Gazment Bardhi: Rama ka detyrim ligjor të shkarkojë nga detyra Mr. kokainën e Bulqizës!

23/01/2020 15:04

Sekretari i Pergjithshem i PD, Gazment Bardhi reagon pas deklaratës së kryebashkiakut të Bulqizës, Lefter Alles.

Me anë të një postimi në rrjetin social “Facebook” e cilëson reagimin e Leftes Allës për të paditur PD si qesharak. Në postimin e tij ai shkruan se kryeministrii vendit ka për detyrim ligjor dhe përgjegjësi politike të shkarkojë Allën.

“Është qesharak dhe hilacak reagimi Lefter Allës për të paditur Partinë Demokratike pse media publikoi videon, ku ai provohet si përdorues i kokainës. Haluçinacionet nga përdorimi i kokainës apo mbrojtja nga shkarkimi prej Edi Ramës nuk e ndihmojnë dot.

Edi Rama ka detyrimin ligjor dhe përgjegjësinë politike ta shkarkojë menjëherë nga detyra Mr. Kokainën e Bulqizës. Edi Rama e di se një përdorues kokaine ka njohje dhe lidhje me grupet kriminale të shpërndarjes së saj.

Heshtja dhe mosveprimi i Edi Ramës është një tjetër dëshmi që përzgjedhja e Lefter Allës është bërë për shkak të cilësisë së tij si përdorues kokaine dhe lidhjeve të tij me grupet kriminale të shpërndarjes dhe shitjes së kokainës.

Fshehja pas përgjegjësisë individuale të Lefter Allës, Valdrin Pjetrit, Agim Kajmakut, Mark Babanit, Qerim Ismailajt apo Agron Malajt, është pjesë e strategjisë së Edi Ramës për të vazhduar bashkëqeverisjen me krimin. Këta i ka përzgjedhur dhe emëruar Edi Rama. Ky është modeli dhe ekipi qeverisës që Edi Rama i ofron shqiptarëve! Pa largimin e Edi Ramës nuk mund të ketë ndarje të politikës nga krimi!”, shkruan ai.

Top Channel