Pasojat që la pas tërmeti tragjik që preku Shqipërinë mëngjesin e 26 nëntorit ishin kolosale.

Mure të shembura, shtëpi të pabanuara, qytete të braktisura, persona nën rrënoja. Ishin këto disa nga pamjet që jemi ndeshur këto ditë. Bazuar në pasojat që pati por edhe se e gjithë vëmendja e botës u kthye nga vendi ynë.

Agjencia e fotografisë “EPA”, publikoi fotografitë më të mira të vitit 2019, dhe dy fotografi të repertorit të tyre ishin pikërisht nga episodi i tërmetit që preku Shqipërinë.

FOTO GALERI
1/20

Top Channel