Fotoreporteri Mustafa Yalgin i agjencisë turke “Anadolu” u godit nga një bombë gazi, e hedhur nga ana e policisë gjatë protestave të dhunshme në Francë.

Në foto, Yalgin shihet me syrin e gjakosur dhe të fashuar. Ndonëse i riu kishte maskë mbrojtëse, kjo e fundit u thye nga shpërthimi.

Ndonëse i plagosuri u dërgua me shpejtësi në spital, nuk përjashtohet mundësia që i lënduari të humbasë syrin.

 

FOTO GALERI
1/3

Top Channel