Sportisti shqiptar prezent në delegacionin e evropianit të mundjes në Romë këtë muaj, Eriglent Prizreni nuk arriti dot objektivin e tij dhe të kuqezinjve.

Bursisti Shqiptar i sportit të mundjes Eriglent Prizreni ka përfunduar garën e tij ne Kampionatin Evropian 2020 me humbje në ndeshjen e tij të parë në 1/8 në peshën 70 kg.

Fatkeqësisht mundësi ynë ka humbur 10-0 përballë hungarezit Roman Asharin që tregoi një këmbëngulje më të madhe për rezultat, sesa Prizreni. Ky kampionat ishte kualifikues për Lojërat Olimpike Tokyo 2020 që do të zhvillohen këtë verë.

 

Top Channel