Lajmi i fundit
Koronavirusi në Shqipëri/ 136 raste të reja, 6 humbje jete dhe 74 të shëruar në 24 orët e fundit

Makina amerikane sjell dy versione të modelit të famshëm, një kabriole, një garash

03/10/2019 18:30

Pasi prezantoi makinën me motor të nivelit mesatar në korrik, Chevrolet vjen me dy variante të modelit legjendar, Corvette: një kabriole, një makinë garash.

Drejtuesit kanë thënë se Chevrolet ka në plan që 50% të Corvette t’I ndërtojë si kabriole.

Corvette e vitit 2020 do të ketë një çati të lëvizshme që mund të hapet e të mbyllet edhe me 45 km/orë.

FOTO GALERI
1/10

Top Channel