Foto ilustruese

Dy vdekje të reja janë regjistruar sot në Greqi nga CoVid-19, përkatësisht një në Kostur dhe një në Korfuz.

Vlen të theksohet se në Korfuz kjo është viktima e parë nga virusi vdekjeprurës.

Ndërkohë numri deri tani i viktimave ka shkuar në 71.

Ndërsa numërohen mbi 1,673 persona të infektuar, ku 92 persona janë në gjendje kritike për jetën.

Top Channel