Policia kineze me kuaj e maska ndërgjegjëson për koronavirusin në fshatrat e largët

27/02/2020 15:45

Policia kineze me maska dhe kuaj dukej sot që i drejtohej zonave të largëta të mbuluara nga dëbora për të kontrolluar dhe ndërgjegjësuar për epideminë e koronavirusit të ri, siç tregohet në këto foto interesante në Altai të rajonit Xinjiang, të shpërndara nga agjencia AFP.

Sot Kina ka raportuar 29 vdekje të reja nga epidemia, që është shifra më e ulët në një muaj. Numri i infeksioneve është rritur në nivel të ulët.

FOTO GALERI
1/3

Top Channel