Në bombël gazi ka shpërthyer sot rreth orës 12:20 në banesën e shtetasit I. K, 75 vjeç në fshatin Dushk Sektor, Lushnjë.

Si pasojë e shpërthimit kanë pësuar dëmtime të lehta çifti Iljaz dhe Esma Kojku të cilët ndodhen në spitalin e Lushnjës nën kujdesin e mjekëve.

Sipas informacioneve të mara 75 vjeçari ka ndezur një cigare në ambientet e shtëpi dhe në këtë moment ka shpërthyer.

Ka qenë një rrjedhje e bombulës dhe ambienti i mbyllur i cili ka bere qe shpërthimi të jetë i fuqishëm.

FOTO GALERI
1/3

Top Channel