona Nishliu ka folur për herë të parë si trajnere e “The Voice of Albania”.

Victoria Beckham tregon gabimet që ka bërë kur ka qenë shtatzënë Victoria Beckham tregon gabimet që ka bërë kur ka qenë shtatzënë
Teksa përgatitet për të pozuar për revistën prestigjioze “The Edit” stilistja Victoria Beckham tregon për gabimet qesharake dhe ndonjëherë të rrezikshme që ka bërë kur ka qenë shtatzënë.

“Inferno”, premiera në fundjavë në Firence “Inferno”, premiera në fundjavë në Firence
Regjisori Ron Howard dhe aktorët kryesorë të kastit të tij, Tom Hanks, Felicity Jones e Irrfan Khan, u kthyen në Firence ku “Inferno”, filmi i tretë i përshtatur për ekranin e madh nga romanet e Dan Brownit, do të ketë në fund të javës premierën botërore.

Revista Vogue: Dua Lipa, diva më e re e muzikës pop Revista Vogue: Dua Lipa, diva më e re e muzikës pop
E ftuar në emisionin e mëngjesit në Angli, Dua Lipa u ka prezantuar moderatorëve kuzhinën tradicionale shqiptare kryesisht me byrekun e famshëm me spinaq e më pas ka vijuar t’u mësojë atyre disa fjalë bazike shqip.

Rolling Stones publikojnë albumin e ri Rolling Stones publikojnë albumin e ri
Pas thuajse një dekade, grupi legjendar i “rock”-ut Rolling Stones ka publikuar albumin më të ri. Veteranët britanikë prej javësh lajmëronin fansat e tyre në Twitter me mesazhin “6 tetori po vjen”.

Divorci Jolie-Pitt traumatik Divorci Jolie-Pitt traumatik
Ndërsa Brad Pitt qan e dëshpërohet, Angelina Jolie çon fëmijët tek psikoanalisti për t’ia bërë më pak traumatike ndarjen. Çdo ditë dalin në ditë detaje të reja lidhur me divorcin e shekullit.

Elita Ziberi: Babi nuk më ndoqi në TV për shkak të emocioneve! Elita Ziberi: Babi nuk më ndoqi në TV për shkak të emocioneve!
Për Elitën, pjesëmarrja në “The Voice of Turkey” dhe kthimi i të gjitha karrigeve të kuqe gjatë audicioneve të fshehura, është ende diçka e pabesueshme.

Nuk është mirë kur djali të thotë ‘idiote’ Nuk është mirë kur djali të thotë ‘idiote’
Britney Spears është në telashe me dy djemtë e saj të cilët tashmë janë në paraadoleshencë. Këngëtarja  e famshme ka rrëfyer për Sunrise Australia telashet medjemtë, Sean Preston 11 vjeç, dhe Jayden James, 10 vjeç.

Rona Nishliu, gati për të shtypur butonin e kuq Rona Nishliu, gati për të shtypur butonin e kuq
Rona Nishliu është zyrtarisht trajnere e “The Voice of Albania 6”. Këngëtare, tekstshkruese, filantropiste. Nishliu është një ndër personazhet më interesant të muzikës shqiptare. Një personalitet i fortë artistik, ajo njihet për fuqinë vokale si edhe për performancat e saj.

Pak kohë larg njëri-tjetrit Pak kohë larg njëri-tjetrit
Mila Kunis dhe Ashton Kutcher janë ndër çiftet më simpatike ne Hollywood. Së fundi, ata janë fotografuar nga paparacët gjatë kohës që kanë dalë për të ngrënë mëngjes në Beverly Hills.

Shkëlqen Amber Rose Shkëlqen Amber Rose
Amber Rose shkëlqeu këtë javë në “Dancing With The Stars America”, ku u shfaq me një performance që elektrizoi të gjithë sallën dhe publikun nga ekrani.

Vendimi i Adrian Gaxhës Vendimi i Adrian Gaxhës
Adrian Gaxha preferon që ta mbajë larg mediave jetën e tij private. Në një intervistë të fundit, këngëtari është shprehur se ka dashur të qëndrojë sa më larg problemeve, duke mos i bërë më publike lidhjet e tij të dashurisë.

“Kronika e zezë” e një artisti “Kronika e zezë” e një artisti
“Antropo-fenomenologji” e ka quajtur ciklin e tij të punimeve, ku prezantohet qenia njerëzore me sytë e një artisti bashkëkohor, siç është Olsten Gripshi, e ku aktualiteti shfaqet me armë e vetëvrasje dhe ngjarje nga kronika e zezë, si pjesë e pandarë e tij.

“Divorci” i Sara Jessica Parker “Divorci” i Sara Jessica Parker
E mirënjohur për rolin e saj aq të dashur në filmin “Sex and the City”, aktorja amerikane Jessica Parker i rikthehet ekranit, këtë herë për një komedi të zezë të titulluar “Divorce”. Në rolin e një nëne 40-vjeçare, Parker vendos të marrë në dorë frenat e jetës së saj, duke divorcuar bashkëshortin, rol ky i luajtur në film nga aktori Thomas Haden Church.

Borg-Mcenroe, tjetër duel rivalësh në film Borg-Mcenroe, tjetër duel rivalësh në film
Pas përjetësimit në film të duelit të ashpër mes Niki Laudas dhe James Hunt, një tjetër betejë e vërtetë sportive do të ketë historinë e saj të treguar në ekranet e kinemasë. Bëhet fjalë për rivalitetin mes dy legjendave të tenistit botëror, Bjorn Borg dhe John McEnro në vitet 70-80.

Filmi “Home”, konkurrent në “St. Louis Film Festival” Filmi “Home”, konkurrent në “St. Louis Film Festival”
Filmi ‘Home’ me regjisor More Raça dhe producent Sunaj Raça është pranuar si konkurrent zyrtar në festivalin ‘St. Louis Film Festival’ , që siç njofton Qendra Kinematografike e Kosovës mund ta kualifikojëatë edhe për Çmimet “Oscar”.

Rikthim në shtëpi për modelen Victoria’s Secret Rikthim në shtëpi për modelen Victoria’s Secret
U rrit në plazhet e mrekullueshme të Fremantle në Australi e më pas u bë pjesë e Victoria’s Secret, por së fundmi Bridget Malcolm është rikthyer në shtëpi për të realizuar një set fotografik me rroba banje të firmës “Seafolly”.

Kylie Jenner rikthehet në “Instagram” Kylie Jenner rikthehet në “Instagram”
Kylie Jenner është rikthyer në “Instagram” me një foto tejet provokuese...por qëndron e heshtur për grabitjen me armë të motrës së saj Kim në Paris pak ditë më parë.

Rita mrekullon fansat në Itali Rita mrekullon fansat në Itali
Zakonisht Ritën e shohim të kuruar në maksimum dhe për këtë arsye ajo ka krijuar një imazh “high class” për veten e saj dhe nuk mund ta imagjinonim atë të veshur thjeshtë dhe pa make-up.

Unaza e Kim, ja si mund të shitet në treg Unaza e Kim, ja si mund të shitet në treg
BBC përpiqet të zbulojë sesi mund të shiten objektet me vlerë të grabitura njerëzve të njohur. Kimit iu vodh mes të tjerash dhe një unazë 4 milionë dollarëshe me diamant.

“Refugjati” fitues në Londër “Refugjati” fitues në Londër
Agim Sulaj nuk e distancon veten nga drama sociale e krizës së refugjatëve. Me nervin që të jep lapsi dhe grafika bardhë e zi, ai vizatoi një valixhe, sipër së cilës solli dallgët e detit dhe njerëz në përpjekje për t’i shpëtuar “mbytjes së ëndrrave”.

Angela Martini nuk është shtatzënë Angela Martini nuk është shtatzënë
Kohëve të fundit në mediat rozë është përfolur për një shtatzani të mundshme të Angela Martinit.

Vlerësohet Armina Mevlani Vlerësohet Armina Mevlani
Armina Mevlani është vlerësuar nga mediat ndërkombëtare për veshjen e saj stil princeshe në javën e modës në Paris.

“Surpriza” e Robertit, ja si e pret Nora Istrefin “Surpriza” e Robertit, ja si e pret Nora Istrefin
Nora Istrefi i nxjerr të palarat bashkëshortit të saj, Robertit. Këngëtarja ka kaluar fundjavën jashtë me shoqërinë e saj, ndërkohë që Roberti e ka pritur zgjuar në shtëpi.

Anxhelina të lë pa fjalë Anxhelina të lë pa fjalë
Anxhelina Hadergjonaj po i çmend të gjithë me fotot që poston në llogarinë e saj në Instagram.

Afërdita Dreshaj ndahet nga i dashuri Afërdita Dreshaj ndahet nga i dashuri
Afërdita Dreshaj i jep fund lidhjes se saj 3-vjeçare me te dashurin milioner Jakub Kidler. Mungesa e fotove e çiftit në rrjetet sociale ka konfirmuar në njëfarë mënyre fjalët që kanë dalë nga miqtë e afërt të saj.

Shawn Mendes zbret nga froni reperin Drake Shawn Mendes zbret nga froni reperin Drake
Tashmë lufta e vërtetë mes artistëve bëhet për shitjet dhe pozicionimet në klasifikime si “Billboard 200” dhe “Billboard Hot 100”. Në krye të “Billboard 200” qëndronte Drake me albumin “Views” që prej prillit të këtij viti.

Grabitja e Kim, e trilluar?! Grabitja e Kim, e trilluar?!
Ka një arsye përse gjysma e botës nuk e beson se persona të armatosur hynë serbez në apartamentin super të ruajtur të Kim Kardashianit në Paris e dolën prej andej me bizhuteri që vlenin 10 milionë dollarë.

Chanel, në sfilatë Chanel, në sfilatë
Dama e madhe e javës parizjene të modës iu largua klasikes në pasarelën e saj. Koleksionin e fundit, Chanel zgjodhi ta prezantonte mes serverave gumëzhitës të vet qendrës së tij të të dhënave.

Kim u tremb se mund të përdhunohej nga 5 grabitësit Kim u tremb se mund të përdhunohej nga 5 grabitësit
Të tjera detaje kanë dalë në lidhje me grabitjen e Kim Kardashian gjatë qëndrimit të saj në Paris. Sipas revistës “People”, 35-vjeçarja ndodhej në dhomën e gjumit me një këmishë nate transparente gjatë sulmit.

Larg syri i keq! Larg syri i keq!
Ëndërroi një martesë përrallore, por Sue Allegretta, nga Oakland, New Jersey, pësoi një incident aspak të këndshëm për të cilin shprehet se kurrë nuk do ta harrojë në jetën e saj.

Tatuazhi i ri i Cara Delevigne çudit fansat Tatuazhi i ri i Cara Delevigne çudit fansat
Mjafton një takim më tatuatorin e saj të preferuar e menjëherë më pas Cara Delevigne i shton edhe një tjetër tatuazh koleksionit të saj që mban në trup.

Etnofolk i Tiranës Etnofolk i Tiranës
30 grupe nga të gjitha trevat shqipfolëse, përfshirë edhe Kosovën, Malin e Zi, Çamerinë e Maqedoninë, kanë sjelle për 5 mbrëmje rresht muzike folkloristike shqiptare në Amfiteatrin e Kodrave te Liqenit.

“Eskamilio” shqiptar; Gëzim Myshketa hap sezonin operistik të Berlinit “Eskamilio” shqiptar; Gëzim Myshketa hap sezonin operistik të Berlinit
Baritoni shqiptar i njohur ndërkombëtarisht, Gëzim Myshketa ka çelur sezonin operistik 2016-2017 duke u duartrokitur nga artdashësit berlinez. Ai ka performuar në Teatrin më të madh të kryeqytetit gjerman “Deutsche Oper Berlin” mbrëmjen e së dielës.

Java e modës në Paris, shfaqet koleksioni i Valentinos Java e modës në Paris, shfaqet koleksioni i Valentinos
Frudat, lulet dhe veshjet deri në fund të këmbëve ishin mes elementeve që dominuan koleksionin e ri pranverë-verë 2017 të drejtorit krijues të Valentinos, Pierpaolo Piccoli.

Kim u lut për jetën Kim u lut për jetën
E kanë grabitur me një pistoletë në kokë dhe ajo është lutur për jetën e saj.

Publikohet traileri i ri i “Pirates of the Caribbean”, mungon Johnny Depp! Publikohet traileri i ri i “Pirates of the Caribbean”, mungon Johnny Depp!
Seria më e re e filmit “Pirates of the Caribbean” do të dalë në kinematë botërore më maj të vitit të ardhshëm dhe ajo quhet “Dead Men Tell No Tales”.

Sfilatë mode me fustane nusesh Sfilatë mode me fustane nusesh
Benfica ndërthur futbollin me botën e modës. Klubi portugez, ditët e ardhshme do të prezantojë koleksionin e parë të fustaneve të nusërisë nëpërmjet një sfilate që do të mbahet në “Stadiumin e Dritave” në Lisbonë.

“Albania Dance Meeting” “Albania Dance Meeting”
Shfaqja “Votë” e koreografit të njohur shqiptar, Gjergj Prevazi, çeli mbrëmjen e kaluar edicionin e 11 të festivalit “Albania Dance Meeting”, në skenën e Teatrit “Aleksandër Moisiu” të Durrësit.

“Madama Butterfly” “Madama Butterfly”
“Madama Butterfly”, opera me dy akte e Puccinit është ngjitur në skenën e Teatrit Kombëtar të Operas dhe Baletit mbrëmjen e 2 tetorit. Vepra erdhi sërish me regjinë e Nikolin Gurakuqit, i cili ka rizgjedhur në rolin kryesor sopranon Eva Golemi për të interpretuar pas 8 vitesh, por për herë të parë oficeri i flotës amerikane është tenori italian, Davide Sotgiu.

Koncerti me nota politike i Waters në Meksikë Koncerti me nota politike i Waters në Meksikë
Këngëtari legjendar i bandës britanike të “Rock”-ut, “Pink Floyd”, Roger Waters mbajti një koncert madhështor në Meksikë. Rreth 200 mijë të pranishëm u mblodhën në Foro Sol, për të ndjekur nga afër performancën e ish-basistit 73-vjeçar.

Del në shitje shtëpia e “Mrs. Doubtfire” Del në shitje shtëpia e “Mrs. Doubtfire”
Shtëpia e filmit “Mrs. Doubtfire” ka dalë në shitje. Sigurisht që pa dadon e famshme brenda.

Lohan pret gishtin aksidentalisht Lohan pret gishtin aksidentalisht
Lindsay Lohan i është dashur të mjekojë gishtin e unazës pas një incidenti me varkë në Turqi. Sipas TMZ-së, yll i kinemasë po përpiqej të nxirrte spirancën nga uji dhe u dëmtua nga litari i saj.

Kim Kardashian grabitet me armë në Paris Kim Kardashian grabitet me armë në Paris
Kim Kardashian, më e famshmja e motrave që u kthyen në yje falë një emisioni “reality show” që tregonte jetën e tyre, ka përjetuar ndoshta disa prej momenteve më të vështira të jetës së saj.

“Jena na”, në krye të “The Top List” për 5 javë “Jena na”, në krye të “The Top List” për 5 javë
Prej 10 javësh Ardit Cuni dhe Vesa Smolica janë bërë pjesë e “The Top List”, duke u pozicionuar në vendet më të “nxehta” të këtij klasifikimi.

“Jeta ime u shkatërrua” “Jeta ime u shkatërrua”
Këtë vit reperja australiane Iggy Azalea po përgatitej për publikimin e albumit të saj të tretë dhe një arsye shumë e fortë e bëri atë të shkëputej momentalisht nga ky vendim.

“The Voice” në Ulqin “The Voice” në Ulqin
“The Voice of Albania 6” mbylli udhëtimin e tij të kërkimeve në qytetet kryesore shqiptare për zërin më të mirë shqiptar.

Filmi për Snowden, Oliver Stone: Përndjekja, humbje për demokracinë Filmi për Snowden, Oliver Stone: Përndjekja, humbje për demokracinë
Filmi i kushtuar Eduard Snowden-it pati premierën e tij në Hong Kong të premten mbrëma dhe të afërmit e ish-kontraktorit të NSA-së ishin në radhë të parë.

Obama-s nuk i pëlqejnë vonesat: Bill, luaj këmbët (VIDEO) Obama-s nuk i pëlqejnë vonesat: Bill, luaj këmbët (VIDEO)
Shumëkujt mund t’i ketë ndodhur të qëndroje ulur në avionin që vonon të niset, sepse një prej pasagjereve të tjerë nuk po nxiton të ngjisë shkallët e tij.

Rikthehet Portokalli Rikthehet Portokalli
E diela sjell në ekranin e Top Channel “Portokalli”, spektaklin më të dashur të humorit për shqiptarët, kësaj here edhe më të madh, edhe më të bukur, edhe më surprizues.

Flori si Emily Ratajkowski Flori si Emily Ratajkowski
Ajo nuk rresht se mahnituri në tapetin e kuq dhe se flitet për një popullaritet në rënie. Emily Ratajkowski sigurohet që të mos zhgënjen kritikët e modës në daljen e saj të fundit.

Dielli nuk perëndon kurrë për Heidi Klum Dielli nuk perëndon kurrë për Heidi Klum
Heidi Klum shkëlqeu javën e kaluar teksa mori pjesë në ndarjen e çmimeve Emmy. Këtë javë Klum ka treguar format e saj e veshur me bikini.

Miranda Kerr, e mrekullueshme për Wonderbra Miranda Kerr, e mrekullueshme për Wonderbra
Ajo është e zonja në profilin e saj të lartë në fushata dhe zotësinë në sfilata. Dhe Miranda Kerr e tregon këtë sërish për fushatën e re të “Wonderbra”.

Një bukuroshe futbolliste dhe gazetare Një bukuroshe futbolliste dhe gazetare
Brenda Perez është një gazetare spanjolle dhe njëkohësisht futbollistë e Espanjolit. Bukuroshja brune njihet për protagonizmin e saj në fushatën për barazinë gjinore.

Bebe Rexha dhe Dua Lipa në “luftë” për një çmim Bebe Rexha dhe Dua Lipa në “luftë” për një çmim
Shfaqja e “MTV Europe Music Awards” do të zhvillohet me 6 nëntor të këtij viti në Holandë dhe dy yjet shqiptare Bebe Rexha dhe Dua Lipa janë kokë më kokë për të njëjtin çmim pasi të dyja vajzat janë nominuar në kategorinë “Best Push”.

Gjenden pikturat e Van Gogh Gjenden pikturat e Van Gogh
Dy piktura të Van Goghut, të vjedhura në Amsterdam më shumë se një dekadë më parë, janë gjetur në Itali pas një operacioni të gjerë policor, që shënjestronte krimin e organizuar.

Rita Ora shkëlqen si modele Rita Ora shkëlqen si modele
Rita Ora nuk është vetëm një këngëtare e suksesshme, por edhe një modele e shkëlqyer.

Duket sikur…por s’është ashtu Duket sikur…por s’është ashtu
Familja Kardashian ka zbarkuar në Paris për javën e modës Pranverë/Verë 2017, ku eklipsoi disi modelet në pasarelë.

Tradita muzikore e barinjve Tradita muzikore e barinjve
Në Zhulat, një zonë me traditë në  krijimin e instrumenteve të barinjve, Ministria e Kulturës mbështeti eventin e veçante, i cili synon promovimin e trashëgimisë kulturore jomateriale. Qendra Kombëtare e Inventarizimit të Pasurive Kulturore ka ndërmarrë iniciativën për Dokumentimin, regjistrimin e Dijenive të Mjeshtërisë së Punimit Tradicional për një nga instrumentet më të lashtë muzikore të popullit tone: Cylen Dyjare.

Kumbaro: Teatri, një godinë mediokre Kumbaro: Teatri, një godinë mediokre
Në Ditën Kombëtare të Trashëgimisë, Ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro, duke iu referuar godinës së Teatrit Kombëtar, deklaroi se nuk do të shpenzojë asnjë fond publik për restaurimin e një godine të mbaruar. E ftuar në programin e mëngjesit "Wake Up" në "Top Channel", ajo e quajti atë një godinë mediokre, që nuk ka asnjë vlerë estetike dhe arkitektonike.

The Voice në Shkup "The Voice" në Shkup
Mbërritje në Shkup. Në kryeqytetin maqedonas “The Voice of Albania 6 “ bëri ndalesën e kërkimit të zërave. Shqiptarët e Maqedonisë kanë krijuar traditën e tyre në garën e “The Voice”. Ndërsa spektakli këtu ka nxjerrë edhe fitues. Si Venera Lumani.

Fansi i ‘çmendur’ tremb Kim Kardashian në Paris! (VIDEO) Fansi i ‘çmendur’ tremb Kim Kardashian në Paris! (VIDEO)
Të gjithë personazhet e famshëm kanë nga një fans i cili gjithmonë përpiqet t’i bie idhullit të tij në sy, madje disa i kanë propozuar edhe për martesë, por kur vjen puna tek Kim Kardashian fansat preferojnë të ndenjurat e saj sesa vetë atë.

“Quhem Ballkan” “Quhem Ballkan”
Një gadishull i mbushur me tragjedi njerëzore dhe jo rrallë herë i paragjykuar. Ky është Ballkani, i cili artistikisht zbarkon herë nëpërmjet filmit, teatrit, pastaj leximit të dramës bashkëkohore. Të duash të kthesh Tiranën në kryeqytetin ballkanik të artit është një iniciativë e mirë, pavarësisht problemeve.

“Tetori gjerman” në Shqipëri “Tetori gjerman” në Shqipëri
Tetori Gjerman apo i njohur ndryshe si “Deutsche October” ka mbërritur në edicionin e dhjetë të tij. Pas një dekade, ambasadorja e Republikës Federale Gjermane në vendin tonë, Susanne Schutz, tha se vazhdimësia e këtij aktiviteti qëndron në forcën që kultura ka, në bashkimin mes dy vendeve.

Era Istrefi promovon Shqipërinë, por edhe Brezovicën Era Istrefi promovon Shqipërinë, por edhe Brezovicën
“Jam lindur dhe rritur në Prishtinë, qytetin më të këndshëm në Kosovë, sikurse edhe kryeqytet. E dua Prishtinën, sepse është vendi ku tashmë mund të jetojmë të lirë”.

“Voyage of Time” “Voyage of Time”
Brad Pitt do të mungojë në premierën e filmit të tij të fundit, sepse kërkon të përqëndrohet te situata e familjes. Aktori i famshëm hollivudian është më shumë se kurrë në qendrën e vëmendjes së mediave, pasi bashkëshortja e tij, Angelina Jolie vendosi të paraqiste kërkesën për divorc.

Adele vendos një tjetër rekord Adele vendos një tjetër rekord
Ajo mund t’i ketë telefonuar ish të dashurve rreth 1000 herë por kjo nuk i afrohet shifrës së shitjes të albumit të saj të fundit të titulluar “25”.

Elhaida Dani: Kam rënë 10 kg prej “Notre Dame de Paris” Elhaida Dani: Kam rënë 10 kg prej “Notre Dame de Paris”
Musical-i “Notre Dame de Paris”, që do të shfaqet në 23 Nëntor në Pallatin e Kongreseve në Francë, këtë herë do të ketë një tjetër shije për shqiptarët; Elhaida Dani do të jetë Esmeralda e kastit të dytë të këtij Musical-i.

Çfarë pret Alban Skënderaj nga “The Voice”? Çfarë pret Alban Skënderaj nga “The Voice”?
Pas Miriam Canit, karrigen e kuqe të “The Voice” do ta provojë edhe bashkëshorti, këngëtari i njohur Alban Skënderaj. Ai është zyrtarisht një prej trajnerëve të “The Voice of Albania 6” dhe për herë të parë, ka folur mbi këtë angazhim të ri.

Mbretëresha e pasarelave tregon të pasmet në Itali Mbretëresha e pasarelave tregon të pasmet në Itali
Mbretëresha e pasarelave, Gisele Bundchen dhe bashkëshorti i Tom Brady kanë shijuar një ditë fantastike në Positano të Italisë.

Rita Ora ndryshon “look” Rita Ora ndryshon “look”
Rita Ora ka ndryshuar sërish “look”. Këngëtarja e famshme u pa mbrëmjen e së martës me flokë më të shkurtra dhe kaçurrela.

Miley na surprizon sërish! Miley na surprizon sërish!
Miley Cyrus performoi në iHeart Radio Fastival bashkë me një emër shumë të njohur të muzikës siç është Billy Idol.

Qëlloni Trumpin! Qëlloni Trumpin!
Mbretëresha e muzikës pop, Madonna ka kaluar një ditë të lumtur. Djali i saj David ka patur ditëlindjen dhe ajo ka organizuar një festë shumë interesante në të cilën kishte ftuar të gjithë miqtë e vogëlushit.

E para këngëtare me 100 milionë ndjekës E para këngëtare me 100 milionë ndjekës
Selena Gomez është vajza më e ndjekur në Istagram, por ajo sapo ka thyer një rekord. Ajo është e para këngëtare që ka kaluar numrin e 100 milionë ndjekësve në këtë rrjet social.

Këngë për babanë e humbur Këngë për babanë e humbur
Babai i Vesa Lumës sot do të ishte 66 vjeç. Mallin për të në këtë përvjetor, këngëtarja ka zgjedhur ta shprehë me muzikë. Kjo është mënyra më e mirë që ajo të komunikojë.

“MTV Europe Music Awards” “MTV Europe Music Awards”
Beyonce dhe Justin Bieber kryesojnë nominimet për çmimet e MTV-së për Europën. Secili prej tyre figuron në 5 kategori, ndërsa me 4 të tilla pas tyre vjen Adele. Në dy kategori përfaqësohen edhe shqiptarët në këto nominime.

Rikthimi i Ema Ndojas Rikthimi i Ema Ndojas
Pas lajmit që Ema Ndoja u rikthye me nostalgji për aktrimin, ajo që presin më së shumti në publik është mënyra sesi ajo do ta gjejë veten në teatër.

Hollivud, nuk ndalet epidemia e divorceve Hollivud, nuk ndalet "epidemia" e divorceve
Pas ndarjes së Brad Pitt dhe Angelina Jolie, lidhjet e arta të hollivudit marrin një tjetër goditje. Naomi Watts dhe Liev Schrieber konsideroheshin si njëri prej çifteve të famshëm më të qëndrueshëm, por edhe lidhja e tyre 11-vjeçare u mbyll me një kapitull të trishtë.

Adriana Lima, selfie nudo; ‘çmenden’ fansat Adriana Lima, selfie nudo; ‘çmenden’ fansat
Ylli i Javës së Modës në Milano, supermodelja Adriana Lima i ka dhuruar fansave të saj selfie-n e parë nudo.

Bëhet publik numri personal i Kylie Jenner Bëhet publik numri personal i Kylie Jenner
Të papriturat e familjes Kardashian-Jenner nuk kanë të sosur dhe sa më shumë lajme dëgjojmë për ta aq më të çuditshëm na duken.

Lucy, ‘topless’ për ‘Select’ Lucy, ‘topless’ për ‘Select’
Shpesh e kemi parë në sete të ndryshme fotografike, por këtë herë Lucy Mecklenburgh duket se i ka tejkaluar pritshmëritë.

“Do të doja të mos isha e famshme” “Do të doja të mos isha e famshme”
Ajo është kolumbiania me një sens humori fantastik dhe rrallëherë zhvillon intervista serioze. E ftuar në emisionin e Harry Connick Jr, Sofia Vergara tregon sesi do të kishte qenë jeta e saj nëse nuk do të ishte e famshme.

“Missoni” në Milano; Prezanton koleksionin pranverë-verë 2017 “Missoni” në Milano; Prezanton koleksionin pranverë-verë 2017
Me një stil të thjeshtë dhe plot elegance u prezantuan modelet e firmës së modës Missoni për  koleksionin pranverë-verë 2017 në Milano.

The Voice në Prishtinë "The Voice" në Prishtinë
Një tjetër rrugëtim talentesh për “The Voice of Albania 6”. Këtë herë në Prishtinë. Aty ku qyteti vlonte nga të rinjtë. Më së shumti në pritje për konkurrimin e tyre të parë në “The Voice”.

Justin Bieber sulmohet nga një fans në Gjermani (VIDEO) Justin Bieber sulmohet nga një fans në Gjermani (VIDEO)
Telashet nuk kanë të sosur për kanadezin Bieber dhe këtë herë problemet e ndjekin shumë larg shtëpisë, në Gjermani.

Festivali ndërkombëtar i Letërsisë Festivali ndërkombëtar i Letërsisë
Festivali Ndërkombëtar i Letërsisë “Poeteka” përkujton këtë radhë 100-vjetorin e lëvizjes artistike “Dada”, të nisur në Zyrich të Zvicrës në “Cabaret Voltaire”, si kundërpërgjigje ndaj Luftës së Parë Botërore.

Tom Hanks: Nuk do i futem politikës Tom Hanks: Nuk do i futem politikës
Tom Hanks ka hedhur poshtë zërat se ka dëshirë t’i futet politikës dhe se një ditë do të kandidojë për President të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

8 çiftet më të suksesshme të ekranit të madh (Fotot) 8 çiftet më të suksesshme të ekranit të madh (Fotot)
Nga Tom Hanks-Meg Ryan e deri te Jennifer Lawrence dhe Bradley Cooper, disa nga çiftet më të mira të ekranit të madh kanë zakonin e rikthimit së bashku për filma të rinj.

Divorci, Angelina Jolie mbështetet tek Johny Deep Divorci, Angelina Jolie mbështetet tek Johny Deep
Angelina Jolie ka shkuar tek shoku i saj i vjetër për mbështetje pas ndarjes nga Brad Pitt. Aktorja ka diskutuar për problemet në martesën e saj me yllin e “Piratët e Karaibeve” madje ka punësuar edhe avokaten e këtij të fundit, Laura Wasser.

Lisa, zbulimi më i fundit i “Sports Illustrated” Lisa, zbulimi më i fundit i “Sports Illustrated”
Quhet Lisa-Marie Jaftha dhe është zbulimi më i fundit i revistës “Sports Illustrated”.

Fotografi të çuditshme të Kim Kardashian Fotografi të çuditshme të Kim Kardashian
Kim Kardashian sa vjen dhe bëhet më e çuditshme dhe së fundi ka pozuar për revistën “Wonderland” me disa veshje që nuk i nevojiten askujt...vetëm nëse bëhet fjalë për “Halloween”.

Dy ditë pas Pitt-Jolie... Dy ditë pas Pitt-Jolie...
Koha të ofron surpriza! Vetëm dy ditë pasi Brad Pitt dhe Angelina Jolie njoftuan divorcin, çifti Jennifer Aniston dhe Justin Theroux duket se ndodhet në “buzë të humnerës”.

Alban Skënderaj, trajneri i ri i “The Voice of Albania” Alban Skënderaj, trajneri i ri i “The Voice of Albania”
Alban Skënderaj është zyrtarisht një prejt rajnerëve të “The Voice of Albania 6”. Artisti u rikthye në majat e klasifikimeve këtë vit dhe realizoi disa prej koncerteve më të bukur të vitit.

Motrat Hadid sfilojnë së bashku në Milano Motrat Hadid sfilojnë së bashku në Milano
Motrat Hadid çdo ditë e më shumë po pushtojnë botën e modës. Gigi, 21 vjeç dhe Bella 19 deri tani asnjëherë nuk kishin zbritur në pasarelë së bashku. Por këtë gjë e kanë bërë në Javën e Modës në Milano.

Djali i David Beckham në një lidhje të re? Djali i David Beckham në një lidhje të re?
Ka kaluar vetëm një muaj që nga ndarja e tij me aktoren Chloe Moretz dhe ai mesa duket po përgatitet për një lidhje tjetër.

Nuk ka më “çifte të arta”; Bie miti në Hollywood Nuk ka më “çifte të arta”; Bie miti në Hollywood
Ndarja e ‘Brangelina”, ka rrezuar mitin që njerëzit kanë për “çiftet e artë” të Hollywood-it. Ky është studimi më i fundit nga Jeetender Sehdev, ekspert i njohur i botës së showbizz-it njëkohësisht dhe pedagog marketingu.

Skivi dhe Cozman: Sherrin e nisi OTR Skivi dhe Cozman: Sherrin e nisi OTR
Cozman dhe Skivi kanë folur për herë të parë në media për sherrin me pjesëtarët e OTR. Këtë gjë e kanë bërë në Top Show Magazine.

“The Voice” në Vlorë “The Voice” në Vlorë
“The Voice of Albania 6” vazhdon kërkimin e zërit më të mirë shqiptar, duke u ndalur kësaj here në Vlorë. Audicionet në qytetin bregdetar sollën të rinj të talentuar, shumica me padurimin e mbërritjes së produksionit për të provuar veten dhe me shpresën për t’u përzgjedhur në spektaklin e madh të “The Voice”.

“Edhe akullore, edhe çokollatë” “Edhe akullore, edhe çokollatë”
Me 1.8 milionë ndjekës në Instagram dhe me faqen e saj zyrtare në internet, blogerja dhe modelja Emily Skye duhet të jetë gjithmonë në formë, por kjo nuk e ndalon që të hajë gjërat që i pëlqejnë.

Seti më i çuditshëm fotografik i Kim Kardashian Seti më i çuditshëm fotografik i Kim Kardashian
Kim Kardashian ka realizuar një set fotografik shumë të çuditshëm për revistën “Wonderland”.

FBI heton divorcin Jolie-Pitt FBI heton divorcin Jolie-Pitt
Në sherrin Jolie-Pitt duket se do të përfshihet edhe FBI-ja. Byroja Federale e Hetimit është duke mbledhur informacione mbi një incident të ndodhur javën e kaluar në një avion privat, që lidhet me aktorin e famshëm hollivudian dhe fëmijët e tij.

Kendall Jenner në versionin e një balerine Kendall Jenner në versionin e një balerine
Mesa duket familja e “Keeping Up With The Kardashians” do të jetë në qendër të vëmendjes së medias rozë dhe fatkeqësisht jo për diçka pozitive por për skandalet në të cilën ata e gjejnë veten.

Bienalja e Londrës, fiton artisti shqiptar Bienalja e Londrës, fiton artisti shqiptar
Artisti shqiptar Helidon Xhixha ka fituar çmimin e publikut në Bienalen e Dizajnit në Londër, për instalacionin e tij.

Koncert për shkallët spanjolle Koncert për shkallët spanjolle
Fundi i restaurimit të gjatë e të mundimshëm të shkallëve ikonë spanjolle të Romës u kremtua me një koncert të hapur në kryeqytetin italian. Koncerti-homazh erdhi nën intepretimin e orkestrës kombëtare të Santa Cecilia dhe dirigjimin e Antonio Pappano-s.

“Myslym Shyri” si Oxford Street “Myslym Shyri” si Oxford Street
“Myslym Shyri” konsiderohet si një nga rrugët më elegante, ku mund të gjesh shumë dyqane që shesin coha të shtrenjta, veshje dhe fustane nusërie. Megjithatë, edhe këtu gjenden mikrorealitetet e ekzistencës që theksohen përmes xhamit zmadhues, kësaj here të objektivit të artistes vizuale Su Tomesen.

Sezoni ri nis me “Carmina Burana” Sezoni ri nis me “Carmina Burana”
Sezoni i ri në Teatrin Kombëtar të Operës dhe Baletit do të nisë këtë fundjave me një rivënien në skenë të baletit “Carmina Burana”. Për drejtuesen e re të këtij institucioni, zonjën Zana Çela, nisja me një premierë ishte një gjë e vështirë, në kushtet kur sipas saj Teatri i Operës ishte pa një kalendar të përcaktuar dhe me një buxhet të limituar.

Rita i rikthehet muzikës Rita i rikthehet muzikës
Albumi i saj i dyti mbeti i papërfunduar rreth dy vite më parë ku kompania “Rock Nation” e drejtuar nga Jay-z e gjobiti atë me 2.4 milionë dollarë për shkeljen e kontratës dhe Rita ngeci nëpër seanca gjyqësore.

FBI po heton aktorin Brad Pitt FBI po heton aktorin Brad Pitt
Departamenti i Policisë së Los Anxhelos nuk do ta hetojë aktorin Brad Pitt për sjellje të pahijshme ndaj fëmijëve të tij. Rreshter Barry Montgomery duke hedhur poshtë të gjitha thashethemet që po qarkullojnë ditët e fundit, u shpreh për “Hollyëood Reporter” se aktualisht aktori nuk po ndiqet penalisht për abuzim verbal dhe fizik.

Fytyra tjetër e One Republic Fytyra tjetër e One Republic
“Apologize” është hiti i cili identifikon grupin muzikor One Republic, por tani 5 djemtë do të hyjnë sërish në treg me muzikë krejt ndryshe. Ryan Tedder, lideri i bandës, tha se albumi i ri i cili do të publikohet me 7 tetor ka shumë risi.

Disney tërheq kostumin Maui Disney tërheq kostumin Maui
Disney ka tërhequr nga shitjet një kostumi që promovonte filmin e tij më të ri Moana, pas akuzave për racizëm.

Gigi, viktimë e një rrengu në Milano Gigi, viktimë e një rrengu në Milano
Java e Modës në Milano nuk po shkon krejtësisht e qetë për Gigi Hadid. Modelja që po ngjit shkallët e karrierës me shpejtësi, ishte viktimë e një rrengu të ngritur nga Sediuk, i njohur për çmenduritë e tij në tapetin e kuq.

Scherzinger e fejuar me Dimitrov! Scherzinger e fejuar me Dimitrov!
Nicole Scherzinger duket se e ka harruar plotësisht Leëis Hamilton. Këngëtarja e njohur që në të kaluarën bëri gjithçka për ta mbajtur gjallë lidhjen me kampionin e botës në Formula 1, duket se tani është shumë e lumtur në lidhjen e saj të re.

Ndarja Jolie-Pitt, Cotillard: Nuk jam unë shkaku Ndarja Jolie-Pitt, Cotillard: Nuk jam unë shkaku
Po përflitet si një prej shkaqeve që solli ndarjen e çiftit më të famshëm e më të hijshëm të Hollivudit, por vetë aktorja franceze Marion Cotillard mohon çdo përfshirje në divorcin mes Angelina Jolie e Brad Pitt.

Gigi rrëmben vëmendjen në Javën e Modës në Milano Gigi rrëmben vëmendjen në Javën e Modës në Milano
Gigi Hadid, si një prej modeleve më të kërkuara në botën e modës, nuk kishte si të mungonte në Milan Fashion Week.

Chris Brown vjen me një projekt të ri muzikor Chris Brown vjen me një projekt të ri muzikor
Megjithëse pak javë më parë ai ka sjellë për publikun këngën e tij më të re “The Grass Ain’t Greener” nuk ka lajmëruar se projekte të reja muzikore do të vinin për fansat e tij.

Alban Hoxha: Çiljeta, tifozja ime më e zjarrtë! Alban Hoxha: Çiljeta, tifozja ime më e zjarrtë!
Prej shumë kohësh flitet për një lidhje dashurie midis këngëtares seksi Çiljeta dhe portierit të Partizanit Alban Hoxha. Tashmë nuk ka më dyshime! Pas fotos së djeshme në Instagram, ku Çiljeta i drejtohej Albanit me fjalët “Dashuria ime”, sot ka folur edhe Albani.

Të flasësh përmes “Parrullave” Të flasësh përmes “Parrullave”
Për ta njohur më mirë kohën e diktaturës, për studentët është përzgjedhur filmi “Parrullat”. Në një shkollë fshati, në vitet e komunizmit, të gjithë ishin të detyruar t’u bindeshin urdhërave, të shkruanin parrulla, apo t’i thurnin lavde regjimit.

“The Voice...” në Shkodër “The Voice...” në Shkodër
Shkodra është vendi i talenteve dhe kush më mirë se sa talent show “The Voice of Albania 6 ” mund të vihet në kërkim të tyre, menjëherë pas Tiranës dhe Korçës.

Martohen Eva Mendes dhe Ryan Gosling Martohen Eva Mendes dhe Ryan Gosling
Si për të ruajtur ekuilibrin e kurorave në Hollywood, që u prish disi nga lajmi i ndarjes mes Brad Pitt dhe Angeline Jolie, mediat rozë në Shtetet e Bashkuara shkruajnë se Ryan Gosling dhe Eva Mendes i kanë thënë ‘po’ njëri-tjetrit.

Ndahen edhe në... muze Ndahen edhe në... muze
Tani që kanë nisur procedurat e divorcit, Brad Pitt dhe Angleina Jolie me siguri që nuk do të mund të rrinë në të njëjtën dhomë. Dhe kështu ka ndodhur edhe në muzeun e skulpturave prej dylli “Madame Tussauds” në Londër.

Rita Ora: Projekti im për kosovaret Rita Ora: Projekti im për kosovaret
U largua nga Kosova kur ishte vetëm 1-vjeç, ndërsa shumë vite më vonë do të bëhej Ambasadore Nderi e vendlindjes së saj. Për Rita Orën, ky titull është një nder të cilin duhet ta meritojë.

“Eposi i kreshnikëve”, në UNESCO “Eposi i kreshnikëve”, në UNESCO
Pas polifonisë shqiptare, të regjistruar tashmë si vlerë e trashëgimisë jomateriale e mbrojtur nga UNESCO, është dorëzuar edhe dosja shkencore e projektit “Eposi shqiptar i kreshnikëve në 5 shtete të Ballkanit”, një projekt që përfshin një punë të gjatë të akademikëve nga Kosova dhe Shqipëria, prej 15 vëllimesh.

11 divorcet që kanë shokuar Hollivudin 11 divorcet që kanë shokuar Hollivudin
E ndërsa bota duket e shokuar nga lajmi se çifti më i adhuruar i Hollivudit, Brad Pitt e Angelina Jolie, po divorcohen, sjellim për ju një listë me disa prej ndarjeve të tjera mes të famshmëve, që kanë lënë gjurmë në histori.

Vazhdon karriera e Beckham...në botën e modës Vazhdon karriera e Beckham...në botën e modës
Edhe pse në moshën 41-vjeçare ish futbollisti dhe modeli David Beckham vazhdon të marrë oferta për sete të ndryshme fotografike apo të bëhet imazhi i kompanive të ndryshme të modës.

Emily Blunt, rrezatuese në premierën e “Vajza në tren” Emily Blunt, rrezatuese në premierën e “Vajza në tren”
Emily Blunt shkëlqeu në premierën botërore të filmit “Vajza në tren”. Me një fustan shumëngjyrësh, me motive lulesh e të mbushur me zbukurime e qëndisma, aktorja ishte një kënaqësi për syrin.

Divorci Jolie-Pitt, fansat tepër të dëshpëruar Divorci Jolie-Pitt, fansat tepër të dëshpëruar
Është ngjarja që ka mbushur gazetat rozë dhe jo vetëm. Divorci i dy yjeve të Hollivudit, aktorë të famshëm dhe dy prej njerëzve më të hijshëm të globit, bëri bujë një ditë më parë e jehona e tij vazhdon. Adhuruesit e çiftit nuk e fshehin trishtimin që u ngjalli ky lajm.

Lily James shokon fansat! Lily James shokon fansat!
Aktorja britanike e “Dowton Abbey” dhe “Cinderella”, Lily James, pozon topless për fushatën e re të parfumeve “Burberry” dhe ky fakt i ka shokuar jashtë mase fansat e saj.

Aktorja që hyri mes çiftit Jolie-Pitt (Fotot) Aktorja që hyri mes çiftit Jolie-Pitt (Fotot)
Mendohet se shkaku i ndarjes së Angelina Jolie nga Brad Pitt është aktorja franceze Marion Cotillard. Por, këto zëra janë përgënjeshtruar nga një burim pranë saj.

“Kromi” shqiptar, drejt çmimeve “Oscar” “Kromi” shqiptar, drejt çmimeve “Oscar”
Pavarësisht se Bujar Alimani është nën ethet e “Oscar”-ëve, ai nuk ka kohë për intervista klasike, por preferon të flasë duke ecur për në punë. Filmi i tij “Krom” do të nisë garën për “Oscar”. Ai do të përfaqësojë Shqipërinë në kategorinë “Filmi më i mirë i huaj”.

Zhvishet Rita Ora Zhvishet Rita Ora
Ajo është padyshim njëra nga artistet më seksi në botë dhe Rita Ora e konfirmoi me postimet e fundit në rrjetet sociale.

Divorci i shekullit, Jolie ndahet nga Pitt Divorci i shekullit, Jolie ndahet nga Pitt
Mund të konsiderohet edhe si divorci i shekullit, pasi bëhet fjalë për një ndër çiftet më të përfolura në Hollivud e në mbarë botën. Angelina Jolie ka dorëzuar letrat për divorc nga Brad Pitt.

Jim Carrey paditet për ish-të dashurën Jim Carrey paditet për ish-të dashurën
Hedhjen në gjyq për vdekjen e ish-të dashurës, Cathriona White, ylli i Hollivudit Jim Carrey e ka përshkruar si një përpjekje për të shfrytëzuar situatën e tij.

Miss Spanja e dashura e radhës e Ronaldos? Miss Spanja e dashura e radhës e Ronaldos?
Quhet Desire Cordero dhe mendohet se ka arritur të pushtojë zemrën e Cristiano Ronaldos. Në Spanjë janë të sigurt se Missi i vitit 2014 dhe sulmuesi i Realit të Madridit kanë nisur një histori pasioni.

Fitorja e Alfred Mirashit Fitorja e Alfred Mirashit
Triumfoi mes artistëve nga e gjithë bota Alfred Mirashi, në Art Milot, me veprën e tij 7 çelësat. Artisti shqiptar, që ka studiuar në Akademinë Brera të Milanos dhe jeton në Firenze, u nderua me titullin më të lartë Ekselencë e Artit Bashkëkohor nga një juri e përbërë prej disa nga personazheve më me zë të artit dhe kulturës.

Lady Gaga në spektaklin e NFL Lady Gaga në spektaklin e NFL
Lady Gaga do të jetë ajo që do të japë spektaklin muzikor në pushimin e ndeshjes finale të Super Bowl të vitit 2017 në National Football League. Lajmi bëhet i ditur nga portali US Weekly, një lajm ky që shton presionin te këngëtarja duke parë shfaqjen fantastike që dhuroi vitin e kaluar Beyonce.

Koleksioni i ri i “Burberry” Koleksioni i ri i “Burberry”
Firma luksoze britanike e veshjeve “Burberry” pati një risi në javën londineze të modës: për herë të parë, kompania solli një koleksion “e sheh, e merr” me veshje si për femra, ashtu edhe për meshkuj. I gjithë koleksioni është tani në shitje në mbarë botën përmes rrjetit të dyqaneve, por edhe atij dixhital të “Burberry”-t, që merr porosi online nga 100 vende të globit.

Edhe Riri nën ritmet e Bonbon Edhe Riri nën ritmet e "Bonbon"
Kur një hit shqiptar tërheq vëmendjen e yjeve të famshëm na bën krenarë dhe nuk mund ta anashkalojmë, por përkundrazi dhe përsa i përket ‘BonBon’ të Era Istrefit, kjo është e disata herë.Kim është një nënë e kujdesshme! Kim është një nënë e kujdesshme!
Shumë është folur kohët e fundit për Kim Kardashian dhe veshjen e saj, si në koncertin e bashkëshortit të saj, ku me dekoltenë e hapur e veshjen transparente e la në plan të dytë Kanye West, por edhe për fotot nudo të publikuara në “Snapchat”.

Tom Hiddleston, ironik me Taylor Swift Tom Hiddleston, ironik me Taylor Swift
Ndarja e çmimeve Emmy ka sjellë situata të ndryshme dhe informacione të pafundme për fansat dhe median rozë dhe një ndër më të përfolurat është ajo çka ndodhi me aktorin Tom Hiddleston gjatë ceremonisë.

Demat përplasen kokë më kokë, ngordhin të dy Demat përplasen kokë më kokë, ngordhin të dy
Një video shokuese është publikuar së fundmi në “Youtube” të dy demave që përplasen ndërmjet tyre e më pas bien në tokë të ngordhur.

“The Voice...” në Korçë “The Voice...” në Korçë
Audicionet e “The Voice of Albania 6”, kanë mbërritur në qytetin e Korçës për të përzgjedhur zërat më të mirë nga qyteti i serenatave.

Bën pará duke djegur pará (FOTO) Bën pará duke djegur pará (FOTO)
Tyler Shields është fotografi i cili bën pará duke djegur pará për të krijuar artin e tij që ai e quan “avangard”.

Veshjet më të mira në “Emmy Awards” Veshjet më të mira në “Emmy Awards”
Të dielën në mbrëmje u mbajt ceremonia e 68 e “Emmy Awards” në teatrin “Microsoft” të Los Anxheles, në të cilën parakaluan yjet hollivudianë.

Kate Moss, me agjenci modelingu të sajën Kate Moss, me agjenci modelingu të sajën
Supermodelja, që u nda këtë vit nga agjencia “Storm”: Dua të krijoj yje

“Game of Thrones”, rekord në çmimet “Emmy” “Game of Thrones”, rekord në çmimet “Emmy”
“Game of Thrones” dhe “Veep” ishin fituesit e mëdhenj të edicionit të 68 të çmimeve “Emmy”, të konsideruara si “Oscar”-ët e televizionit.

Prezantim provokues nga “Aquascutum” Prezantim provokues nga “Aquascutum”
“Aquascutum” solli një prezantim sensual të koleksionit të saj të fundit në ditën e parë të Javës së Modës në Londër. Shtëpia e modës e specializuar për veshjet kundër shiut shfaqi krijimet më të reja në një ndërtesë me stil gjeorgjian në qendër të Londrës.

Vdekja e vajzës se Huston, ish i dashuri shpallet përgjegjës Vdekja e vajzës se Huston, ish i dashuri shpallet përgjegjës
Ish i dashuri i Bobbi Kristina Brown, u shpall përgjegjës për vdekjen e saj në vitin 2015 nga një gjykatës në Xhorxhia, pasi ai zgjodhi të mos paraqitej në seancë.

“Jena na” thyen rekord “Jena na” thyen rekord
Për 4 javë rresht, “Jena Na”, vazhdon të kryesojë “The Top List”, duke u bërë kështu kënga e parë që qëndron kaq gjatë në vendin e parë për këtë sezon veror.

100 vitet e “Dinastisë Marubi”, në Amsterdam 100 vitet e “Dinastisë Marubi”, në Amsterdam
Ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro mori pjesë në ceremoninë e hapjes së ekspozitës “Dinastia Marubi - 100 vite të studios fotografike shqiptare”, në Muzeun “Foam” të Amsterdamit.

Rikthimi i Al Banos Rikthimi i Al Banos
Më 17 shtator të vitit 1989, ai preku për herë të parë skenën e Pallatit të Kongreseve, së bashku me Romina Power, kur publiku shqiptar e priti në mënyrë madhështore.

Kimi është vajzë transparente (Fotot) Kimi është vajzë transparente (Fotot)
I rrëmbeu vëmendjen bashkëshortit Kanye West në koncertin e tij me një fustan ngjyrë argjendi me dekolte shumë të hapur një ditë më parë dhe Kim Kardashian arriti të gjente një veshje edhe më ekstreme për një dalje tjetër me burrin e saj.

Dokumentari i Rolling Stones Dokumentari i Rolling Stones
Pas grupit Beatles, i takoi atyre të Rolling Stones të ofrojnë një shikim prapa kuintave të koncerteve të tyre me dokumentarin e realizuar mbi turneun e fundit të grupit legjendar në Amerikën Latine.

“Voice...”, mbi 500 aplikantë në Tiranë “Voice...”, mbi 500 aplikantë në Tiranë
“The Voice of Albania 6” e nisi sot rrugëtimin e tij të një sezoni plot me surpriza, zëra të bukur dhe këngëtarë stili. Audicioni i parë nisi paraditën e së shtunës tek Piramida, nga ku mbi 500 aplikantë ishin në ethet e pritjes së kësaj dite.

Festival filmi në Korenë e Veriut Festival filmi në Korenë e Veriut
Koreja e Veriut, kombi më i izoluar i botës, ngriti siparin e festivalit të 15 ndërkombëtar të filmit në Penian (PIIF). Video të përcjella Reuters-it nga agjensia zyrtare koreano-veriore e lajmeve KCNA, tregojnë ceremoninë e hapjes së eventit në Hollin qendror të Rinisë.

Mel Gibson do të bëhet baba për herë të nëntë Mel Gibson do të bëhet baba për herë të nëntë
Mel Gibson do të bëhet sërish baba. I radhës do të jetë fëmija i nëntë për aktorin 60-vjeçar, por i pari me të dashurën e tij 26-vjeçare, Rosalind Ross.

Kimi i rrëmben skenën burrit të saj (Fotot) Kimi i rrëmben skenën burrit të saj (Fotot)
Kim Kardashian ishte në mbështetje të bashkëshortit të saj Kanye West... duke i rrëmbyer të gjithë vëmendjen me një fustan seksi.

Shuhet Edward Albee Shuhet Edward Albee
Dramaturgu amerikan, Edward Albee, autor i “Who's Afraid of Virginia Woolf?” ka ndërruar jetë në moshën 88-vjeçare. Asistenti i Albee tha se ai vdiq të premten në shtëpinë e tij në Long Island në New York.

Rikthimi i Luizës! Rikthimi i Luizës!
Aktorja e mirënjohur shqiptare Luiza Xhuvani do të vërë në skenë në kryeqytetin helen, Athinë, shfaqjen me titull “Një gur gabim”, me skenar dhe regji të Theodhoros Grapsas dhe bashkëregji të Kiço Londo.

Kinemaja e të rinjve Kinemaja e të rinjve
Tetë filma që janë prodhuar nga studentë të filmit në Kosovë e Shqipëri, janë pjesë e festivalit të filmit ndërkombëtar që po mbahet në Tiranë.

Kim foto nudo në Snapchat Kim foto nudo në Snapchat
Pozimi nudo është një hobi për Kim Kardashian dhe mesa duket edhe pse është bërë nënë dy herë ajo nuk heq dot dorë prej tij.

“The Voice”, hera e gjashtë. Nisin nesër audicionet për sezonin e ri “The Voice”, hera e gjashtë. Nisin nesër audicionet për sezonin e ri
“The Voice of Albania”, gara mes talenteve është në kërkim të yllit të ri shqiptar, duke çelur sezonin e tij të gjashtë.

Në kujtim të “Beatles” Në kujtim të “Beatles”
Paul McCartney dhe Ringo Starr u bashkuan për një kthim në të shkuarën në premierën botërore të filmit dokumentar “Bitellsat”, tete ditë në javë-vitet e turneve, krijim i fituesit të çmimit Oskar Ron Hoëard.

Rowan Atkinson, tashmë një detektiv Rowan Atkinson, tashmë një detektiv
Rowan Atkinson ka treguar anën e tij serioze në serialin e fundit televiziv duke luajtur rolin e një detektivi. Sipas gazetës “Independent”, Rowan Atkinson do të luajë rolin e një inspektori francez në “Maigret”, një serial televiziv britanik.

JLO në një lidhje sekrete me ish të dashurin e Rita Orës?! JLO në një lidhje sekrete me ish të dashurin e Rita Orës?!
Calvin Harris dhe Jennifer Lopez thuhet se po shijojnë një lidhje sekrete dhe përflitet se ata shkojnë shumë mirë.

Aktori Fallon luan me flokët e Trump (VIDEO) Aktori Fallon luan me flokët e Trump (VIDEO)
Prezantuesi dhe aktori i famshëm amerikan Jimmy Fallon në shfaqjen e tij në kanalin NBC mundi që të prekë dhe jo vetëm kaq, flokët e verdhe të Donald Trump, një prej tipareve më të njohura të biznesmenit politikan.

Nicole mahnit Italinë Nicole mahnit Italinë
Angazhimet profesionale u lënë pak kohë për të qëndruar me njëri-tjetrin, kohë që ai si sportist dhe ajo si këngëtare mundohen të shfrytëzojnë në maksimum.

“Playboy” vesh femrat (FOTO) “Playboy” vesh femrat (FOTO)
Amerikanëve duket se po u pëlqen ajo që nuk shohin më tek “Playboy”, e ndoshta kjo shpjegon rritjen e shitjeve të revistës së famshme me 28,4 % në gjashtë muajt e parë të saj në treg pa foto vajzash të zhveshura.

Neymar këngëtar! (VIDEO) Neymar këngëtar! (VIDEO)
Neymar prezantohet si këngëtar me temën “Yo necesito” dhe këtë e bën nëpërmjet rrjeteve sociale. Nuk dihet nëse kjo është një shaka e futbollisti apo 24-vjeçari ka vendosur të ndërmarrë vërtet karrierën në fushën e muzikës, por ajo që duket qartë është se ai duhet të përmirësohet shumë nëse dëshiron që edhe në këtë aspekt të ketë të njëjtin sukses si në lojën e futbollit.

Zbulohet kostumi i ri i Batmanit Zbulohet kostumi i ri i Batmanit
Fansat e Batmanit po e presin me padurim premierën e “Justice League” në vitin 2017 dhe regjisori Zack Snyder shpërndau në Twitter një foto të Ben Affleck me kostumin e ri të superheroit më të famshëm në botë.

Schweinsteiger praktikon golfin Schweinsteiger praktikon golfin
Jose Mourinho e ka lënë jashtë listës europiane? Nuk ka asnjë problem për Bastian Schweinsteiger, i cili zgjodhi të praktikojë një tjetër sport në mesjavën pushim.

Larg syri i keq! Larg syri i keq!
Pak ditë më parë u zgjodh modelja e vitit, por të mërkurën, gjatë sfilatës për Michael Kors në Nju Jork, Bella Hadid ka kaluar momentin më të keq në karrierën e saj si modele.

Rita Ora reagon ashpër ndaj mediave rozë Rita Ora reagon ashpër ndaj mediave rozë
Rita Ora ka shpërthyer ndaj mediave rozë që përhapën lajmin se ajo ishte personi që Jay Z kishte tradhtuar Beyonce, duke i quajtur ato të ashpra dhe ofenduese.

Piktorja turke, me ekspozitë në Galerinë e Arteve Piktorja turke, me ekspozitë në Galerinë e Arteve
Tulin Onat ka çelur më shumë se 37 ekspozita në Stamboll, vendin e saj të lindjes, por në Tiranë ajo prezantohet për publikun shqiptar për herë të parë. Artistja, e vlerësuar me një sërë çmimesh ndërkombëtare në pikturë, ka zgjedhur të sjellë për publikun shqiptar kaosin, me të cilin ajo sheh botën përmes koleksionit, të cilin e ka titulluar “Qark”.

Koleksioni pranverë-verë 2017 i Carolina Herrerës Koleksioni pranverë-verë 2017 i Carolina Herrerës
Carolina Herrera i kremtoi 35 vitet në biznes me një koleksion, që nxirrte në pah elegancën e njohur të saj në javën njujorkeze të modes.

13-vjeçari që po “çmend” adhuruesit e “Jazz”-it 13-vjeçari që po “çmend” adhuruesit e “Jazz”-it
Pianisti vetëm 13-vjeçar i “Jazz”-it, Joey Alexander, sapo ka nxjerrë albumin e tij të dytë dhe përpara dy vitesh u bë artisti më i ri i nominuar për një çmim “Grammy”, por mos e quani “një fëmijë mrekulli”.

Helga, modelja që çmendet pas James Rodriguez Helga, modelja që çmendet pas James Rodriguez
Lidhjet e futbollistëve me modele janë të shumtë, por për lojtarin kolumbian të Realit të Madridit, James Rodriguez, nuk ka ndodhur një gjë e tillë, pasi prej 5 vjetësh, edhe pse aktualisht ai është në moshën 25 vjeçare, është martuar me Daniela Ospina-n.

Bella Hadid provokon sërish fansat Bella Hadid provokon sërish fansat
Bella Hadid e ka bërë përsëri, ka provokuar fansat këtë javë me fotot e mrekullueshme “topless” për një set fotografik të një reviste.

Publikohet “trailer”-i i “Fifty Shades Darker” Publikohet “trailer”-i i “Fifty Shades Darker”
Pas gati dy vitesh pritjeje, adhuruesit e sagës erotike “Fifty Shades” mundën të shijonin pakëz nga seria më e re, pas publikimit të “trailer”-it të “Fifty Shades Darker”.

Sezoni i ri teatror Sezoni i ri teatror
Eric Vinger dhe Edino Mustafiç janë dy emra të rëndësishëm që do të jenë pjesë e Teatrit Kombëtar, përkatësisht me shfaqjet “Lucrece Borgia” dhe “Equus”, çka dëshmon një hapje të këtij institucioni.

Pushime të vona për Lauryn Pushime të vona për Lauryn
Motra i njihet në Hollywood si dubluese në disa role e Cameron Diaz dhe të zëvendësosh një aktore si Cameron nuk kërkon vetëm talent, por edhe bukuri.

Miley Cyrus nuk do ta shihni kurrë në tapetin e kuq Miley Cyrus nuk do ta shihni kurrë në tapetin e kuq
Miley Cyrus është shprehur se kurrë nuk do të shkelë më në tapetin e kuq. Këngëtarja mendon se nuk është e drejtë që të jetë e pranishme në këto evente vetëm për faktin se ajo është e rëndësishme dhe e famshme.

Emily Ratajkowski zhvishet për bizhuteri Emily Ratajkowski zhvishet për bizhuteri
Emily Ratajkowski fitoi famë teksa kërcente për videon e Blurred Lines të Robin Thicke.

Vitet janë thjesht numra për Elizabeth Hurley Vitet janë thjesht numra për Elizabeth Hurley
Nëse shihni vetëm fotot me siguri do të mendoni se femra në to nuk është më shumë se 30 vjeçe. Por në të vërtetë, ajo është aktorja Elizabeth Hurley, e cila këtë vit ka festuar ditëlindjen e saj të 51-të.

Ladi Gaga nuk heq dorë nga stili i saj Ladi Gaga nuk heq dorë nga stili i saj
Lady Gaga është kokëfortë dhe nuk heq dorë lehtë nga stili i saj i veshjes, vetëm se këtë herë ka ndryshuar ngjyrat.

Julia Roberts akuzohet për tradhti! Julia Roberts akuzohet për tradhti!
Martesa e Julia Roberts dhe Danny Moder raportohet të jetë në rrezik për shkak të Owen Wilson. Sipas thashethemeve që kanë pushtuar mediat rozë, aktorja e famshme ka tradhtuar bashkëshortin e saj prej 14 vitesh me aktorin, me të cilin është duke luajtur në filmin e saj më të ri “Wonder”.

Kur lindi dinastia “Marubi” Kur lindi dinastia “Marubi”
Tri brezat e fotografëve shqiptarë Marubi kanë zënë një vend të veçantë në prestigjiozen “Financial Times”, e cila i ka dedikuar historisë së fotografisë shqiptare një artikull special.

Fotografia, si dëshmi dhe nevojë Fotografia, si dëshmi dhe nevojë
Njeriu portret dhe njeriu nudo, në një ndërthurje mes fotografisë klasike dhe asaj eksperimentale, si një mënyrë për të dokumentuar, por edhe për t’u arratisur nga realiteti.

Vera Isaku, tashmë edhe piktore Vera Isaku, tashmë edhe piktore
Vera Isaku nuk e quan veten piktore. Jeta e saj profesionale është sjellë mes gazetarisë dhe shkrimeve. Por ndjeshmëria për estetikën ka qenë gjithmonë e pranishme në karakterin e saj të trazuar.

Lady Gaga: Ende marr ilaçe për depresionin Lady Gaga: Ende marr ilaçe për depresionin
Pas publikimit të albumit të saj ARTPOP në vitin 2013, Lady Gaga shokoi fansat kur zbuloi se merrte ilaçe çdo ditë për depresionin.

Evolucioni i aktorit Michael Keaton në foto Evolucioni i aktorit Michael Keaton në foto
Michael Keaton sapo ka mbushur 65 vjeç.

Supermakinat “pushtojnë” Londrën për filmin e radhës “Transformers” Supermakinat “pushtojnë” Londrën për filmin e radhës “Transformers”
Filmi i pestë i sagës “Transformers” po pritet me padurim nga fansat, ndërkohë që fotot që vijnë nga sheshxhirimi i Londrës do ta bëjnë edhe më të ethshëm padurimin.

Teatri për fëmijë Teatri për fëmijë
“Teatri i Kukullave” ka dhuratën e tij në buketën e fillimit të shkollave. Janë vetë fëmijët e këtij teatri që do të vijnë në premirën e rradhës “Rozi dhe kopështi magjik”.

Ngjashmëri “vrastare” mes një Missi dhe trajneri Ngjashmëri “vrastare” mes një Missi dhe trajneri
Ajo sapo është zgjedhur Miss Italia, vjen nga Prato, është 21-vjeçare dhe jeton në Firence. Ai është një ish-futbollist, tashmë trajner i Chelseat, ndërsa ka drejtuar edhe Juventusin dhe “axurrët” e Italisë.

Festivali i Filmit të Venecias, triumfon filmi filipinas Festivali i Filmit të Venecias, triumfon filmi filipinas
Filmi filipinas “Gruaja e larguar”, një dramë bardhezi nga regjisori Lav Diaz, ka fituar “Luanin e Artë” si filmi më i mirë në Festivalin e Filmit të Venecias.

Taylor Swift, me kokën lart përballë paparacëve Taylor Swift, me kokën lart përballë paparacëve
Kur nuk kanë kaluar as tre muaj nga fillimi i romancës verore me Tom Hidlestone, që tashmë ka marrë fund, Taylor Swift duket se nuk e ka problem të qenurit “single”.

Bebe Rexha: Në fund të shtatorit klipi im i ri Bebe Rexha: Në fund të shtatorit klipi im i ri
Në një intervistë ekskluzive për Top Channel këngëtarja Bebe Rexha, e cila një natë më parë ndezi kryeqytetin në koncertin e saj live të mbajtur në sheshin “Nënë Tereza”, ka rrëfyer se fansat shqiptare janë të preferuarit e saj.

Nderohet Bebe Rexha Nderohet Bebe Rexha
Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, priti të premten këngëtaren e mirënjohur shqiptare, Bebe Rexha, dhe DJ e famshëm anglez, Fatboy Slim.

Një bukuroshe si Ross s’e vuan ndarjen Një bukuroshe si Ross s’e vuan ndarjen
I dha fund lidhjes nga i dashuri i saj Ross Worsëick muajin e kaluar, por duket se për Jasmin Walia, ylli i TOËIE, gjithçka tashmë ka kaluar dhe ajo lidhje i përket së shkuarës.

Kim argëtohet në Nju Jork Kim argëtohet në Nju Jork
Një natë e gjatë ka qenë ajo e së premtes për Kim Kardashian dhe familjen e saj. Pasi nuk mungoi në shfaqjen e radhës të javës së modës njujorkeze, ajo u argëtua Harper’s Bazaar Icons Party.

“Me famën time do të ndihmoj të tjerët” “Me famën time do të ndihmoj të tjerët”
Këngëtarja e hitit “Stone Cold”, Demi Lovato, tashmë ka arritur të mposhtë ‘djajtë e së shkuarës’ dhe nuk mund të ndjehej më krenare për veten.

Mariah Carey, surprizon fansat nga vaska Mariah Carey, surprizon fansat nga vaska
Ajo njihet për pozat ‘bujare’ gjatë karrierës së saj të gjatë në muzikë.

Bebe Rexha shkund Tiranën Bebe Rexha shkund Tiranën
Ashtu siç u kishte premtuar më herët fansave përmes rrjeteve sociale, Bebe Rexha ka ndezur Tiranën në koncertin e saj “live”, mbajtur në sheshin “Nënë Tereza” të premten në mbrëmje.

Veshja e mëngjesit e Lady Gaga Veshja e mëngjesit e Lady Gaga
Ajo nuk bën pjesë tek femrat që sikletosen lehtë, madje shpesh e kemi parë të provokojë me veshje jo vetëm në videoklipe e skena ku ka dhënë koncerte, por edhe në rrugë gjatë shëtitjeve të zakonshme.

“Planetarium”, filmi jashtë konkurrimit që tërhoqi vëmendjen në Venecia “Planetarium”, filmi jashtë konkurrimit që tërhoqi vëmendjen në Venecia
Aktoret Natalie Portman dhe Lily-Rose Depp sollën sharmin e hollivudit në Festivalin e Filmit në Venecia kur shkelën tapetin e kuq për premierën botërore të filmit të tyre të ri “Planetarium”.

Lewis Hamilton kapet mat Lewis Hamilton kapet mat
Së fundmi përflitet për një romancë të mundshme mes pilotit të “Formula 1” Lewis Hamilton me modelen kanadeze Winnie Harlow pasi të dy ata nuk po ja ndanin sytë njëri-tjetrit këtë të martë në tapetin e kuq të sfilatës së modës në Londër.

Justin Timberlake i rikthehet modës Justin Timberlake i rikthehet modës
Justin Timberlake është rikthyer fuqishëm ne botën e showbiz. Thuajse një vit pasi u bë baba, ai realizoi super hitin “Cant stop the feeling”, por duket se nuk ndalet me aq.

“Lazo” më i bukur në botë “Lazo” më i bukur në botë
Lazarati dhe problemi i tij i drogës sot nuk ekzistojnë më, por fshati dhe e shkuara e tij, ashtu si dhe Gërdeci, do të përjetësohen në një film të Hollivudit. “Lazarat Burning” quhet projekti kinematografik, një pjesë e të cilit do të realizohet në Shqipëri me mbështetjen e “Digitalb”.

Bebe Rexha mbërrin në Tiranë Bebe Rexha mbërrin në Tiranë
Bebe Rexha ka mbërritur në Tiranë. Bukuroshja 27-vjeçare është pritur në aeroport edhe nga dhjetrëa fansa të cilët kanë pasur mundësi që të bëjnë foto me të.

E ëmbël si Jessica Alba E ëmbël si Jessica Alba
Jessica Alba njihet si një femër shumë e ëmbël, por jo vetëm kaq. Aktorja festoi ditëlindjen e 35, por buzëqeshja e saj të jep përshtypjen e një 20-vjeçareje.

Monica Bellucci, nudo për “Paris Match” Monica Bellucci, nudo për “Paris Match”
Më 30 shtator ajo do të festojë 52-vjetorin e lindjes, megjithatë aktorja e mrekullueshme italiane, Monica Bellucci rrëfehet pa doreza për revistën “Paris Match”, ku sigurisht ka zënë edhe kopertinën e saj.

Asteroidi “Freddie Mercury” Asteroidi “Freddie Mercury”
Nëse do të ishte gjallë, në 5 shtator do të kishte mbushur 70 vjeç dhe vokalisti i jashtëzakonshëm i Queen, Freddie Mercury e ka marrë dhuratën e tij. Një nderim tepër të veçantë “post-mortum”, që i erdhi në formën e një asteroidi. Trupit qiellor i është vënë emri i këngëtarit të jashtëzakonshëm, i cili la një shenjë të pashlyeshme në planetin tonë. Njoftimin e bëri në Youtube ish-kolegu i tij i grupit, Brian May.

Në Malibu temperaturat janë ende të larta! Në Malibu temperaturat janë ende të larta!
Ylli i Victoria ‘s Secret, Alessandra Ambrosio, tashmë është në moshën 35 vjeçar, por ka treguar edhe një herë se jo më kot është një prej modeleve më të kërkuara në botën e modës.

Johnny Depp “heton” vrasjet e Tupac dhe Notorious B.I.G. Johnny Depp “heton” vrasjet e Tupac dhe Notorious B.I.G.
Johnny Depp do të luajë rolin e detektivit Russell Poole në filmin e tij të ri, që do të tregojë mbi vrasjet e Tupac Shakur dhe The Notorious B.I.G.

Jamie Dornan heq dorë nga “50 Shades of Grey” Jamie Dornan heq dorë nga “50 Shades of Grey”
Aktori Jamie Dornan do të jetë në serinë e 3 dhe të fundit të “Fifty Shades of Grey”, por ai ka sqaruar të gjithë fansa se nuk do të jetë në serinë e katërt të tij, nëse do të ketë një të tillë.

Muskuj të miksuar me sensualitetin Muskuj të miksuar me sensualitetin
Paige Heathweay ka lindur në Minesota, por karrierën e saj e ka përqendruar në bregun perëndimor të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Probleme për Beyonce, shtyn koncertin Probleme për Beyonce, shtyn koncertin
Problemet që  ka me kordat e zërit, e detyruan Beyonce që të shtyjë koncertin në Nju Jork të 7 shtatorit. Shfaqja në MetLife Stadium u shty për në 7 tetor.

Madonna në betejë për djalin Madonna në betejë për djalin
Madonna dhe ish-bashkëshorti i saj Guy Ritchie, po përballem me një betejë ligjore për kujdestarinë e djalit të tyre 16-vjeçar, Rocco.

3 mln dollarë për fustanin e Marilyn Monroe 3 mln dollarë për fustanin e Marilyn Monroe
Performanca e saj në skenë atë mbrëmje të 19 majit të vitit 1962 nuk zgjati më shumë se 30 sekonda, por ende sot është një ndër momentet më të përfolura të historisë.

Kate Upton: Kur isha e vogël më tallnin Kate Upton: Kur isha e vogël më tallnin
Kate Upton është në kulmin e karrierës së saj si modele, por rrugëtimi deri aty nuk ka qenë aspak i lehtë për të. Bukuroshja 24-vjeçare ka rrëfyer se si njerëzit e modës i bënin presion në fillimet e karrierës së saj për të mbajtur dietë.

Kim e “metalizuar” dhe transparente Kim e “metalizuar” dhe transparente
Në botën e showbizz-it nuk është nga ato që ecën në gjurmët e të tjerave, por e kundërta ndodh më shpesh.

Ja kush shpallet “Modelja e Vitit” Ja kush shpallet “Modelja e Vitit”
Ajo është një imazh i dashur i modës, e cila ka pozuar për fushata të shumta këtë vit dhe Bella Hadid ka vërtetuar statusin e saj teksa ka rrëmbyer çmimin “Modelja e Vitit” në ceremoninë e “GQ”, organizuar mbrëmjen e së martës.

Shuma marramendëse që i ofrohet aktorit Daniel Craig Shuma marramendëse që i ofrohet aktorit Daniel Craig
Aktorit Daniel Craig i janë ofruar 150 milionë dollarë për të qenë pjesë e dy filmave të ardhshëm të James Bond. 48-vjeçari britanik, i cili luan rolin e agjentit 007 që nga viti 2006, pati thënë se më mirë “priste damarët” sesa të vazhdonte me këtë rol, por nuk e ka zyrtarizuar ende tërheqjen.

Albano marton të bijën, por mungon...Loredana Albano marton të bijën, por mungon...Loredana
Martesa e Cristel Carrisit me miliarderin kroato-kilian, Davor Luksiç, ka pushtuar njoftimet kryesore të botës së “gossip”-it dhe spektaklit, por ka edhe një aspekt tjetër që ka tërhequr vëmendjen, më shumë sesa fotot me vello, ato të festës, të personazheve “VIP” të njohur, etj.

Një lajm i mirë për fansat e Game of Thrones Një lajm i mirë për fansat e Game of Thrones
Një lajm i mirë për të gjithë fansat e Game of Thrones, të paktën për ata që veç serive televizive kanë lexuar edhe pesë librat e George RR Martin.

“Kujtesa e ujit”, premiera e këtij sezoni teatror “Kujtesa e ujit”, premiera e këtij sezoni teatror
Tre motra që mblidhen në një shtëpi të përmbytur për funeralin e nënës së tyre dhe që shndërrohen në peng të së shkuarës. Kjo është historia ku mbështetet subjekti i komedisë së zezë që do të çelë sezonin në Teatrin Kombëtar.

Pas stuhisë, vjen... fejesa! Pas stuhisë, vjen... fejesa!
Thuhet se pas stuhisë, vjen qetësia, por në disa raste edhe fejesa!. Kjo duket se ka ndodhur edhe me Usain Bolt pas festimeve të harbuara kohët e fundit për suksesin në Lojërat Olimpike dhe për 30-vjetorin e tij të lindjes.

Rikthehet “Bridget Jones” Rikthehet “Bridget Jones”
Fituesja e çmimit Oskar Renee Zellweger i është rikthyer theksit britanik për interpretimin e londinezes aq të dashur nga publiku Bridget Jones.

David Beckham nuk harron origjinën! David Beckham nuk harron origjinën!
Ai ka jetuar në 5 vende të ndryshme dhe pasuria e tij është më shumë se 250 milionë paund, por duket se David Beckham vazhdon me zemër të jetë ende ai djali nga East End.

Festivali i kabasë Festivali i kabasë
Nga data 10 e deri më 12 shtator, “qyteti i serenatave” do të pushtohet nga tingujt e kabasë, duke mirëpritur edicionin e parë të Festivalit “Kaba 2.0”. Kombinuar me polifoninë, “Jazz”-in, “Rock”-un dhe muzikën elektronike, aktiviteti që do të mbahet në Pazarin e Korçës ka gjetur mbështetjen e “Digitalb” dhe Ministrisë së Kulturës.

Festivali i teatrit Festivali i teatrit
Vetëm me një tavolinë, një skenë minimaliste, artikulim dhe zë kumbues, Paskalis Tsaruhas arriti të përcjellë emocion në shfaqen “Kaçaku”, në natën përmbyllëse të Festivalit Ballkanik të Filmit në “Teatër Kame”.

Festivali i komedisë në Korçë Festivali i komedisë në Korçë
Edicioni i tretë i Festivalit të Komedisë në Korçë, “KokoFest” ka ngritur siparin me shfaqien “Qiell i heshtur”, një komedi romantike e vënë në skenë nga Teatri “Metropol”.

Festivali i Venecias Festivali i Venecias
Aktoret Dakota Fanning, Guy Pierce dhe Emilia Jones parakaluan në tapetin e kuq para pallatit të filmit në Venecia, për premierën botërore të filmit “Brimstone”.

“The Young Pope”, në festivalin e Venecias “The Young Pope”, në festivalin e Venecias
Aktori britanik Jude Law dhe regjisori italian Paolo Sorrentino shkelën së bashku tapetin e kuq të Festivalit të Filmit në Venecia, për premierën botërore të dy episodeve të para të “show”-t të tyre të ri televiziv, “The Young Pope”.

Kylie Jenner bëhet bjonde Kylie Jenner bëhet bjonde
Kylie Jenner e kaloi ditën e dielë duke lyer flokët.

Beyonce, një shkatërruese makinash Beyonce, një shkatërruese makinash
Ishte një nga kapitujt më mbresëlënës nga “Lemonade” dhe për të festuar ditëlindjen e saj të 35, Beyonce publikoi më në fund videoklipin e këngës “Hold Up”.

Sezoni i ri në Top Channel Sezoni i ri në Top Channel
Të hënën, më 5 shtator, në Top Channel nis sezoni i ri televiziv. Emisioni i parë që do hapë ditën tuaj do të jetë “Wake up” e më pas gjatë ditës do të jetë edhe emisioni “Në shtëpinë tonë”.

Fansat: Michael Jackson është gjallë, fotoja e vajzës e provon Fansat: Michael Jackson është gjallë, fotoja e vajzës e provon
Ndërsa kanë kaluar 7 vite nga ndarja e jetës së Mbretit të Popit, Michael Jackson, një foto e publikuar nga vajza e tij, 18-vjeçarja Paris Jackson në Instagram, ka vënë shumë fansa në dilemë nëse është apo jo këngëtari i ulur në sediljen e pasme.

“Jena na” nuk e lëshon fronin “Jena na” nuk e lëshon fronin
Ardit Cuni dhe Vesa Smolica vazhdojnë të mbajnë sërish kreun e Top Listës edhe për këtë javë.

50 vjetori i “Star Trek” 50 vjetori i “Star Trek”
Historia e “Star Trek”-ut përqafoi shkencën e jetës reale në konventën “Misioni Star Trek”, në Nju Jork.

Pogba në lidhje me ish të dashurën e Bieber Pogba në lidhje me ish të dashurën e Bieber
Chantel Jeffries është goli më i bukur që Pogba ka shënuar gjatë kësaj vere. Mesfushori francez që u transferua për shumën rekord të 105 milionë eurove te Manchester United, ka nisur një histori me modelen 22-vjeçare.

Nicole Scherzinger, një bukuri natyrale Nicole Scherzinger, një bukuri natyrale
Nicole Scherzinger ka hedhur poshtë thashethemet për ndërhyrje kozmetike në fytyrën e saj. Për shkak të pamjes së saj të rinuar, nisën të qarkullonin thashetheme se këngëtarja ka bërë ndërhyrje, por 38-vjeçarja është shprehur se gjithçka është falë bukurisë dhe regjimit.

Të rrihesh si në ring, aktori merr 800 grushte gjatë xhirimit të filmit Të rrihesh si në ring, aktori merr 800 grushte gjatë xhirimit të filmit
Aktori Liev Schreiber ka marrë rreth 800 grushte gjatë xhirimit të filmit “The Bleeder” për ta bërë dramën e boksit sa më të besueshme për publikun e për të mos i lënë vend vërejtjeve të boksierit, jeta e vërtetë e të cilit portretizohej në këtë krijim hollivudian.

Chloë harron Brooklyn Chloë harron Brooklyn
U njohën me njëri-tjetrin që në vitin 2012, por vetëm këtë verë “zyrtarizuan” romancën e tyre dhe me përfundimin e stinës së nxehtë, edhe fundin e kësaj romance.

Rikthehet Ema Ndoja Rikthehet Ema Ndoja
Ema Ndoja i rikthehet skenës në aktrim pas më shumë se 25 vitesh mungesë. Në dramën “Nata Arabe”, me regji të Stefan Capalikut, premiera që do të çelë sezonin artistik në Teatrin e Metropolit.

Yjet e “Sport Illustrated” në ishullin Coney Yjet e “Sport Illustrated” në ishullin Coney
Çdo vit revista e njohur amerikane “Sport Illustrated” i dedikon një numër të veçantë kostumeve të banjos. Dhe si çdo vit, ky festival tërheq vëmendjen e publikut, sepse këto kostume i veshin modelet më të njohura në planet.

Festivali i Venecias, konkurrojnë 20 filma për “Luanin e Artë” Festivali i Venecias, konkurrojnë 20 filma për “Luanin e Artë”
Aktorët e filmit “Arrival” kërcyen e u përqafuan në tapetin e kuq të Festivalit të Filmit në Venecia. Thrilleri me aktorë kryesore Amy Adams, pesë herë e nominuar për çmimet Oscar dhe regjisor Denis Villeneuve, që pati premierën e tij është njëri prej 20 filmave në konkurrim për “Luanin e Artë”.

Një peshkaqen për Drake Një peshkaqen për Drake
Rihanna dhe Drake kanë zyrtarizuar akoma më shumë romancën e tyre. Sipas asaj që raporton TMZ, këngëtarja ka shtuar një tatuazh të ri në trupin e vet për të kujtuar këngëtarin.

Kur fustani të tradhton në tapetin e kuq Kur fustani të tradhton në tapetin e kuq
Ka shkuar si mos më keq parakalimi i aktores 42 vjeçare nga Koreja e Jugut Moon So-ri në tapetin e kuq në Festivalin e Filmit në Venecia.

Melania Trump padit DailyMail Melania Trump padit DailyMail
Qëndrimi në krah të Donald Trump e ka vendosur në qendër të vëmendjes së mediave, sidomos atyre rozë që kanë nisur të rrëmojnë për të shkuarën e saj.

Dwayne Johnson zbulon kostumin e “Jumanji” Dwayne Johnson zbulon kostumin e “Jumanji”
Dwayne “The Rock” Johnson do të ngjajë me Indiana Jones në filmin e tij të ri, që është një risjellje në ekranin e madh të klasikut “Jumanji”.

Tre minutat hollivudiane për “Gërdecin” Tre minutat hollivudiane për “Gërdecin”
Do të shfaqet sot premiera e filmit “War Dogs”, bazuar mbi historinë e mashtrimit të Pentagonit me tregtinë e municioneve nga tregtari Efrahim Diveroli. Tre minuta të filmit i kushtohen edhe pjesës shqiptarë të kësaj historie.

Leonardo Di Caprio nën hetim, pjesë e zhdukjes së 3.5 mld dollarëve Leonardo Di Caprio nën hetim, pjesë e zhdukjes së 3.5 mld dollarëve
Leonardo Dicaprio është urdhëruar të rikthejë miliona dollarë të cilat supozohen se janë përdorur për të financuar filmin e tij “Wolf of Wall Street”. Gjithashtu raportohet se këto para të shpërdoruar i janë dhënë në mënyrë indirekte fondacionit të tij.

Emily nuk ndahet nga Santorini Emily nuk ndahet nga Santorini
Edhe shtatori e ka gjetur nën rrezet mesdhetare të diellit dhe plot krenari për linjat e saj. Emily Ratajkoëski nuk zhgënjen asnjëherë, sidomos fansat e vet nëpër rrjetet sociale.

Aktori amerikan akuzohet për dhunë në familje, rrezikon 3 vite burg Aktori amerikan akuzohet për dhunë në familje, rrezikon 3 vite burg
Pas ngritjes së akuzës për dhunë në familje nga autoritetet në Los Anxhelos, aktori amerikan Tom Sizemore rrezikon një dënim prej tre vitesh burg. Nëse gjykata bindet nga provat kundër tij, aktori mund ta marrë një dënim të mirë, thotë faqja TMZ.

Aktorja italiane, qendra e vëmendjes në Festivalin e Filmit në Venecia Aktorja italiane, qendra e vëmendjes në Festivalin e Filmit në Venecia
Yjet e Hollywood kaluan në tapetin e kuq në Festivalin e Filmit në Venecia, por ishte aktorja italiane Francesca Cipriani ajo që mori të gjithë vëmendjen.

Drake dhe Rihanna shkëmbejnë puthje në skenë Drake dhe Rihanna shkëmbejnë puthje në skenë
Drake i zbuloi botës të dielën në “MTV Video Music Awards” lidhjen e tij me Rihanna-n, ndërsa të mërkurë çifti e konfirmoi edhe më veprime lidhjen e tyre duke shkëmbyer puthje gjatë një koncerti në Majemi.

Rita Ora, pjesë e eventit të shenjtërimit të Nënë Terezës në Vatikan Rita Ora, pjesë e eventit të shenjtërimit të Nënë Terezës në Vatikan
Rita Ora do të këndojë për Papa Françeskun në eventin që do të organizohet në Vatikan për shenjtërimin e Nënë Terezës.

“Ndiqni ëndrrat dhe kurrë mos u dorëzoni” “Ndiqni ëndrrat dhe kurrë mos u dorëzoni”
“Ndiqni ëndrrat dhe mos hiqni dorë prej tyre”. Ka qenë kjo këshilla që aktorja Emma Stone u ka dhënë të rinjve në Festivalin e Kinemasë në Venecia.

“Dashuria më shpëtoi jetën” “Dashuria më shpëtoi jetën”
Rob Kardashian dhe Blac Chyna kanë pushtuar kopertinën e revistës “People”, në të cilën 29-vjeçari ka zbuluar se si dashuria e ka shpëtuar jetën.

Skënderbeu përmes pikturës Skënderbeu përmes pikturës
Krahas pazarit, që tërheq në çdo stinë vizitorë të shumtë, Kruja vizitohet edhe për vlerat historike që mbart.

Lulet e G20-s Lulet e G20-s
Në pritje të samitit të G20-s në shtator, një grup artistësh në qytetin lindor kinez të Hangzhousë vendosën ta kremtojnë ndryshe këtë event, e me qëllimin të dërgojnë mesazhin se ekonomia globale është e lidhur fort, kanë krijuar skulptura prej argjili për udhëheqësit pjesëmarrës.

Ja cila është modelja më e pasur në botë Ja cila është modelja më e pasur në botë
Edhe pse ka kaluar thuajse një vit që nga koha kur bota e modës është bërë pjesë e gjeneratës së “Instagram”-it, por Gisele Bundchen ka vërtetuar edhe një herë se është padiskutim mbretëresha e pasarelave.

Zana Çela, në krye të TKOB-së Zana Çela, në krye të TKOB-së
Zana Çela është drejtoresha e re e Teatrit të Operas dhe Baletit, emëruar këtë të mërkurë nga Këshilli i Ministrave.

Selena Gomez braktis turin e saj muzikor Selena Gomez braktis turin e saj muzikor
Selena Gomez duket se ka ndërprerë përkohësisht karrierën muzikore, për shkak se vuan nga ankthi, depresioni dhe situatat e panikut.

Aida Yespica, me një mashkull misterioz në Majemi Aida Yespica, me një mashkull misterioz në Majemi
Modelja venezueliane, Aida Yespica, e cila ka edhe një fëmijë me mbrojtësin italian, Matteo Ferrari, nuk i reflekton aspak vitet që ka mbi supe.

“Era Istrefi, artistja shqiptare që po josh gjithë botën” “Era Istrefi, artistja shqiptare që po josh gjithë botën”
Era Istrefi vazhdon të na surprizojë çdo ditë e më shumë. Një tjetër revistë prestigjioze ka bërë një shkrim për artisten e “Bonbon”, e cila padiskutim po pushton mbarë botën.

Transparenca e Kim Kardashianit (Fotot) Transparenca e Kim Kardashianit (Fotot)
E mban veten si një gjeni që vendos trende dhe që nuk kuptohet nga bota e modës. E kemi fjalën për Kanye West, fuqia krijuese e të cilit u shpalos plotësisht nëpërmjet bashkëshortes së tij, Kim Kardashian, e cila u fotografua në rrugë me një veshje shumë të çuditshme.

Arrestohet Chris Brown Arrestohet Chris Brown
Këngëtari amerikan Chris Brown është arrestuar me dyshimin se ka kërcënuar me arme një grua. Bukuroshja Baylee Curran i ka thënë policisë dhe “La Times” se Brown i ka drejtua armën në fytyrë.

“Mos i ngul shumë sytë” “Mos i ngul shumë sytë”
Nëse kalon ndonjë personazh i famshëm, në të njëjtën rrugë me ty dhe ti i ngul sytë, kjo është e kuptueshme, por kujdes se mos të shikojnë.

Miss BumBum i lutet Messit: Më zhblloko në Instagram Miss BumBum i lutet Messit: Më zhblloko në Instagram
Modelja braziliane e Playboy e kurorëzuar si Miss Bumbum 2015 i ka drejtuar një lutje publike Lionel Messit që ta zhbllokoj llogarinë e saj në Instagram.

Taylor Swift, tashmë edhe si juriste Taylor Swift, tashmë edhe si juriste
Taylor Swift është mëse e njohur në mbarë botën si këngëtare. Megjithatë, në ceremoninë e ndarjes së çmimeve “MTV Video Music Awards 2016”, ajo ishte një prej mungesave që ra më shumë në sy, së bashku me atë të Adele.

U fotografua “topless”, Sampaio nxjerr dufin ndaj paparacëve U fotografua “topless”, Sampaio nxjerr dufin ndaj paparacëve
Nuk e ka pritur mirë shfaqjen e saj “topless” nëpër kopertinat e revistave “gossip”, sigurisht pa dijeninë e saj, ndaj dhe irritimin e ka shprehur në rrjetin social “Facebook”.

Vetëm 3 javë pas lindjes, ja si duket Bar Refaeli Vetëm 3 javë pas lindjes, ja si duket Bar Refaeli
Dyshimet për karrierën si modele të Bar Refaelit pas lindjes, duket se kanë marrë fund. Në fotot e publikuara në rrjetet sociale të modeles izraelite, 3 javë pas lindjes, tregojnë një trup në formë dhe të tonifikuar.

19-vjeçarja Steinfeld shndrit në “MTV Video Music Awards” 19-vjeçarja Steinfeld shndrit në “MTV Video Music Awards”
Hailee Steinfeld dukej me të vërtetë për mrekulli me minifundin e saj të dielën në New York, me rastin e eventit të “MTV Video Music Awards”.

Bono Vox në ndihmë të Nigerisë Bono Vox në ndihmë të Nigerisë
Vokalisti i grupit U2, Bono Vox iu bashkua të hënën njeriut më të pasur të Afrikës, Aliko Dangote në një konferencë për shtyp në kryeqytetin e Nigerisë, Abuja, për të rritur ndërgjegjësimin lidhur me personat e shpërngulur në Nigerinë verilindore.

Blac Chyna, nudo para lindjes Blac Chyna, nudo para lindjes
Kim Kardashian “theu internetin” me kopertinën më të përfolur të revistës “Paper” rreth dy vite më parë, por së fundmi kunata e saj, Blac Chyna ka vendosur të marrë vëmendjen duke pozuar plotësisht e zhveshur për të njëjtën revistë.

Ajo është 40 vjeçare dhe tashmë beqare Ajo është 40 vjeçare dhe tashmë beqare
Ajo i dha fund lidhjes 10 vjeçare me Joshua Jackson këtë korrik, ndërsa fundjavën që lamë pas, Diane Kruger i ka treguar ish-të dashurit të saj se çfarë ai ka humbur.

Iggy Azalea në krahët e një tjetër reperi Iggy Azalea në krahët e një tjetër reperi
Reperja australiane Iggy Azalea së fundmi ka kaluar një kohë te mrekullueshme me artistin e muzikës hip-hop, French Montana pasi dyshja është fotografuar së bashku gjatë një fundjave në Meksikë.

Kim Kardashian, mahnitëse me të bardha Kim Kardashian, mahnitëse me të bardha
Është mbretëresha e modës së rrugës dhe Kim Kardashian e vërtetoi edhe një herë këtë gjë duke tërhequr vëmendjen mbrëmjen e së hënës në Nju Jork.

Vdes “Uilli Uonka” Vdes “Uilli Uonka”
Në moshën 83-vjeçare është shuar nga jeta një nga aktorët më të dashur të ekranit, Gene Wilder. Protagonist i filmit “Uilli Uonka dhe fabrika e çokollatave”, ndërroi jetë nga një lloj tumori që prek sistemin limfatik.

Çfarë humb Miss Great Britain! Çfarë humb Miss Great Britain!
Zara Holland ka nisur pak me vonesë pushimet e veta, megjithatë kjo nuk e ka penguar bukuroshen 21-vjeçare që të tërheqë vëmendjen në brigjet spanjolle.

“Si prindi edhe fëmija”, ja kush ndjek rrugën e VIP-ave “Si prindi edhe fëmija”, ja kush ndjek rrugën e VIP-ave
Dardha bie nën dardhë, thotë një proverb i vjetër. Edhe fëmijët e këtyre personazheve të famshëm në botën e modelingut nuk kanë shkuar larg nga zgjedhjet që kanë bërë prindërit e tyre.

Artistët e veshur me keq në “MTV Video Music Awards” Artistët e veshur me keq në “MTV Video Music Awards”
Në një ceremoni ku përveç muzikës, ajo që është shndërruar në një pjesë të rëndësishme, janë veshjet e të ftuarve në këtë event.

Domingo, në një koncert të paprecedentë Domingo, në një koncert të paprecedentë
Tenori i famshëm spanjoll, Placido Domingo zgjodhi një platformë lundruese në formën e një gjetheje gjigante në lumin “Rio Negro” të xhunglës së Amazonës, për një koncert të paprecedentë të tij në krah të këngëtares tepër të kuotuar braziliane, Ivete Sangalo.

Ndërron jetë këngëtarja Naile Hoxha Ndërron jetë këngëtarja Naile Hoxha
Është ndarë nga jeta në moshën 82-vjeçare këngëtarja e mirënjohur e muzikës popullore shqiptare, Naile Hoxha.

Mariah Carey, gati për shfaqjen në Las Vegas Mariah Carey, gati për shfaqjen në Las Vegas
Mariah Carey vërteton çdo ditë e më shumë se është një “showgirl” e vërtetë. Në prag të koncertit të saj të fundit në Las Vegas, 46-vjeçarja postoi një foto shumë provokuese në Instagram.

MTV Video Music Awards, 4 çmime për Beyonce MTV Video Music Awards, 4 çmime për Beyonce
Beyonce edhe një herë e tregoi veten se e meriton titullin e “Mbretëreshës së Popit”, që mediat ia kanë dhënë me shumë zemërgjerësi. Këngëtarja me zërin e fuqishëm dhe fytyrë të bukur mbizotëroi mbrëmjen e MTV Video Music Awards, ku rrëmbeu katër çmime, përfshirë dhe atë prestigjoz të videos më të mirë të vitit për këngën e saj “Formation”.

Kim, Beyonce dhe Nicki Minaj “përplasen” në “MTV VMA” Kim, Beyonce dhe Nicki Minaj “përplasen” në “MTV VMA”
Të gjithë përuluni përpara mbretëreshave të formave: Beyonce, Kim Kardashian dhe Nicki Minaj. Kjo treshe tërhoqi vëmendjen në “MTV Video Music Awards” ditën e dielë, me veshjet e tyre të ngushta.

Drake zbulon lidhjen me Rihanën Drake zbulon lidhjen me Rihanën
Drake i ka zbuluar botës lidhjen e tij të përfolur me Rihanën. Këngëtari kanadez e puthi këngëtaren nga Barbadosi në momentin që po i dorëzonte çmimin “Michael Jackson Video Vanguard Award”, të dielën në mbrëmje.

Marubi, muzeu i fotografisë Marubi, muzeu i fotografisë
Fotografia u shpik zyrtarisht në vitin1939, ndërsa italiani Pietro Marubi, e filloi biznesin e tij të fotografisë në vitin 1859 në Shkodër. Më 9 maj, Ditën e Europës, në shëtitoren “Kol Idromeno” çelet Muzeu Kombëtar i Fotografisë Marubi.

Emily vijon pushimet Emily vijon pushimet
Emily Ratajkowski vijon pushimet në Greqi, ndërsa llogaritë e saj në rrjetet sociale janë sigurisht më të vizituarat dhe fotot e saj më të pëlqyerat.

“Jena na” kryeson “The Top List” “Jena na” kryeson “The Top List”
“Jena Na” thotë Ardit Cuni dhe Vesa Smolica por duket se bashkë me ta janë dhe të gjithë fansat, të cilët kanë votuar dyshen e talentuar, duke bërë që këtë javë të kryesojnë “The Top List”.

Ja si e feston 18-vjetorin e dashura e Justin Bieber Ja si e feston 18-vjetorin e dashura e Justin Bieber
Nuk ka mungesë pasioni mes çiftit të ri Justin Bieber dhe Sofia Richie.

“Tupac është gjallë”; Fansat: Ja foto e ditëve të fundit “Tupac është gjallë”; Fansat: Ja foto e ditëve të fundit
Ikona e repit, Tupac Shakur u qëllua për vdekje 20 vite më parë, por fansat besojnë se një foto e ditëve të fundit provon se ai është gjallë dhe shëndoshë e mirë.

Karlie Kloss, e kamufluar në rrugët e Nju Jorkut Karlie Kloss, "e kamufluar" në rrugët e Nju Jorkut
Në botën e egër, kafshët e përdorin lëkurën e tyre për t’u kamufluar, por nëse të njëjtën taktikë përdor edhe Karlie Kloss, atëherë është vështirë që ajo të funksionojë.

Tendenca e re e Kendall Jenner Tendenca e re e Kendall Jenner
Harrojeni kurrizin e zhveshur, tashmë Kendall Jenner synon të ekspozojë pjesën ballore të saj.

“Jason Bourne” në 3D bën për të vjellë shikuesit “Jason Bourne” në 3D bën për të vjellë shikuesit
Filmi “Jason Bourne” me aktorin Matt Damon po tërheq shumë vëmendje në rrjetet sociale në Kinë, por jo për arsye pozitive.

Histori personale/ Historiani që u dashurua me Shqipërinë Histori personale/ Historiani që u dashurua me Shqipërinë
Jeta e tij duket e mërzitshme. Çdo ditë i njëjti itinerar. Izolim në Oxford, nëpër biblioteka dhe arkiva, më pas punë në zyrë dhe kaq. Por, ai nuk është një njeri i zakonshëm. Sir Noel Malcolm, akademik, kërkues shkencor, historian, e më heret  gazetar. Në rininë e hershme gjithçka ka qenë ndryshe. Ai ka prekur shumë realitete, ka lindur eksplorues, ka patur një kuriozitet të veçantë për Ballkanin dhe gjuhët e tij.

Britney Spears rikthehet fuqishëm Britney Spears rikthehet fuqishëm
Britney Spears rikthehet më fuqishëm se më parë në skenën e muzikës. Këngëtarja ka publikuar albumin e saj te ri, si edhe po përgatitet për një performacë të rrallë në skenën e MTV Video Music Awards, për herë të parë pas vitit 2007.

Mesazh misterioz i JLO pas ndarjes me Smart Mesazh misterioz i JLO pas ndarjes me Smart
Jennifer Lopez ka publikuar një mesazh të rëndësishëm pas ndarjes nga Casper Smart. Për herë të parë, që pas lajmit që pushtoi mediat rozë për fundin e marrëdhënies së saj me të dashurin prej 5 vitesh, këngëtarja është rikthyer në llogarinë e saj të “Instagram”-it, duke këshilluar ndjekësit të saj “të mbrojnë zemrën e tyre”.

Sportisti i arteve marciale, i dashuri i ri i Demi Lovato Sportisti i arteve marciale, i dashuri i ri i Demi Lovato
Duket se Demi Lovato ka gjetur shumë shpejt një të dashur të ri. Vetëm pak muaj pasi u nda nga i dashuri i saj prej një kohe të gjatë, Wilmer Valderrama, këngëtarja tashmë raportohet të ketë nisur një romancë të re me sportistin e arteve marciale Luke Rockhold.

Kur ajo është më e gjatë se ai; Ja VIP-at që thyejnë tabutë Kur ajo është më e gjatë se ai; Ja VIP-at që thyejnë tabutë
Koha kur Tom Cruise “detyronte” gruan e tij Nicole Kidman të vishte këpucë të sheshta për t’u më e shkurtër ka mbaruar.

Tamara Ecclestone perfekte me bikini Tamara Ecclestone perfekte me bikini
E bija e kreut të Formula 1, Tamara Ecclestone vijon të ketë forma perfekte dhe nuk tregon aspak se është 32 vjeçe, apo edhe nënë e një vajze.

Rrëfehet Katy Perry: Terapia më mban normale Rrëfehet Katy Perry: Terapia më mban normale
Këngëtarja Katy Perry ka treguar se ajo shkon në sesione të rregullta terapie për të qëndruar “normale” në industrinë e vështirë të muzikës.

Sara Sampaio, “topless” në jahtin luksoz Sara Sampaio, “topless” në jahtin luksoz
Modelja e Victoria’s Secret, Sara Sampaio, është duke vazhduar pushimet me të dashurin e saj Oliver Ripley në St Tropez në një jaht super luksoz me vlerë 85 milionë dollarë.

Bukuroshja suedeze ‘sfidon’ Ibra-n (VIDEO) Bukuroshja suedeze ‘sfidon’ Ibra-n (VIDEO)
Pak kohë më parë Zlatan Ibrahimovic deklaroi largimin nga kombëtarja e Suedisë. Ishte një humbje e madhe për kombëtaren nordike. Por kur kanë kaluar vetëm pak kohë nga ky vendim, tifozët suedezë duket se kanë gjetur ngushëllim te modelja Astrid Ericsson.

Bebe Rexha: Endrra ime u bë realitet Bebe Rexha: Endrra ime u bë realitet
“Ëndrra ime u bë realitet”, kështu nis postimi i radhës i bërë në llogarinë e “Instagram”-it të Bebe Rexhës. Këngëtarja me origjinë shqiptare ka lajmëruar të gjithë ndjekësit e saj se do të jetë një nga prezantueset e “VMAs” në “MTV”.

Sakrifica në dimër për një trup perfekt në verë Sakrifica në dimër për një trup perfekt në verë
Aktorja 24-vjeçare Lucy Mecklenburgh i ka bërë të gjithë për vete në plazhet e bukura të Majorkës në Spanjë me trupin e saj të palestruar.

Drejtori i ri i TKOB-së, paraqiten dy kandidatura Drejtori i ri i TKOB-së, paraqiten dy kandidatura
Teatri Kombëtar i Operas e Baletit dhe Ansambli Popullor ka shpallur konkursin për pozicionin e Drejtorit të Përgjithshëm. Ky konkurs u shpall pas dorëheqjes që dha Ilir Kerni, i cili mbajti këtë post që prej vitit 2013, menjëherë pas lirimit nga detyra të Zhani Cikos.

I ka rritur apo jo? I ka rritur apo jo?
Nuk është se i mungon vëmendja në daljet publike, por këtë herë, Taylor Swift ka shkaktuar një tërmet të vërtetë në rrjetet sociale dhe mediat rozë në Shtetet e Bashkuara.

Steven Seagal provon karotën bjelloruse Steven Seagal provon karotën bjelloruse
Në rolet që shpesh e kemi parë, nuk e ha karotën kollaj, por gjatë vizitës në Bjellorusi e bëri pa u menduar dy herë.

Kylie: Gjoksi i madh? E kam nga hormonet (Fotot) Kylie: Gjoksi i madh? E kam nga hormonet (Fotot)
Kylie Jenner ka përgënjeshtruar zërat se ka bërë operacion gjoksin, pasi në Twitter “shpërthyen” komentet mbi një foto ku 19-vjeçarja duket me një gjoks shumë më të madh.

Ratajkowski, foto nudo nga Santorini Ratajkowski, foto nudo nga Santorini
U bë e famshme duke dalë “topless” në videoklipin e këngës “Blurred Lines” të Robin Thicke dhe Emily Ratajkowski vazhdon të tërheqë vëmendjen me fotot e saj në Instagram.

Miranda Kerr, më e dashuruar se kurrë Miranda Kerr, më e dashuruar se kurrë
Muajin e kaluar ata bënë publike fejesën e tyre, kështu që Miranda Kerr dhe Evan Spiegel vazhdojnë të shijojnë akoma dashurinë për njëri-tjetrin, teksa supermodelja australiane merr një puthje të ëmbel në ballë nga i fejuari i saj.

20 femrat më të bukura të shekullit XXI 20 femrat më të bukura të shekullit XXI
Bukuria është një koncept që nuk ka një kuptim strikt, më e bukura për njerëz të ndryshëm është e ndryshme dhe vjen në forma e linja të ndryshme.

Hakerat e nxjerrin nudo Hakerat e nxjerrin nudo
Aktorja e Ghostbusters, Leslie Jones, ra pre e një sulmi online të hakerave. Foto nudo, dokumente personale, përfshirë këtu pasaporta dhe patenta u postuan në website-n e saj zyrtar justleslie.com , i cili më vonë u mbyll.

Dwayne Johnson, aktori më i paguar në botë Dwayne Johnson, aktori më i paguar në botë
Dwayne “The Rock” Johnson ka kryesuar për këtë vit listën e aktorëve më të paguar në botë sipas revistës prestigjioze “Forbes”. Aktori hollivudian ka arritur një vlerë prej 64.5 milionë dollarësh këtë vit, më shume sesa fitimet në 2015.

Jennifer Ngyen, një bukuri aziatike Jennifer Ngyen, një bukuri aziatike
Ka lindur në Malajzi, por prej vitesh karrierën e saj e ka përqendruar në Kanada. Bëhet fjalë për modelen Jennifer Ngyen, e cila ka fituar jo pak famë përtej Atlantikut falë pozave provokuese.

Balotelli, pushime me vajzën e vogël dhe dy brune misterioze (Fotot) Balotelli, pushime me vajzën e vogël dhe dy brune misterioze (Fotot)
Nuk dihet se çfarë do të bëjë me karrierën e tij futbollistike, por Mario Balotelli duket se nuk e vret aspak mendjen për këtë.

Elisabetta Gregoraci mahnit Greqinë (Fotot) Elisabetta Gregoraci mahnit Greqinë (Fotot)
Elisabetta Gregoraci mahniti Mikonosin e Greqisë me fizikun e saj perfekt.

Me tanga për t’u nxirë më mirë (Fotot) Me tanga për t’u nxirë më mirë (Fotot)
Ka disa ditë që mburret me trupin e saj dhe Kim Kardashian po vazhdon ta bëjë këtë gjë në Puna Mita të Meksikës, aty ku po kalon disa ditë pushimi.

Në jahtin 85 milionë paund me modelen e Victoria’s Secret Në jahtin 85 milionë paund me modelen e Victoria’s Secret
Sara Sampaio, një prej modeleve të Victoria’s Secret po kalon disa ditë pushime në St Tropez së bashku me të dashurin e saj, Oliver Ripley.

Ariana Grande konfirmon lidhjen me një tjetër reper Ariana Grande konfirmon lidhjen me një tjetër reper
Ariana Grande dhe Mac Miller duket se më në fund kanë konfirmuar marrëdhënien e tyre përmes një puthje. Spekulimet për një romancë mes tyre nisën të qarkullonin gjatë fundjavës, ku Mac i është bashkuar në skenë Ariana-s gjatë xhirimeve të “2016 Billboard Hot 100 Festival” në Nju Jork.

Motrat e mrekullueshme Hadid pas pushimeve Motrat e mrekullueshme Hadid pas pushimeve
Nëse dy motrat do të fotografoheshin një vit më parë, atëherë e gjithë vëmendja do të ishte e përqendruar te Gigi Hadid dhe Bella do të prezantohej thjesht si motra e vogël e supermodeles.

26-vjeçarja Jenniffer Lawrence, aktorja më e paguar në botë 26-vjeçarja Jenniffer Lawrence, aktorja më e paguar në botë
Për të dytin vit radhazi revista Forbes ka listuar në vend të parë Jenniffer Lawrence si aktoren më të paguar në botë. 26 vjeçarja, ylli i filmit "Hunger Games"  ka një pasuri prej 46 milionë dollarësh.

Bolt zhvendos ‘shfrenimin’ në Londër Bolt zhvendos ‘shfrenimin’ në Londër
Kur të gjithë menduan se festat shfrenuese të Usain Bolt për medaljet e marra në Rio përfundonin në Brazil, rekordmeni xhamajkan provon krejt të kundërtën.

Naomi nuk di të plaket Naomi nuk di të plaket
Naomi Campbell ka treguar trupin e saj fantastik në një reklamë të re të brendshmesh. Edhe pse në moshën 46-vjeçare, modelja duket më e bukur se kurrë.

Sa bukur në Santorini! Sa bukur në Santorini!
Pavarësisht angazhimeve të shumta të saj në muzikë, këngëtarja Dafina Zeqiri ka gjetur pak kohë edhe për pushime në këtë ditë të nxehta vere.

DiCaprio dhe e dashura e tij përfshihen në një aksident DiCaprio dhe e dashura e tij përfshihen në një aksident
Leonardo DiCaprio raportohet të jetë përfshirë në një aksident automobilistik në Hamptons gjatë fundjavës së bashku me të dashurën e tij.

Prit pak! Kjo nuk është Kimi! Prit pak! Kjo nuk është Kimi!
Është fotografuar ditët e fundit me kostume të ndryshme banjoje në Punta Mita të Meksikës, aty ku po kalon pushimet e verës, por Kim Kardashian bëri një ditë pushim nga paparacët mesa duket.

Bolt realizon tripletën e katërt, këtë herë me 3 femra Bolt realizon tripletën e katërt, këtë herë me 3 femra
Pas tripletës së trefishtë në Lojërat Olimpike, atleti xhamajkan është fotografuar duke puthur një femër të tretë në Rio, në të njëjtën natë kur i është bërë “twerk” nga kërcimtare lokali dhe përfundoi në shtrat me një studente.

Era Istrefi imazh i firmës së njohur britanike Era Istrefi imazh i firmës së njohur britanike
Përveçse ka tërhequr vëmendjen me muzikën e saj, së fundmi Era Istrefi ka tërhequr vëmendjen e stilistëve të firmës së njohur britanike “KTZ”.

Nderohet Lou Pearlman krijuesi i “Backstreet Boys” Nderohet Lou Pearlman krijuesi i “Backstreet Boys”
Figura nga mbarë bota kanë nderuar Lou Pearlman, krijuesin e grupeve të famshme amerikane me djem si “Backstreet Boys” apo “N Sync”, i cili ndërroi jetë në qelinë e burgut.

“High Love” vazhdon të jetë kënga më e votuar e Top Listës “High Love” vazhdon të jetë kënga më e votuar e Top Listës
Duket se fansat e Xhensilës janë më të kënaqur se kurrë me projektin e fundit të këngëtares, i cili për të tretën javë rresht kryeson klasifikimin e “The Top List”.

“Hallet” e Obamas si prind “Hallet” e Obamas si prind
Më 4 korrik, presidenti Obama kishte dy festime. Së pari pavarësinë e Shteteve të Bashkuara dhe së dyti ditëlindjen e 18-të të Malias, vajzës së tij të madhe.

Në radhë për “Suicide Squad” Në radhë për “Suicide Squad”
Vazhdon të mbizotërojë “box-office”-n amerikan “Suicide Squad”, përshtatja e librit për fëmijë që mbetet për të tretën javë rresht më e preferuara në kinematë e vendit, ndërsa shitja e biletave të saj ka sjellë 20,7 milionë dollarë këtë fundjavë.

Bolt feston ditëlindjen me një natë pasionante Bolt feston ditëlindjen me një natë pasionante
Usain Bolt nuk i kufizoi aspak festimet për 30-vjetorin e tij të lindjes që ishte vetëm pak ditë pasi ai siguroi medaljen e 9 të artë olimpike në garën e 4x100 m për meshkuj me Xhamajkën.

Ellie Goulding, mahnitëse dhe “topless” Ellie Goulding, mahnitëse dhe “topless”
E la përgjysmë turin e koncerteve për shkak të lodhjes në korrik, por Ellie Goulding duket se është rikthyer në formë, siç shihet nga pozat e saj për revistën “Remix”.

Gara për kreun e TKOB-së
Gara për kreun e TKOB-së
20 gushti do të ishte edhe afati i fundit për aplikimin e çelur nga Ministria e Kulturës për drejtorin e ri të TKOB-së, afat i cili, për shkak të fundjavës, është shtyrë deri ditën e hënë. Kur ka mbetur edhe vetëm 1 ditë nga mbyllja e aplikimeve, burime nga Ministria e Kulturës zbulojne për Top Channel kandidaturat e mundshme për këtë post.

Parada e “Engjëjve” (Fotot) Parada e “Engjëjve” (Fotot)
Janë të famshme për arsyen e thjeshtë se janë disa nga femrat më seksi në botë. Dhe katër nga modelet më të mira të “Victoria’s Secret” ishin në Paris të shtunën për të xhiruar reklamën e radhës së “Engjëve”.

Kimi nuk di të ndalet (Fotot) Kimi nuk di të ndalet (Fotot)
Kim Kardashian është me pushime në Punta Mita të Meksikës, së bashku me dy fëmijët e saj dhe disa shoqe.

Rasti “Snowden” sipas Oliver Stone Rasti “Snowden” sipas Oliver Stone
Oliver Stone ka qenë gjithmonë një regjisor që ka preferuar të shkojë kundër rrymës me filmat e tij, por kurrë më parë nuk kishte shpërthyer kundër Hollivudit, studiove të tij dhe drejtuesve.

Kanye West, me dyqane në kryeqytetet më të mëdha në botë Kanye West, me dyqane në kryeqytetet më të mëdha në botë
Pas famës së padiskutueshme në muzikë, pas një martese të suksesshme me “showgirl”i-n Kim Kardashian, tashmë Kanye West vjen edhe si fashion dizajner. Ylli i muzikës hip hop ka inauguruar zyrtarisht 21 dyqanet e tij të modës nën emrin “Pablo” në 21 rrugët kryesore të kryeqyteteve më të mëdha në botë, nga SHBA, Australi, Angli, Gjermani, Afrikë e Jugut dhe Singapor.

Arnold Schwarzenegger s’ka ndërmend të heqë dorë nga sporti Arnold Schwarzenegger s’ka ndërmend të heqë dorë nga sporti
Është 69 vjeç, por nuk e ka ndërmend të heqë dorë nga sporti. Ish-guvernatori amerikan, ylli i filmave me aksion dhe 7 herë mister “Olympia”, Arnold Schwarzenegger ka inauguruar festivalin multisportive në Hong Kong.

White hot Kim! White hot Kim!
Tani që është rikthyer në linjat e para shtatzënisë së dytë, Kim Kardashian nuk përmbahet më.

Bieber preket nga historia e të panjohurve, ja si reagoi ai Bieber preket nga historia e të panjohurve, ja si reagoi ai
Pas një ditë të lodhshme pune kanadezi Bieber vendosi të ulej në një restorant për të drekuar, ndërkohë që atmosfera e këtij vendi ishte krejtësisht e zymtë, e padurueshme për 22-vjeçarin.

Me Gigin në krah, Zayn është një djalë me fat! Me Gigin në krah, Zayn është një djalë me fat!
Në muajin qershor, u fol se lidhja e tyre po haste probleme, por tashmë duket se Gigi Hadid, dhe Zayn Malik janë më të dashuruar se kurrë më parë.

Të eksplorosh vendlindjen Të eksplorosh vendlindjen
E nisi me ciklin “Eksploratoret” përballjen e parë me publikun shqiptar, me entuziazmin se do të zgjastë pak kjo ndjesi për të kaluar më pas në subjekte të tjera.

Historia përmes fotografisë Historia përmes fotografisë
Imagjinoni si do të ishte jeta dhe bota pa fotografi. Pa të, nuk do të kishim asnjë mundësi për të eksploruar botën në cepat e skajet e saj edhe pa i vizituar ato, nuk do të kishim mundësi për të ndarë jetën tonë me të dashurit, nuk do të ekzistonte shprehja 1 foto sa për 1 mijë fjalë, e thënë shkurt realitetin s’do të mund ta dokumentonim për jetë.

Paratë e dhunës, kundër dhunës Paratë e dhunës, kundër dhunës
Ata kanë qenë një nga çiftet më të bukura të Hollywood, por ndarja e tyre ka qenë një nga më të shëmtuarat.

Çifti Obama në një film Çifti Obama në një film
E kemi dëgjuar historinë e tyre përgjatë këtyre 8 viteve, i kemi parë të kërcejnë së bashku, por tashmë amerikanët do të shohin Barack dhe Michele Obama, që nga takimi i tyre i parë dhe kjo falë prodhimit më të ri kinematografik, që pritet të shfaqet së shpejti premierë në kinematë në mbarë botën.

“Verë në Epidam” “Verë në Epidam”
“Verë në Epidam”, festivali artistik që po zhvillohet në Durrës, është zhvendosur nga arena në galeritë e Amfiteatrit Antik. Në njërën prej tyre është çelur ekspozita fotografike e artistes Soela Zani “Edhe unë jam një vepër arti”, e cila ka në fokus fëmijët me sindromën “down”.

Rikthehen Metallica! Rikthehen Metallica!
Metallica njoftoi publikimin e një albumi të ri në 18 nëntor të këtij viti, albumi i parë pas 8 viteve i grupit të famshëm amerikan.

Këto vajza nuk kanë turp Këto vajza nuk kanë turp
Pothuajse të gjitha vajzat ditët e sotme bëjnë foto “topless” ku shihen me kurriz, kështu që, për t’u veçuar nga të tjerat duhet ta kalosh pak kufirin.

Kim i kthehet bikinit (Fotot) Kim i kthehet bikinit (Fotot)
Është munduar shumë për t’u rikthyer në formë pas lindjes së fëmijës së saj të dytë dhe Kim Kardashian duket se ia ka arritur qëllimit.

Robert Redford feston 80-vjetorin në shesh xhirim Robert Redford feston 80-vjetorin në shesh xhirim
Aktori veteran i Hollywood Robert Redford ka festuar të enjten 80 vjetorin e lindjes.

Irina Shayk rikthehet me e “nxehtë” se kurrë në GQ Irina Shayk rikthehet me e “nxehtë” se kurrë në GQ
E konsideruar si një nga femrat më seksi në planet, rusja Irina Shayke e rikonfirmon këtë në setin e ri fotografik për GQ, duke treguar trupin e saj të mahnitshme për numrin e të revistës GQ.

Rikthehet Michael Buble Rikthehet Michael Buble
Pas një periudhe pushimi dhe dedikimi ndaj familjes, Michael Buble rikthehet, madje fuqishëm.

Usain Bolt si kërcimtar (VIDEO) Usain Bolt si kërcimtar (VIDEO)
Të gjithë e dinë që Usain Bolt di të lëvizë, e madje të lëvizë mirë. Pavarësisht suksesit të fundit në Lojërat Olimpike të Rios apo dorëheqjes së tij nga atletika në horizont, tashmë Bolt shfaqet për fansat dhe publikun krejt ndryshe, si personazh kryesor i një videoje muzikore, ku shfaq aftësitë e tij si kërcimtar.Rihanna-s i shkon edhe e verdha! Rihanna-s i shkon edhe e verdha!
Ka përfunduar një turne të lodhshëm, ku udhëtoi nga Amerika e Veriut, Europë e Azi dhe tashmë pushimet për Rihanna-n janë mëse të merituara.

Ish-drejtuesi i “Top Gear” zgjedh Shqipërinë për të pushuar Ish-drejtuesi i “Top Gear” zgjedh Shqipërinë për të pushuar
Një tjetër personazh i famshëm ka zgjedhur jugun e Shqipërisë për të pushuar dhe bëhet fjalë për ish-drejtuesin e programit të famshëm “Top Gear”, Jeremy Clarkson.

Teatrot e Ballkanit në Tiranë Teatrot e Ballkanit në Tiranë
Të bësh bashkë Ballkanin nuk është edhe aq e thjeshtë, duke marrë parasysh agresivitetin e politikës. Por arti gjithmonë bashkon. Ky është qëllimi kryesor i Festivalit Teatror të Ballkanit që do të mbahet në Teatër Kame përgjatë 29 gushtit deri në 3 shtator.

150 vjetori i Tchaikovksit 150 vjetori i Tchaikovksit
Konservatori Tchaikovksi këtë vit feston 150 vjetorin e themelimit përmes një festivali veror, i cili po mbahet ne Moske nga data 4 deri në datën 29 gusht. Në këtë ngjarje të rëndësishme muzikore mbrëmja e 8 gushtit i është kushtuar kompozitorit shqiptar Aleksandër Peçi.

Rita Ora në superformë Rita Ora në superformë
Këngëtarja nga Kosova Rita Ora është rikthyer në qendrën e vëmendjes, por këtë herë për lukun mahnitës.

Coco Austin rikthehet më në formë se kurrë Coco Austin rikthehet më në formë se kurrë
Coco Austin nuk ka qenë kurrë e turpshme dhe gjithmonë e ka treguar trupin e saj. Këtë gjë vazhdon ta bëjë edhe tani që është bërë nënë.

Dushi nuk është dukur kurrë kaq i bukur (Foto + Video) Dushi nuk është dukur kurrë kaq i bukur (Foto + Video)
Po i kalon pushimet e verës në Evropë, më saktë, në një jaht luksoz në brigjet kroate. Dhe mbrëmjen e kaluar, Nicole Scherzinger bëri një dush me bikini e më pas e ndau atë me ndjekësit e saj në Instagram.

Kelly Gale, set i “nxehtë” për “Playboy” (Fotot) Kelly Gale, set i “nxehtë” për “Playboy” (Fotot)
Modelja me origjinë indiane Kelly Gale është personazhi më i ri që ka pozuar për kopertinën e revistës “Playboy”.

Verë në Epidam Verë në Epidam
Nën magjinë e tingujve dhe vargjeve të Safos e Kadaresë, një nga monumentet më të veçanta të Durrësit antik ngjalli jetë dhe art muzash. Me idenë dhe regjinë e Adelina Muçës, netët e festivalit “Verë në Epidam” sollën “Mbrëmjen e Muzave”.

Lady Gaga dhe Bradley Cooper bashkojnë forcat Lady Gaga dhe Bradley Cooper bashkojnë forcat
Këngëtarja e muzikës pop, Lady Gaga dhe aktori i nominuar për çmimin Oscar Bradley Cooper kanë bashkuar forcat për të sjellë edhe një herë, por në version të ri, dramën e famshme muzikore hollivudiane “A star is Born”, ose “Lindja e një ylli”.

Taylor Swift, 1 milion $ për banorët e Luizianës Taylor Swift, 1 milion $ për banorët e Luizianës
Këngëtarja Taylor Swift ka vendosur t’u vijë në ndihmë banorëve të prekur nga përmbytjet në Luiziana, duke dhuruar 1 milion dollarë për nevojat e tyre.

Vanessa tregon këmbët Vanessa tregon këmbët
Vanessa Hudgens s’është nga ato që del shpesh nëpër faqet e para të mediave rozë, ama kur e bën këtë, sigurohet që të tërheqë vëmendjen.

Rikthim me fotografinë Rikthim me fotografinë
Njerëz dhe personazhe në kohë dhe vende të ndryshme, janë fiksuar në aparatin e fotografes Nerina Toci, e cila vjen për herë të parë në vendlindjen e saj. Nerina lindi në Tiranë, por në moshën 6 vjeçare udhëtoi drejt Sicilisë, e që prej atëherë, kjo është përballja e saj me publikun shqiptar.

Hollywood nxjerr “War Dogs” Hollywood nxjerr “War Dogs”
“War Dogs”, apo qentë e luftës, filmi i shtëpisë së njohur filmike “Warner Bros”, frymëzuar nga ngjarjet e Gërdecit do të ketë premierën në 19 gusht.

Telashet për Lindsay Lohan nuk kanë të sosur! Telashet për Lindsay Lohan nuk kanë të sosur!
Zënkat me të dashurin rus duket se nuk janë të vetmet për Lindsay Lohan. Aktorja është rikthyer edhe njëherë tjetër në qendër të vëmendjes së mediave rozë dhe sërish jo për mirë.

Era Istrefi, intervistë për prestigjiozen “Vogue” Era Istrefi, intervistë për prestigjiozen “Vogue”
Era Istrefi vazhdon të na habisë. Këngëtarja e talentuar së fundmi ka dhënë një intervistë për revistën prestigjioze amerikane “Vogue”.

Bella i tregon të gjitha, fama ka rëndësi për të! Bella i tregon të gjitha, fama ka rëndësi për të!
Po ndjek hapat e motrës dhe suksesi për Bella Hadid duket se nuk do të vonojë.

Emma shijon famën në Marbela Emma shijon famën në Marbela
U bë e njohur në spektaklin ‘Love Island’, ndërsa tashmë Emma-Jane Woodham po shijon famën.

“Mbretëresha” e pop-it kritikon personazhet e famshëm “Mbretëresha” e pop-it kritikon personazhet e famshëm
Madonna ka kritikuar disa personazhe të famshëm të cilët fokusohen më shumë tek fama sesa tek të bërit një punë të mirë për të qenë artistë revolucionar. Këngëtarja është shfaqur në një revistë së bashku me djalin e saj 16-vjeçar, Rocco Ritche, të cilët kanë punuar për një projekt sekret.

Të tjera telashe për Lindsay Lohan Të tjera telashe për Lindsay Lohan
Telashet për Lindsay Lohan nuk kanë të sosur! Zënkat me të dashurin rus duket se nuk janë të vetmet për të.

Kim pranon se ka injektuar të pasmet Kim pranon se ka injektuar të pasmet
Prej kohësh qarkullojnë zërat në mediat rozë se Kim Kardashian ka bërë ndërhyrje tek të pasmet e saj dhe vetë 35-vjeçarja ka vendosur t’u përgjigjet së fundmi këtyre zërave.

Çmenduria e Depp, pret gishtin dhe shkruan me gjak në pasqyrë Çmenduria e Depp, pret gishtin dhe shkruan me gjak në pasqyrë
Në procesin gjyqësor mes Amber Heard dhe Johnny Depp po dalin gjithnjë e më shumë prova që mbështesin pretendiet e aktores për abuzim nga ana e aktorit.

Victoria ‘përvesh’ mëngët Victoria ‘përvesh’ mëngët
Ka disa vite që vetë qëndron në prapaskenë duke drejtuar njërën “Engjëjt” e veta në pasarelë dhe rrallëherë vendos që të shfaqet nëpër kopertina, ama kur e bën këtë, përfundon tek “Vogue”.

Lewis e la Nicole për makinat Lewis e la Nicole për makinat
Për tetë vite me radhë, Lewis Hamilton ishte në një dilemë të madhe mes dashurisë për makinat dhe asaj për Nicole Scherzinger, deri në momentin kur fitoi e para.

Ish-i i Madonna-s, zbulon videot nga dhoma e gjumit me këngëtaren Ish-i i Madonna-s, zbulon videot nga dhoma e gjumit me këngëtaren
Ish i dashuri i Madonna-s, Dan Gilroy ka realizuar disa video të këngëtares para se ajo të bëhej e famshme, raporton “Page Six”.Gilroy ia ka dorëzuar letrat personale dhe regjistrimet, regjisorit Guy Guido, i cili pritet të realizojë një dokumentar intim të Madonna-s.

Mashkulli që ka bërë seks me tri Kardashian Mashkulli që ka bërë seks me tri Kardashian
Sa herë që të gjithë mendojnë se dijnë gjithçka për familjen, e veçanërisht për motrat Kardashian, në dritë del diçka e re.

Një boksiere kaq seksi?! Një boksiere kaq seksi?!
Brittney Palmer është një boksiere e njohur në SHBA, por së fundmi ajo po bën karrierë dhe në botën e modës falë trupit të saj të përsosur.

Kylie Jenner i ‘eklipson’ të gjitha! Kylie Jenner i ‘eklipson’ të gjitha!
Mjafton që ajo të publikojë një fotot në rrjetet sociale dhe menjëherë vëmendja është mbi të, por kur Kylie Jenner ndodhet me pushime të gjitha mediat rozë shkruajnë për të.

Adele në Super Bowl? Adele në Super Bowl?
Adele thotë se e ka refuzuar ftesën për të kënduar në show-n e Super Bowl, por në fakt vetë Liga  Kombëtare e Futbollit së bashku me sponsorin zyrtar “Pepsi” e kanë mohuar se kanë bërë një ftesë zyrtare këngëtares.

Aktorja shqiptare, nudo në filmin e ri Aktorja shqiptare, nudo në filmin e ri
Aktorja shqiptare me famë botërore Eliza Dushku duket se më në fund ka pranuar një rol për të cilin ishte shprehur se nuk do ta luante.

Nostalgji për “Verën e Paqes dhe Dashurisë” Nostalgji për “Verën e Paqes dhe Dashurisë”
Kur Michael Lang, John P. Roberts, Joel Rosenman dhe Artie Kornfeld menduan që të organizonin për tri ditë me radhë një festival të muzikës rrok në vitin 1969, as që e mendonin që ky festival do të revolucionarizonte këtë rrymë dhe do të mbetej në historinë e muzikës.

“Vëthi i munguar” i Alimanit “Vëthi i munguar” i Alimanit
Një vajzë dhe një grua në dashuri me të njëjtin burrë, i cili tashmë nuk jeton më. Një përballje rrëfimi mes këtyre dy personazheve femra është vorbulla e filmit më të ri të Bujar Alimanit, “Vëthi i munguar”, nën interpretimin e Ema Andreas dhe Adele Gjoka që duket se duan t’i përgjigjen pyetjes: çfarë përjeton një vejushë kur i duhet të përballet me të dashurën e burrit të vdekur?

Rita del rrugëve pothuajse nudo Rita del rrugëve pothuajse nudo
Rita Ora kishte zgjedhur një këmishë nate për të dalë rrugëve të Nju Jorkut në mes të ditës.

Festivali “Fantasio” në Trento Festivali “Fantasio” në Trento
Regjisorët e rinj shqiptarë do të kenë edhe një mundësi më shumë për të punuar me regjisorë të huaj në Itali. Në edicionin e tretë të tij, Festivali “Fantasio”, që mbahet në muajin shtator në Trento, këtë vit do të mirëpresë edhe aplikime nga regjisorët e rinj shqiptarë, të cilët do të kenë mundësi të punojnë krah kolegëve spanjollë, francezë dhe të tjerë regjisorëve teatralë nga Europa.

“Binjakët” “Binjakët”
Një nga dramaturgët më të mëdhenj të Antikitetit romak, Plauti, dhe komedia e tij “Binjakët” u shfaqën mbrëmjen e së shtunës premierë për artdashësit e qytetit të Durrësit.

Nga skena në rrugë Nga skena në rrugë
Ajo quhet Aida, njëlloj si vepra Verdit. I pëlqen të thotë se ka lindur për të çelur, ashtu siç është refreni i një prej këngëve të saj.

Kujdes Kim! Rinia po të zë vendin Kujdes Kim! Rinia po të zë vendin
Kylie Jenner po ecën gjithmonë e më shumë në gjurmët e Kim Kardashianit.

Publikohet videoja e sherrit Depp-Heard Publikohet videoja e sherrit Depp-Heard
Po përkeqësohen gjërat për Johnny Depp. Aktori është filmuar duke u sjellë si i çmendur ndaj ish-bashkëshortes së tij, Amber Heard.

Sharon Stone e nxjerr në shesh (Fotot) Sharon Stone e nxjerr në shesh (Fotot)
Sharon Stone pati një incident të vogël me bikinin e saj gjatë një dite pushimi në plazh.

Beteja e të pasmeve Beteja e të pasmeve
Janë të dyja 19 vjeç dhe janë të dyja nga modelet më të kërkuara të momentit.

Shpërthen Corona: Belen Rodriguez më tradhtonte Shpërthen Corona: Belen Rodriguez më tradhtonte
“Belen më tradhtonte. Tani kam konfirmimin e asaj që gjithmonë kam dyshuar. Por si një i dashuruar dhe krenar siç isha, nuk doja që ta pranoja as vetë”, është kjo deklarata e mbretit të paparacëve Fabrizio Corona, ish-bashkëshorti i modeles argjentinase.

“Luftë” me bikini “Luftë” me bikini
Ajo sapo ka pushtuar kopertinën e muajit shtator të revistës “Vogue”, por Kendall Jenner tregon përsëri se përse mbetet një prej top modeleve më në zë të botës, teksa ka vizituar Karaibet gjatë kësaj jave.

Dekolteja e Beyonces rrezikon t’ia nxjerrë në shesh Dekolteja e Beyonces rrezikon t’ia nxjerrë në shesh
Ajo është e famshme për stilin e saj të jashtëzakonshëm, për të mos përmendur paraqitjet e pakrahasueshme nëpër skena, por Beyonce duket se ka dashur të tregojë se nuk mund të mbetet asnjëherë pushim, edhe kur vërtet shkon me pushime verore.

Ylli i Bollywoodit ndalohet në aeroportin e Los Anxhelesit Ylli i Bollywoodit ndalohet në aeroportin e Los Anxhelesit
Ylli i kinematografisë indiane, Shah Rukh Khan është ndaluar dhe marrë në pyetje nga policia në aeroportin e Los Anxhelesit.

Ekspozita “Pa temë” Ekspozita “Pa temë”
Artistët Najada Hamza, Genc Permeti, Genc Mulliqi, Ardian Isufi dhe të tjerë evidentojnë krijimtarinë e tyre artistike përmes copëzave të punimeve, të cilat i prezantojnë për publikun në një ekspozitë të përbashkët çelur në kryeqytet.

TV, “Homeland” zgjatet me 3 sezone të tjera TV, “Homeland” zgjatet me 3 sezone të tjera
Thrilleri televiziv “Homeland”, i transmetuar edhe nga Top Channel, do të vazhdojë sagën e tij edhe për të paktën 3 sezone të tjera.

Në plazh me Kylie Jenner Në plazh me Kylie Jenner
19-vjetori i lindjes e gjeti Kylie Jenner me ngjyrë tjetër flokësh dhe një tatuazh tek të pasmet dhe së fundmi, ajo është ‘arratisur’ për pak rreze dielli me të dashurin e saj, Tyga.

I kujt është ky tatuazhi? I kujt është ky tatuazhi?
Mahniti të enjten me bikini të bardhë në plazhet e Bahamasit. Gjithashtu, tregoi edhe tatuazhin në të pasme që i shkon shumë me flokët. Kush është personazhi?

Dy vite nga vdekja, fytyrat më të lumtura të Robin Williams Dy vite nga vdekja, fytyrat më të lumtura të Robin Williams
Më 11 gusht 2014 në moshën 63-vjeçare, aktori Robin Williams u largua nga kjo jetë me zemër të thyer.Por puna e tij e jashtëzakonshme do të jetojë përjetë në kujtesën e shumë prej nesh përmes personazheve që ai luajti.

Rita in Red Rita in Red
Angazhimet profesionale e kanë lidhur me Nju Jorkun prej disa javësh dhe nga “Molla e Madhe”, Rita Ora vijon të tërheqë vëmendjen.

Romanca Chloë & Brooklyn Romanca Chloë & Brooklyn
Romanca mes aktores Chloë Grace Moretz dhe Brooklyn Beckham ka hyrë në një fazë të re dhe këtë e konfirmoi vetë çifti me postimet në rrjetet sociale.

“Ocean’s” femëror “Ocean’s” femëror
Këngëtarja Rihanna, së bashku me aktorët Anne Hathway, dhe Helena Bonham Carter janë në bisedime për të qenë pjesë e filmit “Ocean’s Eleven”, ku deri tani protagonistët e përzgjedhura femra janë Sandra Bullock dhe Cate Blanchett. 

Dua Lipa elektrizon Tiranën Dua Lipa elektrizon Tiranën
Dua Lipa performoi ashtu siç është, një këngëtare e përmasave ndërkombëtare, edhe pse ka vetëm dy vjet në tregun e muzikës. Për herë të parë në një vizitë dhe koncert në Shqipëri, këngëtarja tregon emocionet për Top Channel pak para daljes në skenë.

Malia Obama kapet duke tymosur Malia Obama kapet duke tymosur
I ati e ka pranuar se në rini, në shkollë të mesme dhe në universitet ka ‘tymosur’ herë pas here hashash dhe duket se vesin ja ka trashëguar edhe vajzës së tij të madhe, Malias.

Kim belholla! (Fotot) Kim belholla! (Fotot)
Kim Kardashian tregoi belin e saj të hollë (?!) ditën e mërkurë, duke treguar se ka ardhur në formë të shkëlqyer pas lindjes së djalit në dhjetorin e kaluar.

Bella Hadid, në plazh me shoqet (Fotot) Bella Hadid, në plazh me shoqet (Fotot)
Bella Hadid postoi orët e fundit një seri fotosh të “nxehta” në Instagram.

Çelësi i Qytetit për këngëtaren Dua Lipa Çelësi i Qytetit për këngëtaren Dua Lipa
Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj i ka dorëzuar sot Çelësin e Qytetit këngëtares së njohur me origjinë shqiptare, Dua Lipa.

‘E zjarrta’ Kylie! ‘E zjarrta’ Kylie!
Në 19-vjetorin e lindjes duhej bërë në ndryshim dhe Kylie Jenner e bëri atë. Modelja e famshme amerikane u prezantoi të parëve fansave të vet në Snapchat ngjyrën ‘e zjarrtë’ të flokëve.

Edhe pak pushime për Cesc dhe Daniella Edhe pak pushime për Cesc dhe Daniella
Cesc Fabregas dhe bashkëshortja e tij po u japin dorën e fundit pushimeve para se të nisë sezoni i ri i Premier Ligës.

27 “BumBum” për Miss 27 “BumBum” për Miss
Në Brazil ka nisur "Miss BumBum", spektakli i përvitshëm që kurorëzon në fund femrën me të pasmet më të mira në vend.

Bebe Rexha, në Tiranë Bebe Rexha, në Tiranë
Pas këngëtares Dua Lipa, një tjetër emër i njohur në fushën e muzikës pritet të vijë në Tiranë. Ajo është Bebe Rexha, gjithashtu një këngëtare shqiptare me famë ndërkombëtare, e cila do të mbërrijë në kryeqytet në muajin shtator.

Dua Lipa “shkund” Kosovën Dua Lipa “shkund” Kosovën
Një natë e paharrueshme dhe e denjë për t’u kujtuar gjithë jetën. Kështu e ka përshkuar Dua Lipa koncertin e saj të parë në Prishtinë. Mediet në Kosovë raportuan për një rekord prej mbi 20 mijë personash në shesh.

Ja se me çfarë e lyen trupin Kourtney për të tërhequr meshkujt Ja se me çfarë e lyen trupin Kourtney për të tërhequr meshkujt
Që kur është ndarë nga partneri i saj, duket se motra më e madhe Kardashian po shkëlqen gjithmonë e më shumë.

Muskulozi Mel Gibson Muskulozi Mel Gibson
Mel Gibson ka treguar muskujt për filmin e tij të ri “Blood Father”. Aktori 60-vjeçar luan rolin e protagonistit në një thriller/aksion, ku mbron vajzën e tij adoleshente nga narkotrafikantët.

Elyse Taylor, e mrekullueshme me të brendshme (Foto) Elyse Taylor, e mrekullueshme me të brendshme (Foto)
Supermodelja australiane Elyse Taylor ka pozuar me të brendshme për markën “Lovable”, duke treguar format e saj perfekte.

Led Zeppelin nuk rikuperojnë dot shpenzimet gjyqësore Led Zeppelin nuk rikuperojnë dot shpenzimet gjyqësore
Pasi fituan gjyqin ku akuzoheshin për plagjiaturë në lidhje me superhitin “Stairway to Heaven”, grupi Led Zeppelin nuk ka mundur të rikuperojë 800 mijë dollarë shpenzime gjyqësore për këtë çështje, në kundërpadinë e ngritur ndaj grupit “Spirit”, të cilët pretendonin se kënga e legjendarëve të “rock”-ut ishte e ngjashme me hitin e tyre “Taurus”.

E dashura 19-vjeçare e 49-vjeçarit R. Kelly E dashura 19-vjeçare e 49-vjeçarit R. Kelly
Gjithmonë është përfolur se ka pasur lidhje me vajza të mitura dhe këto zëra e kanë errësuar karrierën e tij, por duket se R. Kelly nuk shqetësohet se çfarë thonë njerëzit dhe është lidhur me një vajzë 30 vjet më të vogël.

“Portokallia” ndalet në Durrës “Portokallia” ndalet në Durrës
Trupa e spektaklit të mirënjohur të humorit “Portokalli” është ndalur mbrëmjen e kaluar në qytetin bregdetar të Durrësit. Sheshi “Liria” në qendër të qytetit dhe shkallët e institucioneve përreth tij kanë qenë të mbushura, si asnjëherë tjetër këtë sezon, me qytetarë dhe pushues të grupmoshave të ndryshme, të cilët kanë ndjekur me kënaqësi spektaklin e mundësuar nga Bashkia e Durrësit.

Rita uron Majlindën Rita uron Majlindën
Rita Ora është shprehur e lumtur për suksesin e Majlinda Kelmendit në Lojërat Olimpike të Rios. Kjo e fundit u bë sportistja e parë që fiton një medalje ari, ndërsa Ora i ka bërë një dedikim në llogarinë e saj në Instagram.

Emily, tifozja më seksi e SHBA-ve Emily, tifozja më seksi e SHBA-ve
Nëse ende nuk jeni përfshirë si duhet në Lojërat Olimpike të Rios, atëherë me shumë mundësi do të jeni më të interesuar tani.

Një tifoze e Romës Një tifoze e Romës
Skuadra e saj e zemrës është duke bërë përgatitjet e fundit për sezonin e ri, e ndoshta edhe duke parë mundësinë që të afrojë në ekip ndonjë blerje të re, por deri atëherë ka kohë.

Haremi i Ali Pashës Haremi i Ali Pashës
Një harem të shekullit të XVIII, atë të Ali Pashës, artistja Natasha Bega ka nisur ta dizenjojë në studion e saj. Gjithçka është në përfundim e sipër, pasi shumë shpejt do t’i prezantojë publikut dëshirat e fshehta të “luanit” të Janinës, në pjesën e dytë të tyre.

Në pishinë me Izabel Goulart (Fotot) Në pishinë me Izabel Goulart (Fotot)
Me format e saj të shkëlqyera, Izabel Goulart është gjithmonë në qendër të vëmendjes, kudo ku shkon. Aq më tepër kur kalon ditën në pishinë, e veshur me bikini, ashtu siç bëri të dielën.

Kim Kardashian do të postojë një tjetër foto nudo Kim Kardashian do të postojë një tjetër foto nudo
Kim Kardashian i ka thënë botës të bëhet gati për një tjetër foto të saj nudo. 35-vjeçarja është kthyer në formë pas lindjes së djalit në dhjetor të vitit të kaluar dhe do e tregojë këtë gjë nëpërmjet rrjeteve sociale.

Verë e paharrueshme me Irina Shayk Verë e paharrueshme me Irina Shayk
Pavarësisht si do të shkojë lidhja e tyre pas kësaj vere, këto pushime me siguri do të jenë të paharrueshme për Bradley Cooper, pasi në krah ka pasur as më pak e as më shumë, por bukuroshen ruse, Irina Shayk.

“The Top List”, Xhensila shkon shumë “high” “The Top List”, Xhensila shkon shumë “high”
Javën e kaluar, në klasifikimin e “The Top List” ajo theu rekord, duke u bërë një nga artistet e para që ngjitej me më shumë pozicione. Bëhet fjalë për Xhensila Myrtezaj, e cila vazhdon suksesin e saj, pasi këtë javë ka mundur të renditet në krye të “Top Listës”, me këngën e titulluar “High Love”.

Lewis takon Ritën Lewis takon Ritën
Ai u fotografua duke lënë shtëpinë e saj në orët e vona muajin e kaluar, ndërsa thashethemet për një romancë mes Lewis Hamilton e Rita Orës vazhdojnë të jenë të pranishme në të gjitha mediat rozë.

Ronaldo me një brune misterioze Ronaldo me një brune misterioze
Pavarësisht një dëmtimi në finalen e Europianit, Cristiano Ronaldo duket se po shijon pushimet e tij. 31-vjeçari po kalon kohë të bukura ne Majami duke marrë rreze e duke u freskuar në pishinë.

Një “dhelpër” si Klaudia! Një “dhelpër” si Klaudia!
E dashura e Bartosz Kaputskas është quajtur si “mbretëresha e të gjitha të dashurave të futbollistëve polakë” dhe kur shikoni fotot do të kuptoni se e meriton plotësisht epitetin.

Britney rikthehet me të brendshme! Britney rikthehet me të brendshme!
Britney Spears është siguruar që fansat të mos e harrojnë shpejtë rikthimin në botën e muzikës. Bukuroshja duket shumë seksi në klipin e këngës “Make Me”.

Gisele Bundchen mahnit në ceremoninë e hapjes së Olimpiadës Gisele Bundchen mahnit në ceremoninë e hapjes së Olimpiadës
Gisele Bundchen mahniti në ceremoninë e hapjes së Lojërave Olimpike “Rio 2016”. Supermodelja braziliane i la të gjithë me gojë hapur kur eci e vetme, me një fustan të gjatë ngjyrë argjendi.

“Sahara”-ja është e nxehtë “Sahara”-ja është e nxehtë
Si vajza e një sërfisti nuk njihej fort nga mediat rozë dhe as si modele, megjithëse është në hapat e para në këtë fushë.

Verë në Epidamn Verë në Epidamn
Festivali “Verë në Epidamn” ka çelur siparin në edicionin e parë të tij mbrëmjen e së enjtes. Një shfaqje kulturore, e cila do të sjellë në Amfiteatrin e Durrësit pjesë teatrale dhe gjini të tjera të artit, jashtë dyerve klasike të teatrit.

Shokon Orlando Bloom Shokon Orlando Bloom
Aktori i famshëm Orlando Bloom iu ka ofruar paparacëve një pamje shokuese ditën e martë teksa ndodhet me pushime në një plazh italian me të dashurën e tij Katy Perry.

“Dua të fitoj medaljen e artë në seks” “Dua të fitoj medaljen e artë në seks”
Rreth 12 mijë vajza eskortë po e presin me padurim fillimin e Lojërave Olimpike. Juliana,që ndryshe nga klientët njihet si “Bruna”, thotë se Olimpiada është një mundësi që vjen një herë në jetë pasi mund të bësh shumë para por edhe të gjesh fatin e jetës.

Era i bën një shaka të hidhur modeles ruse Era i bën një shaka të hidhur modeles ruse
Nëse nuk e keni ditur më parë se kush është Xeni Tchoumi, atëherë tani me siguri se do ta mbani mend nga premiera e “Suicide Squad”, ku aktorja ruse pati “një moment Marlyn Monore”.

Samantha rrit temperaturat Samantha rrit temperaturat
Samantha Hoopes është shndërruar në personazhin kryesor të “Sports Illustrated” për këtë verë.

Cara pozon nudo për “Esquire” Cara pozon nudo për “Esquire”
Kohët e fundit e ka lënë modelingun për aktrimin, por, kur vjen puna për të pozuar përpara kamerave, Cara Delevingne vazhdon të jetë mahnitëse si gjithmonë.

Rita plot stil në Nju Jork Rita plot stil në Nju Jork
Të drejtosh një prej spektakleve më të ndjekur në Shtetet e Bashkuara kërkon dhe sakrifica. Duhet të jesh e kujdesshme që të tregosh stil në jetën e përditshme dhe ky kujdes Rita Orës nuk i mungon.

Në Korsika për të harruar referendumin Në Korsika për të harruar referendumin
Në maj humbi referendumin dhe fill pas tij njoftoi dorëheqjen nga posti i Kryeministrit, për t’ja lënë detyrën e vështirë e nxjerrjes së Britanisë jashtë Bashkimit Europian, Theresay May-t.

Tmerr në “America’s Got Talent” Tmerr në “America’s Got Talent”
Një shfaqje në “America’s Got Talent” është shndërruar në një tmerr të vërtetë kur një nga konkurrentet u godit nga një shigjetë me flakë në qafën e tij.

“Golden Globe” i besohet Jimmy Fallon “Golden Globe” i besohet Jimmy Fallon
Këtë vit eventi i rëndësishëm i “Golden Globe Awards” i është mirëbesuar komedianit Jimmy Fallon , i mirënjohur për “The Tonight Show në NBC”.

Adriana Lima në formë të përkryer Adriana Lima në formë të përkryer
Adriana Lima në formë të përkryer. Modelja braziliane, engjëll i “Victoria Secret”, nxjerr në pah format e saj perfekte pas një seance në palestër.

Ann-Kathrin, seksi në Karaibe Ann-Kathrin, seksi në Karaibe
Modelja Ann-Kathrin Brommel, e dashura e sulmuesit të Borussias së Dortmundit, Mario Gotze, po çmend rrjetet sociale me një set fotografish të realizuara në Karaibe.

Panairi i Librit në Durrës Panairi i Librit në Durrës
Për herë të parë në qytetin bregdetar të Durrësit po zhvillohet Panairi Ndërkombëtar i Librit Shqip. Shtëpi botuese nga e gjithë hapësira shqiptare, brenda dhe jashtë kufijve të vendit, paraqiten në këtë ngjarje të rëndësishme kulturore të librit me botimet e hedhura në qarkullim kohët e fundit.

“Portokalli”, rrugëtimi i radhës, në Librazhd “Portokalli”, rrugëtimi i radhës, në Librazhd
Për aktorët dhe drejtuesit e njohur të spektaklit të së dielës “Portokalli” rrugëtimi nëpër Shqipëri ka qenë, jo vetëm një mundësi për të qenë më pranë publikut, por edhe për të ndjerë nga afër dashurinë e tij. Ata që çdo të dielë qëndrojnë të mbërthyer para ekranit të Top Channel, për të ndjekur aktorët e tyre të preferuar, tashmë mbushin sheshet e çdo qyteti për t'i parë nga afër.

“E dashuroj trupin tim” “E dashuroj trupin tim”
Serena Williams ka treguar për revistën “Self” format e saj trupore.

Katie prezanton ‘gjoksin’ e ri Katie prezanton ‘gjoksin’ e ri
Ndërhyrjet e para kirurgjike i dhanë famë Katie Price dhe që prej atëherë, 38-vjeçarja nuk është ndalur më.

“Ana e errët” e Rihannas “Ana e errët” e Rihannas
Jemi mësuar të shohim të veshur e të zhveshur, por asnjëherë si një “luftëtare të ashpër” dhe Rihanna vjen kështu…

Verë dhe Portokalle Verë dhe Portokalle
Për rreth 2 orë publiku i Elbasanit duartrokiti aktorët e “Portokallisë” dhe këngëtarët e njohur të muzikës shqiptare që vijuan rrugëtimin e verës në këtë qytet.

Kesha tërheq padinë ndaj Dr Luke Kesha tërheq padinë ndaj Dr Luke
Kjo është një nga ato historitë e dashurisë që përfundojnë në urrejtje mes muzikantëve dhe mentorëve të tyre. Këngëtarja amerikane Kesha ka tërhequr padinë e saj në Gjykatën e Kalifornisë ndaj producentit muzikor Dr Luke, por ka thënë se do e vijojë betejën gjyqësore ndaj tij në Nju Jork.

Kim s’i ndahet palestrës Kim s’i ndahet palestrës
Kim Lee ka lindur në Kaliforni dhe që prej shumë vitesh ajo i është përkushtuar botës së modës.

Molinaro, mbretëresha iberike e “Flash Dance” Molinaro, mbretëresha iberike e “Flash Dance”
“Flash Dance” është një disiplinë kërcimi që kërkon shumë talent por edhe pasion.

Zhvishet Pascal Zhvishet Pascal
Pascal Craymer jo më kot cilësohet si një nga femrat më seksi në Britaninë e Madhe. Ajo nuk ngurron t’ju dëshmojë edhe një herë se komplimentet i meriton, sidomos kur janë për linjat.

“Becky me... fjalë të bukura?” “Becky me... fjalë të bukura?”
Rita e gjeti veten në qender të thashethemeve pas albumit të Beyonce “Lemonade” në fillim të këtij viti.

“Preja” e radhës e Cristiano Ronaldos “Preja” e radhës e Cristiano Ronaldos
Pas puthjeve në pishinë, thashethemet për një romancë mes tyre filluan të qarkullojnë. Duket se Cassandre Davis, që njihet për format e saj, është duke shoqëruar yllin e Realit të Madridit, Cristiano Ronaldo në Miami.

Në jaht me Nicole Scherzinger dhe shoqet e saj Në jaht me Nicole Scherzinger dhe shoqet e saj
Nicole Scherzinger po kalon disa ditë pushimi me miqtë e saj. Këngëtarja e famshme është fotografuar në një jaht në Greqi.

Rita Ora, frymëzim për refugjatët Rita Ora, frymëzim për refugjatët
Bota është trazuar nga luftimet në Lindjen e Mesme ndërsa njerëzit atje janë detyruar që të lënë shtëpitë e tyre dhe t’ia mësyjnë Europës për një jetë më të mirë.

Melania siç nuk e keni parë ndonjëherë Melania siç nuk e keni parë ndonjëherë
Shumë kohë më parë Melania Trump ka pozuar nudo për revisën franceze “Max” dhe disa foto provokuese të këtij seti janë ripublikuar përsëri nga “New York Post”.

Modelja: E zhgënjyer nga seksi me Messin Modelja: E zhgënjyer nga seksi me Messin
Ndoshta në fushë është më i miri, por jashtë saj duhet “të përmirësohet”...sidomos në dhomën e gjumit.

Galaja “Masterclass” Galaja “Masterclass”
“Durrës International Opera Masterclass”, aktiviteti i masterklasit që u zhvillua në qytetin bregdetar nga datat 24-31 korrik, u mbyll mbrëmjen e së dielës me një mbrëmje gala.

Rikthehet “Cats” Rikthehet “Cats”
Për herë të parë në 16 vite, në skenën e Teatrit “Neil Simon” është rikthyer muzikali i famshëm “Cats”.

Kur mblidhen motrat Kardashian Kur mblidhen motrat Kardashian
Motrat Kardashian u mblodhën 10 ditë përpara për të festuar 19-vjetorin e më të voglës, Kylie Jenner.

Charlotte McKinney, thjesht fantastike! Charlotte McKinney, thjesht fantastike!
Charlotte McKinney është e famshme për format e saj shumë të pëlqyera nga meshkujt dhe 22-vjeçarja nuk zhgënjeu të dielën në Los Angeles me zgjedhjen e veshjes së saj.

“Game of Thrones” e ka një fund “Game of Thrones” e ka një fund
Është njëri prej serialeve më të shikuara të botës, një hit që ka pushtuar globin e që shënon rekord edhe në historinë e televizionit, por adhuruesit e tij tanimë do të duhet të kënaqen me çfarë do të ofroje sezoni i tetë i “Game of Thrones”, sepse do të jetë i fundit.

Dorëhiqet drejtori i TKOB, Ilir Kerni Dorëhiqet drejtori i TKOB, Ilir Kerni
Ilir Kerni ka dhënë dorëheqjen nga posti i drejtorit të Teatrit të Operas dhe Baletit. Vetë Kerni nuk ka dashur të komentojë arsyet për të cilat ka ndërprerë punën e tij në mes, pasi ai ka qenë duke punuar për kalendarin e sezonit tjetër artistik.

Serena Williams, tashmë është koha për pushime Serena Williams, tashmë është koha për pushime
Lojtarja e tenisit Serena Williams për herë të parë pas një kohe të gjatë ka marrë një periudhë pushimi duke u shkëputur nga profesioni i saj pas një fitoreje të merituar në “Wimbeldon”.

Të gjithë duan pasurinë e Prince Të gjithë duan pasurinë e Prince
Kërkesat e 29 personave që pretendojnë se kanë pjesë në pasurinë e legjendës së muzikës, Prince, janë rrëzuar nga një gjykatë e shtetit të Minesotës.

Pas Gigit, vjen Bella Pas Gigit, vjen Bella
Një ditë më parë ishte motra e saj, Gigi ajo që zuri faqet e para të mediave rozë në mbarë botën me serinë e radhës të shkrepjeve në Kaliforni, ndërsa sot Bella i përgjigjet ‘rastësisht’.

Ronaldo, me aktoren meksikane në Hoollywood Ronaldo, me aktoren meksikane në Hoollywood
Që pas ndarjes nga bukuroshja ruse Irina Shayk, Cristiano Ronaldo duket se nuk po arrin ende të krijojë një lidhje serioze, por megjithatë vajzat e bukura e seksi nuk i kanë munguar portugezit.

Edhe Ariel ka vapë Edhe Ariel ka vapë
Është shumë vapë në Los Anxheles për të dalë në rrugë me reçipeta dhe të famshmeve që zgjedhin “lirinë” në pjesën e sipërme të trupit të tyre u shtohet edhe nëj emër.

25-vjeçarja që synon famën 25-vjeçarja që synon famën
E arrestuar mbi 140 herë, ka pranuar që konsumon drogëra të forta dhe që është një prostitutë që fiton 200 euro në muaj.

David Guetta në Ibiza me modelen 25 vite më të vogël David Guetta në Ibiza me modelen 25 vite më të vogël
Rrall flitet për jetën e tij persona, por këtë herë David Guetta nuk ka e ka vrarë fare mendjen për paparacët, të cilët kanë arritur ta fotografojnë atë së bashku me të dashurën në Ibiza.

Kim, çdo ditë e më e mirë Kim, çdo ditë e më e mirë
Ajo ka humbur më shumë se 30 kilogramë që nga dita që i uroi mirëseardhjen djalit të saj Saint në muajin dhjetor dhe tashmë Kim Kardashian duket se po i rikthehet ditëve të saj më të mira.

Kinemaja kundër korrupsionit Kinemaja kundër korrupsionit
“DokuFest” çel siparin më 5 gusht, në edicionin e tij jubilar të 15. Eventi më i rëndësishëm i kinemasë në Ballkan vjen me një temë të ndjeshme, korrupsionin, nëpërmjet 238 filmave konkurrues.

Justin Bieber refuzoi 5 milionë dollarë?! Justin Bieber refuzoi 5 milionë dollarë?!
Justin Bieber së fundmi ka marrë një ofertë të parezistueshme nga Partia Reublikane për të performuar në një event të tyre.Biçikleta e Gigit Biçikleta e Gigit
Nga agjencitë, publiku, stilistët dhe mediat rozë konsiderohet se modelja më e nxehtë e momentit dhe Gigi Hadid tregoi se e meriton këtë titull.

Nicole “bëhet e gjallë” nga Greqia Nicole “bëhet e gjallë” nga Greqia
U ka munguar për pak kohë mediave rozë për shkak të angazhimeve profesionale, ku së fundmi njoftoi të gjithë fansat për pjesëmarrjen në filmin e animuar të Disney, Moana.

Candice tregon barkun Candice tregon barkun
Në shtator do të lindë fëmijën e parë dhe modelja e famshme e “Victoria’s Secret” është duke numëruar ditët tashmë.

Orlando nuk i ndahet Katy Orlando nuk i ndahet Katy
Katy Perry ishte e ftuara speciale në mbrëmjen kulminante të Konventës së Demokratëve, ku u kërkoi amerikanëve që të mbështesin Hillary Clinton dhe jo Donald Trump në zgjedhjet e nëntorit.

Festivali i Venecias, i mbushur me yje Festivali i Venecias, i mbushur me yje
Edicioni i 73-të i Festivalit të Filmit në Venecia do të sjellë në qytetin italian një mori yjesh të kinemasë, përfshirë aktorë e regjisorë të njohur hollivudianë.

100 vite nga DADA-ja 100 vite nga DADA-ja
100 vite më parë në Zyrih, një grup artisësh që emigruan për shkak të Luftës së Parë Botërore u mblodhën në një klub, që e quajtën “Cabaret Voltaire”. Nga aty bënë thirrje për veprime revolucionare, që do të shembnin kufijtë që ndanin jetën nga arti.

Njihuni me Jada-n, vajzën e ish-mbrojtësit të Francës Njihuni me Jada-n, vajzën e ish-mbrojtësit të Francës
E quajnë Jade Leboeuf dhe është vajza e ish-lojtarit të kombëtares franceze, Frank Leboeuf dhe aktualisht po bën emër në botën e modelingut dhe aktrimit.

Dua Lipa me një fondacion bamirësie! Dua Lipa me një fondacion bamirësie!
Tashmë bukuroshja me origjinë shqiptare, Dua Lipa, është krijuesja e një fondacioni bamirës të quajtur “Sunny Hill”, i cili përqendrohet në ndihmën e shoqërisë kosovare në aspekte të ndryshme, veçanërisht në atë të artit dhe kulturës.

Taylor Swift në ditë të vështira Taylor Swift në ditë të vështira
Mesa duket ky nuk është vit i mbarë për princeshën e popit Taylor Swift. Pas ndarjes me Calvin Harris dhe zënkave që ka krijuar me Kim Kardashian dhe Kanye West mbi hitin “Famous” dhe tekstit ku Kanye ofendon Taylor, duket se fati i keq për këngëtaren nuk mbaron këtu.

Garderoba e Kinostudios Garderoba e Kinostudios
Janë plot 1.050 kostume të inventarizuara, ndërsa mijëra të tjera, veshje, rekuizite, mobilje, makina e gjithçka që është përdorur nga ish-Kinostudio “Shqipëria e Re” do të qëndrojnë edhe për pak kohë në atë godinë, që së shpejti do të shërbejë si zyra për Ministrinë e Kulturës.

Festivali ballkanik i Filmit Festivali ballkanik i Filmit
Festivali Ballkanik i Filmit dhe Kulinarisë ka mbërritur në edicionin e tij të VI, duke u mbajtur si gjithmonë në Progradec, por kësaj here nga 31 korriku deri më 5 gusht.

Kur bën plazh prezantuesja më e nxehtë e motit Kur bën plazh prezantuesja më e nxehtë e motit
Ka disa javë që nëpër rrjetet sociale dhe mediat rozë online ka zënë vend lajmi për një prezantuese “të nxehtë” moti në Meksikë dhe vetë prezantuesja provoi se përse.

Mashkulli më i dëshirueshëm në botë Mashkulli më i dëshirueshëm në botë
Një aktor indian është shpallur edhe zyrtarisht “Mashkulli më i dëshirueshëm” në botë.

Pushime italiane për Irinan dhe Bradleyn Pushime italiane për Irinan dhe Bradleyn
Në prill festuan 1-vjetorin e romancës së tyre, por sërish Irina dhe Bradley “nuk janë ngopur” me njëri-tjetrin dhe në Itali u shfaqen më të dashuruar se kurrë.

Lahaj, në konkursin “Operalia” Lahaj, në konkursin “Operalia”
Ramë Lahaj, tenori nga Kosova ka fituar çmimin e tretë në garën e madhe të muzikës operistike “Operalia”, ndërsa çmimi i është dorëzuar artistit nga vet Placido Domingo.

Ronaldo flirton me Kim Kardashian Ronaldo flirton me Kim Kardashian
Jennifer Lopez festoi ditëlindjen e 47-të në Las Vegas mes miqsh, njëri më i famshëm se tjetri.

Arrestohet Dr.Dre Arrestohet Dr.Dre
Mëngjesin e së hënës muzikanti Dr. Dre e gjeti veten në prangat e policisë amerikane pas një denoncimi të bërë nga fqinji i tij në Malibu.

Lidhjet në të shkuarën e bëjnë të qajë Aniston Lidhjet në të shkuarën e bëjnë të qajë Aniston
Për vite me radhë Jennifer Aniston është përfolur në median rozë për lidhjet e ndarjet me personazhe të famshëm dhe për barrierat që ka qënë e detyruar të kalojë.

Era Istrefi, pa reçipeta në Los Anxhelos Era Istrefi, pa reçipeta në Los Anxhelos
Çdo ditë e më shumë Era Istrefi po fiton famë falë muzikës që ajo bën, por gjithashtu ajo po kthehet edhe në një nga personazhet më interesante për mediat rozë.

Doutzen Kroes, në superformë Doutzen Kroes, në superformë
Modelja Doutzen Kroes, ndodhet në Ibiza së bashku me bashkëshortin e saj dhe Sunnery James dhe dy fëmijët e tyre.

Magjia e Harry Potter Magjia e Harry Potter
Harry Potter vazhdon të lëshojë pluhur magjik në industrinë e botimeve. 9 vjet pas publikimit të librit të 7 dhe të fundit të sagës “best-seller” të djaloshit magjistar, prenotimet rekord për skenarin e një shfaqje të re teatrale në Londër, e shndërrojnë atë në botimin më të shumëpritur që prej 2007-s në Shtetet e Bashkuara.

“Verë dhe portokalle”, spektakli i humorit në Roskovec “Verë dhe portokalle”, spektakli i humorit në Roskovec
“Verë dhe portokalle” ka mbërritur në qytetin e Roskovecit. Sheshi i qytetit është mbushur plot me artdashës dhe fansa të spektaklit më të madh të humorit në vend, i cili ka ndezur atmosferën e qytetit.

Rita Ora, me dy veshje të ndryshme në Nju Jork Rita Ora, me dy veshje të ndryshme në Nju Jork
Jo më kot Rita Ora po zëvendëson Tyra Banks në sezonin e tanishëm të “America’s Next Top Model” pasi pamja e saj e jashtme dhe shijet në veshje, si gjithnjë janë të pagabueshme.

Dafina Zeqiri rikthen modën e viteve ‘90 Dafina Zeqiri rikthen modën e viteve ‘90
Sigurisht Dafina Zeqiri është një nga këngëtaret më seksi dhe më interesante në Shqipëri. Edhe kur vjen puna për stilin e saj të gjithë janë dakord se Duffy di gjithmonë të sjellë risi.

Enca, gati albumi i parë Enca, gati albumi i parë
Enca, këngëtarja ekstravagante, me anë të postimit të një fotoje në profilin e saj në “Instagram” na ka informuar mbi publikimin e albumit të saj të parë, i cili pritet të vijë këtë vit.

“Masterclass”-i i Agim Hushit “Masterclass”-i i Agim Hushit
Tenori Agim Hushi ka zgjedhur këtë vit që “masterclass”-in e tij të përvitshëm ta zhvillojë në Durrës.

Miranda tregon unazën Miranda tregon unazën
Miranda Kerr është gati për hapin e madh...të dytin. Supermodelja ka pranuar propozimin për martesë të themeluesit të Snapchat dhe nga Santa Monica e Kalifornisë shpalosi plot krenari unazën e fejesës.

Ja pse nuk duhet të ngatërroheni me Melisën Ja pse nuk duhet të ngatërroheni me Melisën
Melissa Giraldo është një modele kolumbiane e lindur në Medellin. Linja perfekte dhe nje karriere e suksesshme në botën e modës.

Me flokë të verdha e mjekër të kuqe, ndryshimi drastik i Messit Me flokë të verdha e mjekër të kuqe, ndryshimi drastik i Messit
Lionel Messi ka pësuar një ndryshim drastik gjatë kësaj vere, nuk është më ai djali i thjeshtë.

Kujtimet e ëmbla të Irinës Kujtimet e ëmbla të Irinës
Kujtime të ëmbla për Irina Shayk. Ish e fejuara e Cristiano Ronaldos ka nostalgji për të shkuarën, por jo për atë të shkuar që lidhet me sulmuesin portugez.

“Portokalli”, qesh Saranda “Portokalli”, qesh Saranda
Trupa e “Portokallisë” ka ndezur mbrëmjen e së shtunës bulevardin kryesor të Sarandës.

“Beautiful” (të jesh) në vendin e parë “Beautiful” (të jesh) në vendin e parë
Dyshja e talentuar e muzikës shqiptare, Flori Mumajesi dhe Ledri Vula kanë mundur të jenë në krye të klasifikimit për këtë javë, duke mposhtur Elvanën, e cila prej 2 javësh kryesonte Top Listën.

“Wonder Woman” “Wonder Woman”
75-vjetori i personazhit ikonë të librave vizatimorë, “Wonder Woman”, u kremtua me një ekspozitë të veshjeve të saj nga filmat klasike televizive, si dhe kostumet e krijimeve më të fundit të “Warners Bros.”.

Festivali shumëkulturor i Beratit Festivali shumëkulturor i Beratit
Festivali shumëkulturor i Beratit përfundoi pas tri ditësh të mbushura me muzikë, koncerte, panaire, ekspozita e të ftuar. Ky qytet u bë epiqendra e aktiviteteve kulturore dhe artistike në vend, nën moton “Promovo Shqipërinë tënde”.

Robin është një djalë me fat! Robin është një djalë me fat!
I dha fund martesës së tij me aktoren Paula Patton në vitin 2014 dhe ky ishte një moment i errët për këngëtarin Robin Thicke, i cili nuk e përjetoi aspak mirë.

Dua Lipa, koncert në Tiranë Dua Lipa, koncert në Tiranë
Dua Lipa do të jetë në Tiranë më 10 gusht, në një koncert të hapur për publikun në sheshin “Nënë Tereza”. Njoftimin e ka dhënë vet këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, nëpërmjet një postimi në llogarinë e saj në “Instagram”.

Golfistja më seksi e vitit Golfistja më seksi e vitit
Golfistja e njohur, Sadena Parks ka treguar se nuk i trembet aspak linjave të saj duke pozuar e zhveshur për rrjetin amerikan ESPN.

Selena Gomez fiton shifra marramendëse nga “Instagrami” Selena Gomez fiton shifra marramendëse nga “Instagrami”
Në ditëlindjen e saj Selena Gomez shënoi 91.1 milion ndjekës në rrjetin social të “Instagram”-it duke e mbajtur titullin “Mbretëresha e Instagramit” dhe si një e tillë meriton të shpërblehet për postimet që bën.

Festivali multikulturor, nisi në Berat aktiviteti 3 ditor Festivali multikulturor, nisi në Berat aktiviteti 3 ditor
Për tre ditë dhe net qyteti i Beratit do të jetë epiqendra e aktiviteteve kulturore dhe artistike në vend, ku muzika, tradita, trashëgimia, koncertetet, panairet dhe ekspozitat me të ftuar nga vendi dhe bota do të jenë pjesë e këtij festivali për të përcjelle mesazhin “Promovo Shqipërinë tënde”.

Leo mbledh fonde...dhe një shoqëri të mirë Leo mbledh fonde...dhe një shoqëri të mirë
Është një ndër meshkujt më të kërkuar në Hollivud dhe domosdo jeta personale e tij tërheq gjithmonë vëmendjen.

Rita Ora ‘ndez’ Nju Jorkun Rita Ora ‘ndez’ Nju Jorkun
Së fundmi konfirmoi pjesëmarrjen në America’s Next Top Model dhe në Nju Jork tregoi se përse e meriton rolin që i kanë besuar organizatorët.

Nga njëra këngëtare, tek tjetra... Nga njëra këngëtare, tek tjetra...
Taylor Swift la pas krahëve romancën e shkurtër me Calvin Harris dhe të njëjtën duket se po bën edhe DJ i famshëm skocez.

Orlando Blum, pushime në Malibu Orlando Blum, pushime në Malibu
Katy Perry dhe Orlando Blum kanë qenë të pandashëm javët e kaluara ama kur ky i fundit nisi pushimet në Malibu pak ditë më parë asnjë gjurmë e Katy-t nuk dukej në horizont.

Pa recipeta dhe me një mashkull misterioz në Nju Jork Pa recipeta dhe me një mashkull misterioz në Nju Jork
Nju Jorku është magnet për të famshmit dhe pas Kim Kardashian, në rrugët e “Mollës” është fotografuar edhe Rita Ora.

Ça çizmesh! Ça çizmesh!
Kim Kardashian sfidoi organizatorët dhe kodin e veshjes në një festë në Nju Jork, ku u shfaq edhe e mbuluar, edhe e zbuluar.

Tom “i dashuruar marrëzisht” me Taylor Tom “i dashuruar marrëzisht” me Taylor
Jeta publike e Taylor Swift nuk është në momentin e veta më të mira. Këngëtarja është përfshirë në një “betejë” me klanin Kardashian dhe Kanye Ëest për lirikat e këngës së fundit të rrepistit.

Në pritje të “Kabalit” Në pritje të “Kabalit”
Adhuruesit e yllit indian të ekranit, Rajinikanth, kanë dalë në rrugë duke i rënë tambureve, kanë hedhur fishekzjarre e disa kanë fjetur përpara dyerve të kinemave, vetëm që të prisnin aty mëngjesin për të mos humbur premierën e filmit të tij të fundit, Kabali.

Gëzuar ditëlindjen, Princ George! Gëzuar ditëlindjen, Princ George!
Princi George po feston ditëlindjen e tretë sot. Pallati i Kensington ka publikuar disa foto të 3-vjeçarit i cili shihet në ambiente të ndryshme duke lozur ose nën shoqërinë e qenit të familjes.

Perrie vazhdon pushimet Perrie vazhdon pushimet
Fansat e Perrie Edwards kanë ngacmuar ish të dashurin e kësaj të fundit, Zayn Malin, pasi këngëtarja postoi një tjetër foto seksi ku shihet me rroba banjoje në Spanjë, vend ku po kalon pushimet.

Emily Ratajkowski, seksi në setin e ri Emily Ratajkowski, seksi në setin e ri
Emily Ratajkowski dëshmon edhe njëherë pse cilësohet si njëra nga femrat më seksi në botë. Ajo duket më e bukur se kurrë në setin e ri me rroba banjoje në fushatën e “Amore & Sorvete”.

Irina dhe Cooper i japin fund... Irina dhe Cooper i japin fund...
Irina Shayk dhe Bradley Cooper i kanë dhënë fund pushimeve në liqenin Garda në Italia. Angazhimet e shumta ta modeles e aktorit nuk e kanë lejuar çiftin të qëndrojnë më gjatë në Itali.

Eva Longoria vijon muajin e mjaltit Eva Longoria vijon muajin e mjaltit
Aktorja 41-vjeçare e ‘Shtëpiakeve të Dëshpëruara dhe bashkëshorti i saj miliarder, Jose shihen në momente mjaft intime teksa lahen në det në shoqërinë edhe të disa miqve të përbashkët.

Elvana Gjata rikthehet në origjinë! Elvana Gjata rikthehet në origjinë!
Bukuroshja Elvana Gjata pak javë më parë lançoi në treg hitin e saj të ri “Njësoj” i cili pati një sukses të jashtëzakonshëm dhe që u rendit në kalsifikimet e para në listën e “Top Awards”.

Ku është Rita? Ku është Rita?
Lewis Hamilton është fotografuar në një jaht luksoz në St Tropez, por aty nuk ishte e dashura e tij Rita Ora. Kampioni i Formula 1 po kalonte kohë me një brune bukuroshe të quajtur Sara Ojjeh.

“Balena ishte nëndetëse” “Balena ishte nëndetëse”
Që prej 14 korrikut 25 artistë shqiptarw janë pjesë e ekspozitës më të rëndësishme të artit të bashkëkohor në Ludvig Musseum në Budapest.

“Verë dhe Portokalle”, spektakli mbush sheshin e Vlorës “Verë dhe Portokalle”, spektakli mbush sheshin e Vlorës
Trupa e humorit të “Portokallisë” mbrëmjen e të mërkurës ka zbritur në qytetin e Vlorës.

U kritikua se shtoi në peshë, por ja si duket sot Imogen Thomas U kritikua se shtoi në peshë, por ja si duket sot Imogen Thomas
Muaj më parë u kritikua ashpër në lidhje me format e saj pas lindjes së fëmijës, por tashmë Imogen Thomas ia lë të shkuarës dhe me krenari ekspozon format e saj dhe bukurinë natyrore pa “make up”.

Kim Kardashian me serial të ri Kim Kardashian me serial të ri
Kim Kardashian së fundmi është frymëzuar nga blogerë të ndryshëm të cilët promovojnë trendet e fundit të modës. Për këtë arsye Kim ka vendosur të krijojë një serial të ri, i cili do të vërë në konkurrim blogerë të ndryshëm për aftësitë dhe kreativitetin që ata kanë në industrinë e modës dhe të grimit.

Vieri mbetet një bomber! Vieri mbetet një bomber!
Ishte një bomber brenda në fushë dhe jashtë saj vazhdon të jetë ende një i tillë.

Sërfi është një sport i vështirë! Sërfi është një sport i vështirë!
Margot Robbie, aktorja e “The Wolf of Wall Street”, pavarësisht angazhimeve të shumta në profesionin e saj ka arritur të gjej kohë për pushime.

“R.I.P Taylor Swift” “R.I.P Taylor Swift”
Pak ditë më parë në murin e një rruge në Melburnit të Australisë  u krijua një “grafit” në shenjë urrejtjeje ndaj këngëtares Taylor Swift. Ky vizatim u krijua nga një artiste rruge e quajtur Lushsux.

Dua Lipa koncert bamirësie në Prishtinë! Dua Lipa koncert bamirësie në Prishtinë!
Të gjithë e kemi pritur me padurim ardhjen Dua Lipës në trevat Shqiptare dhe më në fund ajo do të jetë e pranishme në një koncert në Prishtinë dhe nëpërmjet blerjes së biletave të gjithë do të kemi mundësinë ta shohim.

Edhe në liqen kalohet bukur! Edhe në liqen kalohet bukur!
Me statusin e një prej modeleve më të kërkuara në botë, dhe të tij si një nga aktorët më të mirë të Hollywood-it, kudo që shkojnë Irina Shayk dhe Bradley Cooper vëmendja ndaj tyre është tepër e madhe. Këtë herë çifti zgjodhi të pushojë në liqenin Garda në Itali.

Michelle këndon “Single ladies” Michelle këndon “Single ladies”
Edhe Zonja e Parë Michelle Obama është pushtuar nga e ashtuquajtura karaoke-mania. Bashkëshortja e Presidentit amerikan shpalosi një talent të fshehur kur këndoi himnin e forcës së femrës, “Single ladies” ndërsa merrte pjesë në programin “Late Late Shoë” të James Corden.

Rikthehet Bundchen Rikthehet Bundchen
Gisele Bundchen do të kthehet në pasarelë, një vit pasi deklaroi tërheqjen e saj. Modelja braziliane do ta bëjë këtë me rastin e Lojërave Olimpike të këtij viti që do të zhvillohen pikërisht në Rio de Janeiros.

Sara ngre temperaturat Sara ngre temperaturat
Sara Sampaio ngre akoma më shumë temperaturat. “Engjëlli” i “Victoria Secret” ka shkëlqyer në setin e ri për koleksionin më të ri të bikinive.

Gigi dhe Ashton bashkojnë forcat Gigi dhe Ashton bashkojnë forcat
Një ide mjaft interesante vjen nga “Vogue” për koleksionet e reja që është përfshirë në atmosferën e Lojërave Olimpike.

Ndërron jetë regjisori i “Pretty Woman” Ndërron jetë regjisori i “Pretty Woman”
Ka ndërruar jetë në moshën 81-vjeçare, Garry Marshall, regjisori që ka krijuar disa sitcom-e ikonë në vitet ’70, por që famën më të madhe e mori në vitet ‘90 me “Pretty Woman”.

Fifty Shades Darker mbyll xhirimet Fifty Shades Darker mbyll xhirimet
Producentët janë treguar të kujdesshëm që të mos dalë asnjë hollësi nga xhirimet e serisë së dytë të Fifty Shades duke bërë një përjashtim vetëm në ditën e fundit të tyre.

Lady Gaga ndahet pas 5 vitesh nga aktori Lady Gaga ndahet pas 5 vitesh nga aktori
Lady Gaga është ndarë nga i fejuari i saj Taylor Kinney pas 5 vjetësh lidhje. Këngëtarja 30-vjeçare dhe aktori 35-vjeçar i kanë dhënë fund lidhjes së tyre në fillim të këtij muaji, raporton TMZ.

Festivali i Kebekut Festivali i Kebekut
Legjenda të muzikës, të tillë si Red Hot Chili Peppers dhe Duran Duran ndihmuan që edicioni i 49 i Festivalit vjetor të Kebekut të mbyllej me stil.

Postoi foto nudo nga palestra, përjashtohet modelja e “Playboy”-t Postoi foto nudo nga palestra, përjashtohet modelja e “Playboy”-t
Ish-modelja e “Playboy”-t, Dani Mathers është gjendur nën një rrebesh kritikash për postimin e fotos së një gruaje të zhveshur në dushet e palestrës së frekuentuar prej saj në Los Anxhelos.

Christina magjeps Ibizan Christina magjeps Ibizan
Mes dhjetra të famshmëve që kanë zgjedhur brigjet spanjolle për të marrë rreze dielli është edhe këngëtarja Christina Milian.

Sa nxehtë në Majemi! Sa nxehtë në Majemi!
Natalie Roser është nga Australia, atje ku plazhet e bukura dhe dielli i nxehtë nuk mungon thuajse në asnjë stinë të vitit. Megjithatë modelja 25-vjeçare ka zgjedhur Majemin për të pushuar me disa mikesha të saj.

Festivali i xhazit Festivali i xhazit
Muzika xhaz këtë vit do të udhëtojë në Tiranë, Shkodër, Fier e Sarandë nëpërmjet edicionit të 5 të Festivalit të Xhazit. “Margjelo” dhe këngë të tjera nga folklori do të vijnë për publikun me elemente xhazi.

GKA në “Nacional Galleries” GKA në “Nacional Galleries”
Simon Knell, profesor i studimeve muzeale në Universitetin e Leicesterit, e vizitoi Galerinë Kombëtare të Arteve në gusht të vitit 2012. Atij i bëri përshtypje fakti që arti i realizimit socialist jo vetëm nuk ishte fshehur dhe paragjykuar, por madje edhe i ishte kushtuar një pavion i veçantë në këtë galeri.

Gjiko, i lumtur me suksesin e “Mos ma përzij” Gjiko, i lumtur me suksesin e “Mos ma përzij”
Gjiko ka publikuar këngën e tij më të re me titull “Mos ma përzij”.

Për kë po gatuan Butrinti? Për kë po gatuan Butrinti?
Butrint Imeri duket se përveçse një këngëtar i talentuar, mund të jetë edhe një kuzhinier i mirë.

Capital T dhe Dhurata, kolegë dhe miq Capital T dhe Dhurata, kolegë dhe miq
Dyshja e këngës “Bongo”, Capital T dhe Dhurata Dora, kanë patur një koncert së bashku në një nga “clubet” e Kosovës.

“Prishtina Plus Festival” “Prishtina Plus Festival”
“Prishtina Plus Festival” më në fund hap dyert këtë javë për të gjithë fansat e muzikës së mirë në Germia Park. Eventi fillon më datë 21 korrik për të vazhduar edhe në datat 22 dhe 23 korrik.

Nicole Scherzinger gjen pak kohë për pushime Nicole Scherzinger gjen pak kohë për pushime
Ajo shumë shpejt do të jetë pjesë e ekraneve në panelin e jurisë së “The X Factor”, kështu që duket se Nicole ka vendosur të pushojë pak kohë para se të nisë vrulli i punës.

Ledri e Duffy ndezin publikun Ledri e Duffy ndezin publikun
Dafina Zeqiri dhe Ledri Vula u bashkuan sërish, ama vetëm për të performuar në një nga “clubet” më me emër në kryeqytet.

Nga Veriu në Jug Nga Veriu në Jug
Alban Skënderaj duket se pas publikimeve të njëpasnjëshme dhe suksesit masiv me produksionet e fundit, po shijon koncertet me mijëra njerëz e fansa të pranishëm.

Freski “Portokalli” në verë Freski “Portokalli” në verë
Trupa e  spektaklit "Portokalli" ka mbushur mbrëmjen e së dielës qendrën historike të qytetit të Gjirokastrës. 

Swift-Kardashian, tashmë në “hasmëri” Swift-Kardashian, tashmë në “hasmëri”
Ajo që nisi si mosmarrëveshje e thjeshtë mes Taylor Swiftit dhe Kardashianëve, duket se po kthehet në hasmëri. Të dielën, më e famshmja e klanit, Kim Kardashian West postoi në “Snapchat” një bisedë telefonike mes bashkëshortit të saj, reperit Kanye West, dhe asaj që duket të jetë këngëtarja më e paguar e momentit.

100 gra nudo për Donald Trump (+18) 100 gra nudo për Donald Trump (+18)
Në Konventën e Republikanëve, ku do të zyrtarizohet edhe kandidatura e Donald Trump për presidencën e Shteteve të Bashkuara, veç delegatëve dhe figurave drejtuese të partisë, do të marrin pjesë edhe 100 gra...krejtësisht të zhveshura.

Pushime familjare për Lionel Messi Pushime familjare për Lionel Messi
Ku ka më mirë sesa disa ditë pushime me familjen në plazhet spanjolle për të harruar një finale të humbur dhe një vendim gjykate që të shpall fajtor?

Sa i ngjan së ëmës! Sa i ngjan së ëmës!
Është vënë prej kohësh në gjurmët e nënës së saj dhe së fundmi ka guxuar duke pozuar krejtësisht e zhveshur për revistën “Treats”.

Rita Ora dhe Lewis Hamilton, jo thjesht miq Rita Ora dhe Lewis Hamilton, jo thjesht miq
Prej muajsh janë fotografuar në të njëjtat festa dhe mediat rozë ndërkombëtare i kanë quajtur gjithmonë ‘dy miq të mirë’.

Skandali, Majkëll Xhekson donte të martohej me Emma Watson kur ishte 11 vjeçe Skandali, Majkëll Xhekson donte të martohej me Emma Watson kur ishte 11 vjeçe
Mjeku i dënuar me 4 vite burg për vdekjen e yllit të Popit hedh dritë mbi një prej skandaleve më të shëmtuara të Majkëll Xhekson.

Te stacioni i autobusit Te stacioni i autobusit
“Stacionet e autobusëve” mund të jenë një mënyrë artistike për të treguar stile dhe kultura të ndryshme, që nga perceptimi arkitekturor i tyre, e deri tek manifestimi i kulturave nga vende të ndryshme.

Pakistan, ylli i rrjeteve sociale vritet nga vëllai Pakistan, ylli i rrjeteve sociale vritet nga vëllai
Ylli i rrjeteve sociale në Pakistan, Qandeel Baloch është vrarë nga vëllai i saj për çështje nderi. Ngjarja ka ndodhur në provincën e Punxhabit, ka bërë të ditur policia lokale.

Kujtohet Ernest Hemingway Kujtohet Ernest Hemingway
Prej 55 vitesh Ernest Hemingway nuk i përket më fizikisht kësaj bote. Por shkrimtari ka fituar përjetësinë.

Bella merr rreze dielli në Karaibe Bella merr rreze dielli në Karaibe
Bella Hadid, motra e vogël e Gigi-t, ka ndarë me 5.3 milionë ndjekësit e saj në “Instagram” foto ku tregon hiret e saj.

Chantel rrëfen si magjepsi Justin Bieber Chantel rrëfen si magjepsi Justin Bieber
Prej disa ditësh ajo përflitet nëpër mediat rozë ndërkombëtare si e dashura (e radhës) e Justin Bieber dhe për t’i hedhur më shumë benzinë zjarrit, të premten tregoi se pse.

“Preja” e radhës e DiCaprio (FOTO) “Preja” e radhës e DiCaprio (FOTO)
Thashethemet për një romancë mes tyre kanë kohë që qarkullojnë, por më në fund Leonardo DiCaprio ka konfirmuar marrëdhënien e tij me Nina Agdal 24-vjeçe.

Rita guxon me fustanin, por... Rita guxon me fustanin, por...
Rita Ora ka treguar më shumë seç duhet teksa ka mbërritur për të xhiruar projektin e saj të ri në New York, “America’s Next Top Model”.

Affleck Jennifer Garner ndryshojnë mendje për divorcin Affleck Jennifer Garner ndryshojnë mendje për divorcin
Ben Affleck dhe Jennifer Garner nuk janë gati të ndahen nga njeri-tjetri. Pas 10 vitesh martesë, çifti bëri publik ndarjen vitin e kaluar, por deri tani asnjëri prej tyre nuk ka bërë kërkesën për divorc. Së fundmi, “US Weekly” ka raportuar se çifti i ka lënë pezull procedurat e divorcit.

Twerk-u ‘live’ është i rrezikshëm Twerk-u ‘live’ është i rrezikshëm
Në një transmetim të drejtpërdrejtë gjithçka mund të ndodhë dhe për Lateysha Grace, një ish-banore e Big Brother në Britaninë e Madhe, gjërat shkuan nga keq në shumë keq.

Edhe Rihanna ndodhet në Nice Edhe Rihanna ndodhet në Nice
Natën e masakrës në Nice të Francës ndodhej edhe këngëtarja Rihanna, e cila ishte duke u dhënë dorën e fundit përgatitjeve për koncertin e radhës si pjesë e turit “Anti World”.

“Çmimet Emmy”, udhëheq saga “Game of Thrones” “Çmimet Emmy”, udhëheq saga “Game of Thrones”
Saga “Game of Thrones” vendosi diktatin e saj sa i përket nominimeve për “Çmimet Emmy” gjatë kësaj të enjteje, duke siguruar plot 23 kandidatura përfshi edhe atë të “dramës më të mirë”, ndërkohë që një tjetër vepër epike reale vrasjesh dhe personazhesh të njohura, si “The People v. O.J. Simpson” e ndjek me 22 nominime.

Tirana në sytë e piktorëve; 40 mjeshtra të telajos vizatuan kryeqytetin në ditë me shi Tirana në sytë e piktorëve; 40 mjeshtra të telajos vizatuan kryeqytetin në ditë me shi
“Shije nga Shqipëria” në teknikën e akuarelit sjellin në edicionin e dytë të festivalit ndërkombëtar të kësaj gjinie të pikturës, artistë të njohur nga India, Bullgaria e deri nga Kina e largët.

Woodi Allen me një film të ri Woodi Allen me një film të ri
Me filmin e tij të ri, “Cafe Society”, Woody Allen ktheu kohën prapa. Pas debutimit në Festivalin e Kanës në muajin maj, regjisori i famshëm dhe kasti i aktorëve kremtuan paraprakisht në Nju Jork premierën e filmit, që do të shfaqet në 15 korrik.

Festivali i fëmijëve në Shkodër Festivali i fëmijëve në Shkodër
Gjatë natës së parë interpretuan këngët e tyre 10  fëmijë. Drejtori artistik i këtij festivali, Kujtim Alia, shprehet se garanci suksesi si gjithnjë mbetet pjesëmarrja e emrave më të njohur të muzikës shqiptare dhe prezantimi i shumë zërave kualitativ.

Bastian Schweinsteiger martohet... sërish Bastian Schweinsteiger martohet... sërish
Të martën u martua me tenisten serbe Ana Ivanovic, por duket se futbollistit Bastian Schweinsteiger i pëlqeu shumë eksperienca, kështu që të mërkurën e përsëriti martesën.

Ronaldo tregon muskujt në Ibiza Ronaldo tregon muskujt në Ibiza
Përjetoi emocione të shumta në Euro 2016, nga lotët e dëshpërimit, pas dëmtimit në minutën e 25 në finale, te lotët e gëzimit teksa ngriti trofeun e para të një rëndësie të tillë për kombëtaren e tij. Dhe tashmë për Ronaldo ka pushime...mëse të merituara.

Sa e mirë kjo babi! (Fotot) Sa e mirë kjo babi! (Fotot)
Ish-atleti olimpik amerikan, Bruce Jenner, tashmë 66-vjeçar dhe i shndërruar në femër (ka qejf ta thërrasin Caitlyn), ishte i pranishëm në një event të organizuar nga Kim Kardashian të mërkurën.

“Antagonisti”, dokumentar për Pashkon “Antagonisti”, dokumentar për Pashkon
Figura shumëdimensionale e politikanit, ekonomistit dhe intelektualit Gramoz Pashko, 10 vite pas ndarjes se tij nga jeta, vjen ne dokumentarin “Antagonisti”, i shfaqur premierë të mërkurën mbrëma.

Grafitet, si art Grafitet, si art
Grafistët dhe artistët e rrugës po përpiqen të kultivojnë një kulturë të re urbane në qytet. Shumë hapësira janë transformuar nga ngjyrat, ndër to fasada, ura apo kabina elektrike në trotuare.

Për “inat” të shoqeve Për “inat” të shoqeve
Yjet e serialit të famshëm “Made in Chelsea”, duket kanë ta kalojnë së bashku këtë verë dhe vendi që ato kanë zgjedhur është jugu i Francës.

Videoja provokuese e Britney Spears Videoja provokuese e Britney Spears
Britney Spears ka kënaqur fansat e saj duke publikuar një video të re ku shihet tepër provokuese.

Bella, tregon gjoksin në rrugët e Nju Jorkut Bella, tregon gjoksin në rrugët e Nju Jorkut
Nuk dihet nëse ishte e qëllimshme apo aksidentale, por Bella Hadid është fotografuar në rrugët e Nju Jorkut me gjoksin thuajse zbuluar, megjithëse mbante veshur një bluzë të hapur, ajo ishte krejtësisht e tejdukshme.

Liziane Gutierrez na prezanton me një shoqen e saj Liziane Gutierrez na prezanton me një shoqen e saj
Profilet e saj në rrjetet sociale janë të mbushura me foto të të pasmeve dhe fotot e mëposhtme tregojnë arsyen e këtij fiksimi të Liziane Gutierrez.

Korçë, 6 skulpturat të reja në Parkun “Rinia” Korçë, 6 skulpturat të reja në Parkun “Rinia”
Gjashtë skulptura të reja janë shtuar në Parkun “Rinia” të qytetit të Korçës në përfundim të edicionit të 7 të simpoziumit “Skulpturat e parkut”. Në madhësi dhe forma të ndryshme, 4 skulptorët e huaj dhe dy shqiptarë kanë sjellë punime të perceptuara në mënyrën e tyre.

Dakota nuk na bën më përshtypje Dakota nuk na bën më përshtypje
E gjithë bota e pa të zhvishej në filmin “Fifty Shades Of Grey” të vitit të kaluar dhe Dakota Johnson tregoi trupin edhe një herë, gjatë një dite në plazh.

Martohet Bastian Schweinsteiger (Fotot) Martohet Bastian Schweinsteiger (Fotot)
Futbollisti Bastian Schweinsteiger u martua sot me tenisten serbe Ana Ivanovic, në një ceremoni të zhvilluar në Venecia të Italisë.

Kinemaja, si dëshmi historike Kinemaja, si dëshmi historike
Përballja me të shkuarën është një ndër aspektet më të rëndësishme të analizës dhe reflektimit për atë që po ndosh sot. Kjo ka shërbyer si nxitje për një seri filmash mbi këtë përballje, që do të shfaqen deri në tetor për studentët, duke shërbyer edhe si një hapje sipari e dialogut me të shkuarën.

“Forbes”, Taylor Swift “sundon” botën me të ardhurat e saj “Forbes”, Taylor Swift “sundon” botën me të ardhurat e saj
Revista “Forbes” rendit Taylor Swiftin, si yllin më të paguar të botës këtë vit, me fitime që kapin shifrën e 170 milionë dollarëve.

Jason Bourne, premierë në Londër Jason Bourne, premierë në Londër
Jason Bourne, i fundit i serisë së filmave “Bourne”, pati të hënën në Londër premierën e tij europiane. Aktori Matt Damon kthehet pas 9 vitesh në rolin e ish-agjentit të trazuar të CIA-s. Dhe, meqenëse ra fjala tek agjentët sekretë, Damon pak dyshime ka se kë do të preferonte në kostumin e të famshmit James Bond: aktorin britanik, Idris Elba.

Messi, nga gjykata në plazh Messi, nga gjykata në plazh
Lionel Messi nuk duket aspak i shqetësuar pas vendimit të gjykatës së Katalonjës. Ylli argjentinas ka fluturuar drejt ishullit të Ibiza-s për të kaluar disa ditë me familjen e tij.

Lil Wayne përfundon sërish në spital Lil Wayne përfundon sërish në spital
Lil Wayne është shtruar përsëri në spital pas një krize serioze epilepsie, duke e detyruar atë të anulonte një performancë në një klub nate në Las Vegas. Ka kaluar thuajse një muaj që nga hera e fundit kur avioni i tij privat bëri një ulje të menjëhershme për shkak të gjendjes së tij të keqe shëndetësore.

E mrekullueshmja Adriana Lima në Greqi E mrekullueshmja Adriana Lima në Greqi
Është 34 vjeçe, por sërish Adriana Lima mbetet një nga modelet më të kërkuara në industrinë e modës. Engjëlli i “Victoria’s Secret” aktualisht ndodhet në Mikonos të Greqisë ku po kalon disa ditë pushimi.

Një tifoze si Sophie Rose Një tifoze si Sophie Rose
Sophie Rose është një modele mjaft e njohur në Mbretërinë e Bashkuar. Ajo jeton në Londër dhe futbolli është pasioni i saj më i madh.

Djali i David Beckham fotograf i Burberry Djali i David Beckham fotograf i Burberry
Të jesh djali i Victoria dhe David Beckham nuk do të thotë se e ke të ardhmen e siguruar. Madje Brooklyn Beckham e ka nisur punën në një moshë shumë të re.

Ja si e feston Sylvester 70-vjetorin Ja si e feston Sylvester 70-vjetorin
Sylvester Stallone dhe bashkëshortja e tij Jennifer Flavin vazhdojnë ende të festojnë 70-vjetorin e aktorit të famshëm në një jaht luksoz në St. Tropez.

“Monger” mbyll sezonin në TKOB “Monger” mbyll sezonin në TKOB
Baleti “Monger”, premiera më e rëndësishme e këtij sezoni e vënë në skenë në muajin maj, ka mbyllur edhe kalendarin artistik në Teatrin Kombëtar të Operas dhe Baletit mbrëmjen e së dielës.

Bie në skenë kitaristi i grupit “Aerosmith” Bie në skenë kitaristi i grupit “Aerosmith”
Kitaristi i grupit superpopullor të “Rock”-ut, Aerosmith, Joe Perry u rrëzua në skenë gjatë një koncerti në Nju Jork, e sipas raporteve në mediet vendase u dërgua me urgjencë në spital.

E gjeni dot se kush nga këto 3 foto të Fergie-t mori më shumë pëlqime? E gjeni dot se kush nga këto 3 foto të Fergie-t mori më shumë pëlqime?
Fergie ka postuar në Instagram 3 foto që së bashku bëjnë 1. Në fotot bardhë e zi, këngëtarja 41-vjeçare shihet të pozojë e shtrirë, duke i kthyer kurrizin aparatit.

Ja si i çan dallgët Liziane Gutierrez (Video dhe foto) Ja si i çan dallgët Liziane Gutierrez (Video dhe foto)
Modelja braziliane Liziane Gutierrez ishte në plazhin e Majemit fundjavën e kaluar, duke tërhequr vëmendjen e pushuesve atje.

Orkestra gjigante për rekord “Guinness” Orkestra gjigante për rekord “Guinness”
Orkestra më e madhe në botë, e përbërë nga profesionistë e amatorë nga Gjermania, por edhe Austria e Holanda, u mblodh në “Commerzbank Arena” të Frankfurtit për një koncert të rrallë.

Rikthehen “Ndjekësit e fantazmave” Rikthehen “Ndjekësit e fantazmave”
Është ndoshta një prej komedive më të bukura e të dashura nga publiku në të gjitha kohërat. Ndaj dhe nuk është çudi, që rikthimi i “Ghostbuster” apo “Ndjekësit e fantazmave”, të pritej me entuziazëm të madh.

Mesdheu në telajo Mesdheu në telajo
Motive mesdhetare plot ngjyra, çadra, karrike, kafene të mbushura me njerëz që shijojnë bukuritë e peisazheve bregdetare, por edhe shumë të tjera, piktori Andi Spahija i sjell në ekspozitën e tij, si një ftesë për të vizituar Mesdheun këtë sezon veror.

Belen Rodriguez, shpërthyese në Ibiza Belen Rodriguez, shpërthyese në Ibiza
Modeja argjentinase e njohur për një lidhje me futbollistin Marco Borriellon, por edhe për historinë e nxehtë të pasionit me Iannonen, poston disa foto të nxehta nga lokaliteti turistik spanjoll.

Akrobatja Britney Spears Akrobatja Britney Spears
Është në një formë fizike të shkëlqyer dhe Britney Spears e tregon këtë me fotot e saj të cilat i publikon në rrjetet sociale.

Yjet e “Made in Chelsea” në Kanë Yjet e “Made in Chelsea” në Kanë
Yjet e serialit të famshëm “Made in Chelsea”, Louise Thompson dhe Jess Woodley janë shfaqur tejet provokuese ndërsa janë duke pushuar në Kanë të Francës.

Heidi Klum 43 vjeçe, por shkëlqen me rrobat e plazhit Heidi Klum 43 vjeçe, por shkëlqen me rrobat e plazhit
Ajo ka festuar 4 Korrikun në Hamptons së bashku me familjen e saj, por Heidi Klum i është rikthyer punës ditën e premte, duke realizuar një set fotografik tepër sensual për linjën e re të rrobave të plazhit.

Chris Brown mbërrin në Tiranë nën masa të rrepta sigurie Chris Brown mbërrin në Tiranë nën masa të rrepta sigurie
Pak ditë më parë bëri të ditur në profilin e tij të “Instagram”-it se do të mbajë një koncert në Shqipëri, ndërsa këtë të premte këngëtari i famshëm amerikan, Chris Brown, ka mbërritur në Tiranë.

Mesazhi i veçantë në trupin e Canës Mesazhi i veçantë në trupin e Canës
Lorik Cana është një nga futbollistët e kombëtares shqiptare i cili nuk ndalet së treguari që është krenar që është shqiptar.

Sala sjell “kujtimet e trupit” Sala sjell “kujtimet e trupit”
Anri Sala, një ndër artistët më të vlerësuar të skenës ndërkombëtare të artit bashkëkohor, ka prezantuar për herë të parë para publikut shqiptar, në “Art House” në Shkodër, një grup punimesh me titull “Memoriet e trupit”.

Njerëzimi, në një film Njerëzimi, në një film
Ndjesia e gazetarit dhe fotografit francez, Yann Arthur Bertrand, në 40 vite të fotografimit të botës është që njerëzimi nuk ka bërë asnjë progres. Ai shkoi më tej duke eksploruar fytyrat dhe histori njerëzish nëpër botë dhe te secili gjeti diçka unike.

Një grua në krye të “Dior” Një grua në krye të “Dior”
Për të parën herë në historinë e saj 70-vjeçare, frerët e krijimtarisë në shtëpinë franceze të modës “Dior” do t’i kalojnë një gruaje.

Rita Ora lahet me kampionin e Formulës 1 (Fotot) Rita Ora lahet me kampionin e Formulës 1 (Fotot)
Rita Ora dhe Lewis Hamilton duket se kanë nisur një aventurë romantike së bashku. Këngëtarja kosovare dhe piloti britanik i Formulës 1 janë fotografuar në një shtëpi në Mal të Zi duke ia kaluar shumë mirë me njëri-tjetrin.

Chrissy shëtit pa reçipeta (Fotot) Chrissy shëtit pa reçipeta (Fotot)
Chrissy Teigen u pa duke dalë nga një klinikë për kujdesin e lëkurës ditën e enjte, me një dekolte shumë të hapur, që tregonte se reçipetat i kishte “harruar” në shtëpi.

Kylie Jenner, konkurrencë Kimit me “selfie” para pasqyrës Kylie Jenner, konkurrencë Kimit me “selfie” para pasqyrës
Kurrë nuk e kanë pranuar se mes tyre ka rivalitet, por Kylie Jenner postoi një foto me bikini vetëm disa orë pasi Kim Kardashian kishte bërë të njëjtën gjë, duke treguar se rivaliteti mes tyre jo vetëm ekziston, por është edhe shumë i ashpër madje.

Dieta funksionon për Kimin (Foto) Dieta funksionon për Kimin (Foto)
Kur Kim Kardashian i vë një qëllim vetes, ajo nuk dorëzohet kurrë derisa t’ia arrijë. Siç shihet edhe nga fotoja, 35-vjeçarja ia ka dalë që të rikthejë format e mëparshme pas lindjes së fëmijës së saj të dytë në dhjetor.

Një këngë për Taylor Swift Një këngë për Taylor Swift
Calvin Harris ka shkruar një këngë për ish të dashurën e tij Taylor Swift dhe të dashurin e saj të ri Tom Hiddleston.

Chloe Goodman, e mrekullueshme në Spanjë Chloe Goodman, e mrekullueshme në Spanjë
Ka zëvendësuar Cameron Diaz në disa skena filmi ku duket vetëm trupi dhe Chloe Goodman ka treguar se ka një fizik perfekt.

Shakespeare frymëzon Valentinon Shakespeare frymëzon Valentinon
Shtëpia italiane e modës “Valentino” është frymëzuar nga William Shakespeare për koleksionin vjeshtë-dimër 2016-2017.

Vëllai i Escobarit, letër ankese “Netflix”-it Vëllai i Escobarit, letër ankese “Netflix”-it
“Narcos” është seriali më i fundit i kompanisë “Netflix”, i cili portretizon në sezonin e dytë të tij shkëlqimin dhe rënien të Pablo Escobarit, një prej lordëve kolumbianë të drogës i konsideruar edhe si më i madhi i të gjitha kohërave, i qëlluar për vdekje nga policia në vitin 1993.

Nudo mbi kalë (FOTO) Nudo mbi kalë (FOTO)
Emily Ratajowski është një nga femrat më të kërkuara në industrinë e modës dhe sa hera 25-vjeçarja publikon foto, interesi është më të vërtetë i madh.

“Iron Man”, tashmë me një heroinë “Iron Man”, tashmë me një heroinë
Kostumin e famshëm të “Iron Man”-it nuk e vesh më një mashkull, në librin e ri vizatimor të kompanisë “Marvel”. Heroina e tij është një adoleshente 15-vjeçare me ngjyrë. Lufta e dytë civile do të shohë Tony Starkun të tërhiqet për t’ia lënë vendin protagonistes së re, Riri Williams.

Një arsye e mirë për të parë tenis Një arsye e mirë për të parë tenis
I habiti të gjithë kur 4 vite më parë eliminoi që në raundin e parë të Uimbëlldonit amerikanen Venus Williams. Famën e rriti me një set fotografik për revistën “Playboy” disa vite më pas. Sot, Elena Vesnina do të luajë në gjysmëfinalen e Grand Slam-it anglez kundër një tjetër Williams-i, Serenës.

Kush do të jetë Xhejms Bond i ri? Kush do të jetë Xhejms Bond i ri?
Pas përfundimit të kontratës me Daniel Craig për rolin e Xhejms Bond, regjisorët britanikë tashmë janë në kërkim të agjentit të ri 007, e për këtë ka shumë kandidatë.

Maks Velo në Wendey Museum të LA Maks Velo në Wendey Museum të LA
Maks Velo është i pari piktor shqiptar veprat e të cilit janë pjesë e një koleksioni në një muze ndërkombëtar. Wendey Museum në Los Anxheles ka ciklin e tij të vizatimeve në harkun kohor 1989-93, “Kujtesa të dhomës së burgut të Spaçit”, vepra që shprehin dhimbje e hakmarrje njëkohësisht.

“Legjenda e Tarzanit”, heroit të xhunglës “Legjenda e Tarzanit”, heroit të xhunglës
Tarzani mund të jetë larguar nga xhungla, por ai nuk mund t’i rezistojë thirrjes së botës së egër dhe detyrohet të rikthehet në pyjet afrikane, ku e gjen veten në një garë me kohën për të shpëtuar gruan e tij dhe popullin kongolez.

Kjo është makina e parë e Brooklyn Beckham Kjo është makina e parë e Brooklyn Beckham
Ai ka marrë mësime se si të ngasë makinën që nga koha kur festoi 17-vjetorin e tij të lindjes në muajin mars dhe duket se Brooklyn Beckham ia ka dalë pasi është fotografuar teksa drejton vetë makinën e tij.

Mariah Carey, ekzagjeron me dekoltenë e saj Mariah Carey, ekzagjeron me dekoltenë e saj
Mariah Carey ka shmangur një moment të sikletshëm me veshjen gjatë shfaqjes së saj në New Orlando pasi gjoksi i saj thuajse doli plotësisht në pah.

Ngjyrat e Tiranës, në Itali Ngjyrat e Tiranës, në Itali
Helidon Gjergji ka çuar fasadat e Tiranës në Muzeun e Artit “Pino Pascali” në Itali. Ekspozita është çelur më 2 korrik, duke e kthyer prapa artistin në vitin 2000. Ajo ishte periudha e ndryshimeve, jo vetëm për faktin që kryeqyteti rifitoi ngjyrat e humbura, por sidomos për impaktin që pati në psikologjinë e individëve, pas brumosjes me artin e realizmit socialist.

Charlotte McKinney shpalos të majtin (Foto) Charlotte McKinney shpalos të majtin (Foto)
Së shpejti do ia shohim trupin në filmin e shumëpritur “Baywatch”, por Charlotte McKinney nuk na lë të presim, duke na i shpalosur “asetet” sa herë që i jepet mundësia. Dhe tani në verë, mundësitë janë të pafundme.

Francë, gjobitet tabloidi që publikoi fotot e Hollande me partneren Gayet Francë, gjobitet tabloidi që publikoi fotot e Hollande me partneren Gayet
Një gjykatë franceze ka vendosur ta shpallë fajtore një media të shkruar për shkelje privatësie, për shkak se publikoi fotot e paautorizuara të Presidentit Francois Hollande dhe partneres së tij, aktores Julie Gayet, teksa qëndronin të ulur në një verandë të pallatit presidencial “Elysee”.

Nicki Minaj i “shtrydh” mirë (Fotot) Nicki Minaj i “shtrydh” mirë (Fotot)
Njihet për format e saj të rrumbullakta dhe Nicki Minaj i tregoi fansave “asetet” në një seri fotografish provokuese në Instagram.

Muzikë dhe arte marciale Muzikë dhe arte marciale
Ndonëse kanë kaluar shumë vite që nga marrëdhënia e ngushtë mes Kinës dhe vendit tonë, marrëdhënia mes dy kulturave vijon. Variantin kinez të këngës “Ti më je si një gonxhe”, publiku shqiptar e shijoi në një mbrëmje të veçantë, dhënë nga artistët kinezë në TKOB.

Eliminimi kalon pa shumë dhimbje për kapitenin Eliminimi kalon pa shumë dhimbje për kapitenin
Eliminimi në çerekfinalen e Europianit është kaluar pa shumë dhimbje nga kapiteni i Islandës, Gunarson, i cili ka gjetur ngushëllim në krahët e bashkëshortes së tij, Kris Jonasdottir.

Kimberley, ‘vajza e artë’ Kimberley, ‘vajza e artë’
Kimberley Garner nuk zhgënjen asnjëherë, jo vetëm me linjat e saj të rrobave të banjos, por edhe me trupin e mëse perfekt.

Chris Evans largohet nga “Top Gear” Chris Evans largohet nga “Top Gear”
Chris Evans ka bërë publike lajmin se ai i ka dhënë fund eksperiencës së tij në “Top Gear” vetëm disa orë pasi policia ka zbuluar se ai do të jetë nën hetim pasi dyshohet të ketë abuzuar seksualisht një grua në vitet 90′.

Një e ftuar si Gigi Hadid Një e ftuar si Gigi Hadid
Gigi Hadid ishte një ndër të ftuarit VIP nga Taylor Swift për të festuar Pavarësinë e Amerikës të organizuar në vilën e këngëtares në ishujt Rhode, e cila kap një vlerë prej 17 milionë dollarë.

Edhe Ronaldo do i kishte zili këto muskuj Edhe Ronaldo do i kishte zili këto muskuj
Chloe Madeley punon shumë në palestër dhe falë përkushtimit të saj ka arritur një trup fenomenal me forma fantastike.

17 vite martesë, të dashuruar si ditën e parë 17 vite martesë, të dashuruar si ditën e parë
Ai është një nga çiftet më të famshëm në botën e showbizit. Victoria dhe David Beckham shënojnë sot 17-vjetorin e martesës së tyre dhe këtë gjë e kanë festuar përmes disa postimeve emocionuese në rrjetet sociale.

Rikthehet kinemaja verore Rikthehet kinemaja verore
Mjafton një videoprojektor, disa ndenjëse dhe një qiell i hapur për të na kthyer pas në kohë, në atë që dikur e quanim ‘kinema verore’.

Çelet “Vox Baroque” Çelet “Vox Baroque”
Festivali i muzikës së vjetër “Vox Baroque” ka çelur siparin e edicionit të tretë të tij, këtë vit nga qyteti i Korçës, me një koncert të veçantë mbajtur tek “Hani i Elbasanit”, në pazarin e vjetër të këtij qyteti.

Alessandra Ambrosio vazhdon pushimet (Foto) Alessandra Ambrosio vazhdon pushimet (Foto)
Ka ndërtuar një karrierë të shkëlqyer si një modele të brendshmesh dhe kostumesh banje. Arsyeja? Trupi i saj i mrekullueshëm, që edhe në moshën 35-vjeçare është zilia e të rejave. Po flasim natyrisht për Alessandra Ambrosion.

Charlotte McKinney, në Malibu për Ditën e Pavarësisë (Fotot) Charlotte McKinney, në Malibu për Ditën e Pavarësisë (Fotot)
Kohët e fundit është bërë pjesë e kastit të filmit “Baywatch” dhe Charlotte McKinney është kthyer në plazh për të festuar 4 Korrikun së bashku me shoqet e saj, në Malibu.

Ciao Bella! Ciao Bella!
Bella Hadid ka mahnitur me pozat e saj për “Harper's Bazaar Australia”.

Skulptura! Artistë shqiptarë dhe të huaj mblidhen në Korçë Skulptura! Artistë shqiptarë dhe të huaj mblidhen në Korçë
Qyteti i Korçës i ka hapur dyert edicionit të 7-të të Simpoziumit Ndërkombëtar të Skulpturës për të mirëpritur këtë vit 6 artistë: 2 shqiptarë dhe 4 të huaj nga Turqia, Qipro, Italia e Taiwani.

Kalohet bukur në Portugali Kalohet bukur në Portugali
Tulisa Contostavlos po kalon ditët mrekullueshme në plazhet e bukura të Portugalisë dhe këto foto e pasqyrojnë më së miri këtë.

“Faleminderit që e shkatërrove muzikën Hip-Hop” “Faleminderit që e shkatërrove muzikën Hip-Hop”
Iggy Azalea është kritikuar shpesh lidhur me muzikën Hip Hop që ajo prodhon. Pas personazheve të famshëm si Macklemore dhe Azealia Banks, një djalë ka filmuar reperen australiane duke e falenderuar atë që shkatërroi muzikën Hip Hop.

Në det me Alessandra Ambrosion (Foto) Në det me Alessandra Ambrosion (Foto)
Është një nga modelet më të famshme në botë dhe Alessandra Ambrosio, gjatë një dite familjare në plazhin e Ibizës, tregoi se pse ka pasur kaq shumë sukses në karrierë.

Shikoni sa shumë MILF-a! (Foto dhe video) Shikoni sa shumë MILF-a! (Foto dhe video)
Kim Kardashian dhe Chrissy Teigen i janë bashkuar Fergie-t në videoklipin e këngës së re të këngëtares me titull “M.I.L.F.$”.

Demi Lovato zhvishet për këngën e re, “Trupi flet” (Foto) Demi Lovato zhvishet për këngën e re, “Trupi flet” (Foto)
Këngëtarja amerikane ka gjetur një ide brilante për të promovuar këngën e saj më të re në treg “Body Say”.

Kapiteni në jaht luksoz për të harruar dështimin Kapiteni në jaht luksoz për të harruar dështimin
Anglia pësoi disfatën e radhës në Euro 2016 duke u eliminuar nga një ekip debutues si Islanda që në fazën e 1/8-ave në Kampionatin Europian.

Modelja kiliane: Messi i luan finalet me “brekë nëpër këmbë” Modelja kiliane: Messi i luan finalet me “brekë nëpër këmbë”
Sikur të mos mjaftonte dështimi i radhës në Kupën e Amerikës me Argjentinën e tij, Messi tashmë duhet të dëgjojë edhe talljet që i vijnë nga modelja kiliane Daniella Chavez.

Kate Hudson, foto krejtësisht nudo Kate Hudson, foto krejtësisht nudo
Kate Hudson mban dietë të rreptë dhe stërvitet shumë për të mbajtur trupin në formë. Për këtë arsye ajo nuk ka frikë t’i tregojë hapur botës fizikun e saj. 37-vjeçarja ka publikuar në profilin e saj në “Instagram” një foto krejtësisht nudo dhe kjo e ka pasur një arsye.

Në Meksikë me Daphne Joy dhe shoqet e saj (Foto) Në Meksikë me Daphne Joy dhe shoqet e saj (Foto)
Është ndarë nga Jason Derulo në muajin maj, por duket se Daphne Joy po e shijon shumë jetën si beqare.

Minogue shkëlqen në premierën e “Absolutely Fabulous” Minogue shkëlqen në premierën e “Absolutely Fabulous”
Ajo është e njohur për këngën e saj të famshme “I Should Be So Lucky”, por është i fejuari Jashua Sasse, ai që është më fat që ka përkrah një yll si Kylie Minogue.

Atje ku u frymëzua Don Kishoti Atje ku u frymëzua Don Kishoti
Historia e kalorësit legjendar dhe idealist, i njohur nga lexuesit si “Don Kishoti i Mançes” renditet ndër librat më të pëlqyer të të gjitha kohërave në të gjithë botën. Por, pakkush mund të dijë se kanë kaluar më shumë se 4 shekuj, që nga koha kur Miguel Cervantes shkroi kryeveprën e tij.

Yjet që “lulëzuan” pas adoleshence Yjet që “lulëzuan” pas adoleshence
Sot ata janë të famshëm dhe të bukur. Disa prej tyre njihen si njohës të mirë të modës dhe të tjerët ikona të markave të ndryshme.

Hannah Ferguson tregon format me disa kostume banjoje seksi (Foto) Hannah Ferguson tregon format me disa kostume banjoje seksi (Foto)
Hannah Ferguson tregoi format fizike në një set të ri fotografik. Modelja 24-vjeçare pozoi me një kostum banjoje për kopertinën e “Ocean Drive”, ndërsa në brendësi të revistës shihet me kostume të tjera.

Rita Ora përfundon në spital Rita Ora përfundon në spital
Axhenda e ngarkuar e Rita Ora-s e ka detyruar atë të përfundojë në spital. Këngëtarja britanike është shtruar në spital ditën e mërkurë për shkak të lodhjes së tepërt, ka raportuar vetë ajo përmes llogarisë së “Instagram”-it.

Ju prezantojmë me shoqen e ngushtë të Kylie Jenner (Foto) Ju prezantojmë me shoqen e ngushtë të Kylie Jenner (Foto)
Pia Mia, shoqja e ngushtë e Kylie Jenner, i jep një tjetër kuptim punëve të shtëpisë në një set fotografik shumë seksi për revistën “Paper”.

Alanis Morissette, foto nudo nën ujë Alanis Morissette, foto nudo nën ujë
Alanis Morissette nuk është nga ato femra që shokojnë ndjekësit e saj në Instagram, por të martën këngëtarja bëri një përjashtim dhe postoi një foto nudo nën ujë.

Rikthehet Backstreet Boys Rikthehet Backstreet Boys
Backstreet Boys i janë rikthyer përsëri studios muzikore për të sjellë dy projekte të reja. Nick Carter ka zbuluar përmes një postimi në llogarinë e tij të “Instagram”-it se grupi i këngës së famshme “Larger than Life” janë duke bashkëpunuar me “Florida Georgia Line” për të sjellë muzikë të re.

“The Walking Dead”, parku i ri tematik në Hollywood “The Walking Dead”, parku i ri tematik në Hollywood
“The Walking Dead”, të vdekur që ecin, është risia e parkut tematik të Universal Studios në Hollywood, ai bazohet te programi televiziv me të njëjtin titull.

Sa kanë ndryshuar aktorët e “lindur” në vitet ‘90 Sa kanë ndryshuar aktorët e “lindur” në vitet ‘90
Këta aktorë tërheqës kanë fituar zemrat e miliona femrave përreth botës.

Arti në mjediset publike Arti në mjediset publike
Skulptura publike nuk është vetëm një kontribut estetik në hapësirën urbane. Shtimi i saj është në nevojë e rëndësishmë dialogimi me publikun dhe si e tillë ajo duhet të jetë e pranishme.

Një mënyrë për t’u freskuar Një mënyrë për t’u freskuar
Edhe pse nuk ndodhet pranë detin apo në ndonjë pishinë, Modelja e “Victoria’s Secret”, Izabel Goulart, gjen një mënyrë për të realizuar një foto me bikini, ndërsa edhe freskohet në ballkonin e një pallati në Nju Jork.

Kimi i mban të lidhura fort (Foto) Kimi i mban të lidhura fort (Foto)
Kim Kardashian doli me shoqet të martën për festën e revistës “GQ” dhe për këtë rast vendosi të vishte një fustan të zi, me një dekolte stil korseje, që i nxirrte në pah “asetet” e bollshme.

Ndërron jetë Scotty Moore, kitaristi i Elvis Presley Ndërron jetë Scotty Moore, kitaristi i Elvis Presley
Një prej pionierëve kitaristë të rokut, Scotty Moore, ish-pjesëtar i bandës së Elvis Presleyt, ka ndërruar jetë në moshën 84-vjeçare në Nashville të Shteteve të Bashkuara gjatë së martës, pas një sërë muajsh problemesh shëndetësore.

Jo vetëm njerëzit e kanë të vështirë të jenë prindër Jo vetëm njerëzit e kanë të vështirë të jenë prindër
Të bëhesh prind është me të vërtetë diçka e mrekullueshme, por në anën tjetër menjëherë shtohen përgjegjësitë, pasi fëmijët kërkojnë ë vëmendje dhe kujdes të vazhdueshëm.

Calvin Harris tallet me Taylor Swift Calvin Harris tallet me Taylor Swift
Calvin Harris mendon se është tepër qesharak fakti që Taylor Swift tashmë ka takuar prindërit e Tom Hiddleston.

E nxjerrin të rejat, pse jo edhe plakat (Foto) E nxjerrin të rejat, pse jo edhe plakat (Foto)
Susan Sarandon e ka bërë shumë të qartë se është krenare të tregojë trupin e saj dhe aktorja 69-vjeçare është një nga personazhet e famshme që shfaqet në reklamën e Marc Jacobs.

Lady Gaga, e padëshirueshme në Kinë. Takoi Dalai Lamën Lady Gaga, e padëshirueshme në Kinë. Takoi Dalai Lamën
Lady Gaga nuk e gëzon më të drejtën për të hyrë në Kinë, madje as muzika e saj nuk do të dëgjohet më atje. Shkak u bë takimi i yllit të muzikës “Pop”, Lady Gaga, me udhëheqësin shpirtëror tibetian Dalai Lama, të cilin Pekini e cilëson si separatist.

Metamorfoza e pushtetit Metamorfoza e pushtetit
Një shfaqje mbi metamorfozën e individit drejt pushtetit, ku ky i fundit simbolizohet nga karrigia.

Të gjithë kundër Kanye West Të gjithë kundër Kanye West
Taylor Swift ishte e para që reagoi me kërcënimin se do të marrë hak, por nuk janë të paktë edhe të pakënaqurit e tjerë me videon e fundit të reperit Kanye West, që përdori një sërë shëmbëlltyrash të zhveshura, përfshirë atë të Swift-it, kandidatit presidencial republikan Donald Trump dhe komedianit Bill Cosby.

Shijoni format e Charlotte McKinney! Shijoni format e Charlotte McKinney!
Ka një trup që i del në ëndërr meshkujve dhe shumë shpejt Charlotte McKinney do të bëhet një yll i vërtetë i botës së spektaklit.

Nudo për inat të babait (Foto) Nudo për inat të babait (Foto)
Tenistja e famshme Agnieska Radwanska pozoi para 3 vitesh krejtësisht nudo dhe nëna e saj ka zbuluar se e bëri këtë gjë për inat të babait, që ishte njëkohësisht edhe trajneri i saj.

Sa nxehtë që është në Marok! Sa nxehtë që është në Marok!
Bukuroshja britanike Chantelle Connelly i ka mahnitur të gjithë me format e saj në Marok. Ish-modelja po kalon disa ditë pushimi në Marrakech.

Ndahet nga jeta “Heroi” Bud Spencer Ndahet nga jeta “Heroi” Bud Spencer
Ka ndërruar jetë pasditen e sotme aktori i mirënjohur për shumë shqiptarë Bud Spencer. Lajmi është konfirmuar nga i biri Giuseppe Pedersoli.

Adele shan 33 herë në skenë, BBC e kërcënon (Video) Adele shan 33 herë në skenë, BBC e kërcënon (Video)
E magjishmja Adele ka pranuar se është kërcënuar nga BBC pasi ka sharë në skenë gjatë festivalit të Glastonbury.

Arrestohet 50 Cent Arrestohet 50 Cent
50 Cent është arrestuar për përdorimin e fjalëve të papërshtatshme në skenë në Karaibe të shtunën, raporton TMZ. Reperi, emri i vërtetë i të cilit është Curtis Jackson, është thirrur në polici pasi ka përdorur fjalë jo të përshtatshme përpara 40.000 të pranishmëve gjatë performancës së tij në një koncert muzikor.

Remy Ma nuk i lë vend imagjinatës (Foto) Remy Ma nuk i lë vend imagjinatës (Foto)
Është një nga reperet më të famshme dhe Remy Ma e rriti edhe më shumë famën e saj në BET Awards, ditën e dielë, me një fustan që tregonte shumë.

Gjelbërimi të kënaq sytë! (Foto) Gjelbërimi të kënaq sytë! (Foto)
Është modele e “Victoria’s Secret” dhe është mësuar të tregojë trupin e saj, por të dielën, Stella Maxwell postoi një foto gjysmëzhveshur në Instagram, duke treguar gjoksin për 1.7 milionë ndjekësit e saj.

Fergie sfidon vitet (Foto) Fergie sfidon vitet (Foto)
Festoi 41-vjetorin vetëm disa muaj më parë, por Fergie sfidoi vitet kur për performancën e saj në “New York City Pride”, ditën e dielë, zgjodhi një kostum lëkure të zezë shumë provokues.

Ja se me çfarë mburret Nicki Minaj! (Foto) Ja se me çfarë mburret Nicki Minaj! (Foto)
Nicki Minaj nuk e pati problem të tregonte gjoksin në një seri të re fotosh në Instagram.

Sara Samapaio, seksi në Malibu Sara Samapaio, seksi në Malibu
Engjëlli i “Victoria’s Secret”, Sara Sampaio, i la të gjithë pa frymë kur u shfaq në kopertinën e “GQ” të Spanjës, por ajo vjen akoma edhe më spektakolare me fotot e fundit nga plazhet e Malibusë.

Mariah Carey del vetëm me mbathje në tapetin e kuq (Fotot) Mariah Carey del vetëm me mbathje në tapetin e kuq (Fotot)
Gjithmonë ka qenë e gatshme të tregojë format e saj fizike në çdo rast të mundshëm dhe Mariah Carey e ka bërë këtë gjë edhe mbrëmjen e së shtunës, kur në Las Vegas u pa ndoshta me veshjen më provokuese me të cilën ka dalë në publik.

Adele, shkëlqen në festivalin “Glastonbury” Adele, shkëlqen në festivalin “Glastonbury”
Ylli i muzikës “Pop”, Adele pushtoi festivalin “Glastonbury” me një set emocional, plot fisnikëri dhe ngrohtësi.

Lindsay Lohan është në formë (FOTO) Lindsay Lohan është në formë (FOTO)
Së shpejti do të martohet me rusin Egor Tarabasov dhe Lindsay Lohan është në formë të mirë fizike për dasmën.

Paris mbron babanë: Po sulmohet kot Paris mbron babanë: Po sulmohet kot
Paris Jackson ka dalë në mbrojtje të babait të saj, i akuzuar për pornografi me të mitur.

Rihanna ‘u heq’ telefonat fansave Rihanna ‘u heq’ telefonat fansave
Rihanna zhvendosi turin e saj të radhës muzikor në Londër, ku performoi përpara fansave hitet e saj.

Çfarë ke humbur Alonso! Çfarë ke humbur Alonso!
Lara Alvarez duket se e ka hedhur plotësisht pas krahëve historinë e përfunduar me Fernando Alonson.

Era i zbulon fytyrën, ja kush është Sia Era i zbulon fytyrën, ja kush është Sia
Këtë herë Sia është tradhtuar nga parukja e saj. Ylli i muzikësh që nuk preferon të zbulojë fytyrën e saj të cilën e mban të mbuluar gjithmonë nga një paruke, këtë herë aksidentalisht e ka shfaqur atë.

Të famshëm nudo në një shtrat Të famshëm nudo në një shtrat
Kanye West është rikthyer sërish në qendër të vëmendjes dhe këtë e ka bërë duke postuar videoklipin e këngës së tij të re, “Famous” nga albumi “The Life of Pablo”.

Top  Music Awards; Epoka e re e eventeve muzikore Top  Music Awards; Epoka e re e eventeve muzikore
Në Shqipëri lindi një epokë e re në muzikë dhe festën që e shoqëron atë. Top Music Awards ashtu siç premtoi solli një spektakël gjigant në natën e madhe të ndarjes së çmimeve. Shkëlqimi filloi që në tapetin e kuq, një parakalim i të ftuarve dhe artistëve specialë që ishte një performancë më vete.

Yjet e muzikës shqiptare në tapetin e kuq Yjet e muzikës shqiptare në tapetin e kuq
Yjet e muzikës shqiptare kanë parakaluar në tapetin e kuq në Pallatin e Kongreseve, për eventin e shumëpritur Top Music Awards.

“Top Music Awards”, nata e madhe e ndarjes së çmimeve “Top Music Awards”, nata e madhe e ndarjes së çmimeve
Top Music Awards është gati për natën e madhe të ndarjes së 12 çmimeve. Sot në mbrëmje Pallati i Kongreseve do të shkundët nga performanca e artistëve më në zë.

Marnie tradhtohet nga veshja (FOTO) Marnie "tradhtohet" nga veshja (FOTO)
24-vjeçarja Marnie Simpson, e njohur në reality show ”Geordie Shore”, duket se është “tradhtuar” nga veshja e saj në festë së bashku me miqtë e saj.

Kylie Jenner i përket të shkuarës Kylie Jenner i përket të shkuarës
Pak kohë më parë modelja 18-vjeçare Kylie Jenner i dha fund lidhjes së saj me reperin Tyga dhe tashmë duket se ky i fundit e ka harruar plotësisht atë.

Hajde mami, hajde! Hajde mami, hajde!
Është një nga modelet më të famshme në botë dhe Emily Ratajkowski ka zbuluar se nga kush e ka trashëguar fizikun që ia kanë zili të gjithë.

Led Zeppelin, asnjë plagjiaturë te “Stairway” Led Zeppelin, asnjë plagjiaturë te “Stairway”
Led Zeppelin është çliruar nga akuzat për plagjiaturë sa u përket notave të para të këngës epike rock “Stairway to Heaven”, të bëra nga banda amerikane “Spirit”. Këtë vendim ka dhënë juria e Los Angelesit gjatë kësaj të enjteje.

Sendet e yjeve në ankand Sendet e yjeve në ankand
Objekte të lidhura me karrierën e dy intepretuesve të ndjerë, Whitney Houston dhe Prince, do të nxirren në shitje në një ankand publik në Beverli Hills. “Heritage Auctions” ka përzgjedhur 100 sende që kanë shoqëruar ngritjen e Houston-it në nivelin e një ylli të muzikës, mes të cilave edhe objekte personale të këngëtares. 

Williams, “karaoke” para turneut Williams, “karaoke” para turneut
Lufta për rekorde ka dhe pauza e Serena Williams e shfrytëzoi njërën prej tyre për t`u relaksuar me miqtë, duke kënduar “karaoke” në festën e përpara Uimbëlldonit në Londër. Vetëm një titull e ndan nga rekordi i Stefi Grafit dhe ylli i tenisit do të përpiqet ta rrëmbejë atë javën e ardhshme.

Lea, “topless” në Malibu Lea, “topless” në Malibu
Aktorja 29 vjeçare, Lea Michele njihet për format e saj seksi, ndërsa nuk heziton t’i zbuloi ato sa herë i jepet mundësia.

Monica Bellucci, një bukuri spektakolare Monica Bellucci, një bukuri spektakolare
Ajo tashmë mban titullin si femra Bond më e vjetër në histori por Monica Bellucci ka treguar qartë se mosha është thjesht një numër për të teksa është fotografuar rrugëve të Venecia-s, në Itali, ditën e mërkurë.

Spielberg “çliron” fantazinë Spielberg “çliron” fantazinë
Pas Kanës, ishte radha e Los Anxhelosit të shfaqte premierën e “The Big Friendly Giant”, përshtatjes kinematografike të romanit klasik për fëmijë të Roald Dahl nga regjisori i famshëm Stiven Spielberg.

Plant: Nuk më kujtohet kur e kompozova “Stairway...” Plant: Nuk më kujtohet kur e kompozova “Stairway...”
Vokalisti i Led Zeppelin, Robert Plant, tha gjatë një seance gjyqësore për autorësinë e hitit të vitit 1971 “Stairway to Heaven”, se nuk e kujton mirë kohën kur ishte kompozuar.

Teatri që nuk flet shqip Teatri që nuk flet shqip
Pak ditë më parë, në Teatrin Kombëtar u zhvillua leximi i dramës “Aty ku dielli nuk perëndon”, me autor Saimir Gongo. Një mënyrë kjo më shumë për të nxitur rëndësinë e të shkruarit të teatrit shqip. Megjithëse drama shqiptare vazhdon të ketë nje problem historik.

Francë, zhvillohet “Fete de la musique” Francë, zhvillohet “Fete de la musique”
Festa e 35-të e Muzikës, festivali i përvitshëm muzikor që zhvillohet anekënd Francës, ngriti siparin të martën në Paris mes masave të shtuara të sigurisë për kampionatin europian të futbollit, “Euro 2016”.

E mrekullueshmja Bella Thorne E mrekullueshmja Bella Thorne
Është vetëm 18 vjeçe, por Bella Thorne çdo ditë e më shumë po zë faqet e para të mediave rozë.

Puna sezonale e Joy Corrigan Puna sezonale e Joy Corrigan
Vera sapo ka hyrë dhe njerëzit mendojnë se ku do i kalojnë pushimet, por Joy Corrigan e ka këtë periudhë shumë të zënë me punë.

Aq vapë sa Kimit i djersijnë “asetet” Aq vapë sa Kimit i djersijnë “asetet”
Të martën në Los Angeles temperaturat ishin shumë të larta dhe Kim Kardashian u shfaq në rrugë me njolla djerse poshtë “aseteve” të saj.

Të gjithë sytë te Kendall dhe ka një arsye... Të gjithë sytë te Kendall dhe ka një arsye...
Ishte e shoqëruar nga dy supermodele, Hailey Baldwin dhe Gigi Hadid, por pavarësisht kësaj askush nuk i kanë vënë re ato, por sytë kanë qenë mbi Kendall Jenner.

Era Istrefi, performancë në New York Era Istrefi, performancë në New York
Era Istrefi nuk di të ndalet! Ndërkohë që po përgatitet për performancën e saj në “Top Music Awards”, këngëtarja e “Bonbon” ka lajmëruar një tjetër performancë dhe bëhet fjalë për në New York.

Jo më kot ka 2.5 mln ndjekës Jo më kot ka 2.5 mln ndjekës
Prej disa javësh përflitet se është në një romancë me ish-in e Kylie Jenner, Tyga dhe në disa postime të njëpasnjëshme në rrjetet sociale, tregon se çfarë tërhoqi vëmendjen e rreperit amerikan.

Sport dhe vetëm sport për këto forma! Sport dhe vetëm sport për këto forma!
Linja perfekte për Lacy Key Somers. Modelja amerikane është një prej femrave më të klikuara në rrjet dhe kjo falë trupit të saj.

Nëna 52-vjeçare e motrave Hadid Nëna 52-vjeçare e motrave Hadid
Vajzat e saj, Gigi e Bella, pushtuan pasarelat botërore gjatë vitit të fundit, ndërsa tashmë duket se është radha e  Yolanda Hadid të tregojë që edhe pse është në moshën 52-vjeçare ka arritur të ruaj linjat.

“Sexy Soccer” në Berlin “Sexy Soccer” në Berlin
Kur e gjithë vëmendja e futbolldashësve është e përqendruar në Euro 2016, Berlini kërkon të zhvendos atë me një mënyrë të veçantë futbolli.

Në Ibiza nuk ka keqkuptime në çift! Në Ibiza nuk ka keqkuptime në çift!
Olivia Walsh duket më e dashurua se kurrë më parë me James Moore dhe këtë çifti nuk ka ngurruar ta shfaq gjatë pushimeve që po kalojnë në Ibiza të Spanjës.

Iggy i jep fund lidhjes Iggy i jep fund lidhjes
I dashuri i saj i drejtoi pyetjen për t’u martuar vitin e kaluar, por në muajin mars ai u përfshi në një skandal tradhtie në muajin mars.

Ferne “pushton” Majorkan Ferne “pushton” Majorkan
Ferne McCann është një nga femrat më seksi të ekranit britanik dhe si e tillë tërheq vëmendjen e mediave rozë e jo më kot.

Skulpturat në parqe Skulpturat në parqe
Pak ditë më parë, Bashkia e Tiranës shpalli 4 fituesit e konkursit për skulpturat dekorative, që do të vendosen në parqet dhe sheshet e qytetit. Një projekt që, sipas profesionistëve të fushës, i mungonte Tiranës.

Albano bëhet edhe më shqiptar Albano bëhet edhe më shqiptar
Këngëtari i muzikës së lehtë italiane, Albano Carmelo Carrisi ka marrë nënshtetësinë shqiptare, duke i vënë në një tjetër status marrëdhëniet gjithmonë të veçanta mes tij dhe Shqipërisë. Në një intervistë për Top Channel, Albano rrëfen emocionet.

JLo: E urreja trupin tim! JLo: E urreja trupin tim!
Format e saj janë zilia e femrave në mbarë botën, por Jennifer Lopez ka zbuluar në një intervistë të fundit se e urrente trupin e saj dhe donte të kishte fizikun e femrave të tjera.

Kjo është për ty, Shqipëri! Kjo është për ty, Shqipëri!
David Guetta, DJ që ka kompozuar këngën zyrtare të Evropianit “Francë 2016”, ka publikuar një videoklip të ri të kësaj kënge që përmban imazhet e kombëtares sonë dhe tifozëve kuqezi.

Të rrikan shumë të vogla, Kesha! Të rrikan shumë të vogla, Kesha!
Ndodhet në Palm Springs për disa ditë pushimi, por Kesha duket se ka probleme me bikinin. Këngëtarja 29-vjeçare, me anë të një fotoje të postuar në Instagram, u është ankuar fansave se bikinit i ka shumë të vogla për të mbajtur nën kontroll “asetet” e saj.

Aktori Anton Yelchin vdes në një aksident të çuditshëm Aktori Anton Yelchin vdes në një aksident të çuditshëm
Aktori Anton Yelchin, i cili ka interpretuar Chekovin në filmat “Star Trek”, ka gjetur vdekjen në një aksident të çuditshëm me makinë të dielën në mëngjes. 27-vjeçari, i cili ka qenë pjesë edhe e filmave “Like Crazy” dhe “Alpha Dog”, ndërroi jetë pranë shtëpisë së tij në Los Angeles, sipas policisë amerikane.

Dua Lipa, koncert në Prishtinë Dua Lipa, koncert në Prishtinë
Dua Lipa ka planifikuar të mbajë një koncert “live” në Prishtinë. Lajmin e ka bërë të ditur vet këngëtarja, përmes një postimi në profilet e saj të rrjeteve sociale: Facebook dhe Instagram.

Tenis në plazh me Izabel Goulart Tenis në plazh me Izabel Goulart
Njihet për postimin nëpër rrjetet sociale të seancave të saj stërvitore dhe Izabel Goulart vërtetoi se nuk bën pushim as kur është me pushime. Modelja e “Victoria’s Secret” u pa në Ibiza të premten duke luajtur tenis në plazh.

Sa nxehtë që është në Malibu! Sa nxehtë që është në Malibu!
Charlotte McKinney është një vajzë shumë praktike. Modelja bjonde, duke parë se në Bregun Perëndimor të Shteteve të Bashkuara të Amerikës bën shumë vapë, vendosi të vishet sa më pak të jetë e mundur.

Elisa, italiania seksi në jahtin e Ronaldos Elisa, italiania seksi në jahtin e Ronaldos
Pak ditë ma parë mediat rozë zbuluan identitetin e njërës prej vajzave misterioze që kërcente me bikini në jaht me Ronaldon gjatë një feste pak kohë më parë në Ibiza, ndërsa tashmë është radha e mediave italiane, të cilat kanë zbuluar se në jaht me Ronaldon ishte edhe një bukuroshe italiane.

6 javë pas lindjes, ja si duket Eva Mendes 6 javë pas lindjes, ja si duket Eva Mendes
Më 29 prill, Eva Mendes dhe partneri i saj Ryan Gosling kanë mirëpritur ardhjen në jetë të vajzës së dytë Amanda Lee, duke i dhënë një motër të vogël Esmeralda 21-muajshe.

Meat Loaf rrëzohet në skenë Meat Loaf rrëzohet në skenë
Ylli amerikan i rokut, Meat Loaf është rrëzuar në skenë gjatë një koncerti në Kanada, por fansat fillimisht nuk e kanë kuptuar se 68-vjeçari kishte pësuar diçka dhe menduan se e gjitha ishte pjesë e perfomancës.

Jennifer Aniston shtatzënë? Ja e vërteta… Jennifer Aniston shtatzënë? Ja e vërteta…
Ishin disa foto të publikuara ditën e djeshme ato që pushtuan mediat rozë me lajmin se Jennifer Aniston ishte në pritje të fëmijës së saj të parë, por duket se asgjë nuk është e vërtetë.

Tifozet seksi ‘pasurojnë’ Euro 2016, nuk mungojnë edhe shqiptaret Tifozet seksi ‘pasurojnë’ Euro 2016, nuk mungojnë edhe shqiptaret
Kampionati Europian i futbollit është një nga ngjarjet më të rëndësishme dhe për këtë arsye tërheq vëmendjen e jo vetëm dashamirësve të sportit më popullor në botë.

“GQ” paralajmëroi foto nudo, por Kim e tepron “GQ” paralajmëroi foto nudo, por Kim e tepron
Një ditë më parë revista me famë botërore “GQ” paralajmëroi një ditë më parë duke publikuar kopertinën e saj ku dukej Kim thuajse e zhveshur, por sot janë publikuar edhe pjesa tjetër e setit fotografik.

Si dukeshin yjet kur shkelën për herë të parë në tapetin e kuq Si dukeshin yjet kur shkelën për herë të parë në tapetin e kuq
Sot, ecja mbi tapetin e kuq është diçka e zakonshme për këta njerëz. Ata buzëqeshin para kamerave dhe gjithçka duket krejtësisht natyrale, ata shfaqen me kostumet e fustanet e tyre të mahnitshme sikur ta bënin këtë gjë çdo ditë.

E mbani mend të dashurën e Balotellit? E mbani mend të dashurën e Balotellit?
Fanny Neguesha tregoi format e saj trupore në plazhin e Majemit, duke bërë të qartë se pse i mori mendjen Mario Balotellit para disa kohësh.

Taylor Swift në krahët e aktorit të famshëm Taylor Swift në krahët e aktorit të famshëm
Taylor Swift dhe Tom Hiddleston raportohen të jenë duke shijuar një romancë sekrete.

Arti i abstraksionit Arti i abstraksionit
Arti abstrakt nuk është më në vijë të parë. Nuk tregon dhe aq më pak të paraprijë atë që shoqëria reflekton. Edhe pse dikur ai u zhvillua si një oponencë ndaj artit të realizmit socialist, sot ngelet në kuadër elementar.

Kylie rivalizon fort Kimin Kylie rivalizon fort Kimin
Ashtu si edhe motra e madhe, Kylie Jenner nuk ka turp të postojë nëpër rrjetet sociale foto në të cilat tregon trupin.

Tifozja Dua Lipa Tifozja Dua Lipa
Thuajse çdo shqiptar sot është i përqendruar para ekranit të televizorit për të ndjekur Francë-Shqipëri, e njëri nga ta është edhe këngëtarja shqiptare me famë botërore Dua Lipa.

Sprova e “Arrëthyesit” Sprova e “Arrëthyesit”
"Droselmajeri”, magjistari mistik i Tchajkovskit, mund të mos jetë roli kryesor në baletin “Arrëthyesi”, por është një rol protagonist, prezent në skenë gjatë gjithë pjesës. Baleti, riktheu për publikun e kryeqytetit edhe një herë atmosferën e bukur të Krishtlindjeve në skenën e TKOB, e bashkë me të ringjiti në skene Julian Dervishin në rolin e Droselmajerit.

Pornoja e lehtë bën që meshkujt të mos vlerësojnë femrat Pornoja e lehtë bën që meshkujt të mos vlerësojnë femrat
Psikologët kanë dalë në përfundimin se të shohësh shumë porno të lehtë (soft-core), bën që të kesh një përshtypje të keqe për femrat. Ky është studimi polemik që vjen nga Britania e Madhe.

Kimi zhvishet për “GQ” Kimi zhvishet për “GQ”
Kim Kardashian është zhveshur për kopertinën e revistës “GQ”.

Van Gogh në Kinë Van Gogh në Kinë
Muzeu i Van Goghut çeli dyert e një ekspozite shumëplanëshe në premierën e tij botërore në Pekin, ku ofroi mundësinë për një njohje më të thellë të artistit legjendar përmes letrave, fotove e sigurisht dhe pikturave të tij.

Akuza: Stairway to Heaven u vodh Akuza: Stairway to Heaven u vodh
Ka më shumë se 4 dekada që është hedhur në treg, është dëgjuar me miliona herë nga miliona fansa, përmes kasetave fillimisht, CD më vonë dhe platformave sociale së fundmi.

Charlotte Crosby zhvishet për të shitur ujë Charlotte Crosby zhvishet për të shitur ujë
Është periudha kur njerëzit konsumojnë më shumë ujë. Kompania Aqau Daemon ka gjetur momentin dhe personin e duhur për të reaklamuar produktin e saj.

Njeriu përmes pikturës Njeriu përmes pikturës
Një diell në perëndim, i përqafuar nga një grup njerëzish për të personifikuar eksodin masiv të viteve ’90, pjesë e të cilit është edhe piktori Zhan Tase.

Tifozet seksi të Euro 2016, mes tyre dhe Elvana Gjata (FOTO) Tifozet seksi të Euro 2016, mes tyre dhe Elvana Gjata (FOTO)
Siç është bërë traditë gjatë viteve të fundit, në çdo kompeticion madhor të futbollit europian apo botëror, mediat sportive nxitojnë të zbulojnë edhe muzat frymëzuese të skuadrave pjesëmarrëse.

“Provokuesja” Kylie Jenner “Provokuesja” Kylie Jenner
Motra e vogël e Kendall Jenner, Kylie i ka bërë një dhuratë të bukur ndjekësve të saj në “Instagram” të hënën, duke postuar një foto ku dukej mjaft provokuese.

Avioni i Lil Wayne bën ulje emergjente Avioni i Lil Wayne bën ulje emergjente
Lil Wayne ka pësuar një krizë gjatë një fluturimi pasditen e së hënës, duke bërë kështu që avioni i tij privat të bënte një ulje emergjente në Nebraska.

Ritën e “zë vapa” Ritën e “zë vapa”
E vendosur për rolin në filmin e shumë pritur “Fifty Shades Darker”, Rita Ora është shfaqur së fundmi topless në plazhet e Malibu.

“Pikante” nga Zvicra “Pikante” nga Zvicra
Tre pikë në ndeshjen e parë në Europianin 2016 janë një bilanc i mirë për Zvicrën dhe për të çtensionuar ekipin, trajneri Petkovic i lejoi lojtarëve helvetikë disa orë më shumë pushim sesa program i parashikuar. Për t’i dhënë mbështetjen e duhur, disa prej protagonistëve takuan familjarët dhe partneret e tyre ndërsa nuk munguan paparacët në çdo cep të komplekseve.

Scherzinger, më e dashuruar se kurrë me tenistin bullgar Scherzinger, më e dashuruar se kurrë me tenistin bullgar
U përfol se romanca e tyre është drejt fundit, por Nicole Scherzinger dhe Grigor Dimitrov i kanë hedhur poshtë këto thashetheme.

E dashura e Jenson Button mburret me fizikun e saj E dashura e Jenson Button mburret me fizikun e saj
Brittny Ward e bëri publike marrëdhënien e saj me Jenson Button në fillim të këtij muaji dhe me anë të disa fotografive të postuara në Instagram, 25-vjeçarja tregoi format trupore ditën e dielë.

Bebe Rexha tregon “talentin” Bebe Rexha tregon “talentin”
Mbahet si talenti i radhës në muzikë dhe Bebe Rexha po bën gjithçka në mënyrë që të jetë në vëmendjen e publikut.

“Hamilton” dominon çmimet “Tony” “Hamilton” dominon çmimet “Tony”
Muzikali “Hamilton” dominoi mbrëmjen e çmimeve “Tony” në Nju Jork, duke rrëmbyer 11 prej tyre, përfshirë atë të muzikalit më të mirë dhe aktorit më të mirë kryesor.

Kujdes Evropian! Kimi niset për në Paris Kujdes Evropian! Kimi niset për në Paris
Futbollistët që ndodhen në Francë për Evropianin e futbollit do e kenë shumë të vështirë të ruajnë përqendrimin në fushën e lojës tani që në Paris do të shkojë edhe Kim Kardashiani.

Alban Skënderaj nuk i ndahet fronit Alban Skënderaj nuk i ndahet fronit
Alban Skënderaj është artisti me më shumë vende të para të “The Top List”. Edhe pse para pak ditësh ka nxjerrë në treg “Duart Lart”, e cila sapo është futur në klasifikim renditet në vendin e tretë, duket se fansat ende shijojnë ritmet e “Kam nevoje”.

Alessandra, t’i pamë mbathjet! Alessandra, t’i pamë mbathjet!
Marilyn Monroe ishte e para që la t’i ngrihej fustani gjatë një reklame për filmin e vitit 1955 “The Seven Year Itch”. 60 vite më vonë, të njëjtën gjë bën edhe Alessandra Ambrosio.

SHBA, qëllohet gjatë koncertit ylli i “The Voice” SHBA, qëllohet gjatë koncertit ylli i “The Voice”
Këngëtarja Christina Grimmie, e njohur për pjesëmarrjen në programin muzikor televiziv amerikan “The Voice”, ka humbur jetën pasi është qëlluar me armë zjarri në Florida.

Vlerësim për Naomi Campbell Vlerësim për Naomi Campbell
Naomi Campbell u nderua në edicionin e radhës së çmimeve “amfAR”, ku modeles veterane iu përcoll e gjithë mirënjohja e mundshme për dy dekada angazhim në kuadër të organizatës që ndihmon në mbledhjen e fondeve për HIV-AIDS-in, e kërkon rritjen e ndërgjegjësimit dhe kërkimeve shkencore mbi këtë sëmundje.

Ronaldo frymëzon pornografinë Ronaldo frymëzon pornografinë
Cristiano Ronaldo shihet nga tifozët portugezë si frymëzuesi i skuadrës së tyre për një sukses në finalet e europianit francez, por jo vetëm kaq.

Justin Bieber tregon forcën, por e pëson (VIDEO) Justin Bieber tregon forcën, por e pëson (VIDEO)
Edhe pse mendonim se Jusin Bieber është rritur dhe është bërë më i matur, veprimi i fundit që ai ka bërë është një budallallëk i vërtetë.

Nëna 52-vjeçare rivalizon vajzat e saj modele Nëna 52-vjeçare rivalizon vajzat e saj modele
Gigi Hadid dhe më pas Bella, motra e saj më e vogël, janë dy nga modelet më të kërkuara në botën e modës dhe jo rastësisht.

Ndryshimi drastik i J.K. Simmons Ndryshimi drastik i J.K. Simmons
Një fotografi e aktorit J.K. Simmons muskuloz dhe me mjekër të dëndur po bën xhiron e botës. E postuar nga Aaron Williamson, ish-marins dhe trajner personal i yjeve të tillë si Dwayne “The Rock” Johnson dhe Zac Efron, fotografia tregon protagonistin e “Whiplash” duke bërë stërvitje intensive me pesha.

Paditet Ed Sheeran Paditet Ed Sheeran
Është një prej kantautorëve të rinj më të dashur të momentit, por polemikave nuk i ka shpëtuar as i talentuari Ed Sheeran. Dy muzikantë e kanë hedhur në gjyq dhe kërkojnë një dëmshpërblim prej 20 milionë dollarësh, me pretendimin se balada e tij “Photograph” ka një strukturë mjaft të ngjashme me këngën e tyre, “Amazing”.

Emily, mbrohu nga dielli! Emily, mbrohu nga dielli!
Pasi festoi 25-vjetorin e lindjes të martën, duket se Emily Ratajkowski ka vendosur që të bëjë disa ditë plazh.

Ja kush është vajza që u fotografua në jaht me Ronaldon Ja kush është vajza që u fotografua në jaht me Ronaldon
Zbulohet identiteti i bukuroshes misterioze, vajzës brune që kërcente në bikini ngjitur me Cristiano Ronaldo-n gjatë festës në një jaht në Ibiza.

Trofeu i “DocuTiff“; Fitues shpallet filmi gjermano-zviceran Trofeu i “DocuTiff“; Fitues shpallet filmi gjermano-zviceran
Pas tetë ditësh konkurrim DocuTiff përmbylli siparin me ceremoninë e ndarjes së çmimeve.

“Bekimi” i Uliksit “Bekimi” i Uliksit
Uliksi, një emër i frymëzuar nga një prej filmave epik që e bëri të famshëm Bekim Fehmiun, nuk ka trashëguar nga i ati vetëm zërin, por edhe potencën në interpretim. Në premierën e të martës në Teatrin Kombëtar, ai preku një skenë të cilën i ati nuk e preku dot kurrë.

Minnesota “vishet” me të purpurt Minnesota “vishet” me të purpurt
Ngjyra e purpurt dominoi të martën në Minnesota, pasi guvernatori Mark Dayton e shpalli 7 qershorin si Ditën e Prince, në nder të asaj që do të ishte ditëlindja e 58 e këngëtarit.

Ndahen çmimet “Glamour” Ndahen çmimet “Glamour”
Ai është eventi që mbledh bashkë aktorët më të talentuar e më të nxehtë të momentit: këngëtarë, skenaristë e blogerë të botës së argëtimit, bukurisë e modës.

Femra që e bëri Tyga-n të harrojë Kylie Jenner Femra që e bëri Tyga-n të harrojë Kylie Jenner
Jo më kot pas ndarjes nga Kylie Jenner, reperi Tyga nuk u mendua dy herë por u lidh me modelen 21 vjeçare Demi Rose.

Rikthehet “Harry Potter” Rikthehet “Harry Potter”
Krijimi më i fundit i J.K. Rowling e rikthen magjinë në jetë, duke u bërë shkas edhe për radhët e gjata të njerëzve të mbledhur përpara “Palace Theatre” të Londrës për vazhdimin e sagës së “Harry Potter”-it.

A ka vend edhe për një të tretë? A ka vend edhe për një të tretë?
Gjithnjë e më shumë Chloe Goodman po merr vëmendjen e mediave rozë dhe kjo jo më kotë. Ajo është një femër me një trup perfekt dhe këtë e ka treguar edhe gjatë pushimeve që është duke kaluar në Majami.

Ylli i “50 Shades of Grey” ndahet pas dy vitesh lidhje Ylli i “50 Shades of Grey” ndahet pas dy vitesh lidhje
Dakota Johnson dhe i dashuri i saj prej dy vitesh, Matthew Hitt raportohen t’i kenë dhënë fund marrëdhënies së tyre. Aktorja 26-vjeçare është fotografuar për herë të parë me modelin dhe muzikantin në korrik 2014.

Heidi Klum, topless në Francë (FOTO) Heidi Klum, "topless" në Francë (FOTO)
Heidi Klum dhe i dashuri Vito Schnabel sigurisht që duket se duhet të qetësohem pas gjetjes së dashurisë me Detin Mesdhe kohët e fundit.

Drama serbo-shqiptare Drama serbo-shqiptare
Romeo dhe Zhulieta është tragjedia ku dashuria triumfon mbi urrejtjen edhe pas vdekjes. Mesa duket ky mesazh që i qëndron kohës është çka ka bërë bashkë aktorë të Kosovës dhe Serbisë në një premierë të rrallë të martën në mbrëmje në Teatrin Kombëtar në Tiranë.

“Bëjmë seks xhungle!” “Bëjmë seks xhungle!”
Ice-T dhe Coco Austin, në një intervistë për “E!News” të hënën, kanë thënë se pas 10 vitesh martesë vazhdojnë të bëjnë “seks xhungle”.

Rihanna shijon pushimet në ishujt e Bahamasit Rihanna shijon pushimet në ishujt e Bahamasit
Është një nga femrat më të palodhura të botës së spektaklit dhe gjithashtu është nga ata persona që i shijon në maksimum ditët e saj të pushimit. Po flasim për këngëtaren Rihanna, e cila po kalon disa ditë në plazhet e Bahamasit.

Premiera globale e “Warcraft” Premiera globale e “Warcraft”
Aktorja Jamie Lee Kurtis ishte zhytur e gjitha në atmosferën e filmit “Warcraft” në premierën globale të të cilit u shfaq e lyer në të gjelbërt. Mes përbindëshave e kalorësve, aktorja që nuk është pjesë e filmit, rrëmbeu vëmendjen me lëkurën në ngjyrë jeshile, kapelën në formë briri me pupla, e fustanin pas trupit me pelerinën e gjatë.

“Oscar”-ët e modës “Oscar”-ët e modës
“CFDA Awards 2016”, apo “Oscar”-ët e modës siç njihen ndryshe, shpërblyen Beyoncen si ikonën e modës për këtë vit.

Vajza e Kate Moss pushton kopertinën e Vogue Vajza e Kate Moss pushton kopertinën e Vogue
Vajza e Kate Moss ka bërë paraqitjen e saj të parë në industrinë e modës duke pozuar pranë nënës së saj për kopertinën e revistës “Vogue”.

Jo rastësisht është e dashura e DiCaprio-s Jo rastësisht është e dashura e DiCaprio-s
Ai ka qenë i lidhur me femra nga më të bukurat në botë, por së fundi Leonardo DiCaprio raportohet se është në një lidhje serioze me modelen 24-vjeçare Roxy Horner.

Femra më seksi në botë Femra më seksi në botë
Kryesonte listën e 100 femrave më seksi në botë të bërë nga revista FHM dhe u raportua se kishte  nënshkruar një kontratë 1 milionë paund me kompaninë “Lynx”.

Charlotte, “shpërthyese” në Meksikë Charlotte, “shpërthyese” në Meksikë
Është e famshme për format e saj dhe dekoltenë shpërthyese. Charlotte McKinney është një nga modelet me trupin më të bukur, duke lënë pas madje edhe Kendall e Gigi Hadid.

Ludivine Kadri ‘nxeh’ Europianin Ludivine Kadri ‘nxeh’ Europianin
Edhe pak ditë nis evenimenti më i rëndësishëm futbollistik i vitit, Euro 2016, ku për herë të parë është protagoniste edhe kombëtarja jonë.

“Më pëlqen që jam e famshme edhe pse pa talent” “Më pëlqen që jam e famshme edhe pse pa talent”
Llogaria e Kylie Jenner në “Twitter” është hakuar mbrëmjen e së dielës. Në profilin e 18-vjeçares janë postuar disa statuse të cilat janë parë nga 16 milionë ndjekësit e saj.

Kinematografi, “X-Men Apocalypse” po thyen rekordet Kinematografi, “X-Men Apocalypse” po thyen rekordet
Ai është cilësuar si filmi i superheronjve për vitin 2016. “X-Men Apocalypse” është seria më e re e mutantëve me fuqi të mbinatyrshme, një film që për të dytën javë radhazi ka thyer rekordet e arkëtimeve në mbarë botën.

Olivia Culpo tregon trupin në Meksikë Olivia Culpo tregon trupin në Meksikë
Ka qenë fituese e Miss Amerikës dhe nuk është aspak për t’u habitur që Olivia Culpo duket kaq e mahnitshme me kostum banjoje.

Kur zhvishet i gjithë qyteti për një fotograf Kur zhvishet i gjithë qyteti për një fotograf
Me mijëra burra e gra u zhveshën në sheshin Bolivar të kryeqytetit të Kolumbisë, Bogota, për projektin e fundit artistik të Spencer Tunick. Një nga pjesëmarreset, Ivonne Morales e konsideronte këtë një mundësi të rrallë për t’u bërë pjesë e diçkaje vërtet unike.

SHBA, oficerja rezervë shpallet “Miss USA” SHBA, oficerja rezervë shpallet “Miss USA”
Deshauna Barber e Distriktit të Kolumbias u kurorëzua të dielën si “Miss USA 2016”, gjatë spektaklit të zhvilluar në Las Vegas të Nevadës. Kurorën e më të bukurës, Barberit ia dorëzoi mbajtësja e saj për 2015-n, Olivia Jordan nga Oklahoma.

Aktorja Helen Mirren: Sa mirë që kanë dalë në modë të pasmet Aktorja Helen Mirren: Sa mirë që kanë dalë në modë të pasmet
Është sulmuar shumë për “selfie”-t e saj nudo, por Kim Kardashian ka një mbështetëse të madhe në atë që bën: aktoren veterane Helen Mirren.

“Sa më shkoka!” “Sa më shkoka!”
Kelly Brook ka postuar së fundmi disa fotografi seksi në Instagram, ku shihet duke provuar një fustan të ri.

A mos vallë i ke shumë të vogla? A mos vallë i ke shumë të vogla?
Ka qenë e dashura e Justin Bieber në vitin 2014 dhe Yovanna Ventura ka treguar se pse këngëtari i famshëm është tërhequr prej saj.

“Djali i keq” mbizotëron përsëri në “Top Awards” “Djali i keq” mbizotëron përsëri në “Top Awards”
Duket se fansat e Noizy-t nuk lodhen aspak së votuari artistin e tyre të preferuar, duke bërë kështu që “The baddest” të jetë kënga që kryeson edhe për këtë javë klasifikimin e “The Top List”.

Chrissy Teigen i lë varur Chrissy Teigen i lë varur
Chrissy Teigen i la të gjithë me gojë hapur kur u shfaq në “Spike Guys' Choice Awards” të shtunën me një kostum shumë të hapur.

Emily tregon “asetet” e pasme Emily tregon “asetet” e pasme
Kurrë nuk ka qenë e frikësuar për të treguar format e saj trupore dhe Emily Ratajkowski i përshëndeti fansat e saj me një foto provokuese ditën e shtunë.

Amber nuk ndalet Amber nuk ndalet
Zemërimi i Amber Heard-it nuk po derdhet vetëm mbi Johnny Depp, por edhe mbi shokun e tij, Doug Stanhope, ndaj të cilit aktorja paraqiti një aktpadi pas artikullit ku komediani e akuzonte 30-vjeçaren se po kërkon t’i bëjë shantazh e ta manipulojë ish-bashkëshortin e saj.

Ronaldo i rrethuar nga femra super seksi Ronaldo i rrethuar nga femra super seksi
Cristiano Ronaldo ka qenë i rrethuar nga një grup femrash të bukura ditën e premte teksa po shijonte rrezet e diellit në Ibiza.

Sendet personale të Whitney Houston në ankand Sendet personale të Whitney Houston në ankand
Sikurse ndodh pas shuarjes së shumë ikonave nga jeta, sende të tyre personale dalin në ankand. Këtë herë ishte radha e këngëtares së ndjerë Whitney Houston, ku më shumë se 100 sende simbolike të karrierës së saj, do të dalin në ankand në Beverly Hills në datat 24 dhe 25 qershor.

Terrorizmi e kaosi urban, ekspozita në Galerinë e Arteve Terrorizmi e kaosi urban, ekspozita në Galerinë e Arteve
Problematikat e terrorizmit, shqetësimi mbi degradimet natyrore, kaosi i vazhdueshëm urban dhe sensibilizimi mbi këto dhe të tjera ka qenë qëllimi i punës së një viti të studentëve të Fakultetit të Arteve të Bukura.

Dokumentari i dënuar Dokumentari i dënuar
“Shqipëria turistike” është një dokumentar, që na takonte me Perëndimin në fillim të viteve ’70. Studentë të përzgjedhur të asaj kohe përshkojnë vendin në një udhëtim turistik nga Veriu në Jug.

“Jam me fat që jam gjallë!” “Jam me fat që jam gjallë!”
Dominic Purcell ka thyer hundën në dy vende pasi një shufër hekuri i ra në kokë gjatë xhirimeve të filmit “Prison Break” në Marok.

Tashmë Gigi është e lirë... Tashmë Gigi është e lirë...
Zayn Malik dhe Gigi Hadid i kanë dhënë fund marrëdhënies së tyre. Këngëtari 23-vjeç dhe modelja 21-vjeçe janë ndarë pas 7 muajsh lidhje, konfirmon kështu “E! News”. Burime pranë çiftit kanë patur një marrëdhënie me probleme, duke u ndarë disa herë, por që janë rikthyer përsëri së bashku.

Eva Longoria flet për dasmën e saj magjike Eva Longoria flet për dasmën e saj magjike
Vetëm pak orë pasi është kthyer nga muaji i mjaltit, aktorja ka qenë e pranishme në çeljen e Festivalit të Filmit në Los Angeles për promovimin e filmit të ri “Lowriders “.

Ditëlindja e Bekim Fehmiut Ditëlindja e Bekim Fehmiut
Bekim Femiu është larguar nga skena e artit për shkak të tensioneve politike në shenjë revolte për të drejtat e shqiptarëve në ish-Jugosllavi.

Rita në top formë Rita në top formë
Rita Ora nuk bën pjesë tek yjet që “skuqen” kur tregojnë më shumë se ç’duhet nga linjat e tyre, përkundrazi.

Princi u shua nga mbidoza e qetësuesve Princi u shua nga mbidoza e qetësuesve
Pas hetimesh të shumta dhe të gjata, tashmë është mësuar edhe shkaku real i vdekjes së këngëtarit të famshëm “Prince” dhe, sipas një zyrtari të autoriteteve ligjzbatuese në vend që ka folur për “Associated Press”, testet tregojnë se ai ka ndërruar jetë nga mbidoza e opioidit, një përzierje me bazë opiumi që qetëson disa shqisa.

Rikthehet Shkëlzen Doli Rikthehet Shkëlzen Doli
Edhe pse i larguar që në fëmijëri nga Shqipëria, kujtimet muzikore të Gjakovës dhe Elbasanit, për violinistin virtuoz Shkëlzen Doli janë shumë të prekshme.

Taylor Swift dhe Calvin Harris i japin fund lidhjes 15-mujore Taylor Swift dhe Calvin Harris i japin fund lidhjes 15-mujore
Këngëtarja Taylor Swift dhe DJ Calvin Harris i kanë dhënë fund marrëdhënies së tyre 15-mujore, të paktën sipas thashethemeve që qarkullojnë së fundmi.

Performacë e nxehtë nga Bebe Rexha Performacë e "nxehtë" nga Bebe Rexha
Bebe Rexha, këngëtarja me prejardhje shqiptare, ka treguar se përveçse është një këngëtare e talentuar, është edhe mjaft seksi.

Rihanna, fantastike me kostum banjoje të zi Rihanna, fantastike me kostum banjoje të zi
Rihanna dhe shoqja e saj e ngushtë Melissa Forde ia kalojnë gjithmonë shumë mirë bashkë dhe këtë e tregojnë edhe fotot e fundit të yllit të muzikës, foto të cilat janë postuar në profilin e shoqes së saj.

Spektakli i “Dior” Spektakli i “Dior”
Firma luksoze franceze e veshjeve “Dior” organizoi një super shfaqje në pallatin Blenheim në Oxfordshire me rastin e hapjes së dyqanit të ri në Londër.

Fama e sportistëve, “mbretëron” Cristiano Ronaldo Fama e sportistëve, “mbretëron” Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo është sportisti më i famshëm në botë. Kjo është ajo që ka zbuluar rrjeti televiziv amerikan ESPN nëpërmjet klasifikimit të 100 personaliteteve sportive që gëzojnë famën më të madhe në botë.

Sharon Stone: S’kam ndërmend të harxhoj kohën për një lidhje Sharon Stone: S’kam ndërmend të harxhoj kohën për një lidhje
Sharon Stone edhe pse është pranë të 60-ave, vazhdon të duket sa gjysma e moshës së saj. Aktorja duket e mrekullueshme teksa ka pozuar për numrin e fundit të revistës “AARP The Magazine” përkrah Jane Fonda dhe Alfre Woodard.

Sot Marilyn do të ishte 90 vjeç Sot Marilyn do të ishte 90 vjeç
Ylli i Marylinit u rikthye të shkëlqejë në vigjiljen e 90-vjetorit të saj të lindjes. E lindur si Norma Jeane Mortensen në Los Angeles, 1 qershorin e vitit 1926, vdekja e saj e parakohshme i dha fund një karriere në shpërthim e i hoqi botës njërën prej figurave më të dashura.

Erjona, tifozja speciale e Zvicrës Erjona, tifozja speciale e Zvicrës
Kombëtarja zvicerane e futbollit po vazhdon përgatitjet e fundit para nisjes së Europianit 2016, dhe mes entuziazmit të tifozëve në kampingun e helvetikëve, së fundmi ka spikatur një mbështetëse speciale.

Shanina Shaik me pushime Shanina Shaik me pushime
Modelja e Victoria Secret, Shanina Shaik, së fundmi po pushon në Majemi, e për ta treguar këtë ka zgjedhur opsion më të mirë, duke publikuar foto provokuese nga pishina e hotelit ku po qëndron.

Foto të rralla, ja si kanë qenë këta VIP-a kur ishin fëmijë Foto të rralla, ja si kanë qenë këta VIP-a kur ishin fëmijë
Këngët e tyre vijojnë të mbeten ndër më të preferuarat, ata kanë bërë mijëra koncerte përreth botës, fansat e tyre janë me miliona. Por edhe ata, super VIP-at, kanë qenë dikur adoleshentë.

Johnny Depp feston, nuk akuzohet për agresion Johnny Depp feston, nuk akuzohet për agresion
Pasi mësoi se nuk do të përballej me hetimin për agresion ndaj bashkëshortes së tij që tashmë kërkon divorc, Amber Heard, Johnny Depp është parë ta festojë këtë lajm me një brune misterioze në barin e një hoteli suedez deri në orën 2 të natës.

Rita Ora në versionin Mia Gray Rita Ora në versionin Mia Gray
Rita Ora duket se po i shijon xhirimet e filmit “Fifty Shades Darker” (50 hijet më të errëta), prodhimit kinematografik që pritet të bëjë shumë bujë. Ky është vazhdimi i filmit të parë “50 hijet e Greit”, frymëzuar nga triologjia e shkrimtares  britanike E. L. James, e cila është njëkohësisht edhe producente e versioneve kinematografike.

Gratë e futbollistëve, çfarë mbështetje në Europian! Gratë e futbollistëve, çfarë mbështetje në Europian!
Ndeshjet e Euro 2016 nuk do të luhen vetëm në fushën e gjelbër, por edhe në shkallët e stadiumeve të tyre.

Ja si e tregon patriotizmin Jessica Simpson Ja si e tregon patriotizmin Jessica Simpson
Jessica Simpson postoi në Instagram një foto me bikini që kishin të printuar flamurin amerikan, për të treguar se është patriote dhe për t’u mburrur njëkohësisht me “asetet” e saj. Pra, me një gur vret dy zogj.

Kate Moss në marrëdhënie me një “vogëlush”? Kate Moss në marrëdhënie me një “vogëlush”?
Nuk është aspak e çuditshme që përkrah Kate Moss të shohim meshkuj të rinj dhe simpatik, por ky i fundit është më i ri seç duhet pasi supermodelja përflitet të këtë nisur një romancë me një 18-vjeçar.

Florence pranë 15-vjeçares me kancer Florence pranë 15-vjeçares me kancer
Vokalistja e grupit të famshëm britanik Florence and Machine, bëri një ditë tejet të lumtur për njërën nga fanset e saj më të mëdha.

Festivali i filmit dokumentar Festivali i filmit dokumentar
“DokuTIFF” mbërrin në edicionin e tij të dytë, që do të mbahet nga data 1 deri mq 8 qershor. Një kinema realiste vjen në imazhin fillestar të një kaosi urban, që në posterin prezantues.

Një ditë në Marbela! Një ditë në Marbela!
Ajo nuk ka kurrë frikë të tregojë fizikun perfekt, ndërsa këtë herë ishte qendra e vëmendjen në plazhet e Marbela-s.

Analicia Chaves rrit temperaturat Analicia Chaves "rrit" temperaturat
Është 27-vjeçe dhe shkallët e karrierës i ka ngjitur një e nga një.

Dhuna, shkak për divorcin Depp-Heard Dhuna, shkak për divorcin Depp-Heard
Në kërkesën e saj të divorcit citoheshin mospërputhje të mëdha me bashkëshortin Johnny Depp. Pas kësaj, Amber Heard deklaroi se shkaku i vërtetë i ndarjes ishin abuzimet fizike të 52-vjeçarit, por Departamenti i Policisë së Los Angelesit nuk ka gjetur ndonjë provë të tregojë se këto episode kanë ndodhur vërtet.

Noizy pushton 3 vendet e para Noizy "pushton" 3 vendet e para
Nuk ka asgjë që mund t’i dalë përpara reperit të njohur, pasi ZinZini tashmë ka pushtuar tre vendet e para në klasifikimin javor të Top Listës.

Media himnizon Ermonela Jahon Media himnizon Ermonela Jahon
Ermonela Jaho e ka pushtuar me kohë vëmendjen e shtypit botëror, por çmimi i fundit ishte një arritje e jashtëzakonshme për të, e një arsye më shumë për t’u rivendosur në syrin e medias, që nuk i kursen lëvdatat për sopranon e jashtëzakonshme shqiptare.

Puthja e Finales së Champions! Puthja e Finales së Champions!
Kishin mbetur pak më shumë se 10 minuta lojë nga koha e rregullt në finalen e Champions mes Realit e Atletico dhe ndeshja qëndronte e mbërthyer në shifrat 1-0, të vendosura që prej minutës së 15, kur Carrasco barazoi gjithçka, duke futur sërish në garë Atleticon.

Ja pse Megan Fox iu qëndron larg rrjeteve sociale Ja pse Megan Fox iu qëndron larg rrjeteve sociale
Ajo momentalisht është duke promovuar filmin e saj më të ri “Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadoes”, por në një intervistë të dhënë së fundmi Megan Fox ka zbuluar arsyen se pse qëndron larg rrjeteve sociale.

Beyonce e Lindjes së Mesme Beyonce e Lindjes së Mesme
E pagëzuar si Beyonce kurde, me flokë të gjatë të kuq e shikimin e një luaneshe, Helly Luv është kthyer në një yll të vërtetë në Kurdistanin irakian. Ajo u bë e famshme në vitin 2013 pas publikimit të këngës “Risk It All“ dhe më pas aktroi në filmin Peshmerga, i prezantuar në edicionin e fundit të Festivalit të Kanës.

Pirandello flet shqip Pirandello flet shqip
Pjesa e dramaturgut italian Luigi Pirandello “Sonte do të luajmë pa tekst” ka mbledhur për dy fundjava rresht publikun e kryeqytetit në Teatrin Kombëtar.

Miss Bumbum edhe për gjyshet Miss Bumbum edhe për gjyshet
Në një vend të fiksuar pas të pasmeve, natyra e konkurseve për vlerësimin e tyre nuk duhet të kufizohet nga mosha.

Telashet trashen për Johnny Depp Telashet trashen për Johnny Depp
Telashet për Johnny Depp sa vijnë e shtohen. Përveç përballjes për çështjen e divorcit me aktoren Amber Heard, aktorit do t’i duhet të përgjigjet para gjykatës edhe akuzës për sulm fizik ndaj saj.

Ju është thyer ndonjëherë maja e lapsit? Shihni ç’bën ky 42-vjeçar me të Ju është thyer ndonjëherë maja e lapsit? Shihni ç’bën ky 42-vjeçar me të
Me siguri që të gjithëve i ka ndodhur të hasin vështirësi në mprehjen e lapsave, por ky 42-vjeçar nga Tajvani ka arritur të krijojë skulptura të tëra në miniaturë nga gdhendja e lapsave.

Jessie J poston një foto inspiruese… Jessie J poston një foto inspiruese…
Këngëtarja britanike Jessie J pak orë më parë ka postuar një foto me bikini në profilin e saj të “Instagram”-it, të cilit i ka bashkëngjitur disa fjalë motivuese për të gjithë fansat e saj.

A keni parë shalqi më të madh se ky? A keni parë shalqi më të madh se ky?
Fermeri kinez Li Fenghun fitoi çmimin për “shalqirin mbret” në konkursin e mbajtur një ditë më parë në Kinë.

Elton John ndez publikun në Tel Aviv Elton John ndez publikun në Tel Aviv
“Sorry seems to be the hardest word” u këndua njëzëri nga 40 mijë fansa të cilët për herë të parë e priten ikonën britanike të muzikës Elton John në Tel Aviv.

Sa pis ke dalë në foto! Sa pis ke dalë në foto!
Ashleigh Defty ishte pak e njohur në Angli deri pak kohësh, por pasi Leicester u shpall kampion në Premier League edhe fama e saj u rrit me ritme të shpejta.

Mariah Carey, i lë shumë pak vend imagjinatës Mariah Carey, i lë shumë pak vend imagjinatës
Me një të dashur miliarder dhe me një karrierë gjithmonë e në ngjitje, Mariah Carey ndihet e sigurt me jetën momentaisht. Këngëtarja ka treguar gjithashtu se është e kënaqur me format e saj trupore dhe si pasojë ka “rrezikuar” paksa me veshjen e saj.

“Top Awards” shpall zyrtarisht kandidaturat “Top Awards” shpall zyrtarisht kandidaturat
Në një event madhështor me pjesëmarrjen e artistëve më në zë të trevave shqiptare,“Top Music Aëards” ka zbuluar mesnatën e së enjtes kandidaturat për 10 kategori çmimesh, ndër të cilat:

Bieber akuzohet për vjedhje Bieber akuzohet për vjedhje
Tani për Justin Bieber është shumë vonë që të kërkojë ndjesë. Ylli i muzikës dhe dy bashkë-krijuesit e hitit të vitit 2015 “Sorry” janë paditur për vjedhje të linjës melodike nga një artiste tjetër, e cila e kishte përdorur përpara tyre në një këngë të vetën.

A është kjo sozia më e mirë e Kim Kardashian? A është kjo sozia më e mirë e Kim Kardashian?
Jelena Peric 24-vjeç nga Kroacia është përshkruar si binjakja e Kim pas krahasimit që i janë bërë fotove të saj me ato të Kim.

Një ‘leksion’ për barazinë gjinore Një ‘leksion’ për barazinë gjinore
Festat e përfundimit të një viti shkollor mes gjimnazistëve janë të rëndësishme dhe janë kthyer në traditë, që në Gjermani monitorohet rreptësisht nga mësuesit.

Të këshillohesh nga Jordan Carver Të këshillohesh nga Jordan Carver
Modele, aktore dhe lektore. Bukuroshja gjermane Jordan Carver di t’i bëjë të gjitha.

Rihanna s’heq dorë nga transparenca Rihanna s’heq dorë nga transparenca
Të martën, Rihanna njoftoi bashkëpunimin e radhës në fushën e modës, atë me Dior për të sjellë në treg syzet futuristike që dalin në shitje në muajin qershor.

“Monger” në version shqiptar “Monger” në version shqiptar
Muzikë “gipsy”, klasike e deri tek tingujt “rock” do të dëgjohen në skenën e Teatrit të Operës në datat 28 e 29 maj.

Merr fund martesa Depp-Heard Merr fund martesa Depp-Heard
Nuk zgjati më shumë se 15 muaj martesa e shumëmediatizuar e yllit të Hollivudit, Johnny Depp, me aktoren Amber Heard.

Inva Mula shkëlqen në Beograd Inva Mula shkëlqen në Beograd
Sopranoja shqiptare, Inva Mula, ka marrë duartrokitjet më të forta nga publiku serb.

Sharapova harron tenisin, fokusohet te biznesi Sharapova harron tenisin, fokusohet te biznesi
Maria Sharapova po e shfrytëzon në mënyrën më të mirë të mundshme periudhën e qëndrimit jashtë fushave të tenisit. Ndërsa koleget e saj ndodhen në Paris për turneun Roland Garros, rusja merr plotësisht rolin e sipërmarrëses. Ish numri 1 i botës prezantoi në Çikago gamën e re të produkteve të ëmbla “Sugarpova”.

“Top Music Awards” “Top Music Awards”
“Top Music Awards” zbulon sonte në mesnatë kandidaturat për 10 kategori çmimesh, të cilat janë:

Amanda Holden, nudo për kafshët Amanda Holden, nudo për kafshët
Kishte deklaruar se do të pozonte nudo vetëm për një çështje të drejtë dhe më në fund Amanda Holden e ka gjetur këtë çështje. 45-vjeçarja pozoi për herë të parë krejtësisht e zhveshur për posterin e radhës së PETA-s, shoqatës që merret me mbrojtjen e të drejtave të kafshëve.

Tërmeti i Invës në Beograd Tërmeti i Invës në Beograd
Inva Mula dhe respekti më i madh në Beograd. Duket si sinkronizim shtetëror pritja e saj. Mediat tregojnë një respekt dhe frika më nuk ekziston.

Davina, tifozja speciale e Atleticos Davina, tifozja speciale e Atleticos
Ka lindur në Brisbane të Australisë, por sporti i saj i preferuar është futbolli. Modelja 23-vjeçare, Davina Rankin ka një skuadër në zemrën e saj.

Daphne “i jep duart” Derulos Daphne “i jep duart” Derulos
Daphne Joy i ka dhënë fund romancës së saj me këngëtarin Jason Derulo. Bukuroshja 29-vjeçare ishte në lidhje me reperin 26-vjeçar prej shtatë muajsh.

Selena në kopertinën e “Vogue Brasil” Selena në kopertinën e “Vogue Brasil”
Ajo është një aktore dhe këngëtare e suksesshme, por Selena Gomez së fundmi ka treguar se do të jetë edhe pjesë e një prej firmave më të famshme të modës në botë.

Një ditë e “lodhshme” për Bruce Willis Një ditë e “lodhshme” për Bruce Willis
Ylli i filmit “Die Hard”, Bruce Willis, tashmë në moshën 61 vjeçare, duket se ka kaluar një ditë të “lodhshme” nën shoqërinë e femrave në Miami.

Festivali i Filmit Mjedisor Festivali i Filmit Mjedisor
Festivali i Filmit Mjedisor ka çelur siparin për këtë vit, në edicionin e tij të katërt. Përgjatë dy javëve, mbi 56 filma do të konkurrojnë në këtë festival të mbështetur nga BE, duke pasur si qëllim ndërgjegjësimin mjedisor dhe vëmendjen kushtuar kujdesit ndaj tij.

Vardy martohet, prindërit nuk do të jenë të pranishëm Vardy martohet, prindërit nuk do të jenë të pranishëm
Jamie Vardy do të martohet nesër me të fejuarën e tij Becky Nicholson. Sulmuesi i Leicester do të jetë i rrethuar nga miqtë e tij, por jo nga familja, pasi prindërit kanë dy vjet që nuk i flasin për shkak se nuk i pëlqejnë zgjedhjen që ka bërë.

“Vogue” mbush 100 vjeç “Vogue” mbush 100 vjeç
Kim Kardashian thotë se iu bë realitet ëndrra e radhës. Vajza që kritikohet se nuk di të bëjë asgjë por që sipas saj, ajo di të bëjë gjithçka, është përzgjedhur ndër kopertinat më të mira të revistës së modës “Vogue”.

Bond mund të jetë... grua Bond mund të jetë... grua
Gillian Anderson mund të bëhet e para Bond Girl. Ylli i serisë së filmave “X-files” shprehu dëshirën për të pranuar rolin e lënë vakant nga Daniel Craig, si agjentja sekrete më e famshme në botë.

Kur ndaheshin “Beatles”-at Kur ndaheshin “Beatles”-at
Ushtria e admiruesve nuk ishte e vetmja që e vuajti ndarjen e “Beatles”-ave. Në një rrëfim të çiltër mbi shpërbërjen e grupit legjendar, Paul McCartney tregon sesi kishte kaluar pas atij momenti në depresion, e kishte menduar edhe të hiqte dorë krejtësisht nga muzika.

Inva Mula interpreton në Beograd, pritet nga kryeministri Vuçiç Inva Mula interpreton në Beograd, pritet nga kryeministri Vuçiç
Sopranoja shqiptare, Inva Mula ndodhet në Beograd pasi mbrëmjen e së mërkurës do të japë shfaqjen operistike “La Boheme”.

Frodo i “Zotit të Unazave”: Në Hollywood ka një rrjet pedofilie Frodo i “Zotit të Unazave”: Në Hollywood ka një rrjet pedofilie
Në Hollywood ka ekzistuar, ekziston dhe do të ekzistojë një rrjet i sofistikuar pedofilie që abuzon me fëmijët aktorë.

Calvin Harris, me fat që i ka shpëtuar këtij aksidenti Calvin Harris, me fat që i ka shpëtuar këtij aksidenti
Fotot nga aksidenti ku u përfshi Calvin Harris tregojnë se sa më fat ka qenë DJ skocez që ka shpëtuar vetëm me disa lëndime të vogla.

Tjetër çmim për Adele, vlerësimet në “Billboard Music” Tjetër çmim për Adele, vlerësimet në “Billboard Music”
Nuk reshtin sukseset për këngëtaren e mirënjohur britanike Adele. Eventi i rëndësishëm muzikor i  “Billboard Music Awards”, i cili u organizuar Las Vegas , i dha asaj çmimin “Top artist”.

Kontrata më e madhe nga një muzikante angleze Kontrata më e madhe nga një muzikante angleze
Adele pritet të nënshkruajë një kontratë prej 90 milionë paundësh, kontrata më e madhe e bërë ndonjëherë nga një muzikante angleze.

Kanë, “Palma e artë” i jepet “Unë, Daniel Blake”