Me rastin e Samitit të Aleancës së Atlantikut të Veriut kryeministri Edi Rama ka udhëtuar prej të martës drejt Londrës së bashku me Ministren e Mbrojtjes Olta Xhaçka.

Rama para se të nisej për në Londër deklaroi se do angazhohet personalisht për të kërkuar ndihmë financiare dhe teknike nga vendet anëtare për të përballuar situatën e krijuar në vend nga tërmeti i 26 nëntorit.

FOTO GALERI
1/2

Top Channel