Supë me lakuriq nate. Ja çfarë shitej në tregun kinez ku lindi virusi që po tremb botën

23/01/2020 16:17

Mediat kanë shpërndarë fotot e një pjate shumë të përdorur në Kinë dhe jo vetëm.

Ajo është supa me lakuriq nate. Pamjet janë vërtetë tronditëse për europianët që lakuriqin e natës e kanë parë si një kafshë-shpend ogurkeq. Legjendat e vampirëve lidhen me këto krijesa të cilat në Kinë i përdorin për ushqim.
Mediat britanike kanë publikuar pjatat e supës që shiteshin në tregun ushqimor ku u shfaq për herë të parë virusi që po tmerron botën.
Nëse keni stomak të fortë, shikoni fotot:

FOTO GALERI
1/11

Top Channel