Legjenda e komedisë Terry Jones vdes në moshën 77 vjeç

22/01/2020 18:20

Aktori Terry Jones ndërroi jetë pasi kaloi vitet e fundit të jetës duke luftuar me demencën, e cila u bë aq e rëndë sa nuk mund të fliste më

Lajmi i trishtuar është konfirmuar nga agjenti i tij dhe familja e Jones të cilët lëshuan një deklaratë.
“Terry ndërroi jetë në mbrëmjen e 21 janarit 2020 në moshën 77 me gruan e tij Anna Soderstrom pranë tij pas një beteje të gjatë, jashtëzakonisht të guximshme, por gjithnjë me humor të mirë me një formë të rrallë të demencës, FTD.

FOTO GALERI
2/10
Terry dhe Michael

Top Channel