9-vjeçari që ra pre e bullizmi merr surprizën e radhës nga një klub ‘Rugby’, online mblidhen 440 mijë dollarë

22/02/2020 15:17

9-vjeçari Quaden Bayles, i cili vuan nga sindroma e xhuxhizmit, ka marrë një tjetër surprizë të bukur. Ai para pak ditësh u bë viral për shkak të një video të shpërndarë nga nëna e tij ku i kërkonte një litar të vriste vetën për shkak se kishte rënë pre e bullizmit nga ata që e njohin për shkak të pamjes fizike.

Nga një jetë e trishtë mes bullizmit tashmë ai është kthyer në një person që e duan dhe e përkrahin të gjithë. Sot ai mori një surprizë ku drejtoi një ekip të ligës të të gjithë yjeve në regbi në Australi.

Të Shtunën, Quaden u ftua të shëtiste në ekipin indigjen të All-Stars të regbi ndërsa ata morën në Maire All-Stars në një ndeshje  në Bregun e Artë të Australisë.Turma në Cbus Super Stadium në Robina, Queensland, shpërtheu në brohoritje kur Quaden hyri në duar fushë me kapitenin Joel Thompson.

Ndërkohë komediani Brad Williams, i cili ka të njëjtën sindromë të xhuxhizmit, ka mbledhur më shumë se 440,000 dollarë për 9-vjeçarin.

FOTO GALERI
1/16

Top Channel