Ten Hag: De Ligt do të bëhet mbrojtësi më i mirë në botë

12/11/2019 14:33

Trajneri i Ajaxit, Erik ten Hag, beson që Matthijs de Ligt do të bëhet mbrojtësi më i mirë në botë. De Ligt u transferua nga Ajax te Juventus gjatë afatit veror për 75 milionë euro dhe brenda një kohe të shkurtër ka arritur të hyjë në formacionin e parë.

Trajneri i Ajaxit, Erik ten Hag, beson që Matthijs de Ligt do të bëhet mbrojtësi më i mirë në botë.De Ligt u transferua nga Ajax te Juventus gjatë afatit veror për 75 milionë euro dhe brenda një kohe të shkurtër ka arritur të hyjë në formacionin e parë.

Ten Hag ka thënë se gjithmonë e ndjek holandezin dhe beson që në të ardhmen do të arrijë të bëhet mbrojtësi numër një.

“Jam krenar për gjërat që ka arritur në një kohë të shkurtër te Juventus dhe besoj që do të vazhdojë kështu. Nuk e di nëse De Ligt ka treguar 60-80% të potencialit, por jemi duke folur për një ndër mbrojtësit më të mirë në Evropë dhe nuk kam dyshim që së shpejti do të jetë numër një në këtë pozitë”, deklaroi ai.

De Ligt me Juventusin vazhdojnë me formën e shkëlqyer pasi janë bërë klubi i vetëm në pesë ligat më të mëdha evropiane që nuk ka humbje.

Top Channel