VALENCIA, SPAIN - NOVEMBER 05: Manu Vallejo, Jose Luis Gaya and Maximiliano Gomez of Valencia celebrate their team's second goal which was an own goal scored by Adama Soumaoro of Lille OSC during the UEFA Champions League group H match between Valencia CF and Lille OSC at Estadio Mestalla on November 05, 2019 in Valencia, Spain. (Photo by Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images)

Manchester United ka hedhur sytë nga Valencia. Drejtuesit e “Djajve të Kuq” po ndjekin me shumë interes tre lojtar të skuadrës nga “Mestalla”.

Sipas mediave spanjolle, mbrojtësi i majtë Jose Luis Gaya, mesfushori Carlos Soler dhe anësori Ferran Torres janë lojtarët që kanë përfunduar në orbitën e klubit nga “Old Trafford”. Megjithatë për ti transferuar këta lojtar në Angli nuk do të jetë e lehtë, pasi Valencia vështirë se do ti lërë të lirë për një shifër të ulët.

Mbrojtësi Gaya, i cili pëlqehet edhe nga Barcelona vlerësohet mbi 40 milionë euro, ndërkohë që talenti Ferran Torres ka një klazuolë lirimi nga kontrata 100 milionë euro.

Top Channel