De Biasi “zbërthen” të ardhmen: Dua të respektoj kontratën me Shqipërinë
Në fokus ishte një opinion mbi ekipet italiane pjesëmarrëse në kupat europiane, por kulmi i Gianni De Biasit në karrierë mbetet kombëtarja shqiptare. Tekniku nga Sarmede u pyet në një intervistë për portalin sportiv “Tuttomercatoëeb” edhe për ecurinë te kuqezinjtë, ofertat e përfolura së fundmi dhe kualifikueset e Botërorit.

De Biasi ndryshon formacion. Jashtë Gashi, afrohen të rinj De Biasi ndryshon formacion. Jashtë Gashi, afrohen të rinj
Kombëtarja shqiptare pritet të pësojë ndryshime për dy ndeshjet e tetorit, ato përballë Lihtenshtajnit dhe Spanjës.

Morata: Shqipëria dhe Italia, ndeshjet më të vështira që kemi Morata: Shqipëria dhe Italia, ndeshjet më të vështira që kemi
Alvaro Morata, qendërsulmuesi i kombëtares spanjolle dhe Realit të Madridit, ka deklaruar se ndeshjet në transfertë ndaj Shqipërisë dhe Italisë do të jenë më të vështirat për iberikët.

Kombëtarja kthehet në realitet, vlerësimet për futbollistët Kombëtarja kthehet në realitet, vlerësimet për futbollistët
Kjo është padyshim ndeshja më e dobët e Shqipërisë në erën De Biasi, por shiu dhe Balaj i dhanë bekimin për të thënë që kjo skuadër nuk shkoi rastësisht në Europian. Përgatitja jo shumë e mirë fizike e disa futbollistëve, si edhe disa paqartësi teknike të trajnerit, shtynë festën për fitoren e parë të edicionit të ri kualifikues.

Shiu bekon Balajn, Shqipëria fiton 2-1 ndaj Maqedonisë Shiu bekon Balajn, Shqipëria fiton 2-1 ndaj Maqedonisë
Reshjet e dendura të shiut që shtynë sfidën me Maqedoninë duket se i sollën fat skuadrës kombëtare në fushatën e saj kualifikuese të Botërorit 2018. Në “Loro Boriçi” të Shkodrës u zhvilluan edhe 15 minutat e fundit ku kuqezinjtë arritën të marrin maksimumin duke e mbyllur ndeshjen me rezultatin 2-1.

Kombëtarja mbërrin në “Loro Boriçi” për 15 minutat e mbetura Kombëtarja mbërrin në “Loro Boriçi” për 15 minutat e mbetura
Kemi ende 15 minuta lojë për të shpresuar në një fitore për kombëtaren kuqezi ndaj Maqedonisë. Ishte minuta e 75 e takimit kur reshjet e dendura të shiut e bënë të pamundur vazhdimin e sfidës.

Gjimshiti “ok”, kombëtarja kaloi natën në Bushat Gjimshiti “ok”, kombëtarja kaloi natën në Bushat
Kombëtarja shqiptare po bëhet gati të luajë minutat e mbetura të sfidës me Maqedoninë. Pas ndeshjes, pati një frikë për mbrojtësin Gjimshiti për të cilin u tha se është dëmtuar, por lojtari është gati të zbresë në fushën e lojës.

“Loro Boriçi” e përballoi stuhinë, gati për 15 minutat e fundit “Loro Boriçi” e përballoi stuhinë, gati për 15 minutat e fundit
Fusha e stadiumit “Loro Boriçi” është gati për vijimin e ndeshjes së kombëtares shqiptare dhe asaj maqedonase për kualifikueset e Botërorit 2018 e cila u ndërpre pas reshjeve të dendura të shiut në mbrëmjen e së hënës.

Shqipëri-Maqedoni; 15 minutat e fundit luhen të martën ora 14:00 Shqipëri-Maqedoni; 15 minutat e fundit luhen të martën ora 14:00
Moti i keq ndërpreu në minutën e 75 ndeshjen mes Shqipërisë dhe Maqedonisë në Loro Boriçi të Shkodrës, e vlefshme për kualifikueset e botërorit rus.

Kualifikueset e Botërorit, Shqipëria nis rrugëtimin pas Europianit Kualifikueset e Botërorit, Shqipëria nis rrugëtimin pas Europianit
Kombëtarja shqiptare e futbollit nis sot udhëtimin për të provuar sërish të shkruajë një tjetër kapitull të artë në futbollin shqiptar.

De Biasi: Ndaj Maqedonisë, si një finale Europiani De Biasi: Ndaj Maqedonisë, si një finale Europiani
Ndeshja me Maqedoninë është një nga ato sfida që mund të të krijojë probleme dhe Gianni De Biasit problemet nuk i pëlqejnë, ndaj trajneri kuqezi kërkon t’i paraprijë duke e bërë të qartë dhe nga salla e konferencave të “Loro Boriçit”, ku kërkoi përkushtim maksimal nga të tijtë.

Ndeshja Shqipëri-Maqedoni, 900 policë rrethojnë “Loro Boriçin” Ndeshja Shqipëri-Maqedoni, 900 policë rrethojnë “Loro Boriçin”
Rreth 900 forca policie do të angazhohen për mbarëvajtjen e ndeshjes Shqipëri-Maqedoni, që do të zhvillohet në stadiumin “Loro Boriçi” të Shkodrës, mbrëmjen e së hënës.

Lila: Ndaj Maqedonisë, si në Europian Lila: Ndaj Maqedonisë, si në Europian
Petku i kuqezinjve ka ndryshuar pas paraqitjes në Europianin e Francës dhe tashmë në sytë e futbollit botëror shihemi ndryshe, si një skuadër për tu mundur. Për këtë arsye sfida me Maqedoninë merr një vlerësim të jashtëzakonshëm, pasi është një kundërshtar më inferior në letër dhe mbi të gjitha sfida hapëse e eliminatorëve.

Në pritje të Maqedonisë Në pritje të Maqedonisë
Futbollistët e Kombëtares shqiptare janë të përqendruar në ndeshjen e parë të eliminatoreve të Botërorit 2018 ndaj Maqedonisë dhe për të vazhdojnë programi me nga dy seanca sëtrvitore në ditë.

Seriozisht me Maqedoninë, në përgatitjet e fundit për takimin e parë eliminator Seriozisht me Maqedoninë, në përgatitjet e fundit për takimin e parë eliminator
Kalojnë ditët dhe kuqezinjtë afrohen më tepër me ndeshjen e parë të vlefshme për Eliminatoret e Botërorit 2018, atë kundër Maqedonisë.

Kuqezinjtë nisin përgatitjet për Maqedoninë Kuqezinjtë nisin përgatitjet për Maqedoninë
Seanca stërvitore e parë prag eliminatore e Botërorit Rusi2018 ndaj Maqedonisë është konsideruar më tepër si një seancë relaksi nga përgatitësit atletik të përfaqësueses dhe trajneri De Biazi.

Berisha: Mundohem të përfaqësoj të gjithë shqiptarët Berisha: Mundohem të përfaqësoj të gjithë shqiptarët
Etrit Berisha nuk e mendon largimin nga kombëtarja shqiptare. Në intervistën e dhënë pas mbylljes së ndeshjes me Marokun, portieri theksoi se ai përpiqet të përfaqësojë të gjithë shqiptarët.

De Biasi: Përgjigje pozitive nga skuadra De Biasi: Përgjigje pozitive nga skuadra
Trajneri i kombëtares shqiptare, Gianni de Biasi u shfaq i kënaqur pas ndeshjes miqësore ndaj Marokut të mbyllur në barazim 0-0. Tekniku italian pohoi për mikrofonin e Supersport, se mori përgjigjet e duhura nga skuadra në prag të sfidës me Maqedoninë.

Hysaj: Të mendojmë për Maqedoninë Hysaj: Të mendojmë për Maqedoninë
Elseid Hysaj vlerësoi paraqitjen e kombëtares ndaj një rivali jo të lehtë si Maroku. Ai luajti në qytetin e tij të lindjes, ndërsa deklaroi se do të punojë më shumë për t’u përshtatur me rolin e ri në rreshtimin 3-5-2.

Hyka: I lumtur për rikthimin Hyka: I lumtur për rikthimin
Jahmir Hyka u shfaq i emocionuar pas kthimit në Kombëtare pas dy vitesh, ndërsa pas përfundimit të ndeshjes miqësore me Marokun deklaroi për Supersport se e kishte ndjerë mungesën, por tani sheh me optimizëm nga e ardhmja.