Shqipëria nuk mundi që të marrë “PO”-në për hapjen e negociatave para pak ditësh edhe pse shumë nga vendet më të fuqishme në europë ishin pro.

Dy shtetet që lobuan më shumë që të hapeshin ishin Italia dhe Gjermania, ndërsa shteti që edhe na “ngel” në klasë ishte Franca.

Më anë të një statusi në “Facebook”, kryeministri Rama ka postuar deklaratën e kryeministrit italian Giuseppe Conte dhe deklaratën e Lulëzim Bashës.

Rama ka shkruar mbi foto “Pa Koment”.

Top Channel