Eneda Tarifa është fituesja e Këngës Magjike edicioni 21. Eneda Tarifa zuri vendin e parë me këngën “Më zgjat dorën”.

Në vendin e dytë u rëndit Fifi, ndërsa në vendin e tretë u rendit këngëtarja Anxhela Peristeri.

Çmimi Best New Artist shkoi për Khuba, New International Artist shkroi për grupin italian Sisma dhe Best Big International shkoi për artisten nga Maqedonia e Veriut, Tamara Todevska.

Fituesja e Kënga Magjike u vendos nga publiku, juria dhe votimi i artistëve për njëri tjetrin.

FOTO GALERI
1/17

Top Channel