Në luftë me flakët! 3 zjarrfikës amerikanë humbin jetën pasi rrëzohet avioni

23/01/2020 08:16

Tre zjarrfikës amerikanë vdiq kur avioni i tyre ujëmbajtës u rrëzua ndërsa po shuante një zjarr të madh në malet me dëborë.

C-130 Hercules shpërtheu në zjarr afër Peak View, në verilindje të Cooma, pasi humbi kontaktin me tokën rreth orës 01:30.

Ekuipazhet e shpëtimit kërkuan në zonë të enjten pasdite, por gjetën tre trupa dhe asnjë të mbijetuar në mesin e mbeturinave.

Avioni u përplas fort me tokën dhe raportet fillestare tregojnë se ka pasur një zjarr të madh pasi ai goditi në tokën.

FOTO GALERI
1/8

Top Channel