Nënkomisari i eskortës së kryeministrit italian Giuseppe Conte, Giorgio Guastamacchia ka ndërruar jetë në një spital në Romë pas impilikimeve pneumonike për shkak të infeksionit nga koronavirusi.

52 vjeçari Guastamacchia, baba i dy fëmijëve ishte infektuar disa javë më parë dhe pas shtrimit në spital dhe i ishte nënshtruar intubimit.

Në Itali numërohen 119,827 persona të infektuar dhe 14,681 viktima nga virusi vdekjeprurës Covid-19.

Top Channel