Aksident me vdekje në aksin Lushnje-Fier
Një aksident me pasojë vdekjen ka ndodhur rreth orës 23:45 të ditës së enjte në autostradën Lushnje-Fier.

90 viktima në 5 muaj, ekspertët: Rritje e frikshme e aksidenteve 90 viktima në 5 muaj, ekspertët: Rritje e frikshme e aksidenteve
Ndërkohë që ende nuk është mbyllur 5-mujori i parë i 2016-s, më shumë se 90 persona kanë humbur jetën në aksidentet rrugore në mbarë vendin.

“Beteja” për aksidentet. Policia heton rrugët, Haxhinasto fajëson policinë “Beteja” për aksidentet. Policia heton rrugët, Haxhinasto fajëson policinë
Policia arrestoi Adis Barzezin, drejtuesin e mjetit të përfshirë në aksidentin ku dy të rinj humbën jetën dhe 4 të tjerë u plagosën. Ndërkohë, hetimet janë zgjeruar edhe mbi kompaninë që  mirëmbante aksin rrugor Plepa-Mbikalimi i Shkozetit.

Aksident në unazën e Durrësit, humbin jetën 2 të rinj Aksident në unazën e Durrësit, humbin jetën 2 të rinj
Dy persona kanë humbur jetën në një aksident rrugor që ndodhi mëngjesin e sotëm në unazën e qytetit të Durrësit.

Fier-Vlorë, përmbyset autobusi me 60 studentë; 1 i vdekur e 3 të plagosur Fier-Vlorë, përmbyset autobusi me 60 studentë; 1 i vdekur e 3 të plagosur
Një i vdekur dhe 3 të plagosur është bilanci i aksidentit të ndodhur në aksin rrugor Fier-Vlorë kur një furgon mallrash është përplasur me një autobus që transportonte studentë të Universitetit të Vlorës.

Thellohet skandali “Golemi”. Pika e karburantit, tender për rrugën Plepa-Rrogozhinë Thellohet skandali “Golemi”. Pika e karburantit, tender për rrugën Plepa-Rrogozhinë
Prokuroria e Kavajës urdhëroi arrestimin e dy zyrtarëve të Autoritetit Rrugor Shqiptar, të dyshuar për “shpërdorim detyre”: Dritan Fejzo, drejtori juridik i ARRSH-së, dhe Bib Gjomakaj, drejtori rajonal i Autoritetit Rrugor të Tiranës.

Tjetër aksident me vdekje në Vlorë Tjetër aksident me vdekje në Vlorë
Rreth orës 03:35 të ditës së mërkurë ka ndodhur një aksident rrugor në lagjen "Kushtrimi" të Vlorës. Ngjarja ka ndodhur në kryqëzimin e rrugëve pranë vendit të quajtur "Ish-Gjykata e Vjetër", ku një motor, me drejtues shtetasin Edison Kosova, 30 vjeç, është përplasur me një furgon, me drejtues shtetasin Rami Rama, 56 vjeç.

Aksident automobilistik në Bulqizë, dy të plagosur Aksident automobilistik në Bulqizë, dy të plagosur
Një aksident automobilistik me pasojë dy të plagosur ka ndodhur pasditen e sotme në aksin rrugor Bulqizë-Fushë-Bulqizë, në vendin e quajtur Vajkal, ku një makinë tip Audi me targa të Kosovës, 01-467-FG, ka dalë nga rruga.

Vlorë, aksidentohet për vdekje një bari Vlorë, aksidentohet për vdekje një bari
Një 55-vjeçar me profesion bari humbi jetën sot në një aksident rrugor. Viktima po kalonte rrugën kur është goditur me shumë forcë nga një mjet tip BMW X6 me targa AA678 MK.

Aksident me vendim gjykate, biznesi fitoi gjyqin për të çarë rrugën Aksident me vendim gjykate, biznesi fitoi gjyqin për të çarë rrugën
Mungesa e elementëve të sigurisë në rrugë dhe ndërprerja e barrierave anësore prej llamarine, dyshohet të jetë shkaku kryesor për tragjedinë e familjes Negollari, e cila humbi dy fëmijët e saj në një aksident.

Lezhë, aksident me një të vdekur në hyrje të qytetit Lezhë, aksident me një të vdekur në hyrje të qytetit
Një person ka humbur jetën pas një aksidenti rrugor në hyrje të qytetit të Lezhës.

Aksident me një të vdekur në Velipojë Aksident me një të vdekur në Velipojë
Një aksident me pasojë vdekjen e një personi ka ndodhur mëngjesin e sotëm në plazhin e Velipojës, në vendin e quajtur "Hidrovori".

Aksident në Belorta, humb jetën 14-vjeçari Aksident në Belorta, humb jetën 14-vjeçari
Një djalë 14-vjeçar ka humbur jetën ndërsa babai i tij është plagosur si pasojë e një aksidenti rrugor të ndodhur në orët e para të kësaj të premteje. Ngjarja ka ndodhur përgjatë aksit nacional Korçë-Kapshticë, në afërsi të fshatit Belorta, teksa automjeti me të cilin po udhëtonin ka dalë nga rruga dhe është përplasur me murin rrethues të një banese.

Aksident në Elbasan-Peqin, humb jetën një person Aksident në Elbasan-Peqin, humb jetën një person
Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen e një personi ka ndodhur në aksin rrugor Elbasan-Peqin.

Velipojë, aksidentohet duke shkuar për në shkollë 10-vjeçarja Velipojë, aksidentohet duke shkuar për në shkollë 10-vjeçarja
Një vajzë vetëm 10 vjeç humbi jetën mëngjesin e së martës, duke shkuar në shkollë në Velipojë të Shkodrës. Vajza me çantën e librave është goditur nga një mjet, drejtuesin e të cilit policia e ndaloi menjëherë.

Aksident i rëndë në Tiranë-Durrës: 2 viktima dhe një i plagosur Aksident i rëndë në Tiranë-Durrës: 2 viktima dhe një i plagosur
Dy të vdekur dhe një i plagosur. Është ky bilanci i një aksidenti rrugor të ndodhur natën e kaluar në autostradën Tiranë-Durrës. Aksidenti, ku u përfshinë disa automjete, nisi me humbjen e kontrollit të drejtimit të mjetit tip Benz me targa AA 301 AG nga 29-vjeçari Adriatik Bajraktari, me banim në Kamëz.

Aksident në Shkodër, vdesin dy të rinj Aksident në Shkodër, vdesin dy të rinj
Një aksident me pasojë vdekjen e dy personave ka ndodhur mëngjesin e së premtes rreth orës 05:30 në rrugën kryesore të fshatit Golem në Shkodër.

Aksident në Lushnje-Fier, vdes 20-vjeçari Aksident në Lushnje-Fier, vdes 20-vjeçari
Një 20-vjeçar humbi jetën paraditen e kësaj të diele, për shkak të një aksidenti që ndodhi në kilometrin e katërt të autostradës Fier-Lushnjë. Dy të rinj nga fshati Gur i Divjakës ishin duke udhëtuar në drejtim të Lushnjës me mjetin e tyre tip Ford Mondeo, me targë AA 444 JO.

Gjyqtarja përplas me makinë të moshuarin Gjyqtarja përplas me makinë të moshuarin
Një aksident ka ndodhur në aksin rrugor Lushnje-Berat, ku një makinë përplasi një të moshuar që po udhëtonte me biçikletë.

Dibër, mjeti del nga rruga; humb jetën 27-vjeçari Dibër, mjeti del nga rruga; humb jetën 27-vjeçari
Një aksident me pasojë vdekjen është regjistruar mesnatën e së shtunës në fshatin Lurë e Vjetër të Dibrës. Si pasojë e daljes nga rruga e një mjeti tip Land Rover fuoristradë, ka gjetur vdekjen e menjëhershme 27-vjeçari me inicialet F.K., banues në fshatin Lurë, i cili ishte pasagjer në mjet.