Hidhet shorti i Superkupës së Spanjës, ja kundërshtarët e Barçës dhe Realit

11/11/2019 22:28

Eshtë përcaktuar shorti i gjysmëfinaleve në Superkupën e Spanjës e cila do të zhvillohet gjatë janarit në Arabinë Saudite.

Federata e Futbollit të Spanjës ka hedhur shortin dhe fati i goglave ka përcaktuar kundërshtarin e vështirë për Barcelonën e Leo Messit, ndërsa Reali ka një kundërshtar më të lehtë në letër.

Barcelona do të përballet kundër Atletico Madridit, ndërsa në krahun tjetër Realin që do të ndeshet me Valencian.

Kjo është hera e parë që Superkupa e Spanjës do të luhet jashtë kufijve të shtetit iberik. Reali do të luajë kundër Valencias më 8 janar 2020, ndërsa Barcelona.

Top Channel