Protestojnë lojtarët e Skënderbeut/ Nuk dalin në stërvitje, shkak rrogat e prapambetura

10/12/2019 20:02

Futbollistët e Skënderbeut nuk kanë dalë në stërvitje në shenjë proteste ndaj klubit të tyre, për shkak se nuk kanë marrë pagat. Lojtarët refuzuan pasditen e së martës të dilnin në fushë pas një situate të tensionuar që zgjaste prej ditësh.

Revolta është manifestuar nga vetë lojtarët dhe vjen si rrjedhojë e mungesës së pagave të tyre per disa muaj. Perveç kësaj kjo situatë është lënë e pasqaruar nga klubi korçar çfarë ka bërë që të tensionohen futbollistët.

Lojtarët kishin disa ditë që i kishin lënë ultimatum klubit që t’i sqaronte se çfarë do të bëhej me pagat e tyre.

Ata ja kanë komunikuar trajnerit Daja se nuk do të futeshin në fushë ndërsa pak minuta më vonë dolën nga dera e stadiumit.

Por ende nuk ka një reagim zyrtar lidhur me këtë çështje mdërkohë që Skënderbeu nuk është i vetmi klub futbolli në vështirësi financiare.

Top Channel