Kombëtarja angleze ka falënderuar Kosovën për mikpritjen që iu rezervua ditën e ndeshjes.“Çfarë mikpritje. Faleminderit Kosovë!” shkruan Kombëtarja në llogarinë zyrtare të saj në Twitter, shoqëruar edhe me emoji të zemrës dhe katër foto.

Mikpritja e kosovarëve mori vëmendje të madhe, duke bërë që shumë media angleze të shkruajnë fjalët më të mira për tifozët e Kosovës.

/KosovaPress/

FOTO GALERI
1/12

Top Channel