A do ishte Dojna Mema një partizane e denjë? Ja ç’thotë gjyshi i moderatores

12/12/2019 01:34

Ndonëse njihnim vetëm gjyshen e moderatores së njohur Dojna Mema nga Instagrami, edhe gjyshi i saj është shumë i njohur, por në fushën e tij. Me siguri emrin e tij, Serveti, e kemi dëgjuar tek videot në Instagram tek gjyshja e Dojnës.

Veterani i njohur i luftës, Servet Agalliu ishte i ftuar këtë të mërkurë në emisionin Soiree me Jonida Shehun në Top Channel për të treguar historinë e tij dhe sa e vështirë ka qenë të bëhet pjesë e luftës.

Ndër të tjera ai është pyetur nëse ju flet shpesh mbesave të tij për luftën, e cila një ndër to është moderatorja e njohur Dojna Mema dhe a mendonai se ajo do të bënte të njëjtën gjë si gjyshi po të ishte në të njëjtat rrethana.

“Unë ju kam folur patjetër për luftën dhe Dojna e Mikela më kanë thënë që krenohen që kam marr pjesë. Ato më thonë që o gjysho mos ki merak se stafetën do ta mbajmë dhe do të luftojmë për mbrojtjen e vlerave të luftës antifashiste. Unë kam besim tek Dojna se jo vetëm që do i mbrojë vlerat e luftës antifashiste, por e shikoj edhe në mënyrën sesi ajo komunikon me mua.

“Do ishte Dojna një partizane nëse sot do të ishin të njëjtat rrethana si atëherë?”, e ka pyetur më tej Jonida Shehu veteranin e njohur Servet Agalliu.

Ai është përgjigjur i bindur se Dojna do të bënte të njëjtën gjë, madje është shprehur se ka besim tek ajo se mund të bënte edhe më shumë.

Top Channel