Real Madridi dhe trajneri Zinedine Zidane morën një shuplakë të fuqishme në ndeshjen hapëse të fazës së grupeve të Championsit.

13 herë kampionët e Europës e nisën në mënyrën më të keqe të mundshme turneun, duke u mposhtur me rezultatin e thellë 3-0 nga PSG.

Ish-futbollisti i Realit, Di Maria rezultoi i papërmbajtshëm në pjesën e parë, duke e gjetur dy herë rrugën e rrjetës, ndërsa në e 91 Meunier çoi rezultatin 3-0.

Lojtari i ndeshjes u shpall Di Maria i cili mori notën 9.0. Lojtari më i dobët ishte Varane me 5.6. As Hazard nuk bëri paraqitje të mirë.

Top Channel