Hetimet e atentateve të fillimvitit, Policia: Jemi pranë arrestimit të autorëve
Pas arrestimit të Ilir Memushajt në Vlorë, policia është vënë në ndjekje të 3 personave, të dyshuar si autorë të vrasjes në segmentin rrugor Lushnje-Fier, ku humbi jetën Denis Kasaj dhe u plagosën dy të tjerë.

Greqi, në kërkim shqiptari që ka vrarë bashkëshorten greke Greqi, në kërkim shqiptari që ka vrarë bashkëshorten greke
Autoritetet policore në Greqinë veriore kanë lëshuar një mandat-arresti për një shtetas shqiptar 34-vjeçar, James Frrok Lesi, i cili dyshohet se ka vrarë bashkëshorten e tij greke, 42 vjeç, me të cilën ka qenë në prag divorci.

Vlorë, vritet me armë zjarri një 36-vjeçar Vlorë, vritet me armë zjarri një 36-vjeçar
Një ngjarje e rëndë është regjistruar mbrëmjen e së mërkurës në qytetin e Vlorës, ku persona ende të paidentifikuar, kanë qëlluar për vdekje një 36-vjeçar.

Vrasje për një pemë në Kavajë Vrasje për një pemë në Kavajë
Një i ri është vrarë paraditen e sotme në Luz të Madh të Kavajës, ndërsa policia ka arrestuar bashkëfshatarin e tij si autorin e dyshuar të vrasjes. Ismet Xhani, 30 vjeç, ka qenë duke prerë degët e një pemë plepi për dru zjarri, në rrugicën e fshatit ku ndodhet shtëpia e tij, kur është qëlluar me armë zjarri nga 56-vjeçari Xhevdet Saraçi.

Vrasja e dy vëllezërve, vazhdon operacioni për kapjen e autorit Vrasja e dy vëllezërve, vazhdon operacioni për kapjen e autorit
Kur kanë kaluar më shumë se 24 orë nga vrasja e dy vëllezërve, Abdulla dhe Skënder Shkami, në Drishtë të Shkodrës, forca të shumta policie vijojnë kërkimin në terren për arrestimin e autorit të dyshuar të kësaj ngjarjeje, 30-vjeçarit Aleksandër Dushaj.

Vrasja e ish-policit të Rrugores në Lezhë, policia: Ja dyshimet e para Vrasja e ish-policit të Rrugores në Lezhë, policia: Ja dyshimet e para
Mëngjesin e së dielës, Policia e Lezhës ka dhënë informacione të tjera në lidhje me vrasjen e orëve të mbrëmjes së të shtunës në aksin Lezhë-Shkodër, ku mbeti i vrarë një ish-punonjës i Policisë Rrugore.

Lezhë, ekzekutohet me armë zjarri ish-punonjësi i policisë Lezhë, ekzekutohet me armë zjarri ish-punonjësi i policisë
Një tjetër ngjarje e rëndë është shënuar gjatë orëve të mbrëmjes së kësaj të shtune. Nje person ka mbetur i vrarë me armë zjarri në aksin rrugor Lezhë-Shkodër.

Shkodër, vriten me armë zjarri dy vëllezër; identifikohet autori Shkodër, vriten me armë zjarri dy vëllezër; identifikohet autori
Refuzimi për t’i dhënë vajzën për nuse një 37-vjeçari fqinj, i ka kushtuar jetën dy vëllezërve, Abdulla dhe Skënder Shkami, 50 dhe 40 vjeç respektivisht, banorë të fshatit Drisht, të ish-komunës Postribë, në Shkodër.

Durrës, gjendet i vrarë një 39-vjeçar Durrës, gjendet i vrarë një 39-vjeçar
Në orën 2 të mëngjesit të sotëm, patrulla e policisë gjeti në fshatin Shakllë të Manzëz një automjet të braktisur në pronësi të shtetasit Arben Hasa, 39 vjeç, banues në fshatin Karpën, Maminas

Fier, kapet autori i dyshuar i vrasjes së 82-vjeçarit Fier, kapet autori i dyshuar i vrasjes së 82-vjeçarit
Rreth 24 orë pas zbulimit të kufomës së një të dyshuari, të vrarë me mjete të forta më 21 nëntor, por që u gjet vetëm pasditen e së dielës, policia e Fierit ka mundur t’i vërë prangat autorit të dyshuar të kësaj vrasjeje.

Lezhë, parandalohet vrasja. Arrestohet autori, sekuestrohet arma Lezhë, parandalohet vrasja. Arrestohet autori, sekuestrohet arma
Një vrasje është parandaluar nga forcat e policisë së Lezhës, pasditen e së premtes, falë ndërhyrjes në kohë të tyre në një konflikt të armatosur për motive pronësie.

Konflikt për pyllin e gështenjave, vritet 58-vjeçari; në kërkim dy të rinj Konflikt për pyllin e gështenjave, vritet 58-vjeçari; në kërkim dy të rinj
Një 58-vjeçar është vrarë me armë zjarri mëngjesin e sotëm në fshatin Selitë të Kurbinit. Informacionet paraprake të policisë së Lezhës bëjnë me dije se ka mbetur i vrarë Ndrec Prendi.

Vrasje me armë zjarri në Shkodër Vrasje me armë zjarri në Shkodër
Një person është qëlluar për vdekje me armë zjarri në Shkodër, në aksin rrugor Kryebushat-Vau i Dejës. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 02:00 pas mesnate dhe viktima e këtij atentati ka ngelur 24-vjeçari Luigj Gjergji.

Vrasja e policit në Shkodër, psikiatrja: Autori ishte depresiv i hershëm Vrasja e policit në Shkodër, psikiatrja: Autori ishte depresiv i hershëm
Një ditë pas ngjarjes së rëndë, ku mbetën të vrarë kreu i FNSH-së së Shkodrës e më pas autori i vrasjes së tij, në fshatin Oblikë të Shkodrës ka pllakosur heshtja. Jashtë kameras, banorët thonë se, orët e operacionit nuk do t’i harrojnë lehtë.

Vrasja tek “1 Maji”, arrest me burg për autorët Vrasja tek “1 Maji”, arrest me burg për autorët
Gjykata e Tiranës la në arrest me burg Sael Sulajn dhe Vasiel Cavon , të dyshuar për vrasjen e dyfishtë pranë lulishte “1 majit”. Po ashtu nën arrest me burg u la edhe objektivi i tyre Elvis Gacaj , i cili po kurohet në spital dhe që dyshohet për prodhim dhe shpërndarje të lëndëve narkotike.

Korçë, një i vdekur si pasojë e sherrit banal me thikë Korçë, një i vdekur si pasojë e sherrit banal me thikë
Një tjetër viktimë është shënuar mbrëmjen e së enjtes, këtë herë në fshatin Qatrom të qytetit të Korçës, ku është shënuar një konflikt mes dy personave, për pasojë të të cilit ka mbetur i vdekur një i mitur pas plagëve të marra me thikë.

Atentat në Tiranë, vdesin dy të rinj, plagoset një tjetër Atentat në Tiranë, vdesin dy të rinj, plagoset një tjetër
Dy të vdekur dhe një i plagosur është bilanci i një atentati, ndodhur mbrëmjen e së enjtes pranë Lulishtes “1 Maji” në kryeqytet.

Krimi në familje, vret bashkëshorten dhe vjehrrin; vetëvritet Krimi në familje, vret bashkëshorten dhe vjehrrin; vetëvritet
Zara Petova, 35 vjeç, u vra me armë gjahu së bashku me të atin Ismet Leka, 72 vjeç, ndërkohë që autori i krimit, që ishte  bashkëshorti i gruas, i dha fund jetës gati shtatë orë më vonë, duke u vetëqëlluar me armën e krimit në antenën e radiostacionit ku kishte hipur menjëherë pas ngjarjes.

Mamurras, konflikt i armatosur mes dy familjeve; 1 i vrarë e 3 të plagosur Mamurras, konflikt i armatosur mes dy familjeve; 1 i vrarë e 3 të plagosur
Pak metra nga ish-godina e bashkisë së Mamurrasit, shtetasi Erik Mamli hapi zjarr me një kallashnikov mbi një automjet ku udhëtonin pesë persona.

Berat, vret veten me armën e shërbimit efektivi i policisë Berat, vret veten me armën e shërbimit efektivi i policisë
Burime të Policisë së Qarkut Berat kanë njoftuar në orët e mbrëmjes së të enjtes se, një prej efektivëve të forcave blu të Beratit ka kryer vetëvrasje me armën e shërbimit, në rrethana ende të paqarta.