SHIHNI PAMJET/ Momenti i tërmetit të fuqishëm në Turqi. Njerëzit dalin në rrugë

24/01/2020 20:46

Tërmeti I fuqishëm, që goditi Turqinë para pak minutash, ka krijuar panik në shumë qytete duke bërë që banorët të lenë banesat e tyre.

Tërmeti i fortë që u regjistrua në provincën Elazig në Turqi me magnitudë prej 6.8 ballësh ka dëmtuar disa ndërtesa.

Fillimisht nga pamjet shihet se banorët janë në panik dhe kanë dalë të gjithë në rrugë.

 

Top Channel