Shifra rekord që FSHF ka fituar me biletat kundër Francës; kishte 100 mijë kërkesa

17/11/2019 13:01

45 milionë lekë ka fituar Federata Shqiptare e Futbollit nga shitja e biletave për ndeshjen Shqipëri-Francë. Kjo është shifër rekord sa i përket fitimit të siguruar nga shitja e biletave për një ndeshje.

21.700 bileta janë shitur për ndeshjen kundër kampionëve të botës, ndërkohë që kërkesat ishin 100 mijë.

Ndërkohë, rreth stadiumit nuk shihen as persona që zakonisht përpiqen të shesin bileta në treg të zi.

Përveç “yjeve” që ka në përbërje ekipi francez, interes të madh për këtë ndeshje ka zgjuar edhe inaugurimi i stadimit të ri “Air Albania Stadium”.

  Detaje nga inaugurimi i “Air Albania Stadium”, këngëtaret që do këndojnë himnet e Shqipërisë dhe Francës

  Video/ Përgatitjet e Era Istrefit për ceremoninë inauguruese të “Air Albania Stadium”

  Presidenti i UEFA-s në Tiranë për “Air Albania Stadium”; Rama dhe Ceferin me fjalime në ceremoni

FOTO GALERI
1/8

Top Channel