Foto dhe Video/ Kalon mes shtëpive, ja pamjet e ortekut në Itali

17/11/2019 15:50

Veriu i Italisë është përfshirë nga reshje dëbore të dendura prej disa ditësh.

Sot rreth orës 12:30 në Val Martello një zonë në kufi me Zvicrën dhe Austrinë ka rënë një ortek i fuqishëm.

I pandalshëm, orteku merr gjithçka çfarë gjen përpara. Oretuku kalon mes për mes shtëpive turistike të Val Martellos.

Ju ftojmë të shikoni pamjet e ortekut:

 

https://www.facebook.com/AltoAdigequotidiano/videos/577782889633771/

FOTO GALERI
1/7

Top Channel