Lëkundje tërmeti janë ndjerë pak minuta më parë në Shqipëri, në jugperëndim të Lezhës. Tërmeti është regjistruar rreth orës 15:45.

Tërmeti ishte me magnitudës 3 të shkallës Rihter dhe është ndjerë 49 km në veri-perëndim të Tiranës dhe 25 km në jug-perëndim të Lezhës. Ndërkohë, që thellësia e tërmetit raportohet të ketë qenë 2 km.

Nuk raportohet për të lënduar apo dëme.

Top Channel