Gjuajtësit rusë Su-57 lëshojnë raketat ajër-ajër në pozicion vertikal (video)

26/03/2020 15:20

Në përpjekje të reklamimit e marketingut të gjuajtësve të rinj anti-radar Su-57, ministria ruse e mbrojtjes publikoi dje një video të manovrave dhe aftësive të mjeteve më të fundit ajrore të Kremlinit.

Pilotët e forcave ajrore demostratonin aftësitë e Su-57 në lartësi, shpejtësi dhe me ngarkesë ekstreme, madje dhe duke lëshuar armatimet raketore në pozicion vertikal uljeje apo ngritjeje.

Su-57 ka disa vjet që është prodhuar dhe po perfeksionohet ndërsa sivjet kanë hyrë në shërbim rreth 76 prej tyre.

FOTO GALERI
1/3

Top Channel