Kryeministri Edi Rama ka publikuar në “Facebook” fjalën e presidentit të Turqisë, Rexhep Taip Erdogan ku flet për tërmetin në Shqipëri.

Erdogan thotë në fillim të fjalës së në këtë tërmet kanë humbur jetën 51 vëllezër dhe motra tanë.

Ai i shpreh ngushëllime popullit shqiptar dhe thotë që ka qenë në kontakte të shpeshta me Ramën.

Top Channel