De Biasi: Izraeli? Humbje që djeg. Shohim përpara me besim
Gianni de Biasi rikthehet të flasë për kombëtaren. Në një intervistë ekskluzive për edicionin italian të “Goal.com”, italiani tregon për punën e madhe që është bërë që nga momenti kur ka mbërritur në Shqipëri e deri në pikën kulmore, atë të kualifikimit në Europian si dhe rezultat e fundit në kualifikueset e Botërorit.

De Biasi: Ndaj Italisë një sfide e veçantë, por do bëjmë më të mirën De Biasi: Ndaj Italisë një sfide e veçantë, por do bëjmë më të mirën
Trajneri i Shqipërisë, Gianni De Biasi, nga Potenza në Itali ku u nderua me çmimin “Alfredo Mancinelli”, përsëriti edhe një herë se ndaj Italisë do të jetë një ndeshje e veçantë, sidomos për të. Megjithatë, ai thotë se do të bëjë më të mirën për të marrë një rezultat sa më pozitiv.

De Biasi: Nuk është faji i policisë për humbjen me Izraelin De Biasi: Nuk është faji i policisë për humbjen me Izraelin
Larg fokusit të medias për më shumë se një javë dhe me një arsyetim më të ftohtë, trajneri i ekipit kombëtar Gianni De Biasi për herë të parë bën analizën e humbjes me Izraelin.

TKZ-FSHF ulen në tryezë, por pa rezultat TKZ-FSHF ulen në tryezë, por pa rezultat
Tifozët Kuq e Zi dhe zyrtarë të Federatës Shqiptare të Futbollit kanë zhvilluar një takim në Prishtinë, me kërkesë të këtyre të fundit. Arsyeja është vendimi i grupimit më të madh që mbështet kombëtaren për bojkotimin e sfidave të kuqezinjve në Shqipëri.

De Biasi: Isha një hap larg kombëtares italiane, dikush e bllokoi De Biasi: Isha një hap larg kombëtares italiane, dikush e bllokoi
Aktualisht është duke kaluar momentin më të vështirë me Kombëtaren e Shqipërisë, por pasi dërgoi kuqezinjtë në Kampionatin Europian dhe paraqitjes pozitive në Francë, për Gianni de Biasin u fol shumë se mund të ulej në stolin e Kombëtares italiane.

Përplasja FSHF-TKZ, Agolli: Uroj që tifozët të kthehen Përplasja FSHF-TKZ, Agolli: Uroj që tifozët të kthehen
Debatin post-Izrael e vazhdon kapiteni i kombëtares, Ansi Agolli. Humbja në fushë dhe masa e sigurisë ngjallën një pakënaqësi të madhe në mesin e tifozëve, duke i detyruar këta të fundit të marrin edhe vendimin ekstrem, bojkotimin e ndeshjeve si vendas të kombëtares.

Apeli i FSHF për TKZ: Kombëtarja ka nevojë për ju Apeli i FSHF për TKZ: Kombëtarja ka nevojë për ju
Federata Shqiptare e Futbollit iu drejtua me një letër të hapur “Tifozëve Kuq e Zi” pas vendimit të këtyre të fundit për të bojkotuar ndeshjet si vendas të kombëtares shqiptare. FSHF thotë se e ka pritur me shqetësim vendimin e tifozëve, pasi do të thotë humbjen e një aleati të rëndësishëm e të pazëvendësueshëm dhe “lojtarin e 12” të kombëtares.

De Biasi: Synojmë vendin e tretë, për ne është i rëndësishëm De Biasi: Synojmë vendin e tretë, për ne është i rëndësishëm
Pasi kaluan 3 ditë nga disfata ndaj Izraelit, trajneri De Biasi ka pranuar befasinë e asaj disfate, teksa foli në një prononcim të tijin gjatë emisionit të pragndeshjes Itali-Gjermani në “RaiSport”.

“Tifozët Kuq e Zi” bojkotojnë kombëtaren “Tifozët Kuq e Zi” bojkotojnë kombëtaren
Humbja e fundit kundër Izraelit ka sjellë krisje serioze tek mbështetësit e kombëtares së futbollit, jo aq për rezultatin sesa për organizimin e këtij takimi. Grupimi më i njohur dhe më efikas i seleksionit kombëtar, “Tifozët Kuq e Zi” kanë zgjedhur një mënyrë ekstreme për të protestuar ndaj asaj që ata e quajnë sjellje terrorizuese të policisë në jo vetëm një rast.

Mavraj ngjall polemika: Futën frikë e përçarje te tifozët Mavraj ngjall polemika: Futën frikë e përçarje te tifozët
Si thuajse të gjithë tifozët shqiptarë të futbollit edhe Mërgim Mavraj nuk e përjetoi aspak mirë humbjen e thellë ndaj Izraelit, jo aq për lojën në fushë sesa për klimën dhe sjelljen tonë në një pozicion sipas tij inferior.

I treti karton i kuq, Duka kritikon kombëtaren: Nuk luajtën si profesionistë I treti "karton i kuq", Duka kritikon kombëtaren: Nuk luajtën si profesionistë
Asgjë nuk ka shkuar sipas planeve në ndeshjen mes Shqipërisë dhe Izraelit, të zhvilluar në “Elbasan Arena”. Mes euforisë dhe besimit se kishim diçka më tepër se kundërshtarët, përveç faktit që luanim në fushën tonë, gjithçka u rrëzua siç askush nuk e kishte menduar.

De Biasi: Luajtëm më mirë me një lojtar më pak De Biasi: Luajtëm më mirë me një lojtar më pak
Trajneri De Biasi i ka shmangur komentet ndaj vendimeve të arbitrit kryesor të ndeshjes, megjithëse pranon se ato ishin mjaft të rëndësishme në përcaktimin e rezultatit të këtij takimi, ku Shqipëria u mposht 0-3 nga Izraeli.

“Ndizet” Elbasani. Masat e sigurisë nuk zbehin atmosferën “Ndizet” Elbasani. Masat e sigurisë nuk zbehin atmosferën
Kur duhet rreth 1 orë nga nisja e takimit eliminator të Botërorit Rusi 2016, Shqipëri-Izrael, me qindra forca policore janë vendosur rreth ambienteve të stadiumit “Elbasan Arena” dhe si dhe brenda tij.

Sfida ndaj Izraelit, 5 arsye pse fiton Shqipëria Sfida ndaj Izraelit, 5 arsye pse fiton Shqipëria
Kombëtarja shqiptare do të zbresë në fushën e “Elbasan Arenës” për të zhvilluar ndeshjen e radhës të kualifikueseve për Botërorin 2018. Kuqezinjtë do të sfidohen nga Izraeli, një kombëtare që ka objektiva të njëjtë me përfaqësuesen tonë.

Agolli: Izraeli, i rrezikshëm në sulm. Masat e sigurisë nuk ndikojnë Agolli: Izraeli, i rrezikshëm në sulm. Masat e sigurisë nuk ndikojnë
Së bashku me trajnerin De Biasi, në konferencën për shtyp ishte edhe mbrojtësi Ansi Agolli, i cili tha se Izraelit duhet t’i kushtohet një rëndësi e madhe pasi kanë një skuadër mjaft cilësore. Ndërsa për sa i përket masave të shumta të sigurisë, ai tha se nuk kanë asnjë ndikim te lojtarët.

De Biasi: Luajmë për fitore. “Elbasan Arena” na ka sjellë fat De Biasi: Luajmë për fitore. “Elbasan Arena” na ka sjellë fat
Nëse trajneri i Izraelit do të kishte firmosur për një barazim në ndeshjen e nesërme ndaj Shqipërisë, De Biasi nuk do ta bënte një gjë të tillë.

Ndeshja, ambasador izraelit: Masat janë normale Ndeshja, ambasador izraelit: Masat janë normale
Ndeshja mes Shqipërisë dhe Izraelit ka tërhequr më shumë vëmendje për shkak të masave tejet të rrepta të ndërmarra, duke eklipsuar rëndësinë e vetë ndeshjes. Por për ambasadorin e Izraelit në Tiranë, Boaz Rodkin ata ndihen shumë të sigurtë në Shqipëri.

FSHF: Nuk ka masa të ekzagjeruara sigurie FSHF: Nuk ka masa të ekzagjeruara sigurie
Federata Shqiptare e Futbollit i cilëson si të ekzagjeruara raportimet mediatike për masat e sigurisë së ndeshjes mes Shqipërisë dhe Izraelit.

2 mijë forca policore dhe Garda për sigurinë ndaj Izraelit 2 mijë forca policore dhe Garda për sigurinë ndaj Izraelit
Numri i punonjësve të Policisë së Shtetit që janë angazhuar për sigurinë e ndeshjes mes Shqipërisë dhe Izraelit, që luhet ditën e shtunë në Elbasan Arena, është dyfishuar.

Izraeli zbret në Tiranë me autobusë bosh Izraeli zbret në Tiranë me autobusë bosh
Përfaqësuesja izraelite ka mbërritur mbrëmjen e së enjtes rreth orës 18:00 në Aeroportin "Nenë Tereza". Gjithcka ka qenë nën masa ekstreme sigurie, rrugët që të çonin drejt aeroprotit kanë qenë të bllokuara tërësisht, ndërkohë që çdo objekt e makinë është kontrolluar paraprakisht edhe në territorin e jashtëm nga qen antiminë.