Një gjykatës në Los Anxhelos ka urdhëruar babain e supermodeleve Xhixhi dhe Bela Hadid që të shembë shtëpinë 100 milionë dollarëshe, pasi është një rrezik për komunitetin.

Shtëpia në Bel Air, e quajtur “Starship Enterprise”, përbën një rrezik për fqinjët dhe nuk respekton rregullat e ndërtimit, sipas Gjykatës së Lartë të Los Anxhelosit.

“Po të bjerë, kjo shtëpi do të merrte një pjesë të lagjes me vete”, ka thënë gjykatësi Krejg Karlan.

Fqinjët e hodhën në gjyq 71-vjeçarin duke e akuzuar se ka bërë një ndërtim të paligjshëm. Inxhinierët që bënë verifikimet konfirmuan se se ndërtuesit nuk i kanë respektuar rregullat e ndërtimit.

FOTO GALERI
1/38

Top Channel