Edhe sot do të vazhdojnë reshjet e shiut në të gjithë territorin. Reshjet herë pas here do të jenë në formën e shtërngatave.

Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do variojnë: në zonat malore nga 02ºC deri në 08ºC, në zonat e ulëta nga 08ºC në 15ºC dhe në zonat bregdetare nga 13°C në 17ºC.

Era do të fryej në drejtim Veriperëndimor me forcë valëzimi deri në 3 ballë.

Në Kosovë moti do të jetë i kthjellët me alternime vranësirash të cilat do të sjellë reshje shiu dhe dëbore në zonat e thella malore. Temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga -1ºC deri në 11ºC dhe në zonat e ulëta nga 03ºC në 13ºC.

Në fotot e mëposhtme do gjeni parashikimin e motit në qytetet kryesore të vendin dhe jo vetëm:

FOTO GALERI
1/6

Top Channel